Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

ni treba da greš peš... rečeš konobare ajde zovi mi taxi :D hahahaha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še najlažje pa je če naročiš kavo, sok, ali kaj podobnega pa se lepo z motorjem pripelješ in zmotorjem odpelješ. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogovarjamo se o prekoračitvi zakonsko dovoljene meje. Še dobr da si pršu ti si pa car besednih iger :OK: špekulacij in natolcevanj :P

če bi bil kdo drug bi ti še link prilimal kje si bil zadnje čase najbolj aktiven B)

 

V zvezi s kakšno nesrečo, kjer je pijanček udeleženec pa je tako.

 

Če ni nobene vzročne zveze med alkoholom in nezgodo, potem ni prav nobenih težav. Plača le kazen za prekršek, ker je pil.

 

Glede nesreče pa je absolutno neodgovoren in dobi vse povrnjeno od objestnega divjaka oz. njegove zavarovalnice, ki se je zabil npr. njemu v zadek.

 

Druga zgodba pa je, če gre za povzročitelja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zvezi s kakšno nesrečo, kjer je pijanček udeleženec pa je tako.

 

Če ni nobene vzročne zveze med alkoholom in nezgodo, potem ni prav nobenih težav. Plača le kazen za prekršek, ker je pil.

 

Glede nesreče pa je absolutno neodgovoren in dobi vse povrnjeno od objestnega divjaka oz. njegove zavarovalnice, ki se je zabil npr. njemu v zadek.

 

Druga zgodba pa je, če gre za povzročitelja.

Na cesti nima kaj počet vinjen!

 

Pa ne nabijaj spet,se mi zdi katera zavarovalnica bo krila znesek popravila vinjenemu vozniku,ali je kriv ali ni,ker sploh ne bi smel biti na cesti,a res ne razumeš?

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marsikaj drugega tudi ni dovoljeno na cesti pa se dogaja.

Se strinjam razni skupinski neprijavljeni dogodki,iztirjenja iz cest...itd... ja dosti je tega :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnjo v "skupini" je treba prijaviti? to pa nisem vedel.

Ti še marsikej ne veš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko, seveda do z zakonom dovoljene meje.

in da ne kaže znakov opitosti :D

a nebi blo bolš da se kje dol usedete pa enga ali dva spijete :D

Stari, pol bi šele nabijala :P

 

lp

Zasesebrigam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa greva :grim

 

Še vedno mi nisi odgovoril na res preprosto vprašanje : Ali lahko voznik pod vplivom alkohola sodeluje v prometu?  

ni pametno ...samo eni to skoz prakticirajo .. je prepovedano z zakonom - pravzaprav je zelo težko odgovoriti ali lahko - verjetno da eni komot tisti , ki so pa veliko čez dovoljeno mejo pa kar dosti težje ..

in tisti ki komot lahko alkoholizirani nad dovoljeno mejo sodelujejo v prometu lahko sodelujejo do prvega alkotesta ali nesreče .... vendar so vseskozi v prekršku za katerega je zagrožena kazen ( samo kazen - ni opcije opozorila !!) ..

 

če pa ta "ali lahko " pomeni "ali smejo" je pa odgovor "ne.ne smejo"... a če peljejo so še zmeraj samo v prekršku  ...in še vedno če napihaš nad dovoljeno mejo ter do maksimalne vrednosti do katere plačaš samo kazen in dobiš točke je to še zmeraj samo prekršek ..

 

prekrške pa delamo skoraj čisto vsi ...

edino kar lahko nekdo reče je to , da ga še niso dobili pri prekršku ... ker veliko jih govori da ga še niso naredili - so so samo jih še niso dobili in oglobili...

 

jaz sem recimo od leta 2004 , ko sem plačal v avstriji na AC ko sem prehiteval tovornjak s 127 na 80 in plačal kazen na licu mesta pa do danes dobil po moji neumnosti eno opozorilo 30,04, letos - aja zakaj po neumnosti ? ja en me je spustil s stranske ceste na glavno jaz sem pa "dinamično" speljal s prvimi kolesi , ki so bila na pesku - zdej pa če se že vrti naj se kot je treba pa je še pocvililo ( se opravičujen komarjem , muham in vrabcem za avtom zaradi tistega peska ki je letel po luftu) čez 30m pa policisti... sunkovito speljevanje  ... no tukaj se pa res nisem počutil , da sem razen prej omenjenih insektov koga ogrožal - ja vem kako staro mamco bi lahko herc trofnil to pa res ... evo tud jaz sem priznal krivdo ..

 

je pa res , da sem vsakič ko peljem izmerjenih 51 v naselju v prekršku ,izven naselja 91 ...na AC 131 ...

