Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 33 minutami, maus pravi:

trzam :P

torej .. kazen za telefoniranje v avtu. bi bila različna :?

na minimalcu pa troši pogovore :eek:

prehitevanje preko polne črte :?

al sm js čudn, al pa vi ostali :P

 

Recimo kazen 300€.

Ali bo imela kazen nate takšen učinek (pri tvoji plači) kot na nekoga, ki ima 700€ neto? O tem se govori, če še nisi dojel.

Represija na nekoga, z manjšo plačo je veliko večja kot na lepo plačo. Saj vem, da vam takšno razmišljanje ni pogodu, bilo pa bi bolj pravično.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DAMI34 pravi:

Bolj kot kazni, je vsaj po mojem pomembna vzgoja, zavedanje kaj se lahko zgodi in koliko je lahko hudo in boleče. Ter spremenit, popravit kaznovalno politiko, ker kazen za prekrške je po mojem previsoka v primerjavi s kaznimi, ki jih dobijo dejanski povzročitelji. Tam in v tem primeru bi dejansko zaostril, povečal ali pa še kako drugače spremenil kaznovanje.

In kaj jaz ves čas pišem? Da je potrebno spremeniti obnašanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

In kaj jaz ves čas pišem? Da je potrebno spremeniti obnašanje. 

marskej napišeš, tut od olja :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

marskej napišeš, tut od olja :P

 

Od olja samo to, da je hladno tudi tekoče in ne peče :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, DAMI34 pravi:

Bolj kot kazni, je vsaj po mojem pomembna vzgoja, zavedanje kaj se lahko zgodi in koliko je lahko hudo in boleče. Ter spremenit, popravit kaznovalno politiko, ker kazen za prekrške je po mojem previsoka v primerjavi s kaznimi, ki jih dobijo dejanski povzročitelji. Tam in v tem primeru bi dejansko zaostril, povečal ali pa še kako drugače spremenil kaznovanje.

Lepo si napisal.

Nekaj pa bom še dodal, ker vsi govorijo kako je pomembna vzgoja in s tem se zelo strinjam. Moramo pa se vprašati ali delujemo vozniki vzgojno kjer koli, na cesti, igrišču, gostilni.

Mlajši nas opazujejo in se z nami mnogi poistovetijo. Torej ali smo jim MI vzor? Tudi na MS. Tudi to je vzgoja.

Ali je vzgoja domena šole, avto šole, kot večina misli. Šola nima čudežne palčke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Lepo si napisal.

Nekaj pa bom še dodal, ker vsi govorijo kako je pomembna vzgoja in s tem se zelo strinjam. Moramo pa se vprašati ali delujemo vozniki vzgojno kjer koli, na cesti, igrišču, gostilni.

Mlajši nas opazujejo in se z nami mnogi poistovetijo. Torej ali smo jim MI vzor? Tudi na MS. Tudi to je vzgoja.

Ali je vzgoja domena šole, avto šole, kot večina misli. Šola nima čudežne palčke.

V to širino, kot si opisal ne morem iti. Lahko pa povem, da so moji mulci, pa še kr nekaj mulcev poznam, v začetku prekleto odgovorni in pametni, kajti sam sistem je do mladega voznika precej strog.

Če se spomnim 30 let nazaj, je bilo vse bolj prosto po Prešernu.

Razen izjem, opažam, da mladi vozniki niso tak problem, ker se zavedajo da so na cesti. Problem nastanejo ko imajo že nekaj iskušenj. In problem so srednje ter starejše generacije, ki preveč malomarno jemlejo odgovornost na cesti. Mam filing, da se je ne zavedajo. pa tu ni samo prehitra vožnja, dejnsko trdim, da ni problem prehitra vožnja, ampak vse drugo, predvsem pa neskoncentriranost na vožnjo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

V to širino, kot si opisal ne morem iti. Lahko pa povem, da so moji mulci, pa še kr nekaj mulcev poznam, v začetku prekleto odgovorni in pametni, kajti sam sistem je do mladega voznika precej strog.

Če se spomnim 30 let nazaj, je bilo vse bolj prosto po Prešernu.

Razen izjem, opažam, da mladi vozniki niso tak problem, ker se zavedajo da so na cesti. Problem nastanejo ko imajo že nekaj iskušenj. In problem so srednje ter starejše generacije, ki preveč malomarno jemlejo odgovornost na cesti. Mam filing, da se je ne zavedajo. pa tu ni samo prehitra vožnja, dejnsko trdim, da ni problem prehitra vožnja, ampak vse drugo, predvsem pa neskoncentriranost na vožnjo.

