Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 17 minutami, motolover pravi:

Me ne bi, ker si nisem izplačeval dobička, OD sem imel pa minimalen, kot vsi podjetniki.  

Višino kazni na vrednost vozila, pa bi bilo takoj drugače.  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AC brez omejitev, problem rešen :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, dr.looney pravi:

Nekatere nikoli. Ne glede koliko plačajo kazen .

To so tisti neprilagojeni, o katerih večkrat pišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

AC brez omejitev, problem rešen :P

 

pa 4 pasovno AC ....... ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

To je rešitev v normalnih državah. O tem smo že debatirali. Jaz sem predlagal višino kazni na vrednost vozila. Verjetno bodo tisti z več evri na računu več plačali. 

a uni s 15 let starimi pegasi pa lahko 250 km/h diujajo in bo plaču 1/10 moje kazni :eek:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

To so tisti neprilagojeni, o katerih večkrat pišem.

Poznam ene par takih v našem kraju, ki so že dvakrat ponovno opravljali vozniški izpit pa nič ne pomaga. 

pred 2 minutami, maus pravi:

a uni s 15 let starimi pegasi pa lahko 250 km/h diujajo in bo plaču 1/10 moje kazni :eek:

 

ja pol si pa pegasota kup.......kazen mor bit vzgojna...... :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, dr.looney pravi:

ja pol si pa pegasota kup.......kazen mor bit vzgojna...... :P 

jaz sem proti, ker bodo samo tisti plačevali, ki imajo legalno prijavljene dohodke... vozila ne bodo pisana na njih, ampak bodo samo uporabniki ... in podobno ...

prav tako bo postalo kot je pri vrtcih ... največ plačujejo tisti, ki se pripeljejo z najslabšimi avtomobili ... uni z dragimi avtomobili so na borzi in na minimalcu ...

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

a uni s 15 let starimi pegasi pa lahko 250 km/h diujajo in bo plaču 1/10 moje kazni :eek:

 

Kaj pa imaš tako veliko plačo :lol1::jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Kaj pa imaš tako veliko plačo :lol1::jezik:

a sm js kriu, če sm pridn in delavn in me zaradi tega dobr plačajo :huh: 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, motolover pravi:

Me ne bi, ker si nisem izplačeval dobička, OD sem imel pa minimalen, kot vsi podjetniki.  

Premoženjsko stanje je več, ne samo OD...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

jaz sem proti, ker bodo samo tisti plačevali, ki imajo legalno prijavljene dohodke... vozila ne bodo pisana na njih, ampak bodo samo uporabniki ... in podobno ...

prav tako bo postalo kot je pri vrtcih ... največ plačujejo tisti, ki se pripeljejo z najslabšimi avtomobili ... uni z dragimi avtomobili so na borzi in na minimalcu ...

:ninja: 

Se mi zdi, da me nisi razumel.

Voznik bo dobil kazen glede na vrednost vozila, s katerim je storil prekršek. Lastništvo ni pomembno.

Koliko ti plačuješ vrtec ?:lol1:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Se mi zdi, da me nisi razumel.

Voznik bo dobil kazen glede na vrednost vozila, s katerim je storil prekršek. Lastništvo ni pomembno.

Koliko ti plačuješ vrtec ?:lol1:

 

tok kokr srečam vsa deca iz MS-ja in dam za kavo .. pomoje pride 3 x več, kot da bi vrtec plačevau :lol1: 

a vrednost po evrotaxu :?

al realno vrednost ... kdo jo bo določu ... un k ma motor vreden 1.500 € in premoženja več kot Bavčar v tujini bo plaču manj kot jaz z ninđo brez ostalega premoženja :?

no-go :nono: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Se mi zdi, da me nisi razumel.

Voznik bo dobil kazen glede na vrednost vozila, s katerim je storil prekršek. Lastništvo ni pomembno.

Koliko ti plačuješ vrtec ?:lol1:

 

Meni se zdi, da bi bilo vseeno bolje , da se kazen izreče glede na premoženjsko stanje in ne na vrednost vozila. V Sloveniji imamo precej star vozni park, če gledamo statistiko. Ne poznam pa statistike s kakšnimi avti se naredi največ nesreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, dr.looney pravi:

Meni se zdi, da bi bilo vseeno bolje , da se kazen izreče glede na premoženjsko stanje in ne na vrednost vozila. V Sloveniji imamo precej star vozni park, če gledamo statistiko. Ne poznam pa statistike s kakšnimi avti se naredi največ nesreč.

Se pravi socialc na minimalcu v 1.5 tone težki škatli pri 70 km/h skozi naselje je manjša grožnja kot prekleti kapitalist v 1.5 tone težki škatli pri 70 km/h skozi naselje?

