Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Borutt:

v soboto sem se peljal čez vipavsko dolino, pa je pihala burja. V Vipavi na tabli je bil znak sunki do 90km/h in prepovedan promet za vozila do 8 ton teže, pa prikolce....moped pa ni bil narisan. Jadrno sem jo ucvrl naprej :D žal mi je ker sem grešil :P sam moped ni bil narisan, predvidevam pa da obvestilo velja za prvo kategorijo vozil, kjer so tut mopedi zravn...kaj pravi zakon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt:

v soboto sem se peljal čez vipavsko dolino, pa je pihala burja. V Vipavi na tabli je bil znak sunki do 90km/h in prepovedan promet za vozila do 8 ton teže, pa prikolce....moped pa ni bil narisan. Jadrno sem jo ucvrl naprej :D žal mi je ker sem grešil :P sam moped ni bil narisan, predvidevam pa da obvestilo velja za prvo kategorijo vozil, kjer so tut mopedi zravn...kaj pravi zakon?

 

Bo potrebno nekaj stvari pojasniti, da bo vse skupaj imelo glavo in rep. Je pa to napisano v večih zakonih in še na kakšnem drugem papirju. V tistih napotkih so neki tiskarski škrati urejali neke pojme in bi moglo pisati do skupne mase 8 ton. Pa še kaj bi se našlo, ampak ni nič kritičnega. Tvoj moped boš pa sam našel. Če ne tukaj, pa na polju, kamor ga bo burja odnesla. 

 

9. člen

(upravljanje in vzdrževanje avtocest)

(1) DARS upravlja in vzdržuje avtocestne odseke, za katere pridobi koncesijo gradnje, od dne, ko je avtocestni odsek dan v promet, do izteka veljavnosti koncesijske pogodbe.

 

46. člen

(posebna gospodarska družba za državne ceste)

Za organiziranje in vodenje gradnje ter vzdrževanja določenih državnih cest in upravljanje teh cest se lahko ustanovi posebna gospodarska družba pod pogoji in na način, kot to določi poseben zakon.

 

54. člen

(upravljavec državnih cest)

Upravljavec državnih cest in državnih kolesarskih povezav je direkcija, če za določene ceste zakon ne določa drugače.

 

65. člen

(omejitve uporabe državne ceste)

(1) Direkcija oziroma koncesionar iz 11. ali 57. člena oziroma gospodarska družba iz 46. člena tega zakona lahko začasno, vendar največ za dobo enega leta, prepove ali omeji uporabo ceste ali njenega dela (omejitev prometa posameznih vrst vozil, zmanjšanje dovoljene skupne mase, osne obremenitve ali dimenzij vozil, zmanjšanje dovoljene hitrost vozil in drugi ukrepi), če je državna cesta ali njen del v takem stanju:

– da promet po njej ni mogoč ali je mogoč samo promet posameznih vrst vozil,

– da bi promet posameznih vrst vozil povzročil pospešeno propadanje te ceste,

– če to terjajo drugi utemeljeni razlogi, ki se nanašajo na zavarovanje ceste in varnost prometa na njej (posebne razmere zaradi snega, poledice, odjuge, močnega vetra, burje, nenadne poškodbe ceste ali ovire na cesti).

 

Napotki za vožnjo v vetrovnih razmerah (med burjo):

Vozniki vozil, katerih največja dovoljena masa je presega 8 ton, bodite pozorni na prometno signalizacijo in obvestilne portale, ki obveščajo o hitrosti vetra in stopnji zapore. V primeru, da vaše vozilo spada v kategorijo, za katero velja prepoved vožnje na določeni relaciji, ste se dolžni sami izločiti iz prometa ali izbrati alternativno smer. Neupoštevanje omejitev prometa lahko ima hude posledice.

Zmanjšajte hitrost vožnje in vozite še bolj previdno kot sicer, tudi v primeru, da trenutna stopnja zapore ne omejuje vožnje z vašim motornim vozilom.

Bodite posebej pozorni. Burja namreč nima konstantne smeri in moči, zato vas lahko preseneti z močnimi, nepričakovanimi sunki iz različnih smeri.

Poskušajte se izogibati prehitevanju. Sunek burje namreč zaobjame tako prehitevajoče kot tudi prehitevano vozilo, sunki burje pa prazne prikolice tovornih vozil pogosto prestavijo na sosednji prometni pas.

Priporočamo večjo varnostno razdaljo, saj vas lahko med vožnjo zlahka presenetijo različni predmeti, ki jih sunki burje prestavljajo po zraku (npr. pesek iz brežine, različni odpadki, tudi lažji tovori iz tovornih vozil idr.).

