Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

sej domačini tko al pa tko tud za benz nimajo več na začetku sezone..valda je polna cesta slovencev...

 

in le zakaj bi me ustavil ?? ne mislim nič plačevat ... jopič ne koristi veliko - škodi pa tud ne ... izpuh mora bit legalen tko da to je ok ... gume ?? če se mi ne obesi na to da je lahko max 1 let stara je tud ok ... in ? in ? in? no kaj še ?

ne rabim kontrol ker vozim po predpisih - no vsaj do zdaj sem še kar ...

 

če pa tebi ne rata imet izpravnega motorja in obvezne opreme s sabo pa ko te hebe ...

 

najprej moram nase mislit da se izognem vsem ki skačejo pred mene ...

ostalo pa po občutku in trenutnem razpoloženju ...

 

če mi pa ker u škarice prehiteva - ja če me lahko prehiteva na 10 cm v isto smer naj se pa še sreča z mano na 10cm ...al pa nej odvije stran...

ok, če nardimo primerjavo opreme z lokalci...nam milicija prav nič ne more, tako da.......edin radarje, pa punu crtu merkat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj ti lahko vedno najde, če išče. Tudi kakšen prekršek lahko "nastane."

 

Če pa imaš čas pa te zapeljejo do postaje in naprej do preiskovalnega sodnika.

 

p.s.

moj motor je povsem izpraven

 

 

Saj še kar ne kapiraš.

 

Tudi pri izpravnem motorju ti lahko nekaj najde ali očita prekršek.

 

Tak je pač v tujini in Balkanu. Ko te ustavi, mora zaslužit, zdaj pa če ti kaj "najde", napiše kakšen jrm itd... Če si preveč pameten in mu ne daš prispevka pa gre zadeva dalje kot sem opisal.

 

Ni potrebno biti primitiven, če ne razumeš.

 

Lahko ti lepo reče, da si prehiteval čez črto itd... njegova beseda proti tvoji... saj nekje stojijo, da je se da kaj zanimivega podtakniti.

 

Kdo pa bo verjel tujemu motoristu, ki je prišel na objestno vožnjo...

 

Zdaj pa hitro snifat.

a ti sploh razločiš med sodnikom za prekrške in preiskovalnim sodnikom???? zgleda da ne ...

 

si ti že plačal kakšno kazen ko ti je našel kaj na tvojem izpravnem motorju ? dej nehej nakladat k še sam seb ne verjameš več...

 

a si že sploh plačal kakšno kazen v tujini?? ali so te kdaj odpeljali ko nisi hotel plačati ?

se mi zdi da pišeš točno to , kar očitaš vsem drugim - stavke iz gostilniških debat...

 

lej jst grem na kavo ...za tvoj zdravje bi bilo pa mogoče bolje če ne bi šel snifat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti sploh razločiš med sodnikom za prekrške in preiskovalnim sodnikom???? zgleda da ne ...

 

si ti že plačal kakšno kazen ko ti je našel kaj na tvojem izpravnem motorju ? dej nehej nakladat k še sam seb ne verjameš več...

 

a si že sploh plačal kakšno kazen v tujini?? ali so te kdaj odpeljali ko nisi hotel plačati ?

se mi zdi da pišeš točno to , kar očitaš vsem drugim - stavke iz gostilniških debat...

 

lej jst grem na kavo ...za tvoj zdravje bi bilo pa mogoče bolje če ne bi šel snifat...

dobr si ga zabiu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Bosno so mi razlagal, da tm sploh ne ustavljajo motoristov, ker vejo, da jih ne bojo ujel....da tut ce ti maha, da sam nizi salti pa gas obrn. :evilgrin: Sam ni se fajn u grabn strest pr vsem adrenalinu... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a maš ti špegle / vzvratna ogledala za okras al za povečevanje zračnega upora?

