Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

voznik motorja , ki ima slušalke v uhljih in zaradi glasbe , ki jo posluša presliši sireno vozila na nujni vožnji in čeprav ima zeleno na semaforju ne da prednosti temveč zapelje v križišče in je udeležen v prometni nesreči - je pa kaj ??? aja rešilc k pele njegovga kolega je ša za tazga kriv ane...

 

navežem na prejšnji komentar... postrelit v takem primeru vse ansamble ki jih ima tak osebek na mp3???

 

 

pa glih ti ki zagovarjaš da če nekaj ni prepovedano in  ni pametno  - da res ni pametno ...

 

nč ne zavajam .. slušalke v ušesih pa čelada gor ni pametno pa kakorkoli obrneš ...

nimaš pa zunanjega senzorja za zvočni signal , ki bi ob prihajajoči sireni izklopil tvojo musko .. torej ni pametno - to je moje mnenje ..

 

pod čelado se itak te sirene z visokimi frekvencami slabo slišijo , če se ti bližajo odzadaj ...

 

 

jaz govorim o zvoku in slišnosti v čeladi če ni ali če je glasba ... ti pa speljuješ na avto..

ma jebal vas avti - čist v vsaki temi spelete na kište pa primerjave pa sam drek okol tega ...

to pa da je slišnost s prižgano glasbo v čeladi na isti stopnji kot brez glasbe pa lahko mulce futraš ..pr men to ne rata , ker ne v praksi ne v teoriji ne zdrži fizikalnih zakonov o zvoku ..

 

in še zmeraj trdim , da so vsi dodatki motnje za voznika od vizuelnih do zvočnih ..

me prav zanima kakšna statistika bi se pokazala , če bi bilo zapovedano preverjati telefonske klice v času nesreče ...

 

 

A v avtu imaš zunanji senzor, ki ti izključi glasbo ob prihajajoči sireni?

 

:slap:

 

 

Thumper, najlažji je bit cvetka preko kompa in MSja ane? Zakaj sem se dregnil ob tebe? Ker te boli ku**c za tiste v avtu in namenoma nočeš debatirat o avtomobilistih, ker smo v moto temi in bog ne daj da pogovor slučajno nanese na 4 kolesnike...

 

te bom vprašal drugače.... veš da veliko oz večina avtomobilistov posluša muziko v avtu, nekateri v mejah normale, nekateri pa tako, da ko na semaforju zraven stojiš, se tebi v avtu vse trese... bog ne daj, da takšen osebek, zaradi  manjše koncentracije, izsili tebe motorista, zbije tvojega otroka (da se zastopimo, seveda ti ne privoščim tega, bog ne daj).... boš potem spet rekel, boli me ku**c za avto in kaj oni počnejo not??? Verjetno ne boš....

 

ps. mene tudi moti, da ko se vozi bodisi avto bodisi motor, konzumira alkohol...pa zaradi tega ne pametujem nikomur, vsak zase ve kaj počne.... meni slušalke sedejo (sicer imam vedno samo eno in na zmerni glasnosti), spet nekomu ne... stvar posameznika....

 

kaj jaz vidim in kaj ne, tudi približno ni v tvoji pristojnosti da bi ugotavljal in pisal nebuloze... ti poskrbi zase, da boš vse videl...

LCD vizir ima senzor svetlobe - zato , da spremeni prepustnost svetlobe ko voznik zapelje v predel z manj svetlobe ... ni bilo mišljeno podcenjevalno temveč primerjalno - http://www.motosvet.com/112743-agv-predstavil-lcd-zatemnjen-vizir.html

torej senzor za prilagoditev jakosti zvoka v čeladi ? kakor si odreagiral da so - kakor jaz dojemam tvoje pisanje - vsi senzorji ki kakorkoli uravnavajo neko stvar - sploh motnjo ki jo voznik sam vzpostavi - neumni in nepotrebni ..

 

nasprotujoče mnenje me ne moti ... moti me , ko se spreobrne iz ene kategorije v drugo recimo :

-jaz govorim o motečih učinkih raznoraznih telefonov modrih zob in glasbe na motorjih

-ti in še kdo pa govoriš o slišnosti v avtu ...

 

če bi bile stvari enake pri obeh tipih vozil potem bi rabil samo izpit za eno kategorijo - saj je itak potemtakem povsod vse isto ..

