Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Verjetno si čisto sam kriv, da pišeš takšne bolane. Preberi zakon, pa ti bo mogoče kakšna stvar bolj jasna.

 

Prometne nesreče se delijo na štiri (4) kategorije. Samo pri I. kategoriji ni potrebna prisotnost policije, pri ostalih je to zakonsko obvezujoče. Če se ugotovi, da je do prometne nesreče prišlo zaradi kršitve CPP, potem sledi kazen. In sploh ne kasira policija, ampak je vse lepo napisano v zakonu kako in kaj, denar gre pa v proračun.

 

Drugič pa raje prej vprašaj, kako grejo takšne stvari.

 Z vsemi lopovi pri politiki in tajkuni in na lepo oko danih kreditov zelo dvomim, da gre denar v proračun za kar naj bi se ta isti denar namenil . Torej g.borutt  izgleda, da  si popil vso pamet slovenistana!

Koga pa naj vpraša tebe  ma dej no ......

In stric, ki je tresnil je z vsemi očevidci na č.kalu vozil pod omejitvam torej zdaj pa nas razsvetli g.borutt zakaj kazen oziroma položnica??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegica je zaspala za volanom in zletela s ceste. Nekdo je namesto da bi ji priskočil pomagat poklical policijo in seveda je plačala neprilagojeno hitrost ter 15m odbojne ograje ki se je ni niti dotaknila. Avto je bil pač v višini ograje podrsan in g. policist je normalno sklepal da je kriva. Aja, ograja je ukrivljena že vsaj 5 let. Uglavnem, ni kar vse za kaznovat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda da je kriva, pa vesela naj bo da je v ograjo zletela, da ni na nasprotni pas in čelno v avto ali pa  v kakšnega motorista. Ji bo dobra šola za drugič. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa ce NI zletela v motorista! Zakaj bi kr mogla placvt? Najbols,da gre kar v zapor,ker bi hipoteticno lahko nekoga fentala......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda da je kriva, pa vesela naj bo da je v ograjo zletela, da ni na nasprotni pas in čelno v avto ali pa  v kakšnega motorista. Ji bo dobra šola za drugič. 

 

a razbit avto pa ni dobra šola? malo so bolni s temi kaznimi.... poznam primer, ko je voznica zapela notranji rob ovinka (bankine seveda ni bilo), zaradi česar jo je obrnilo in vrglo pod cesto, pri čemer se je avto še postavil na streho.... itq vsa v šoku, avto totalka, policaj pa mrtvohladno napiše listek za neprilagojeno hitrost, kot da vse ostalo ni bila dovolj velika kazen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj je plačala ograjo? A avto ni bil registriran/zavarovan?

 

Zavarovalnica ne krije tega. Če povoziš prometni znak, razbiješ ograjo plačaš na lastne stroške...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa ce NI zletela v motorista! Zakaj bi kr mogla placvt? Najbols,da gre kar v zapor,ker bi hipoteticno lahko nekoga fentala......

Hipotetično to si ti rekel ne jaz da mora v zapor. Zakaj pa nekdo, ki vozi pijan in napiha potem ostane brez izpita, če pa ni ne zletel iz ceste ne naredil nobene nesreče in zakaj moram plačati, ker sem prekoračil hitrost, če pa nisem nikogar povozil ali hipotetično ogrožal.  Če bi se punca ornk razbila bi vsi rekl sam, da si živa jebeš pleh.  Tko pa je zgodba drugačna. In lahko mi nabijamo še 100 let ampak vsi vemo da policaji nikoli ne pridejo zastonj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica ne krije tega. Če povoziš prometni znak, razbiješ ograjo plačaš na lastne stroške...

Pred dvema letoma sem zaspal za volanom (ob5h zjutraj sem se vračal iz hribov kjer sem fotografiral  ob soju polne lune , do takrat sem itak mislil da se meni to nikoli ne bo zgodilo) , bilo je v naselju in sem šel čez nasprotni vozni pas  v kandelaber javne razsvetljave, ki sem ga podrl. Kar se tiče kazni sem bil kaznovan za vožnjo po nasprotnem voznem pasu, kandelabra pa nisem rabil plačat (ne vem ali je sedaj kaj drugače). Samo vesel sem lahko da se naproti ni kdo pripeljal oz. še dobro da je bilo pozimi in obdobju primerno na cesti ni bilo kakšnega motorista ali kolesarja ... Prilagam še fotografijo, seveda hribov in ne nesreče...

post-33178-0-64015700-1371557603_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica ne krije tega. Če povoziš prometni znak, razbiješ ograjo plačaš na lastne stroške...

od kdaj pa to? a misliš da je obvezno zavarovanje kr tko mal za hec? to plača zavarovalnica, tebe pa par premijskih razredov nazaj fuknejo.... edin če maš odkup prve škode

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobena šala ;) zvedel iz prve roke prejšni teden, ko so me popravili da moreš voziti po levi kolesnici od avta 

 

v levi ovinek? :O

 

Zakaj?

Piše, da je avto pripeljal iz desne. Slika kaže stransko cesto, odvzem prednosti - za avto!

Je tudi avto bil slovenski?

 

tole naj bi blo v sloveniji..

