Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pri pobiranju boš moral še trenirati...  :)

... ja, pade človek res z lahkoto ... :)

... pobrat se je težje ... :(

ps.

.... no, pa sej to spada že verjetno bolj v temo "globoke misli ... " :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri pobiranju vem iz praktičnih vaj, da gre hitreje če veš, da te je kdo videl :whistle: ,če pa veš da ni bilo nobenga blizu pač malo poležiš pa počiješ. :lol:  :P .

Samo tu v Mozirju so v eno krožišče eno skalovje navlekli pa žuboreč potok napeljali,verjetno da nebi turisti preveč poležavali :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res, krožišča so zakon...še posebi če je tok mejhn da folk voz naravnost ne okrog, ker na sred ni nikakršne blokade-stebra- betona.... in pol ga dobiš direkt u bok, ker voziš pravilno...bedastoče

 

:fyou:  in pol dobiš še tega za povrh :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja, pade človek res z lahkoto ... :)

... pobrat se je težje ... :(

ps.

.... no, pa sej to spada že verjetno bolj v temo "globoke misli ... " :)

Ponavadi počakam pa me drugi poberejo ......a to je tud globoko  :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridite pogledat kao super pretocna krozisca na obali,naredijo jih tako velika da grejo kamioni komaj cez,italjan pa itak naredi vec kot en krog..am bam pet podgan vija vaja ven tako izbirajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni več jus  merskega standarda :grim  ostalih standardov pa tile projektanti ne razumejo dobro :blush:  potem pa za vsak slučaj, da ne bi gdo rekel, da eden drugega kopirajo :l_01:  pač naredi vsak svojo velikost,ki je seveda naj, naj,..... :lol:

Tam v starem centru Mozirja imamo eno mini krožišče :eek:  taman za trening motoristov in skuteristov  :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej, krozisc so nasral ponekod cist prevec in cist brezveze. Bi blo bols,ce bi nesposobnim vkljucevanja izpite pobral, pa prevozna sredstva zmeckal. :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi počakam pa me drugi poberejo ......a to je tud globoko  :hmm:

Jaz bi rekel ,da je to nadstandardno .)  .)  in je  potrebno doplačat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi rekel ,da je to nadstandardno .)  .)  in je  potrebno doplačat :P

Baje da mi to plačajo drugi,sploh tisti so bli glasni ki imajo 1 leto delovne dobe al pa še to ne :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krožišče pri žalah.... vsako jutro :kva2:  :wallbash:

 

Sem si rekel, da bom kamero dal v avto in samo tisti debilizem posnel.... iz notranjega pasu direkt ven, potem pa hupa, ker se ti pravilno voziš po svojem pasu in on ne more ven :wallbash:  :wallbash::slap:  


Baje da mi to plačajo drugi,sploh tisti so bli glasni ki imajo 1 leto delovne dobe al pa še to ne :grim

js mam 5, kva te mot? šaban :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krožišče pri žalah.... vsako jutro :kva2:  :wallbash:

 

Sem si rekel, da bom kamero dal v avto in samo tisti debilizem posnel.... iz notranjega pasu direkt ven, potem pa hupa, ker se ti pravilno voziš po svojem pasu in on ne more ven :wallbash:  :wallbash::slap:  

js mam 5, kva te mot? šaban :ninja:

 

Zunanji pas je za zapeljat ven, ne za nabirat kroge po krožišču. Če se misliš peljat do drugega izvoza al naprej pol greš na notranji pas. Sevede da un znotraj živce zgublja če se ti zunaj cjaziš in ga zapiraš da ne more ven. Lih zato so začel delat une ta pozidane in poškarpane krožišča po Kopru pa Mariboru ker folk ne ve čemu je kakšen pas.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krožišče pri žalah.... vsako jutro :kva2:  :wallbash:

 

Sem si rekel, da bom kamero dal v avto in samo tisti debilizem posnel.... iz notranjega pasu direkt ven, potem pa hupa, ker se ti pravilno voziš po svojem pasu in on ne more ven :wallbash:  :wallbash::slap:  

...

Si siguren, da pravilno voziš po svojem pasu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zunanji pas je za zapeljat ven, ne za nabirat kroge po krožišču. Če se misliš peljat do drugega izvoza al naprej pol greš na notranji pas. Sevede da un znotraj živce zgublja če se ti zunaj cjaziš in ga zapiraš da ne more ven. Lih zato so začel delat une ta pozidane in poškarpane krožišča po Kopru pa Mariboru ker folk ne ve čemu je kakšen pas.

ti dam čisto za prav.... ampak za zapeljat ven, moraš pred izvozom se razvrstit na zunanji pas, drži?

 

In ko jaz vstopim v krožnega, ne morem direkt na notranji pas, ker je polno zaseden...zunanji pa sameva :) Včasih je teorija zelo lahka, v praksi pa je treba uporabit malo zdrave kmečke pameti....

 

In ne, nikogar namenoma ne zapiram in se zunaj cjazim...

 

Si siguren, da pravilno voziš po svojem pasu?

Zelo siguren, lahko enkrat prisedeš, pa ti demonstriram :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti dam čisto za prav.... ampak za zapeljat ven, moraš pred izvozom se razvrstit na zunanji pas, drži?