Mene je dejansko bolj strah nekoga, ki 20 let ni sedel na motorju, pa se ne zaveda, da je kupil nekaj 3x močnejšega kot nazadnje, da so drugačni pogoji na cesti (več prometa, večje hitrosti, več motečih dejavnikov...) in da ni več v enaki moto kondiciji kot takrat, kot pa začetnika, ki je še lansko leto toliko zadovoljivo obvladal poligon in vožnjo, da ga je komisija spustila skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, lucif3rka pravi:

Mene je dejansko bolj strah nekoga, ki 20 let ni sedel na motorju, pa se ne zaveda, da je kupil nekaj 3x močnejšega kot nazadnje, da so drugačni pogoji na cesti (več prometa, večje hitrosti, več motečih dejavnikov...) in da ni več v enaki moto kondiciji kot takrat, kot pa začetnika, ki je še lansko leto toliko zadovoljivo obvladal poligon in vožnjo, da ga je komisija spustila skozi.

Tut ta, ki je pavziral 20 let bo v začetku previden. :D

preverjeno.

sicer pa jaz nisem pisal o motoristih, ampak voznikih na splošno.

o pogojih pa tole:

Jawa 350, zavore zanič, grušt boga mati, gume barum plastika, 2 takten, 150 je letela....še dobro, da se s tistim nismo ubili. :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Lepo si napisal.

Nekaj pa bom še dodal, ker vsi govorijo kako je pomembna vzgoja in s tem se zelo strinjam. Moramo pa se vprašati ali delujemo vozniki vzgojno kjer koli, na cesti, igrišču, gostilni.

Mlajši nas opazujejo in se z nami mnogi poistovetijo. Torej ali smo jim MI vzor? Tudi na MS. Tudi to je vzgoja.

Ali je vzgoja domena šole, avto šole, kot večina misli. Šola nima čudežne palčke.

Verjetno misliš na tiste video posnetke neprilagojenih, kajne :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Recimo kazen 300€.

Ali bo imela kazen nate takšen učinek (pri tvoji plači) kot na nekoga, ki ima 700€ neto? O tem se govori, če še nisi dojel.

Represija na nekoga, z manjšo plačo je veliko večja kot na lepo plačo. Saj vem, da vam takšno razmišljanje ni pogodu, bilo pa bi bolj pravično.

 

 

jaz v večini primerov upoštevam CPP .. opažam pa, da nekateri, ki imajo cenejše motorje od mojega (vsaj na uč, po tržni vrednosti) mene prehitevajo skozi naselje, čeprav jaz peljem 50 ...

in kaj zdaj ....on si misli .. ko jebe mausa k ma tok drag motor, jaz bom itak pol cenej plaču kazn ;)

in to je pravično :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

Tut ta, ki je pavziral 20 let bo v začetku previden. :D

preverjeno.

sicer pa jaz nisem pisal o motoristih, ampak voznikih na splošno.

o pogojih pa tole:

Jawa 350, zavore zanič, grušt boga mati, gume barum plastika, 2 takten, 150 je letela....še dobro, da se s tistim nismo ubili. :P

Narobe si me razumel - ne posplošujem na vse, verjamem, da so nekateri čisto previdni in tudi, da so bile visoke hitrosti že prej. Govorim samo o določenih, ki se prej navedenih dejstev žal ne zavedajo. Tako kot tudi določenih stricev s klobuki v avtomobilih, ki nikakor ne bodo priznali, da slabše vidijo in mogoče ne reagirajo več tako hitro kot nekoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, lucif3rka pravi:

Narobe si me razumel - ne posplošujem na vse, verjamem, da so nekateri čisto previdni in tudi, da so bile visoke hitrosti že prej. Govorim samo o določenih, ki se prej navedenih dejstev žal ne zavedajo. Tako kot tudi določenih stricev s klobuki v avtomobilih, ki nikakor ne bodo priznali, da slabše vidijo in mogoče ne reagirajo več tako hitro kot nekoč.

s strici s klobuku si me prec kupila. Pa tete z očali, tiste so pa še posebej zoprne. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Se mi zdi, da me nisi razumel.

Voznik bo dobil kazen glede na vrednost vozila, s katerim je storil prekršek. Lastništvo ni pomembno.