Prometni ukrepi, ki so, v primeru burje, izvedeni na primorskih cestah:

stopnja: hitrost vetra 80-100 km/h oz. 22-28 m/s, zapora za kamp prikolice, hladilnike in vozila s ponjavami do nosilnosti 8 ton, za ostala vozila omejitev hitrosti na 40 km/h;

stopnja: hitrost vetra 100-130 km/h oz. 28-35 m/s, zapora za kamp prikolice in vsa vozila s ponjavami in hladilniki, za ostala vozila omejitev hitrosti na 40 km/h;

stopnja: hitorst vetra 130-150 km/h oz. 36-41 m/s, zapora za kamp prikolice in vsa vozila s ponjavami in hladilniki ter avtobuse, za ostala vozila omejitev hitrosti na 40 km/h;

stopnja: hitrost vetra nad 150 km/h oz. nad 41 m/s: zapora za vsa vozila.

 

28.a člen

(vremenske razmere)

(1) Voznik mora upoštevati prometno signalizacijo, ki označuje vremenske razmere, zaradi katerih je prepovedan ali omejen promet na določenem delu ceste.

(2) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prejšnjega odstavka.

(3) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena in je zaradi tega oviran ali onemogočen promet drugih vozil. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.

(4) Z globo 1.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, katerega voznik ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena, njihova odgovorna oseba pa z globo 120 eurov. Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek tudi odgovorna oseba državnega organa ali samoupravne lokalne skupnosti, katerega voznik ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tenx 40km/h lahko vozim, tut po njivi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu so se morale ovce razbežat :D suzukija si namerno dal :P

to je vzorec čistokrvnega Suzuki voznika, tak zapis imate v DNK, tu ni pomoči, višja sila :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je vzorec čistokrvnega Suzuki voznika, tak zapis imate v DNK, tu ni pomoči, višja sila :lol1:

Nekaj si zamešal tu? :smoke:  Sigurno so prelepljeni bmw znaki na tem motorju..krivda pa na nas  :beer2: 

Suzukija vozmo tisti ki smo siromaki od rojstva B) za več nimamo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj si zamešal tu? :smoke:  Sigurno so prelepljeni bmw znaki na tem motorju..krivda pa na nas  :beer2:

Suzukija vozmo tisti ki smo siromaki od rojstva B) za več nimamo :P

zdej ko je dokazni matrjal na mizi, samo zanikanje :grim , priznaj, da so te čustva do Suzukija pripeljala do takega nakupa :grim

 

star, bo treba en krog nardit v bližnji prihodnosti, pod nujno :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej ko je dokazni matrjal na mizi, samo zanikanje :grim , priznaj, da so te čustva do Suzukija pripeljala do takega nakupa :grim

 

star, bo treba en krog nardit v bližnji prihodnosti, pod nujno :beer2:

Dokler se ti ne dokaže nisi nič kriv... pa še pol se lahko pritožiš :ninja:

Krog pa itak.. obvezno .)  Sam pol me boš moral spet čakat ker sem bolj počasen :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler se ti ne dokaže nisi nič kriv... pa še pol se lahko pritožiš :ninja:

Krog pa itak.. obvezno .)  Sam pol me boš moral spet čakat ker sem bolj počasen :P

ne vem, kdo koga čaka :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Divji zahod na naših cestah je zaradi pijancev, divjakov, prepotentnežev, slabovidnih, ..., ki se jih kot je napisal motofrik ne sankcionira dovolj strogo.

OK, se ti lahko zgodi, da spregledaš rdečo ali prometni znak ali ti sije sonce v oči in izsiliš. Kako pa lahko spregledaš, da nimaš vozniškega izpita ali da si pijan, pa ne vem.

 si že sam sebi odgovoril kajne...

 

Pijanc, zadrogiranc naj bo udeleženec v prometu :? .... oprosti, ampak ne veš kaj govoriš.

 

ja resno mislim ... nj ti pijan povozi otroke, starše, sorodnike, ženo na prehodu za pešce ali pa zleti na pločnik v kafanu, ali na otroško igrišče polno otrok ... me zanima kako bi ga/jo zagovarjal.

 

priznam, da mu/ji jaz osebno ne bi upou pritisnit na sprožilca (razen v primeru osebne tragedije), so pa ljudje, ki za denar tudi to počnejo.

 

:krneki:

 

p.s.

tudi tisti/tiste, ki prakticirate pogovore v avtu med vožnjo se malo zamislite ... nekateri med vami imate tudi otroke in se zavedajte, da jih imajo tudi drugi.

voznik motorja , ki ima slušalke v uhljih in zaradi glasbe , ki jo posluša presliši sireno vozila na nujni vožnji in čeprav ima zeleno na semaforju ne da prednosti temveč zapelje v križišče in je udeležen v prometni nesreči - je pa kaj ??? aja rešilc k pele njegovga kolega je ša za tazga kriv ane...

