Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Tam bolj v Zlatoroga verjamejo :)

 

Ja, samo potem takem se ne rabi eden iz MBja vozit recimo vozit na žegnanje v Novo Štifto, ker mu lahko kar sosed pošprica motor, ob tem pa še 2 ali 3 gamse spijeta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš rečt da je ta stric od bratranca tako govno od človeka de obrekuje mrtvece, krši precej zakonskih določil o varstvu osebnih podatkov, o morali in etiki takega početja pa sploh ne bi zgubljal besed. Da ga pokičeš vsakič ko prebereš o mrtvem motoristu skor ne dvomim. 

 

folk, nesreča. NE SREČA.  So patroni ki jih iščejo. marsikdo jih tud najde. ni pa vsaka nesreča 100% produkt objestnosti in idijotizma. Pač ni. 

 

Ne pretiravaj prosim.

Nihče ni nobenega omenjal, da kdo koga kliče, sploh pa, da kdo obrekuje mrtve. Ne izmišljuj si nekih neresnic in se malo zamisli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi če bi....

moja vikend zgodba, pa Kmetova tut!!!!

V enem od lepih ovinkov jadranke, kjer si skoraj na kolenu sva se zapeljala čez 1,5m dolgo debelo kačo....praktično nisva imela dosti kaj narediti razen poravnati, čez peljati in spet v nagib.

Verjemte da me je pošteno zmaknilo.......

kaj bi če bi: mi kača predrla gumo in bi padel po tleh se razbil, ali bognedaj zapeljal na drugo stran pa še koga pokosil........

 

nekateri motosvetovci bi nama privoščili, samo zato k so lubosumni name, k sm lep, na Kmeta pa ka ma lep moped :P

 

p.s. : pa še rekli bi, sama sta kriva k sta diujala...pa ni res, obstaja velika verjetnost da sm šu pod 90/km

 

 

To kačo sem tudi jaz srečal, ko me je prehitela :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Prijatelji ponavadi zagovarjajo prijatelja in sigurno ne bo nihče "priznal", da je bil sam kriv. Ponavadi je vse drugo krivo, samo sami nismo nikoli.

 

Ojej .... ob 3.00 zjutraj! Verjetno popolnoma trezn! Naj počiva v miru!

Škoda tudi mladih punc!

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/tragicna-vecer-in-noc-v-dveh-prometnih-nesrecah-umrli-trije-ljudje.html

 

 

 

 

a ti pa moraš imeti hude veze na sodni medicini da tako vehementno postavljaš to verjetnost v okvir resnice...

 

lej ...boga ni ...razen če lahko na sodni medicini dokažejo da ga je skinil namenoma ker je bil neozdravljivo bolan.... če imaš kakšne tehtne dokaze jih prosim predloži...

 

in ja - zame je to kar si napisal v prejšnjem postu  " Verjetno popolnoma trezn " - obsojanje ..

 

 

 

@Thumper: kako si vedel, glede sodne medicine? Od bratranca stric se ukvarja in dela obdukcije .... kot Doktor G.

 

Glede boga, pa naj vsak si sam misli ali obstaja ali ne .... glede na to, da gre toliko ljudi na motožegn, pomeni, da v nekaj verjamejo.

 

 

tle umes je moja popizdovalka

 

 

Ne pretiravaj prosim.

Nihče ni nobenega omenjal, da kdo koga kliče, sploh pa, da kdo obrekuje mrtve. Ne izmišljuj si nekih neresnic in se malo zamisli.

 

 

Sm razmislil, in kronološko zložil poste ki se nanašajo na moj izpad. Mislim da mi je to uspelo celo bolje kot celi ekipi strokovnjakov iz SDS. 

 

Če razmislim še malo pridem do sledečega zaključka. Dve možnosti. Prva, da drži vse kar sem napisal o bratrančevem stricu. Druga pa, da blefiraš, lažeš trolaš in ugibaš. 

 

 

Ja tud jaz bi on taki uri pomislil da je verjetnost maliganov večja kot ob 16:30. Ne morem pa kar tako roohnet in bit pravičnež brez greha. Frenda so mi v onstranstvo poslale srne. znanca so v treh letih dvakrat na polno povozili. Noben ni divjal, noben na motorju ni pil. imeli so vso opremo, cesta je bla strašno nedolžna. En mrtev, drugi invalid. Jaz sem se s ceste zakotalil ker mi je zdrobilo zadnji ležaj. iznenada. pr zelo skromni brzini. Prevalil sem se mimo betonskeha melioracijskega jaška. če bi se zakotalil dober meter prej,  bi bla tragedija. Frend je ponoči nagazil prplastenko. Pač ni je videl. pri normalni brzini.....

