Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

No, vidita Whiskey in Franc, oba imata prav in potrjujeta moje besede.

K sreči se sedaj tok obrača in upam na posodobitev železniške infrastrukture in s tem razbremenitev cest, kar bo koristilo nam vsem, predvsem pa upam na povečanje varnosti na cestah.

Pizdakat, da železnice kradejo denar cestam pa je budalaština vredna tisith, ki jo bruhnejo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30, država ne bo naredila popolnoma nič. Nima denarja. Tisto malo kar ga bodo napraskali bo šlo samo za najnujnejša vzdrževalna dela. Pozabi na nove asfaltne preplastitve. Še več bo nemarno nametanih flik in zalivk. Če bo šlo tako naprej, se bomo kmalu peljali samo še po flikah in zalivkah. Malo je manjkalo, ko sva šla z gsxf750 proti Soriški, da nisem poslikal ceste spodaj pri Zalem logu. Cestišče je dobesedno sestavljeno iz flik!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Pri 16ih sicer nisem razmišlajal o drugih pozitivnih učinkih tega, važno mi je bilo, da dobim izpit. In ja, od 16. leta do 18. leta, sem vozil v spremstvu staršev. Danes imam pri 24 letih, "že" 8 let vozniških izkušenj. V obdobju dveh let, ko sem vozil s starši, si v njihovem spremstvu nisem privoščil takih neumonosti, kot bi si jih morda, če bi bil na cesti "sam". Z bolj umirjeno vožnjo (zaradi spremstva staršev) in s tem tudi bolj previdno vožnjo se v takem obobju ravno dovolj privadiš na promet, da ko pri 18 sam sedeš za volan nisi popolnoma zelen za volanom, obenem pa se znebiš tudi strahu, ki ga ima (po mojem mnenju) vsak nov voznik. Zdrav strah seveda ostane, saj je vseeno drugače voziti sam kot v spremstvu.

 

 

 

 

Tule je "mladenič" napisal par bistvenih zadev.

Ampak takih je le za vzorec. Žal.

 

Če se spomnim 80-ih, ko sem še delal izpita za A in B, sem lepo "fotru" v soboto najprej avteka opral, potem pa sva šla na "furo". Pa izpita sploh še nisem imel. Lepo počasi. Tako človek dobi nekaj občutka in predvsem izkušenj. Ko sem imel izpit v žepu, so se družinske fure spremenile v "moje šolanje". Fotr je bil samo še sovoznik.

 

Enako je bilo kakih 25 let kasneje pri obeh mojih "naslednicah". No, pri prvi že prej, ker je delala izpit za skuter pri 16-ih. Veliko sva prevozila skupaj in nikoli, prav nikoli me kasneje NI skrbelo, kaj "mulc" počne na cesti. Vedno je lahko dobila ključe mojega avta in šla kadarkoli - kamorkoli.

 

Ne ena in ne druga "pupa" ( pa ima prva izpit že 11 let, druga pa 7 let ) nista imeli na cesti nobenih ekscesov ali dogodkov, kaj šele nesreče.

 

Se pa je "@drekaču" zapisala tudi misel o ceni - cenah, vozniških izpitov. Ja, mogoče res niso poceni in stanejo, ampak še vedno so prepoceni.  Zakaj?  Očitno ljudje še vedno NE cenijo tega papirja in vozijo kot BEDAKI, saj vedo, da bodo v primeru izgube vozniške, lahko le to relativno poceni dobili nazaj.

 

Na naših cestah je verjetnost, da te "ujamejo" pri prekršku namreč izredno majhna.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30, država ne bo naredila popolnoma nič. Nima denarja. ...

Jap, je tako in ta "davek na neumnost" bomo na cestah kar nekaj časa plačevali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak Drekac je z enim samim stavku povedal, da je pri nas premalo vozniske kulture. Voznisko kolturo pa dobis z ucenjem ze od malih nog.

Papez47, ti vse kar si napisal v svojih scera si dal pomen "fatrova vgoja"!

Na drzavni ravni je pa "zlendrova vzgoja"!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...  Papez47, ti vse kar si napisal v svojih scera si dal pomen "fatrova vgoja"!

Na drzavni ravni je pa "zlendrova vzgoja"!!!

Zato pa je tko, ker je "zlendrova". In hvala qoorcu se je zamenjala!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak Drekac je z enim samim stavku povedal, da je pri nas premalo vozniske kulture. Voznisko kolturo pa dobis z ucenjem ze od malih nog.

Papez47, ti vse kar si napisal v svojih scera si dal pomen "fatrova vgoja"!

Na drzavni ravni je pa "zlendrova vzgoja"!!!

 

Jes stari ............ zato pa so "FOTRI". Ni fotr sam za to da po kafanah pohaja in na kavču sedi.

 

Povežem lahko naprej - da je "FOTROV" premal, vsaj glede na to - koliko imamo samohranilk!