še dobr de te je prehitel ..si kr ne predstavljam , da bi te tako na blizu "iznenadil"... :P

Za ugotavljanje nivoja pleše! Lahko bi ga opazil če bi vsako sekundo gledal na špegel. In ko vozim v koloni ne gledam vsako sekundo v špegel... kdo to počne?!?  Kljub nabavi večjih ogledal kot v originalu vidim le 1/3 kaj pametnega ker sem širok v ramenih in dolg v roke. Ampak to ni imelo vloge v tem primeru. Prišel je na isto cesto v križišču iz druge poti. (da ne rečem, pripeezdil.) Prehitel me je kakih 30-50m izven križišča in sklepam, da je tudi križišče prevozil 120km/h... Slišat pa ga tudi ni bilo ker je bilo orenk prometa in ni izstopal kljub moji preglasni čeladi. :/

 

V italji me redno prehitevajo tako skuterji kot motorji in me ne gane dokler nočejo drgnjenja ali pa to naredijo tako, da izrazito ogrožajo mojo varnost. Pač kao hitra cesta z omejtvijo 50, mokra in nekdo pri 140km/h ki prehiteva tako da mi izsili bremzanje in s svojim likalnikom odvzame varnostno razdaljo pred naslednim v prometu (ponavadi avto) mi gre orenk na k. Ampak po enem letu vožnje v Trst se jih navadiš kakor čudno se to sliši in ujameš ritem z njimi ampak brez "iznajdljivih" poceni prodajanj glave. Nekaj sem jih videl kako so pogrnili nazadnje pa en z VFR kateri ni slišal za varnostno in je kajpak po mokrem v ovinku pograbil vse kar se je dalo in že so bile iskrice... prišel moto policist v kratkem in zelo hitro odšel... najbrž je le izdal plačilni nalog za neobvladovanje vozila oz tisto standardno cvetko... LATNIK VFR-JA bi jo odnesel pomoje gladko če bi prilagodil vožnjo razmeram.

Bi se ustavil in nudil pomoč a se je nekdo že pred mano opogumil in bi bil redundanten... Sem šel tankat na pumpo 500m naprej in si predstavljal scenarij po videnem oz. kako hitro je policist šibal dalje.

 

 

Bom kupil eno spodobno kamero in posnetke pošiljal na policijo za tiste ki si zaslužijo eno na gobec. Ostale rahlo zamišljene pa vedno ignoriram (me ne ujezijo) čeprav so nevarni... Predrznih kamikazejev ne maram.

Popravljeno . Popravil Horny-et
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si ti že plačal kakšno kazen ko ti je našel kaj na tvojem izpravnem motorju ?

 

a si že sploh plačal kakšno kazen v tujini?? ali so te kdaj odpeljali ko nisi hotel plačati ?

Ja, ja in skoraj (sem na koncu raje plačal kot koristil zagroženo mi storitev prenočišča) - in to v oh-in-ah Avstriji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa a sploh kdo ve kaj se zgodi, ce reces, da naj te odpeljejo, da ne bos placal, ker se ne strinjas....al ste se vsi "usral" pa placal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačal sem že sine, speeding, samo sva nekaj manj z jodlarjem napisala oz. je izbral nek drug cenejši prekršek.

Sem se bal, da me bi odpeljal, mislim, da je bil Opel.

p6154452.jpg

 

Sem dokaj malo po gostilnah, večino tu izvem na forumu od pravih motoristov, sploh zgodbe z manjšimi bankovci in Balkanom.

 

Na Balkanu pa so me sicer že ustavili, je gledal številke motorja, ker je bilo vse izpravno, bankovci pa so vedno ostali.

 

Z avtom so me v MNE ujeli, v ovinek, polna črta, ampak me je kot turista spustil, ker tam vsi tak vozijo, sem zgolj sledil tujcu pred mano in sva oba poslušala. Še nismo bili v EU.

 

Kave pa tudi ne pijem, mi ni okus preveč všeč, gosta brozga idealna za obloge in zadah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ugotavljanje nivoja pleše! Lahko bi ga opazil če bi vsako sekundo gledal na špegel. In ko vozim v koloni ne gledam vsako sekundo v špegel... kdo to počne?!?  Kljub nabavi večjih ogledal kot v originalu vidim le 1/3 kaj pametnega ker sem širok v ramenih in dolg v roke. Ampak to ni imelo vloge v tem primeru. Prišel je na isto cesto v križišču iz druge poti. (da ne rečem, pripeezdil.) Prehitel me je kakih 30-50m izven križišča in sklepam, da je tudi križišče prevozil 120km/h... Slišat pa ga tudi ni bilo ker je bilo orenk prometa in ni izstopal kljub moji preglasni čeladi. :/

 

Bom kupil eno spodobno kamero in posnetke pošiljal na policijo za tiste ki si zaslužijo eno na gobec. Ostale rahlo zamišljene pa vedno ignoriram (me ne ujezijo) čeprav so nevarni... Predrznih kamikazejev ne maram.