 

nesreče ljudje. nikoli jih ne bomo popolnoima odpravli. In kot sm že reku. posploševanja ne sprejmem. Raje ne oblajam nobenga kretena kot da po krivem pljuvam po enem samem nesrečniku.

 

 

Verjeli al ne, Breitner in Snec, lahko se zgodi tudi vama. 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi, da so eni tule vedno znova in znova brezmadežni. :unsure:

:kva1: Lej - rahitis posušeni - ne gre za "brezmadežnost", daleč od tega, ampak za dejansko objestnost in pretiravanje.

 

Vsak, ki si je nabavil "super sportaka" in se dal v "leder", bi vsaj moral vedeti, da normalna cesta, kjer se odvija JAVNI PROMET, nikakor NI PISTA in ni POLIGON za izživljanje neizživetih frustracij.

 

Izza vsakega grma lahko pripelje "dedek", ali pa skoči na cesto "rdeča kapica".

 

Posledice so na TRAVMI in v SOČI.

 

ZAKAJ?  Pa, ker si je eden vzel pravico - ker je pač kupil cestaka - da lahko na cesti dela 3,14zdarije. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam cestaka pa vsen norim oziroma znorim ko naletim na belo ZX10R ki mečka po cesti 50kmh :P  :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2 ... upisan si ... :krneki:

 

čez naselje sem že diujau 55 km/h .. tok da veš :P

 

Lejte vsi ostali lupčki zlati ... mau sm že str, da bi se z mladci preganju ... vozim se izključno za svojo dušo ... od leta 1980 ... marsikaj sem videl, veliko prijateljev pokopal in tudi nisem velika referenca za pridigo ....  vem pa, kako boli ... še preden se tal dotaknem, že tulm au au au ...

 

Torej .. so območja, kjer se je treba peljat počasi ... po omejitvah ... to so predvsem naselja ... mene redno izsilijo v naseljih, če ne bi pelju rezervirano, me ne bi bilo več tukaj (eni bi meli vsaj mir :P ) .....

 

In zakaj imam motor z 200 konji... samo zato, da se hvalim ... rabim itak ne ... :yawn:

 

še kakšno vprašanje :?

 

:krneki:

Ja a ti lohk kavo plačam

?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1: Lej - rahitis posušeni - ne gre za "brezmadežnost", daleč od tega, ampak za dejansko objestnost in pretiravanje.

 

Vsak, ki si je nabavil "super sportaka" in se dal v "leder", bi vsaj moral vedeti, da normalna cesta, kjer se odvija JAVNI PROMET, nikakor NI PISTA in ni POLIGON za izživljanje neizživetih frustracij.

 

Izza vsakega grma lahko pripelje "dedek", ali pa skoči na cesto "rdeča kapica".

 

Posledice so na TRAVMI in v SOČI.

 

ZAKAJ?  Pa, ker si je eden vzel pravico - ker je pač kupil cestaka - da lahko na cesti dela 3,14zdarije. :smoke:

zanimivo bi bilo videti statistiko nesreč po tipih motorjev - SS , touring , naked sport , čoper/custom , enduro , SM , classic ...na prevoženih recimo 10000km ...in statistiko po kriv/nedolžen ...

 

posploševanje glede na vrsto motorja je v veliki meri brezvezno ...  določene smernice res obstajajo vendar se spreminjajo in to kar krepko v zadnjih par letih ..

 

opažam , da zadnje čase prav SS klasa zmeraj lepše vozijo - največji napredek v izboljšavi kulture vožnje z izvzeto hitrostjo vožnje  - predvsem če me dohitijo se jih večina pelje za mano čez ovinek dva tri če so v kombinaciji / zaporedju in potem na primernem mestu prehitijo ...

 

po mojih izkušnjah s ceste se najslabše odrežejo ravno naked "sportaki" in endure - slednje ravno zaradi opevanih super duper voznih lastnosti , ki jih - kakor jaz na cesti vidim in doživljam - lastniki terajo na način " dej spizdi mi s poti a ne vidš de mam vse od abs esp do zapore zadnga diferenciala " stilu..

 

in še zaradi ene "cake " ...  zaradi kao nevarnosti vožnje SS-a jih je veliko presedlalo na endure - tiste velike cestne krave katerih širina presega 1,5 SS-a ... stil vožnje pa so ne samo ohranili temveč še izpopolnili do popolne superiornosti na cesti nad ostalimi "plebejci" ..