 

http://koroskenovice.si/index.php/crna-kronika/item/246-foto-huda-prometna-nesreca-treh-motoristov-iz-raven-na-koroskem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kdaj pa to? a misliš da je obvezno zavarovanje kr tko mal za hec? to plača zavarovalnica, tebe pa par premijskih razredov nazaj fuknejo.... edin če maš odkup prve škode

Tocno tako ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa ce NI zletela v motorista! Zakaj bi kr mogla placvt? Najbols,da gre kar v zapor,ker bi hipoteticno lahko nekoga fentala......

no potem bi moral tudi oks v zapor ker dviga tlak drugim čisto iz preventive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda hudo tale nesreča. A ima kdo iskušne kako je v takem primeru, ko narediš kakšno furco še malo čez mejo in se ti zgodi prometna nesreča ti pa brez zavarovanja za tujino, kako je z bolnico kakšni so stroški. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda hudo tale nesreča. A ima kdo iskušne kako je v takem primeru, ko narediš kakšno furco še malo čez mejo in se ti zgodi prometna nesreča ti pa brez zavarovanja za tujino, kako je z bolnico kakšni so stroški. 

sej nisi brez zavarovanja v tujini. Sej si plačal zavarovanje pri nas, torej velja za celotno EU. Edino kar je, je problem recimo za Bosno al pa Srbijo, če slučajno nisi vzel zelene karte, kar normalno košta cca 4€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelena karta velja za zavarovanje na tretjo osebo in pokrije škodo, ki jo narediš s svojim vozilom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a razbit avto pa ni dobra šola? malo so bolni s temi kaznimi.... poznam primer, ko je voznica zapela notranji rob ovinka (bankine seveda ni bilo), zaradi česar jo je obrnilo in vrglo pod cesto, pri čemer se je avto še postavil na streho.... itq vsa v šoku, avto totalka, policaj pa mrtvohladno napiše listek za neprilagojeno hitrost, kot da vse ostalo ni bila dovolj velika kazen

 

Prometna nesreča je takrat, ko se zgodi na javni površini, ko je udeleženo vsaj eno premikajoče se vozilo in, ko nastane vsaj materialna škoda. Če se prometna nesreča zgodi zaradi kršitve CPP, potem je vsakemu jasno, da sledi kazen za kršitelja oziroma povzročitelja prometne nesreče. Komur še ni jasno, naj počaka na sonce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena tema obstaja o tem... zelena karta pa res ne vem kake veze ma z zdravljenjem....

Aja, vi o zdravstvenem zavarovanju govorite... to je pa druga štorija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometna nesreča je takrat, ko se zgodi na javni površini, ko je udeleženo vsaj eno premikajoče se vozilo in, ko nastane vsaj materialna škoda. Če se prometna nesreča zgodi zaradi kršitve CPP, potem je vsakemu jasno, da sledi kazen za kršitelja oziroma povzročitelja prometne nesreče. Komur še ni jasno, naj počaka na sonce.

 

 

109. člen

(prometne nesreče)

(1) Prometna nesreča je nesreča na javni cesti ali nekategorizirani cesti, ki se uporablja za javni cestni promet, v kateri je bilo udeleženo vsaj eno premikajoče se vozilo in je v njej najmanj ena oseba umrla ali je bila telesno poškodovana ali je nastala materialna škoda.

(2) Prometne nesreče se glede na posledice delijo na štiri kategorije:

1. prometna nesreča I. kategorije – prometna nesreča, pri kateri je nastala samo materialna škoda;

2. prometna nesreča II. kategorije – prometna nesreča, pri kateri je najmanj ena oseba lahko telesno poškodovana;

3. prometna nesreča III. kategorije – prometna nesreča, pri kateri je najmanj ena oseba hudo telesno poškodovana;

4. prometna nesreča IV. kategorije – prometna nesreča, pri kateri je kdo umrl ali je zaradi posledic nesreče umrl v 30 dneh po nesreči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si želel s poudarjenim tekstom povedati kaj, kar še ni bilo povedano? Ker drugače je borutt čisto lepo povzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda hudo tale nesreča. A ima kdo iskušne kako je v takem primeru, ko narediš kakšno furco še malo čez mejo in se ti zgodi prometna nesreča ti pa brez zavarovanja za tujino, kako je z bolnico kakšni so stroški. 

 

Ni ravno fajn ampak oskrba je pa na nivoju :) pa tudi ne pretirano draga. Obisk reševalne ekipe na licu mesta me je koštal mislim da slabih 50eur. Razni helikopterski prevozi, ki jih radi izvajajo recimo na Golici pa so veliko dražji. 

 

Brez dodatnega zavarovanja za tujino so kriti najnujnejši stroški zdravljenja. Če nimaš evropske kartice zdravstvenega zavarovanja ti bodo za vse življenjsko nenujne zadeve izstavili račun ti pa ga lahko potem pri nas uveljavljaš pri ZZZS. Z eu kartico naj tega ne bi bilo. Zelena karta je samo potrdilo, da imaš obvezno avtomobilsko zavarovanje. V EU (in tudi Hrvaški) ni potrebna saj se zavarovanje ugotavlja preko registracije avtomobila, v drugih državah ki z Eu nimajo sklenjenega dogovora pa je zelena karta potrebna (Bosna, Srbija itd.).

 

Osebno se kar veliko prevozim v avstriji in imam celoletno zdravstveno zavarovanje za tujino na srečo brezplačno v okviru neke druge storitve. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ne morem verjet. Vsak dan ne samo ena ampak več nesreč. Se že sprašujem, če je vse skupaj vredno... :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!