 

Nabavi si ekstenderje za ogledala...ali pa večji motor ;)

 

Glede kamere pa - wellcome to the club. In nehaj se sekirat zaradi idiotov, ki te niso podrli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja in skoraj (sem na koncu raje plačal kot koristil zagroženo mi storitev prenočišča) - in to v oh-in-ah Avstriji.

ja - ne ker potemtakem ni bil izpraven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DIN ...odpeljejo te v pripor kjer počakaš sodnika ki ti dosodi še kaj več kot policist,dokler ne poravnaš obveznosti čičaš pa čakaš,jih ne briga tud mesece če želiš.

Se pa raje dogovorijo saj imajo v primeru zgoraj opisanega postopka goro biokracije in papirjev za poštimat!

(povedal prijazen hr policist)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mislm,da ga prej mine birokracija,posebej ce vid,da mas prov in si bolj trmast kot on.... ce si ga pa usral,pa rajs placas seveda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja - ne ker potemtakem ni bil izpraven...

In kaj ni bilo izpravno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze na hrvaskem hitr namigne ene 3x...sta cemo napravit? :)

jednom sam ja namignio:

*pa možemo se nešto dogovorit?

*pa je prijazen polcaj odgovoru:

*možemo, kod sudije za prekršaje.........

 

eto, onda sam odma platio 500kuna, samo da se neb "dogovarali" kod sudije :P

 

Ampak, kar mam jaz iskušenj (pa se ne vozim prav malo) iz balkana in druge evrope, niso polcaji nič drugačni kot pri nas, le pik ne dajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti sploh razločiš med sodnikom za prekrške in preiskovalnim sodnikom???? zgleda da ne ...

 

si ti že plačal kakšno kazen ko ti je našel kaj na tvojem izpravnem motorju ? dej nehej nakladat k še sam seb ne verjameš več...

 

a si že sploh plačal kakšno kazen v tujini?? ali so te kdaj odpeljali ko nisi hotel plačati ?

se mi zdi da pišeš točno to , kar očitaš vsem drugim - stavke iz gostilniških debat...

 

lej jst grem na kavo ...za tvoj zdravje bi bilo pa mogoče bolje če ne bi šel snifat...

danci ... to je bila replika z vprašanji za snecerja ....

 

Ja, ja in skoraj (sem na koncu raje plačal kot koristil zagroženo mi storitev prenočišča) - in to v oh-in-ah Avstriji.

torej gremo po vrsti kot si odgovoril...

- ja razločiš

- ja si plačal kazen za nekaj kar ti je našel na kao izpravnem motorju

- ja skoraj . to razumem kot da si skoraj prespal če si kot si napisal na koncu plačal kazen....

 

ja - ne ker potemtakem ni bil izpraven...

- ja - si plačal  ..... ne nisi plačal kazni ker ti je nekaj našel na izpravnem motorju , ker motor potemtakem ni bil izpraven ...

 

In kaj ni bilo izpravno?

to pa jaz ne vem ...mogoče nam boš zaupal kaj ti je  colal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

why are there so many colours?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavi si ekstenderje za ogledala...ali pa večji motor ;)

 

Glede kamere pa - wellcome to the club. In nehaj se sekirat zaradi idiotov, ki te niso podrli.

Ekstenderji so na listi nakupov že en čas. Večjega motorja pa zaradi špeglov pa res nebi rad imel. Se dobijo morda kje ekstenderji ki bi omogočali da bi zložil ogledala? že zdjaj cca 3x tedensko mi prebutajo levo ogledalo nerodni mestni skuteraši ipd (na parkingu ne med vožnjo da ne bo kdo mislil. :P ).

Sej se ne sekiram v nedogled... pogreje me za kakih 10min pol pa gre sicer počasi a v pozabo... Bi se pa rad pomenil na 10cm s takimi ljudeki kljub temu, da sem totalno proti nasilju.

 

Kar pomislil sem kaj bi bilo če bi me butnil... jaz najbrž po tleh on morda niti ne jaz pa pol trpel posledice in stroške zaradi enega kretena ki ga pol nebi niti noben najdel... Me je kar segrelo...

