Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 1 minuto, sesir pravi:

Tisti,ki imajo 180 pa brez omejitev?

kolkr zmorejo, preveč pa ni potrebe zahtevat od njih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa res ... kdo je bolj varen .. ali un u fićkotu iz leta 1980 al u AMG-ju z miljon airbagi .. 

kdo se prej ustavi .. fičko pri 90 al AMG pri 90

dražji je, več ima pomagal, ki pripomorejo varnosti in zato je tudi dražje 

sam razmišlam .. ne tult name :huh: 

 

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

kolkr zmorejo, preveč pa ni potrebe zahtevat od njih.

kolikor je homologiran .. pr men to še 300 ni :dry: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, jskrablin pravi:

Se pravi socialc na minimalcu v 1.5 tone težki škatli pri 70 km/h skozi naselje je manjša grožnja kot prekleti kapitalist v 1.5 tone težki škatli pri 70 km/h skozi naselje?

 

Kako zelo slovensko razmišljanje. Kazen (v normalnem svetu) bi naj bila nekako sorazmerna s stopnjo/težo prekrška oz. ogrožanja okolice. Takoj ko se not zvleče ostale dejavnike, operiraš na zelo arbitrarnih merilih. Bom rekel takole - random Janez zdeva letnih prispevkov in davkov od plače več, kot večina letno zasluži. Ima pač dobro službo. A lahko v zameni dobi dva al pa tri glasove na volitvah? Konec koncev prispeva v skupno dobro več, kot večina socialcev na minimalcih. Ja, je grob komentar. Gre pa na isto vižo kot kaznovanje po premoženjskem stanju.

Tako ima Nemčija. Torej ni samo slovensko razmišljanje. Za nekoga, ki ima minimalca je jurja ogromno denarja, za nekoga, ki pa ima tri jurje plače pač ni. V katerem primeru je bila zdaj kazen vzgojna. 

S tem, da bi jaz prometne nesreče iz malomarnosti preimenovala v naklepni uboj in jim tudi tako sodila. Brez olajševalnih okoliščin. V kolikor pa je povzročitelj pod vplivom opojnih substanc pa sploh nima možnosti, da bi še kdaj sedel v kakršnokoli prevozno sredstvo kot voznik. Tudi na kolo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, sesir pravi:

 

Kje pa je to možno pa naših kakovostnih avtocestah?

Naša kakovost AC poskrbi za naravno selekcijo. Če si prehitr si več u luftu kot na cesti. :P v tem primeru ne velja več ZVCP ampak letalski zakon.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

je pa res ... kdo je bolj varen .. ali un u fićkotu iz leta 1980 al u AMG-ju z miljon airbagi .. 

kod se prej ustavi .. fičko pri 90 al AMG pri 90

dražji je, več ima pomagal, ki pripomorejo varnosti in zato je tudi dražje 

sam razmišlam .. ne tult name :huh: 

 

Mišek, v vseh novejših avtekih si varnejši kot v fičotu, za to ne rabiš met superdruper dragega avta. 

Pa če si smotan ti tut vesoljska tehnologija nč ne pomaga, če nimaš pojma kako se uporablja. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, jskrablin pravi:

Se pravi socialc na minimalcu v 1.5 tone težki škatli pri 70 km/h skozi naselje je manjša grožnja kot prekleti kapitalist v 1.5 tone težki škatli pri 70 km/h skozi naselje?

 

Kako zelo slovensko razmišljanje. Kazen (v normalnem svetu) bi naj bila nekako sorazmerna s stopnjo/težo prekrška oz. ogrožanja okolice. Takoj ko se not zvleče ostale dejavnike, operiraš na zelo arbitrarnih merilih. Bom rekel takole - random Janez zdeva letnih prispevkov in davkov od plače več, kot večina letno zasluži. Ima pač dobro službo. A lahko v zameni dobi dva al pa tri glasove na volitvah? Konec koncev prispeva v skupno dobro več, kot večina socialcev na minimalcih. Ja, je grob komentar. Gre pa na isto vižo kot kaznovanje po premoženjskem stanju.

Hm, a so si kapitalisti sami skopal ceste, po katerih se vozmo vsi, al so jih tisti na minimalcih? Če živiš v civilizaciji smo odvisni en od druzga. Niti najbogateši ne bi sam preživel a tem svetu 1 mesec. Ponavad so pa najbolj omembne službe najslabše plačane. Neko prodaanje megle pa najbol...

Sam snobi itak mislejo, da se brez njih svet ne bi vrtel. Če pa 14 dni ne bi smetarji pobral smeti bi bla pa ela štala. Kamot bi pa cel lajf živel brez bank.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

V naši državi so reveži uradno najbolj bogati. In obratno, seveda. Torej ta sistem na premoženjsko stanje ne bi deloval pošteno in pravično. Mogoče, nekoč.  