 

Fotr mulcu pokaže in pove, kako se zamenja gumo. Pa ne sam uno "gumo", tudi gumo na avtu...................... pa še miljavžent stvari, ki so važne, med drugim tudi osnove vedenja in BONTONA.

 

Splošnega bontona in tistega na cesti.

 

Kultura, ja vozniška kultura - kaj je že to? Morda to, da sem samo jaz, potem dolgo nič, pa spet jaz in potem šele vsi drugi? Ampak to se začne že doma, v družini, od malega naprej in nazaj. Če mulc pride v šolo nafrfulen in naduvan, ker je fotr - iber mačo, in bi itak jeb..l vse in vsem po spisku - ga ni BOGA in ga ni PRFOKSA, ki bi takega mulca lahko kaj naučil. Še najmanj kulture, obnašanja ali BONTONA.

 

Prfoksi v šoli so "plačani" za to, da kaj povejo, če glih slučajno sami kaj vedo - če pa ne ............. eto sine uči knjigu ................ v knjigah vse piše ......................

 

Žlender .................. ja pa ja de ???????

 

Cepac, brez primere, samovšečen metroseksualec, ki pojma nima in ni imel o prometu, kaj šele o vzgoji voznikov.

 

Če in ko bodo/bomo vsi nekako dojeli da CESTA ni POLIGON in da smo na cesti samo eden izmed mnogih in to mnogih ENAKIH, ter da smo MEDSEBOJNO ŽIVLJENSKO ODVISNI, eden od drugega, oziroma so drugi življensko odvisni od naših ravnanj ....................... ja potem bo morda kaj bolje.

 

Morda.

Popravljeno . Popravil papez47
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30, država ne bo naredila popolnoma nič. Nima denarja.

 

Ni res. Denar je. In tudi dovolj ga je.

 

SAMO NE ZA CESTE.

 

In treba bo začet ................ pisat

 

Pisat ............. kazenske ovadbe in odškodninske zahtevke ........................ za škodo, ki nam jo ............ odgovorni za vzdrževanje cest povzročajo na naši lastnini.

 

Za začetek - če je kak pravnik med nami - lahko pogleda malo v zakone in napiše "mušter".

 

Potem pa začnemo.

 

Pri 10 ovadbah in zahtevkih, ne bo NIČ, ko pa se jih nabere par 100 ali 10000, pa se bo že kaj premaknilo.

 

Če ne pri nas, bomo pa državico šli "špecat" v BRUSELJ.

 

Jebiga, če eni lahko - zakaj pa ne bi še MI?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomiri se papez47. Pišeš nekaj v euforiji na pamet. Vse od karambola (začetek marca) naprej sem na bolniški. Sam si moram plačevati plačo. Država se je z odločbami zavezala za refundacijo (75%). Do danes (druga polovica julija) nisem prejel še nobene! Zakaj? Ker ni denarja! Sedaj je še čas letnih dopustov, tako da pred septembrom vejetno sploh ne bo nič. Če se pa kak javnosektoraški birokrat ob kako vejico spotakne, potem se lahko samo še obrišem pod nosom za letos. Zato ne bluzi z ovadbami, zahtevki, Brusljem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jes stari ............ zato pa so "FOTRI". Ni fotr sam za to da po kafanah pohaja in na kavču sedi.

 

Povežem lahko naprej - da je "FOTROV" premal, vsaj glede na to - koliko imamo samohranilk!

 

Fotr mulcu pokaže in pove, kako se zamenja gumo. Pa ne sam uno "gumo", tudi gumo na avtu...................... pa še miljavžent stvari, ki so važne, med drugim tudi osnove vedenja in BONTONA.

 

Splošnega bontona in tistega na cesti.

 

Kultura, ja vozniška kultura - kaj je že to? Morda to, da sem samo jaz, potem dolgo nič, pa spet jaz in potem šele vsi drugi? Ampak to se začne že doma, v družini, od malega naprej in nazaj. Če mulc pride v šolo nafrfulen in naduvan, ker je fotr - iber mačo, in bi itak jeb..l vse in vsem po spisku - ga ni BOGA in ga ni PRFOKSA, ki bi takega mulca lahko kaj naučil. Še najmanj kulture, obnašanja ali BONTONA.

 

Prfoksi v šoli so "plačani" za to, da kaj povejo, če glih slučajno sami kaj vedo - če pa ne ............. eto sine uči knjigu ................ v knjigah vse piše ......................

 

Žlender .................. ja pa ja de ???????

 

Cepac, brez primere, samovšečen metroseksualec, ki pojma nima in ni imel o prometu, kaj šele o vzgoji voznikov.

 

Če in ko bodo/bomo vsi nekako dojeli da CESTA ni POLIGON in da smo na cesti samo eden izmed mnogih in to mnogih ENAKIH, ter da smo MEDSEBOJNO ŽIVLJENSKO ODVISNI, eden od drugega, oziroma so drugi življensko odvisni od naših ravnanj ....................... ja potem bo morda kaj bolje.