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem ti lepo citiral, na kaj ti odgovarjam:

 

si ti že plačal kakšno kazen ko ti je našel kaj na tvojem izpravnem motorju ?

 

Ja - sem že plačal kazen za izmišljen prekršek - res pa sem malce posplošil in ni šlo za neizpravnost motorja, ampak 'previsoko' hitrost.

 

a si že sploh plačal kakšno kazen v tujini??

 

Ja - tu pa tam tudi upravičeno in zasluženo.

 

ali so te kdaj odpeljali ko nisi hotel plačati ?

 

Ne - so mi pa na moje ugovore, da prekrška nisem storil in naj mi pokažejo kak dokaz, povedali, da se 'dokaz' razvija 2-3 dni, da se oni z mano nimajo kaj pogovarjat in da imam na izbiro samo dvoje - plačam kazen na licu mesta in grem dalje, ali pa mi ponudijo prenočišče, kjer lahko počakam na sodnika, ki bo potem 'presodil' o upravičenosti mojih ugovorov.

 

Glede na relativno nizek znesek (menda je bilo 35€) in ker sem kot tujec bil v še bolj podrejenem položaju kot sicer v 'poslovanju' z organi, sem se raje odločil za odkupnino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

"Ne - so mi pa na moje ugovore, da prekrška nisem storil in naj mi pokažejo kak dokaz, povedali, da se 'dokaz' razvija 2-3 dni, da se oni z mano nimajo kaj pogovarjat in da imam na izbiro samo dvoje - plačam kazen na licu mesta in grem dalje, ali pa mi ponudijo prenočišče, kjer lahko počakam na sodnika, ki bo potem 'presodil' o upravičenosti mojih ugovorov.

 

Glede na relativno nizek znesek (menda je bilo 35€) in ker sem kot tujec bil v še bolj podrejenem položaju kot sicer v 'poslovanju' z organi, sem se raje odločil za odkupnino..."

 

 

 

Tole je običajno čisto navaden blef, igrajo na karto, da nimaš časa.

lp

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler se gre za take male zneske in če vzamem v obzir, da si-(sem) na svoji poti narenil najmanj en maljon prekrškov:

plačaš in greš naprej,....simpl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vseeno ali gre za 1 ali 2000 € ... če je po krivici, je po krivici.

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

why are there so many colours?

glej spodaj ...

 

 

Saj sem ti lepo citiral, na kaj ti odgovarjam:

 

 

Ja - sem že plačal kazen za izmišljen prekršek - res pa sem malce posplošil in ni šlo za neizpravnost motorja, ampak 'previsoko' hitrost.

 

 

Ja - tu pa tam tudi upravičeno in zasluženo.

 

 

Ne - so mi pa na moje ugovore, da prekrška nisem storil in naj mi pokažejo kak dokaz, povedali, da se 'dokaz' razvija 2-3 dni, da se oni z mano nimajo kaj pogovarjat in da imam na izbiro samo dvoje - plačam kazen na licu mesta in grem dalje, ali pa mi ponudijo prenočišče, kjer lahko počakam na sodnika, ki bo potem 'presodil' o upravičenosti mojih ugovorov.

 

Glede na relativno nizek znesek (menda je bilo 35€) in ker sem kot tujec bil v še bolj podrejenem položaju kot sicer v 'poslovanju' z organi, sem se raje odločil za odkupnino...

 

mal me jebeš ane ... :grim  sam dve strani sva rabila da si povedal kar si mislil ... malce si posplošil med "kazen za napako na izpravnem motorju" ter med "previsoka hitrost" ... full neki enakega ja :lol:

to "previsoko hitrost "nas je paa verjetno že kar nekaj vzelo ...

 

ampak na koncu mi še zmeraj ni snecer odgovoril kdaj je plačal kazen za katero napako na izpravnem motorju ...

citat snecer - "malo morate misliti tuda na nas ostale , ki smo v prometu "  mr.brezmadežni ki se pač lahko pohvali poleg vožnje strogo po predpisih ter omalovaževanju , zaničevanju ter grožnjah s sankcijami (raznimi prijavami organom za notranje zadeve ter objavljanjem slik) ,

taisti prilima kazen za 10€ na kateri nikjer ne piše mr.dr.doc.prom.var.snecer ...

 

mene bi bilo sram sam 10€plačat ....mal več pa gre moj mopi...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!