 

s telefonom je isto .... če se pogovarjam med vožnjo in povzročim nezgodo s smrtnim izidom in če sem recimo pri Mobitelu .. js nism nč kriu, sj so mi oni prodal telefon ... reku bom, da mi je pajkica tko rekla, in da nj gre njihova odgovorna oseba v ćuzo.

 

pajkica ... teb se je res mau sfuzlal .. dj prid s hribou, ti bom kavo plaču

 

:krneki:

navežem na prejšnji komentar... postrelit v takem primeru vse ansamble ki jih ima tak osebek na mp3???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 si že sam sebi odgovoril kajne...

 

voznik motorja , ki ima slušalke v uhljih in zaradi glasbe , ki jo posluša presliši sireno vozila na nujni vožnji in čeprav ima zeleno na semaforju ne da prednosti temveč zapelje v križišče in je udeležen v prometni nesreči - je pa kaj ??? aja rešilc k pele njegovga kolega je ša za tazga kriv ane...

 

navežem na prejšnji komentar... postrelit v takem primeru vse ansamble ki jih ima tak osebek na mp3???

avto radio je serijska oprema ... ni prepovedana ... s poslušanjem muzike z normalnim zvokom, slišiš vse kaj se dogaja okoli sebe ... prostoročno telefoniranje je dovoljeno ... alkohol ni dovoljen ... mešanje jabčk in hrušk mar ne ?

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni thumper omenil slušalk v ušesih pri motoristu? Ne avto..

js govorim o zvočnikih v čeladi .. s slušalkami tudi meša in zavaja  :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni thumper omenil slušalk v ušesih pri motoristu? Ne avto..

star je pa ni porajtal ...pa včasih se mu kaj malo zalomi sam noče priznat ...

 

avto radio je serijska oprema ... ni prepovedana ... s poslušanjem muzike z normalnim zvokom, slišiš vse kaj se dogaja okoli sebe ... prostoročno telefoniranje je dovoljeno ... alkohol ni dovoljen ... mešanje jabčk in hrušk mar ne ?

 

:krneki:

pa glih ti ki zagovarjaš da če nekaj ni prepovedano in  ni pametno  - da res ni pametno ...

 

js govorim o zvočnikih v čeladi .. s slušalkami tudi meša in zavaja   :jezik:

nč ne zavajam .. slušalke v ušesih pa čelada gor ni pametno pa kakorkoli obrneš ...

nimaš pa zunanjega senzorja za zvočni signal , ki bi ob prihajajoči sireni izklopil tvojo musko .. torej ni pametno - to je moje mnenje ..

 

pod čelado se itak te sirene z visokimi frekvencami slabo slišijo , če se ti bližajo odzadaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

star je pa ni porajtal ...pa včasih se mu kaj malo zalomi sam noče priznat ...

 

pa glih ti ki zagovarjaš da če nekaj ni prepovedano in  ni pametno  - da res ni pametno ...

 

nč ne zavajam .. slušalke v ušesih pa čelada gor ni pametno pa kakorkoli obrneš ...

nimaš pa zunanjega senzorja za zvočni signal , ki bi ob prihajajoči sireni izklopil tvojo musko .. torej ni pametno - to je moje mnenje ..

 

pod čelado se itak te sirene z visokimi frekvencami slabo slišijo , če se ti bližajo odzadaj ...

zavajaš in to zavestno ... vgradnja intercom naprav je dovoljena ... če ni .. mi dokaži ... slušalke ti res zadušijo zunanje zvoke, vgrajeni zvočniki ob normalni uporabi pa nič bolj kot avtoradio v avtu ... jaz sem oboje probal in ti govorim iz lastnih izkušenj .. če ti oboje nisi probal, ne govori tega, kar so ti strici povedali.

 

do sedaj sem slišal vse sirene in policijske signale... tudi od zadaj, sicer pa tudi uporabljam vzvratna ogledala, ker so menda temu tudi namenjena :jezik:

 

pa sj se tut z motorjem ni pametno vozit, pa se vseeno .. in zakaj se, ker je dovoljeno :P

 

:krneki:

 

p.s.

da se mi malo pregovarjat, drugače se ne bi ;)

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, ne se pustit!!!

A jih vpišem? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, ne se pustit!!!