 

 

saj tako je z vsemi prekrški , za katere je zagrožena kazen... fora je samo v tem , da ko peljemo 110 ali pa 120 po pregledni ravnini omejitev je pa 90 se nam to ne zdi nič prav hudega ... na hudem motorju se tam komot vozijo 150 ....  ker me prehitevajo ...zdaj kako okarakterizirati / ovrednotiti tak prekršek - no po zakonu je kolk že 147na 90  gre izpit ??-  po naše ? jah ko se nekdo pelje tako hitro ter se tudi odpelje domov potem je to minorni prestop z zakonom dovoljene hitrosti - verjetno se počutimo da bi bila primerna kazen mal po prstih pa opozorilo ... ko se pa nekdo skanta v traktor , ki preči cesto iz ene njive na tisto tam čez - to naj pa presodi vsak zase kolikšna bi bila primerna kazen ..

.pa ne mi zdej govort da je že s tem ko se je v traktor  - katerega voznik ga je videl in ocenil hitrost rakete na 100km/h (ajde sej tm okol 100 ponavad vsi motorji vozjo si misli traktorist)  zaletel dost najebal ..

 

glede na ta primer o katerem se pogovarjamo je pa tako - trezen voznik avtomobila bi pa lahko bil na svojem pasu to se strinjamo verjetno vsi ...

vprašanje pa je - glede na to da se negativne posledice alkohola dajo dokazat - ali bi trezen človek - ki naj bi načeloma baje lahko bil tam v tistem trenutku  - lahko preprečil trk s padlim motoristom - kateremu je zgleda dovoljeno padat na nasprotne pasove - ali ne pa se pomoje težko dokaže ....

 

in če pogledamo procentualno ( in obenem z zagroženo kaznijo za tak prekršek ki je dejansko prva minimalna) je voznik avta le za malenkost prekoračil maksimalno mejo ki pa je dovoljena ( če pretvorimo v hitrost v mestu bi bila 54km/h - a s tako hitrostjo se mogoče vozijo po mestu "morilci" ??? - ne ne to jaz smatram za minimalno prekoračitev  ki se ti zgodi čisto nenamenoma ko pogledaš stran s števca in spregledaš enega ki se po tleh drsa na tvoj pas ) ..

 

aja odgovoril sem ti v prvih dveh odstavkih na vrhu :grim  tako da če ne želiš ti ni treba vseh litanij in nabijanja brati .. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti nima kaj počet vinjen!

 

Pa ne nabijaj spet,se mi zdi katera zavarovalnica bo krila znesek popravila vinjenemu vozniku,ali je kriv ali ni,ker sploh ne bi smel biti na cesti,a res ne razumeš?

pa saj to se vsi strinjamo - da je v prekršku ! ravno tako kot vsi ostali prekrškarji !

torej po tvoje vsak ki je v prekršku ne sme biti tisti trenutek na tistem mestu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj to se vsi strinjamo - da je v prekršku ! ravno tako kot vsi ostali prekrškarji !

torej po tvoje vsak ki je v prekršku ne sme biti tisti trenutek na tistem mestu ...

Je razlika če se nekdo odloči sedet v avto vinjen zavestno in je razlika če se gre nekdo peljat z motorjem in je vse po ps-ju in vmes naredi napako!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje .. na strokovnem pregledu krvi se opravi ena ali več vzporednih meritev iz istega odvzetega vzorca krvi ? se upošteva res samo nanižja meritev ? ker leta nazaj 8 še na 0,50 promila ) se je znanec odločil za strokovni odvzem po alkotestu ... kakor smo predebatirali so naredili 4 ločene meritve iz enega vzorca krvi..  končni rezultat so dobili tako , da so posamezne rezultate sešteli in delili s 4  ... itak je pušno ko so dobili 0,05034 al nekaj takega ..

 

Upošteva se samo najnižja vrednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je toča na cesti tut z zakonom prepovedana? :O k pol mora dons dobit kazen, pa še pike ,..pa prepoved padanja naslednje pol leta....

s kako pravico se je znajdla na cesti in to brez izpita :BUA: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toca je naravn pojav, tko k bedaki recimo. :lol1: In ti ne rabjo nobenih dovoljenj. :P

Popravljeno . Popravil DIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toca je naravn pojav, tko k bedaki recimo. :lol1: In ti ne rabjo nobenih dovoljenj. :P

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toca je naravn pojav, tko k bedaki recimo. :lol1: In ti ne rabjo nobenih dovoljenj. :P

 

 

rabijo, od psihijatra potrdilo... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2)

105. člen

(prepoved vožnje vozila v cestnem prometu pod vplivom alkohola)

(uradno prečiščeno besedilo)

(2) Drugi vozniki imajo lahko največ do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, pod pogojem, da tudi pri nižji koncentraciji alkohola ne kažejo znakov motenj v vedenju, katerih posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu.

@kmet.. Ti se samo lepo varno vozi z svojim strojem, ti sploh nisem fauš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj se po Hrvaških cestah ni bilo varno vozit po tekmi :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A z brazilskimi tablcami :kva1:  Outra cerveja, por favor :kva2:

Popravljeno . Popravil Whiskey
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dami je vinjen in bi rad se šel peljat na nasprotni pas da bi se zbil,kaj naj naredim :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dj eno pivo, pa ne klobasaj, k te prec zbijem!!! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!