 

Me zanima kdo bi pol še upal bit šofer tovornjaka al pa autobusa. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Frenk 67 pravi:

Me zanima kdo bi pol še upal bit šofer tovornjaka al pa autobusa. :lol1:

Oni so že sedaj zelo kontrolirani zaradi posebnih pogojev glede marsičesa, medtem, ko se lahko drugi udeleženci vozijo brez teh kontrol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, lucif3rka pravi:

Mene je dejansko bolj strah nekoga, ki 20 let ni sedel na motorju, pa se ne zaveda, da je kupil nekaj 3x močnejšega kot nazadnje, da so drugačni pogoji na cesti (več prometa, večje hitrosti, več motečih dejavnikov...) in da ni več v enaki moto kondiciji kot takrat, kot pa začetnika, ki je še lansko leto toliko zadovoljivo obvladal poligon in vožnjo, da ga je komisija spustila skozi.

Potrebno se je bati neprilagojenih, nesposobnih, idiotov in podobnih neljubiteljev sebe in ostalih. Nekateri bodo sicer trdili, da se imajo radi. Vendar njihova dejanja govorijo drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a smo zaklućl ... smo ugotovili, da mam prau :huh:

ok .. tema je lahko klonkana :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Borutt pravi:

Oni so že sedaj zelo kontrolirani zaradi posebnih pogojev glede marsičesa, medtem, ko se lahko drugi udeleženci vozijo brez teh kontrol.

Ti bi jim pa še nabil astronomske kazni?:twak:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Frenk 67 pravi:

Ti bi jim pa še nabil astronomske kazni?:twak:

ja valda, kaj pa majo tok drage kamione :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, maus pravi:

a smo zaklućl ... smo ugotovili, da mam prau :huh:

ok .. tema je lahko klonkana :jezik: 

klonk!

pred 16 minutami, Frenk 67 pravi:

Ti bi jim pa še nabil astronomske kazni?:twak:

on se je modro izognil citiranemu, lump je lump

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

klonk!

do sm sm slišu k je šklocnl :P ... aja .. pol ni klonk ampak šklonc :lol1:

še vedno sem razvrvan od pomisli, da bi kazen plaču glede na vrednost mojega premoženja :huh: 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

do sm sm slišu k je šklocnl :P ... aja .. pol ni klonk ampak šklonc :lol1:

še vedno sem razvrvan od pomisli, da bi kazen plaču glede na vrednost mojega premoženja :huh: 

 

pa sj ni blo mišljeno premoženje u hlačah, tam bi ti še dnar vrnil :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

pa sj ni blo mišljeno premoženje u hlačah, tam bi ti še dnar vrnil :P

 

sj vem :dry:

ampak .. konji nadoknadijo :P

vsaka nad 100 € me hvali kok sem dober :lol1: .. v opravičevanju :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

še delodajalec bi morau sorazmerni delež plačat, ker ma take delauce :P

hechec

:ninja: 

Ja pa še kuga. Še prispevkov ne plačam, a pol bom pa to :slap:. Sej edin na tak način kam prilezeš v naši družbi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

V to širino, kot si opisal ne morem iti. Lahko pa povem, da so moji mulci, pa še kr nekaj mulcev poznam, v začetku prekleto odgovorni in pametni, kajti sam sistem je do mladega voznika precej strog.

Če se spomnim 30 let nazaj, je bilo vse bolj prosto po Prešernu.

Razen izjem, opažam, da mladi vozniki niso tak problem, ker se zavedajo da so na cesti. Problem nastanejo ko imajo že nekaj iskušenj. In problem so srednje ter starejše generacije, ki preveč malomarno jemlejo odgovornost na cesti. Mam filing, da se je ne zavedajo. pa tu ni samo prehitra vožnja, dejnsko trdim, da ni problem prehitra vožnja, ampak vse drugo, predvsem pa neskoncentriranost na vožnjo.

Vzgoja se začne v družini od rojstva naprej. Tvoja prehitra vožnja sigurno ni zgled.:)

pred eno uro, Borutt pravi:

Verjetno misliš na tiste video posnetke neprilagojenih, kajne :P.

Tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Vzgoja se začne v družini od rojstva naprej. Tvoja prehitra vožnja sigurno ni zgled.:)

dokaž mojo prehitro vožnjo?

Mogoč pa tvoja prehitra vožnja vpliva na mojo družino :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!