A jih vpišem? :D

dj dj dj :D

 

itak sm zmagovalni zmagovauc vseh zmagovaoucou :jezik:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S slusalkami in glasnim motorjem se slisi sirena....tko da, iz te moke nau kruha. :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vsakic presenecen, kako se folk ne zna umaknit resilcu na nujni voznji sred Lj....Stojijo na semaforju, resilc se more ustavt, namest da bi bla cesta ze frej. Folk je tolk zabit, da me prov jezi! Prov vsakmu takmu bi privoscil, da so sami lezecki v resilcu, z minutami zivljenja pred seboj, medtem ko se skusa resilc prebit do urgence....fuck off pa ta folk!!!! In to VSAKIC!!!! Every fuckin time!!! Pa bojda trezni!!! :slap:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavajaš in to zavestno ... vgradnja intercom naprav je dovoljena ... če ni .. mi dokaži ... slušalke ti res zadušijo zunanje zvoke, vgrajeni zvočniki ob normalni uporabi pa nič bolj kot avtoradio v avtu ... jaz sem oboje probal in ti govorim iz lastnih izkušenj .. če ti oboje nisi probal, ne govori tega, kar so ti strici povedali.

 

do sedaj sem slišal vse sirene in policijske signale... tudi od zadaj, sicer pa tudi uporabljam vzvratna ogledala, ker so menda temu tudi namenjena :jezik:

 

pa sj se tut z motorjem ni pametno vozit, pa se vseeno .. in zakaj se, ker je dovoljeno :P

 

:krneki:

 

p.s.

da se mi malo pregovarjat, drugače se ne bi ;)

pametno se voziti z motorjem je čist pametno ..

 

jaz govorim o zvoku in slišnosti v čeladi če ni ali če je glasba ... ti pa speljuješ na avto..

ma jebal vas avti - čist v vsaki temi spelete na kište pa primerjave pa sam drek okol tega ...

boli me za avto kolk se sliš ...

 

to pa da je slišnost s prižgano glasbo v čeladi na isti stopnji kot brez glasbe pa lahko mulce futraš ..pr men to ne rata , ker ne v praksi ne v teoriji ne zdrži fizikalnih zakonov o zvoku ..

 

in še zmeraj trdim , da so vsi dodatki motnje za voznika od vizuelnih do zvočnih ..

me prav zanima kakšna statistika bi se pokazala , če bi bilo zapovedano preverjati telefonske klice v času nesreče ...

 

¸čeprav ti bi imel na testu bolš reakcijske čase z musko kot brez . :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vsakic presenecen, kako se folk ne zna umaknit resilcu na nujni voznji sred Lj....Stojijo na semaforju, resilc se more ustavt, namest da bi bla cesta ze frej. Folk je tolk zabit, da me prov jezi! Prov vsakmu takmu bi privoscil, da so sami lezecki v resilcu, z minutami zivljenja pred seboj, medtem ko se skusa resilc prebit do urgence....fuck off pa ta folk!!!! In to VSAKIC!!!! Every fuckin time!!! Pa bojda trezni!!! :slap:

večina ..ne pa vsi .. sem na lastna ušesa slišal kako je en z novo meco zaružil po robniku ko smo se umaknili na visok pločnik...  dobr sej sem jaz tudi sam jst če celga stran vržem je tolk kot ena guma od mece.. pa ne uno za 25k€..parkrat tolk..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

star je pa ni porajtal ...pa včasih se mu kaj malo zalomi sam noče priznat ...

 

pa glih ti ki zagovarjaš da če nekaj ni prepovedano in  ni pametno  - da res ni pametno ...

 

nč ne zavajam .. slušalke v ušesih pa čelada gor ni pametno pa kakorkoli obrneš ...

nimaš pa zunanjega senzorja za zvočni signal , ki bi ob prihajajoči sireni izklopil tvojo musko .. torej ni pametno - to je moje mnenje ..

 

pod čelado se itak te sirene z visokimi frekvencami slabo slišijo , če se ti bližajo odzadaj ...

A v avtu imaš zunanji senzor, ki ti izključi glasbo ob prihajajoči sireni?

 

pametno se voziti z motorjem je čist pametno ..

 

jaz govorim o zvoku in slišnosti v čeladi če ni ali če je glasba ... ti pa speljuješ na avto..

ma jebal vas avti - čist v vsaki temi spelete na kište pa primerjave pa sam drek okol tega ...

boli me za avto kolk se sliš ...

 

to pa da je slišnost s prižgano glasbo v čeladi na isti stopnji kot brez glasbe pa lahko mulce futraš ..pr men to ne rata , ker ne v praksi ne v teoriji ne zdrži fizikalnih zakonov o zvoku ..

 

in še zmeraj trdim , da so vsi dodatki motnje za voznika od vizuelnih do zvočnih ..

me prav zanima kakšna statistika bi se pokazala , če bi bilo zapovedano preverjati telefonske klice v času nesreče ...

 

¸čeprav ti bi imel na testu bolš reakcijske čase z musko kot brez . :P

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut žwižganje v čeladi je nevarno............sploh če ne znaš in pljuvaš po vizirju :(

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pinlock pa kak orbit za zadah pa je. Lahko pljuckaš po zimi še naprej brez nevšečnosti (večjih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!