Ni res. Gre se bolj za to, kdo je pošten, kdo pa ne. Primer - dva para. Oba partnerja v obeh primerih v službi za povprečno plačo in z enim otrokom. Oba para živita v stanovanju iste ocenjene vrednosti in si lasti avto iste ocenjene vrednosti.

  • Par št. 1 je poročen ali ima prijavljeno skupno gospodinjstvo. Seveda to pomeni skupen naslov, skupno gospodinjstvo in skupno premoženje.
  • Par št. 2 ga pa malo fejka. Moški na enem naslovu, ženska na drugem, prijavljena kot mati samohranilka. Se pravi, lažno izkazujeta dejansko stanje.

Kdo plača manj vrtca za otroke? In je v resnici navaden lažnjivec in goljuf? Ista zgodba je npr z neprofitnimi pogodbami za najem stanovanja. En znesek na pogodbi, drug na roko. In ko takemu poveš da je navaden davčni utajevalec... pa čisto popizdi. Kurc pa tak pošten in deloven narod.

 

pred 3 minutami, dr.looney pravi:

Tako ima Nemčija. Torej ni samo slovensko razmišljanje. Za nekoga, ki ima minimalca je jurja ogromno denarja, za nekoga, ki pa ima tri jurje plače pač ni. V katerem primeru je bila zdaj kazen vzgojna. 

Boli me za Nemčijo. In boli me za socialca z jurja kazni. In za onega s tremi jurji in isto kaznijo. Kazen je enaka, če se enako ogroža okolico. Če zajebeš, plačaj. Tako je to življenje. Ni za one s šibkimi želodci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, dr.looney pravi:

Mišek, v vseh novejših avtekih si varnejši kot v fičotu, za to ne rabiš met superdruper dragega avta. 

Pa če si smotan ti tut vesoljska tehnologija nč ne pomaga, če nimaš pojma kako se uporablja. :rolleyes:

Sam res, maš najdražjo bmflo, a telefoniraš še vedno s founom na ušesu. Mislm, a nihče ne prebere navodil za uporabo avtomobila?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

Mišek, v vseh novejših avtekih si varnejši kot v fičotu, za to ne rabiš met superdruper dragega avta. 

Pa če si smotan ti tut vesoljska tehnologija nč ne pomaga, če nimaš pojma kako se uporablja. :rolleyes:

ampak je vseeno dražji od fićota in za enak prekršek bo kaznovan več :huh: 

js sm prebrau navodilia za uporabo in vem kaj vse tiste kratice pomenjo :jezik:

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

.....

 

Boli me za Nemčijo. In boli me za socialca z jurja kazni. In za onega s tremi jurji in isto kaznijo. Kazen je enaka, če se enako ogroža okolico. Če zajebeš, plačaj. Tako je to življenje. Ni za one s šibkimi želodci.

Torej če maš ful denarja jih lahko nekaj povoziš, če ga nimaš jih pač ne boš. Tako sem prebrala tvojo izjavo. Če se motim me popravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 4. 2017 ob 11:14, Borutt pravi:

Ker nisi dobro prebral mojega zapisa, sedaj modruješ. Prvi mora biti najpametnejši. Vse ostalo je dirkanje in dokazovanje ter merjenje. Še enkrat; prvi se mora prilagajati drugemu, kateri je najpočasnejši. Kako med totalnimi neznanci spoznaš najpočasnejšega ? V prvem ovinku bo pred njim preveč prostora. Pa ga postaviš na drugo mesto. Simpl. 

zato smo pa mi soloti! :OK:

Ob 10. 4. 2017 ob 11:21, Borutt pravi:

Največji užitek je vijuganje med ovinki. Ker pa je sedaj že vsakdo motorist, je tudi stanje na cesti temu primerno. In sledi sekanje ovinkov, ker znanje ne dohaja zmogljivosti motorja in zahtevnosti ovinkov. Torej je najlažje sekati ovinke, ker se tistim z malo znanja zdi to najboljše, najbolj varno in najbolj hitro. V resnici je pa to sekanje ovinkov izdajalsko, saj izdaja znanje motorista. 

te, ko omenjaš se sami izločajo-žal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Sam res, maš najdražjo bmflo, a telefoniraš še vedno s founom na ušesu. Mislm, a nihče ne prebere navodil za uporabo avtomobila?

...pa po možnosti še najdražji brihtafon......je*** ga primanjklaj se nekje pozna..... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Hm, a so si kapitalisti sami skopal ceste, po katerih se vozmo vsi, al so jih tisti na minimalcih? Če živiš v civilizaciji smo odvisni en od druzga. Niti najbogateši ne bi sam preživel a tem svetu 1 mesec. Ponavad so pa najbolj omembne službe najslabše plačane. Neko prodaanje megle pa najbol...