 

Morda.

Fuck o.. stari, poskusi brez .......... pik, jebelacesta..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fuck o.. stari, poskusi brez .......... pik, jebelacesta..........

To ni nič. Preberi kak post od Osa riderja :eek:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res. Denar je. In tudi dovolj ga je.

 

SAMO NE ZA CESTE.

 

In treba bo začet ................ pisat

 

Pisat ............. kazenske ovadbe in odškodninske zahtevke ........................ za škodo, ki nam jo ............ odgovorni za vzdrževanje cest povzročajo na naši lastnini.

 

Za začetek - če je kak pravnik med nami - lahko pogleda malo v zakone in napiše "mušter".

 

Potem pa začnemo.

 

Pri 10 ovadbah in zahtevkih, ne bo NIČ, ko pa se jih nabere par 100 ali 10000, pa se bo že kaj premaknilo.

 

Če ne pri nas, bomo pa državico šli "špecat" v BRUSELJ.

 

Jebiga, če eni lahko - zakaj pa ne bi še MI?

Očitno še nisi slišal za univerzalni "prometniški" člen, ki govori, da mora voznik prilagoditi vožnjo razmeram na cesti. Vzdrževalec ceste odgovarja za škodo v primerih, ko lahko oškodovanec dokaže, da ni v skladu s pravili izvajal nadzora nad stanjem ceste. V preteklosti je vzdrževalec (CP) kontrolo ceste izvajal na 4 dni, kako je to danes pa žal ne vem. Tožba oz. ovadba pa pride v poštev šele, ko si izčrpal druge možnosti dogovora za poravnavo škode (poziv vzdrževalcu ceste, da ti poravna nastalo škodo). Glede na različne vzroke za PN in situacije, pa izdelava muštra nima smisla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fuck o.. stari, poskusi brez .......... pik, jebelacesta..........

Pike pomenijo, da človek vmes razmišlja... :grim  :grim

 

Tudi jaz kak dolg odstavek opremim z pikami...hebat ga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa ta vaša razglabljanja pašejo v eno drugo temo

Toliko v ............. "nabijanje" se ji menda reče med drugim

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ni tale tema čisto izrodila??

 

Meni se zdi, da je namenjena tekočemu, neljubemu in nepotrebnemu dogajanju na cesti (čeprav sem tudi sam dodal "kamenček" v njen barviti mozaik.)   :O   :slap:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno pridem domov iz fure, poklikam malo po netu in vidim obe tedve novici...pa fak....pa vsak vikend mora bit nekaj...... :\

Popravljeno . Popravil Motocaster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno pridem domov iz fure, poklikam malo po netu in vidim obe tedve novici...pa fak....pa vsak vikend mora bit nekaj...... :\

Ko bi samo vikendi bili. :dry:

Urgence delajo s polno paro vsak dan v tednu, nesreče takšne in drugačne se dogajajo vsakodnevno večkrat. To kar berete na netu ni zrno od sr.nja, ki se dogaja na cesti vsakodnevno, tako za marsikatero hudo poškodbo ali smrt na cesti niti ne veste.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni nič. Preberi kak post od Osa riderja :eek:.

:ras:  :ras:  :ras:  :ras:  :ras:

ZASE SE BRIGI PAMETNJAKOVIČ! :jezik:  :jezik:  :jezik:

Če te motjo moji posti, jih preskoč in ne ber!!! :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:ras:  :ras:  :ras:  :ras:  :ras:

ZASE SE BRIGI PAMETNJAKOVIČ! :jezik:  :jezik:  :jezik:

Če te motjo moji posti, jih preskoč in ne ber!!! :fyou:

Evo, prvi post brez pikic. No, razen pod klicaji. Pa brez zamere, tvoji posti me nič ne motijo. :grrr

Popravljeno . Popravil ton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, prvi post brez pikic. No, razen pod klicaji. Pa brez zamere, tvoji posti me nič ne motijo. :grrr

Sej vem da te ne, pa zamere tud ni  :ras:   . . . . . . . . .(evo ti spet pikce)  :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bolj Yamaharje moti,pa ne samo to še kaj drugega"rđavemu qurcu svaka dlaka smeta" :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bolj Yamaharje moti,pa ne samo to še kaj drugega"rđavemu qurcu svaka dlaka smeta" :grim

Kratki in jedrnati odgovor bo vedno lepše izgledal kot neko dolgovezenje, zdaj če teb paše nabijanje in da se pride do bistva po xx straneh, še ne pomeni da vsakemu ustrza branje pametovanj takšnih in drugačnih s tvoje strani&co. Do you copy? :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratko in jedernato bi? Umiri se malo!!! Do you copy :fight1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!