 

na omejitvi 90 je tista magična meja 140km/h ...a izven naselja je tudi mojih dobrih 100 na ravnini daleč preveč če se s to hitrostjo peljem preko križišča ( pa čeprav je pregledno ) na ravnini kjer je hitrost omejena na 50 preko tega križišča in me snamejo z radajem ..no še zmeraj boljše z radarjem kot s traktorjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lohk :P ... (ne morm citirat :cry:)

si pa zato doživel častitljivo starost za voznika sportaka ...  :OK:  torej zarad mene tudi če nikol ne morš več citirat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoč na pogrebu prijatelja motorista je nekdo rekel "bil je dober motorist" itd,samo potiho je nekdo drugi pripomnil "dober motorist umre zaradi starosti" pa ne vem ,če je to kar sm napisal prov,da ne bo kdo užaljen. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, pa še nekaj bi morali vzeti v obzir:

manj kot se voziš, manjša je možnost, da se boš razbou. Mogoče bi lahko naredili raziskavo o vzorčni povezanosti, kaj si jedu zjutraj za zajtrk in potem posledično kok hitro si diujau. 

 

Popravte me, če se motm, ampak zdi se mi če si za zajtrk pojedu 5 pokvarjenih jajc, dobiš med furo drisko in pol diujaš do prvega skreta :P

Evo in tu bi začel delit voznike na une na sportakih, k spustijo sam malo črtico na gate predn pridejo do wcja in voznike endur, ki se pošteno userjejo, predn pridejo do sekreta. 

Tuki bi tudi tabelo (graf) razdelil na dva dela, in bi poiskal še povezavo oblek, se pravi med usnjem in korduro, kajti znano je dejstvo, da se usnje bolj počasi slači, kordura pa malce hitreje.

 

Mogoče mau kompliciram, vendar bi rezultati, vsaj po mojem pripomogli, da bi bilo mnogo manj SRANJA po cesti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

papez47, retorika tvojega prvega stavka pove vse. Ja, tudi ti si brezmadežn.

:smoke: Pusti "retoriko" - nima glih neke velike veze..................

 

:whistle: Definitivno pa nisem "brezmadežen", ker mam kar par zmazkov na jakni in na piskru od sobotne fure........................ :P

 

"dober motorist umre zaradi starosti"

 

:rolleyes: delam pa na tem, od leta 80 pa naprej. Pomeni da me že 34 let ni nihče "snel", pa ne ker me ne bi mogel, ampak, ker ................ mislim umret zaradi starosti al pa pljučnega raka :smoke: , definitivno pa ne mislim kosti na kakem brezveznem ovinku pustit.

 

In če je bistvo in čar :bike:   v tem, da nekdo uživa pri 160km/h+, pri tem pa VE, da nima kontrole ne nad motorjem in ne nad okolico ...........tak bo slej ko prej v "črni kroniki".

 

In še enkrat .......... ne gre za brezmadežnost O:-) , ampak za tisto najbolj osnovno " pamet v glavo".  Pa ne v ono drugo "glavo". :hmm:

 

Živ dokaz za to so naše moto-kolegice, ker očitno razmišljajo le z eno glavo. Tisto pravo. :jezik:

Popravljeno . Popravil papez47
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Papež je božji posrednik in je res brezmadežn.

 

Njegove dogme pa božja resnica in papež je nezmotljiv (dogma o nezmotljivosti) :)

 

:OK: No, pa si vsaj enkrat trofil bistvo. :004

 

:whistle: Če bi to vedel, bi prej versačeja kupil. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thamper kup si rajši traktor,končna ista kot na boniju :lol1: pa še enkrat bolj stabilen je,če te sneme kakšen s superduper enduro in športnim stilom vožnje B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ste nekateri začeli pretiravat in preveč dlakocepit zadevo.

 

Meni je vsakega človeka žal, ki umre na takšen ali drugačen način ... ali je za svojo smrt kriv sam ali ne. Tako, da tako kot si me ti ocenil @Cartman ne drži.

 

Omenil si posebej Snecija in mene ... seveda, vsem se lahko to zgodi se strinjam, sem pa prepričan, da se meni zaradi objestne vožnje ali zaradi alkota nekaj takšnega ne bo zgodilo, ker ne konzumiram alkohola, ko sem na motorju, vozim pa po predpisih .... občasno, kjer vem, da mi ne more nekdo iznenada prečkat ali prekrižat pot, pa jaz tudi malo "ožamem", ampak zgolj za kratek čas, da preluftam motor.

 

Rad bi pa dodal samo to: Cesta NI igrišče in NE dirkališče. Tudi za hitrimi se naredi kolona.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: No, pa si vsaj enkrat trofil bistvo. :004

 

:whistle: Če bi to vedel, bi prej versačeja kupil. :smoke:

 

Objavi kakšno fotko v ustrezni temi, srečanje si zamudil v nedeljo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!