 

Kako zelo slovensko razmišljanje. Kazen (v normalnem svetu) bi naj bila nekako sorazmerna s stopnjo/težo prekrška oz. ogrožanja okolice. Takoj ko se not zvleče ostale dejavnike, operiraš na zelo arbitrarnih merilih. Bom rekel takole - random Janez zdeva letnih prispevkov in davkov od plače več, kot večina letno zasluži. Ima pač dobro službo. A lahko v zameni dobi dva al pa tri glasove na volitvah? Konec koncev prispeva v skupno dobro več, kot večina socialcev na minimalcih. Ja, je grob komentar. Gre pa na isto vižo kot kaznovanje po premoženjskem stanju.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

tok kokr srečam vsa deca iz MS-ja in dam za kavo .. pomoje pride 3 x več, kot da bi vrtec plačevau :lol1: 

a vrednost po evrotaxu :?

al realno vrednost ... kdo jo bo določu ... un k ma motor vreden 1.500 € in premoženja več kot Bavčar v tujini bo plaču manj kot jaz z ninđo brez ostalega premoženja :?

no-go :nono: 

Se ne strinjaš, ker ima tvoj motor previsoko vrednost v evrih ? Kako bi bilo, po tvoje, najbolj pošteno? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, maus said:

jaz sem proti, ker bodo samo tisti plačevali, ki imajo legalno prijavljene dohodke... vozila ne bodo pisana na njih, ampak bodo samo uporabniki ... in podobno ...

prav tako bo postalo kot je pri vrtcih ... največ plačujejo tisti, ki se pripeljejo z najslabšimi avtomobili ... uni z dragimi avtomobili so na borzi in na minimalcu ...

:ninja: 

Pri vrtcih že dolgo ni več tako. Jaz sem plačeval maksimum ne glede na minimalni OD. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, dr.looney pravi:

Meni se zdi, da bi bilo vseeno bolje , da se kazen izreče glede na premoženjsko stanje in ne na vrednost vozila. V Sloveniji imamo precej star vozni park, če gledamo statistiko. Ne poznam pa statistike s kakšnimi avti se naredi največ nesreč.

brezveze, premoženjsko stanje, a si opazila da bi kdo od naših tajknov mel "dobro" premoženjsko stanje?

Men se zdi da ga nimajo, majo pa zlo bogate sorodnike. :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bi bilo najbolj optimalno pogledati premoženjsko stanje in vrednost vozila in izreči kazen.

Ljudje z nizkimi dohodki, vozijo vseskozi v krču in strahu, saj jim kazni ogrozijo družinsko ekonomijo. Polni denarja pa se jim sladko malo j.... Plača drobiž in gremo dalje. 

Torej kazni ne delujejo na vse ljudi enako in nimajo enakega učinka na posameznika. Represivno delujejo samo na osebe z nizkimi dohodki.

Scarabeo

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, dr.looney pravi:

Meni se zdi, da bi bilo vseeno bolje , da se kazen izreče glede na premoženjsko stanje in ne na vrednost vozila. V Sloveniji imamo precej star vozni park, če gledamo statistiko. Ne poznam pa statistike s kakšnimi avti se naredi največ nesreč.

V naši državi so reveži uradno najbolj bogati. In obratno, seveda. Torej ta sistem na premoženjsko stanje ne bi deloval pošteno in pravično. Mogoče, nekoč.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Se ne strinjaš, ker ima tvoj motor previsoko vrednost v evrih ? Kako bi bilo, po tvoje, najbolj pošteno? 

več kot maš konjev, višja bi bila lahko omejitev. Evo, to bi bilo pošteno. Za tiste k mate 80 al manj v naseljih 50. Za tiste ki mamo več kot 100, pa omejitev 100km/h. Evo, pošteno!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

več kot maš konjev, višja bi bila lahko omejitev. Evo, to bi bilo pošteno. Za tiste k mate 80 al manj v naseljih 50. Za tiste ki mamo več kot 100, pa omejitev 100km/h. Evo, pošteno!!

Fizika deluje za vse enako. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jskrablin pravi:

Se pravi socialc na minimalcu v 1.5 tone težki škatli pri 70 km/h skozi naselje je manjša grožnja kot prekleti kapitalist v 1.5 tone težki škatli pri 70 km/h skozi naselje?

 

Kako zelo slovensko razmišljanje. Kazen (v normalnem svetu) bi naj bila nekako sorazmerna s stopnjo/težo prekrška oz. ogrožanja okolice. Takoj ko se not zvleče ostale dejavnike, operiraš na zelo arbitrarnih merilih. Bom rekel takole - random Janez zdeva letnih prispevkov in davkov od plače več, kot večina letno zasluži. Ima pač dobro službo. A lahko v zameni dobi dva al pa tri glasove na volitvah? Konec koncev prispeva v skupno dobro več, kot večina socialcev na minimalcih. Ja, je grob komentar. Gre pa na isto vižo kot kaznovanje po premoženjskem stanju.

Tudi o tem je že bilo govora. In sem napisal, da naj kršitelji pometajo cesto, pomagajo v Soči, ..., naj ostanejo brez izpita in tako naprej.  Da bo vse enako bolelo. 

pred 2 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Fizika deluje za vse enako. :)

Ne nasedaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Se ne strinjaš, ker ima tvoj motor previsoko vrednost v evrih ? Kako bi bilo, po tvoje, najbolj pošteno? 

vožnja po predpisih in to je to :P

pred 6 minutami, motolover pravi:

Pri vrtcih že dolgo ni več tako. Jaz sem plačeval maksimum ne glede na minimalni OD. 

 

sam nimam teh izkušenj, pripovedujejo mi mamice .. mogoče zato, da pol od mene več potegne :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

več kot maš konjev, višja bi bila lahko omejitev. Evo, to bi bilo pošteno. Za tiste k mate 80 al manj v naseljih 50. Za tiste ki mamo več kot 100, pa omejitev 100km/h. Evo, pošteno!!

Tisti,ki imajo 180 pa brez omejitev?

pred 38 minutami, DAMI34 pravi:

AC brez omejitev, problem rešen :P

 

Kje pa je to možno pa naših kakovostnih avtocestah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!