Pejd računat prispevne stopnje in dohodnino glede na višino dohodka, pa poglej uradne informacije na to temo. Sezulo te bo, ti garantiram.

 

Pravkar, dr.looney pravi:

Torej če maš ful denarja jih lahko nekaj povoziš, če ga nimaš jih pač ne boš. Tako sem prebrala tvojo izjavo. Če se motim me popravi.

Narobe bereš. Sem pa pričakoval tak odgovor, Slovenija, pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, dr.looney pravi:

Torej če maš ful denarja jih lahko nekaj povoziš, če ga nimaš jih pač ne boš. Tako sem prebrala tvojo izjavo. Če se motim me popravi.

mislim da se motiš .. misli, da za enak prekršek enaka kazn 

bencin je tudi za vse enako drag ... bencin je gorivo s katerim narediš prekršek ... se motim :huh: 

p.s.

k se razburm vse 3 x napiše :lol1: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

Pejd računat prispevne stopnje in dohodnino glede na višino dohodka, pa poglej uradne informacije na to temo. Sezulo te bo, ti garantiram.

 

Narobe bereš. Sem pa pričakoval tak odgovor, Slovenija, pač.

Super. Lahko rečem enako. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

mislim da se motiš .. misli, da za enak prekršek enaka kazn 

bencin je tudi za vse enako drag ... bencin je gorivo s katerim narediš prekršek ... se motim :huh: 

p.s.

k se razburm vse 3 x napiše :lol1: 

Kazen mora biti vzgojna, da se ne ponovi. Zame na minimalcu je dražji kot zate na miljonih.  Stane pa za oba enako.:dry:

 

P.S.

Nea se razburjat škodi zdravju in lepoti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, dr.looney pravi:

Torej če maš ful denarja jih lahko nekaj povoziš, če ga nimaš jih pač ne boš. Tako sem prebrala tvojo izjavo. Če se motim me popravi.

Torej če nimaš denarja, lahko pa počneš, kar te je volja?:slap:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

Kazen mora biti vzgojna, da se ne ponovi. Zame na minimalcu je dražji kot zate na miljonih.  Stane pa za oba enako.:dry:

Cena kruha v štacunah bi mogla biti določena tudi glede na prihodek in premoženjsko stanje? Cena motorja v štacuni takisto? To tudi stane za oba enako, veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, SF pravi:

Torej če nimaš denarja, lahko pa počneš, kar te je volja?:slap:

...po tej logiki tut avta nimaš.... a ne....ker nimaš denarja za gorivo in nakup avta....:slap: recimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, dr.looney pravi:

Kazen mora biti vzgojna, da se ne ponovi. Zame na minimalcu je dražji kot zate na miljonih.  Stane pa za oba enako.:dry:

 

P.S.

Nea se razburjat škodi zdravju in lepoti.

itak sem preveć lep :jezik: 

ponavljajoči prekrški (ker je očitno, da se nekomu jebe za kaze, ki jo plača) bi lahko sodnik določil, da plača 5 x in tako dalje ... 

drugače sem pa proti neenaki obravnavi prekrškov na verski, rasni, spolni, nacionalni in finančni osnovi :huh: 

pred 5 minutami, dr.looney pravi:

...po tej logiki tut avta nimaš.... a ne....ker nimaš denarja za gorivo in nakup avta....:slap: recimo

torej .. tisti, ki prejemajo socialno podporo, morajo odnesti vozniško na upravno enoto in predati avto :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jskrablin pravi:

Cena kruha v štacunah bi mogla biti določena tudi glede na prihodek in premoženjsko stanje? Cena motorja v štacuni takisto? To tudi stane za oba enako, veš.

Rezultat iskanja slik za ne seri  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, SF pravi:

Torej če nimaš denarja, lahko pa počneš, kar te je volja?:slap:

v bistvu ja, ker ti nimajo kaj vzet. Isto velja če maš full dnarja sam skritega pri sorodnikih in drugih, pol lahko počeneš podobno kot naš ajdovski Duško, pa Bavčar, in podobni ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, dr.looney pravi:

Rezultat iskanja slik za ne seri  

Danes ne bom več, sem mel že zjutraj zmenek z WC školjko :love1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

mislim da se motiš .. misli, da za enak prekršek enaka kazn 

bencin je tudi za vse enako drag ... bencin je gorivo s katerim narediš prekršek ... se motim :huh: 

p.s.

 

Motiš se.

Kazen naj bi vzgojno vplivala na vsakega posameznika enako - tako pa ne. Pojdi se furati z minimalcem - no saj tudi motorja ne bi imel, pa ne bi imel problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa rešitev poznam za vse te probleme!!!

VSEM 5000€ PLAČE!!!!

(lah tut več)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!