 

načeloma se ne spuščam na osebno raven dokler me ne citirajo .

 

 

in zakaj mi potem nabijaš vseskozi o alkoholiziranosti če jaz govorim o zvočnih motnjah pod čelado ? 

 

 

Thumper, sej citiranje ni spuščanje na osebno raven.... vsaj zame ne... če je vmes toliko odgovorov, je fajn da se citira, da se ve na kaj se navezuje... Predvsem sem mislil na to, da včasih vržeš kako nizko, neprimerno..... ampak ok, boš dal na OMWju za en kofe, pa je to to :)

če citiraš neko mnenje , s katerim se ne strinjaš potem ponavadi to argumentiraš ne pa postaviš - v tem primeru sicer enako motnjo - v drug okvir - prostor - vozilo..

če bi bil nesramen bi te vprašal če nosiš čelado v avtu ..

 

z avti je pa itak maus začel ..tko da naslednjič na omv si pač deležen samo pol zaslug in posledično upravičen tudi samo do polovične čelne ..  :P   :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LCD vizir ima senzor svetlobe - zato , da spremeni prepustnost svetlobe ko voznik zapelje v predel z manj svetlobe ... ni bilo mišljeno podcenjevalno temveč primerjalno - http://www.motosvet.com/112743-agv-predstavil-lcd-zatemnjen-vizir.html

torej senzor za prilagoditev jakosti zvoka v čeladi ? kakor si odreagiral da so - kakor jaz dojemam tvoje pisanje - vsi senzorji ki kakorkoli uravnavajo neko stvar - sploh motnjo ki jo voznik sam vzpostavi - neumni in nepotrebni ..

 

 

 

če citiraš neko mnenje , s katerim se ne strinjaš potem ponavadi to argumentiraš ne pa postaviš - v tem primeru sicer enako motnjo - v drug okvir - prostor - vozilo..

če bi bil nesramen bi te vprašal če nosiš čelado v avtu ..

 

z avti je pa itak maus začel ..tko da naslednjič na omv si pač deležen samo pol zaslug in posledično upravičen tudi samo do polovične čelne ..  :P   :jezik:

 

copy paste tvoje izjave:  in zakaj so potem naredili LED - vizir za čelado ? ja zato da se bo zatemnil takim kot si ti , ki ne vidijo pet prstov pred sabo, ko bodo zapeljali v predor.

 

Pa nima veze, bilo i prošlo  :yes:

 

glej, debatirava lahko v neskončnosti, strinjala se tko ne bova.... tebi ni pametno čelada+slušalke, mene osebno to ne moti (res da prakticiram samo eno slušalko, pa še to na zelo spodobni jakosti).....

 

Bi bilo pa fino statistiko potegnit, koliko nesreč, se je zgodilo ob času poslušanja muzike pod čelado? Tko čist iz firbca.... če ima kdo slučajno kak podatek, dobrodošel.... 

 

Zdej pa bom enega  :alko: ruknil.... si človek zasluži po 14ih urah dela :)

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Zdej pa bom enega  :alko: ruknil.... si človek zasluži po 14ih urah dela :)

a tolk ur si naklepal od novega leta pa nobenga spil??? :lol:  :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje na Štajerskem . ..

Kaj je vrhunec pijanstva?

Ko napihaš 2,80 in rečeš policaju naj zaokroži na 3,00. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tolk ur si naklepal od novega leta pa nobenga spil??? :lol:  :beer2:

 

ja...od lanskega novega leta :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja...od lanskega novega leta :grim

maus ne pust se motit..

ćustweno pa po prawilih se pel pa bo fse w redu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thumper@, neki si zamešu :kva1:

 

jest sm včeri zmagu winter :OK: 

nabio sm jo do konec, zima bo zdaj trajala nikamor nič :kva2: , bi reku en moj znanc :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thumper@, neki si zamešu :kva1:

 

jest sm včeri zmagu winter :OK:

nabio sm jo do konec, zima bo zdaj trajala nikamor nič :kva2: , bi reku en moj znanc :grim

on večkrat zajebe :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

on večkrat zajebe :lol1:

bolš zajebat kot pa da bi se zakausau al pa zaletu .. :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 ...