 

In ko jaz vstopim v krožnega, ne morem direkt na notranji pas, ker je polno zaseden...zunanji pa sameva :) Včasih je teorija zelo lahka, v praksi pa je treba uporabit malo zdrave kmečke pameti....

 

In ne, nikogar namenoma ne zapiram in se zunaj cjazim...

 

Zelo siguren, lahko enkrat prisedeš, pa ti demonstriram :P

 

Jaz sem pa hotu še mal trollat, zdaj pa nimam za kaj.  :whistle:

 

Če je pa tam res notranji polhn, zunanji pa prazen prid enkrat zjutraj na krožišče v Lescah, tle je lih obratno. Vsi šalabajzerji iz Bleda in Žirovnice se vozijo po zunanjem okolnokol do izvoza za AC tko da sploh ne moreš not zapeljat. :BUA:  Zato sem mal alergičen na zunanjekrogaše.  :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa hotu še mal trollat, zdaj pa nimam za kaj.  :whistle:

 

Če je pa tam res notranji polhn, zunanji pa prazen prid enkrat zjutraj na krožišče v Lescah, tle je lih obratno. Vsi šalabajzerji iz Bleda in Žirovnice se vozijo po zunanjem okolnokol do izvoza za AC tko da sploh ne moreš not zapeljat. :BUA:  Zato sem mal alergičen na zunanjekrogaše.  :fight2:

Enako rondoji v MB med Fontano in Qlandijo. Zgleda, da so prehitri, pa jih na zunanji pas vleče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej nima cajta, kr organizira V Strom srečanje :kva2:

 

Fritz je le prevedel vabilo na srečanje, ki ga organizirajo Janetka, Ofi, Glažar, Miha & Co. in s samo organizacijo nima nič, razen toliko, koliko ga organizatorji ponucajo.

 

Sicer pa je vsaka tema o nabijanju ravno pravšnja za vas. Ko bi vsaj nabijali le po teh temah :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

 

. Ko bi vsaj nabijali le po teh temah :dry:

Po tem je zajeban nabijat, k se lohk po parklih užgeš. To pa boli k kurba! :blush:  :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krožišče pri žalah.... vsako jutro :kva2:  :wallbash:

 

Sem si rekel, da bom kamero dal v avto in samo tisti debilizem posnel.... iz notranjega pasu direkt ven, potem pa hupa, ker se ti pravilno voziš po svojem pasu in on ne more ven :wallbash:  :wallbash::slap: 

 

Enkrat smo na ministrstvu za promet in ceste urejali neko "cestno" zadevo, pa sem med drugim (konkretno) omenil rondo Tomačevo (pa tudi drugi niso nič drugačni) in se je precej odgovorni gospod Ficko zelo pozorno zavzel za past, ki jo bom sedaj omenil. In to je tista "pregrada" lahko bi rekel robniki, ki v rondoju ločujejo pasove med seboj. So sive, neopazne barve in prav čudim se, ali pa ne vem, koliko motoristov jih je že povozilo, ali se razbilo?!

 

So skrajno nevarni, da ne rečem smrtonosni!!! In nauš verjel, da je bilo to pred kakimi štirimi-petimi leti. In kljub temu, da je bilo obljubljeno, da bodo zadevo prednostno prebarvali v vidno barvo, so še danes takšni, kot si bili.

 

Slava jim!!! - (Uslužbencem, mislim!)

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz Darsu težil kakšno krožišče je to, sem dobil odgovor, da sploh ni krožišče ampak nivojsko (ali nekaj takega, ker mi je šlo na smeh pa si nisem čisto zapomnil). Torej rondo Tomačevo ni krožišče  :grim  .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja rondo tomačevo res ni krožno križišče ampak krožni promet. Krožno križišče je do nekega določenega radija (ne vem več na pamet), katerega pa tomačevo presega.

Med drugim pa v vednost še to, da krožna križišča, ki imajo prometne pasove fizično ločene (robniki) in se je treba že pred vhodom pravilno razvrstiti za željeno smer itd. imenujeno turbo krožna križišča.

Nivojsko križišče pa je križišče, kjer se vsa križanja izvajajo na istem nivoju. Izvennivojska pa na večih nivojih, npr. u/iz-vozi / pod/nad-vozi, ...

 

Tako pač pravi stroka, po domače pa seveda rečemo krožno križišče :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer drugje v zahodni evropi nisem videl dvopasovnih rondojev. Toliko pasov kolikor jih pripelje v rondo, toliko jih je v rondoju. Torej normalna dvopasovna cesta - en pas v rondoju. Tisto umetno širjenje ceste v štiri pasove 50m pred rondojem je pa sploh bedarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist sem bil jaz. Trenutno lezim v bolnici z dokaj poskodovano levo roko. Motor je pa totalka.

 

@damjanm, sicer ne razpolagam z informacijami iz prve roke - sem pa slišala za tvojo nesrečo.

respect za ves tvoj optimizem, ki ga premoreš in naj se ti roka čimprej zaceli... :notworthy:

in tako kot si menda sam rekel - držim pesti, da boš že poleti spet nazaj na motorju! :)

 

drži se!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!