 

ti lahko delaš s sabo kar hočeš ... z mano manipulirat pa ne bo šlo ...

s sabo delam jaz kakor želim sam in kakor bi pasalo drugim ..

in zakaj mi potem nabijaš vseskozi o alkoholiziranosti če jaz govorim o zvočnih motnjah pod čelado ? kr neki sam da tolčeš ane ...

tako da - zase se brigi narcisek :P

No hvala za dovoljenje, da lahko delam s sabo kar hočem. Mi res veliko pomeni.

Kaj boš pa ti počel s sabo, pa mi dol visi. Dokler se ne zabiješ vame.

 

Če se prav spomniš, si ti začel nabijati kako te moti vsako oviranje slišnosti (slušalke, radio, ... ). Na to sem jaz napisal, da je potem smiselno ukinit tudi uporabo čelade, ker duši zvok. Od kod sedaj tebi, da sem te označil za pijanduro, pa ne vem.

Ko berem tele tvoje poste, pa zna bit vse tu nekje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Udeležena sta bila voznica osebnega vozila kia in voznik motornega kolesa znamke BMW. Domnevni vzrok nesreče je bilo izsiljevanje prednosti voznice osebnega vozila.
http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/pri-trcenju-v-kriziscu-motorist-hudo-poskodovan

 

upam da ni tako hudo, kot piše...:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel včeraj hvalabogu precej sreče.

Vozil sem po Soški cesti Solkan - Plave. Na izhodu iz desnega ovinka (prvi ali drugi desni za okrepčevalnico Dolga njiva) sem na svojem pasu zagedal nasproti vozeč avto, ki je prehiteval...

Vozim po omejitvah, zato sem lahko hitro zavrl in se pomaknil še bolj desno. Zgodilo se je precej hitro ( modela avta se ne spomnim), vendar se mi zdi, da smo šli "3je v štric".

Precej neprijeten občutek...

Lp Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Udeležena sta bila voznica osebnega vozila kia in voznik motornega kolesa znamke BMW. Domnevni vzrok nesreče je bilo izsiljevanje prednosti voznice osebnega vozila.

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/pri-trcenju-v-kriziscu-motorist-hudo-poskodovan

 

upam da ni tako hudo, kot piše...:(

Motorist sem bil jaz. Trenutno lezim v bolnici z dokaj poskodovano levo roko. Motor je pa totalka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist sem bil jaz. Trenutno lezim v bolnici z dokaj poskodovano levo roko. Motor je pa totalka.

lepo se pocajti, motor bo pa že :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist sem bil jaz. Trenutno lezim v bolnici z dokaj poskodovano levo roko. Motor je pa totalka.

 

Si šel to iz Zagorske strani proti Trojanam pred tunelom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si šel to iz Zagorske strani proti Trojanam pred tunelom?

 

Pardon vidim, da je bilo v glavnem križišču ob AC, kjer pa prav tako niti pod razno nisi med prvimi. Si pa vsaj med živimi. Ni kaj, projektantom naših cest vsaka čast (not). Hitro okrevanje želim. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a na krožišču pa ni omejitve? :O

kakšna je razlika?

 

Velika, omejitev na krožiščih je, ampak že postavitev poveča preglednost in varnost. Že zaradi vstopa v krožišče moraš zmanjšati hitrost.

 

Žal to dokazuje, da človeško življenje nima cene (celo vrednost kaže pada)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a na krožišču pa ni omejitve? :O

kakšna je razlika?

 

Preberi še enkrat moj zapis in boš mogoče ugotovila, da ne gre za omejitev hitrosti, ampak za preglednost v križišču, katera je veliko boljša v krožišču. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ne bi raj semafor postavl?

 

a to pomeni da moramo za vsak nepregleden ovink, križišče in ne vem kaj še vse, zvrtat lukne za tunele, delat krožne ... pa s tem bomo rešli ziher vse ?

ali samo nepalčevanje kazni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ne bi raj semafor postavl?

 

a to pomeni da moramo za vsak nepregleden ovink, križišče in ne vem kaj še vse, zvrtat lukne za tunele, delat krožne ... pa s tem bomo rešli ziher vse ?

ali samo nepalčevanje kazni?

 

Pojdi na sam kraj in si oglej omenjeno križišče. Mogoče potem ne boš več toliko pametna. Aja, pardon, metla ne vžge. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na sam kraj in si oglej omenjeno križišče. Mogoče potem ne boš več toliko pametna. Aja, pardon, metla ne vžge. 

aja, al pa vozm 50...si pomislu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!