Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

zaaaaaaaaaaakaaaaaaaaaaaaaaaaj so ukinili žmrkanje zelene luči na semaforju zaaaaaaaaaaaaakaaaaaaaaajjjjjjjjj??????????

Zdej padem tik pred rumeno, pol itak da bremzam vso robo mi zgoni po kombiju do plafona....brezveze :(

jezn!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

zaaaaaaaaaaakaaaaaaaaaaaaaaaaj so ukinili žmrkanje zelene luči na semaforju zaaaaaaaaaaaaakaaaaaaaaajjjjjjjjj??????????

Zdej padem tik pred rumeno, pol itak da bremzam vso robo mi zgoni po kombiju do plafona....brezveze :(

jezn!!!

Verjetno so spremenili zakon,da se lahko prevozi oranžna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Verjetno so spremenili zakon,da se lahko prevozi oranžna...

jah, kaj pa vem, dokler je utripala, si lahko mirno ustavil in vedel, kdaj bo konec, tole sedaj je absolutno slabše.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

zaaaaaaaaaaakaaaaaaaaaaaaaaaaj so ukinili žmrkanje zelene luči na semaforju zaaaaaaaaaaaaakaaaaaaaaajjjjjjjjj??????????

Zdej padem tik pred rumeno, pol itak da bremzam vso robo mi zgoni po kombiju do plafona....brezveze :(

jezn!!!

Predvidevaj situacije in prilagodi hitrost. Se opravičujem, ti tega ne počneš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

Predvidevaj situacije in prilagodi hitrost. Se opravičujem, ti tega ne počneš. 

Jaz vedno ko vidim zeleno predvidevam, da se bo prižgala rumena, drugače ne gre, ker nisem vidoviti Milan, pa ne vem časovnega okvirja, ko je bil star sistem z utripanjem zelene, se je vsak lahko prilagodil, oziroma je lahko bolj natančno "predvideval" da bo rumena. Sam tebi to dopovedat je problem, ker imaš vedno na zalogi naslednje:

-ali te kdo sili v rumeno

-vozi bolj počasi boš lahko ustavil

-predvidevaj situacijo in prilagodi hitrost

So stvari, ki so bile včasih boljše, ena od teh je

-utripanje zelene, zato so nekateri namestili odštevalnik časa (kul zadeva), po tvoje bi tudi to lahko odstranili, ker je potrebno "predvidevati"

-druga so pa kratke luči podnevi( pri avtomobilih), kar je marsikatera raziskava dokazala, kot nasproten učinek od pozitivnega, zato so nekatere države celo ukinile obvezo. Zaradi takega zakona so motoristi po defoltu manj opazni. Aja...predvidevaj.

Predvidevam, da mi boš spet modroval :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

Jaz vedno ko vidim zeleno predvidevam, da se bo prižgala rumena, drugače ne gre, ker nisem vidoviti Milan, pa ne vem časovnega okvirja, ko je bil star sistem z utripanjem zelene, se je vsak lahko prilagodil, oziroma je lahko bolj natančno "predvideval" da bo rumena. Sam tebi to dopovedat je problem, ker imaš vedno na zalogi naslednje:

-ali te kdo sili v rumeno

-vozi bolj počasi boš lahko ustavil

-predvidevaj situacijo in prilagodi hitrost

So stvari, ki so bile včasih boljše, ena od teh je

-utripanje zelene, zato so nekateri namestili odštevalnik časa (kul zadeva), po tvoje bi tudi to lahko odstranili, ker je potrebno "predvidevati"

-druga so pa kratke luči podnevi( pri avtomobilih), kar je marsikatera raziskava dokazala, kot nasproten učinek od pozitivnega, zato so nekatere države celo ukinile obvezo. Zaradi takega zakona so motoristi po defoltu manj opazni. Aja...predvidevaj.

Predvidevam, da mi boš spet modroval :D

 

 

Ko vidiš zeleno za vozila, poglej, kakšna je za pešce. In boš imel možnost predvideti situacijo. Bo šlo? 

Kje sem napisal, da je treba odstraniti odštevalnik ? Ne zavajaj. Bo šlo?

To marsikatero raziskavo bom z veseljem prebral, če jo boš prilepil. Bo šlo?

Počasi boš začel vse bolj in bolj predvidevati. 

pred 11 minutami, HD-Dyna pravi:

Nobena zamera zaradi kazni Borut, rad prispevam k vašem regresu, tudi za otroke, ki si ne morejo privoščiti dopusta na morju prispevam prostovoljno vsako leto :P

Je pa idiotizem ,čeprav zakonsko popolnoma pravilno, ne bom več o tem, uživaj na morju, za kavo tudi dobiš ob prvi priliki.

Jaz rad dajem :P

Yp, vedno je to naš problem, tudi jaz raje plačam sirotam, kot pa da me nekdo od zadaj ... Se slabo počutim ob takih :blush:

Državni proračun je vesel vsakega podarjenega evra. Le tako naprej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Ko vidiš zeleno za vozila, poglej, kakšna je za pešce. In boš imel možnost predvideti situacijo. Bo šlo? 

Kje sem napisal, da je treba odstraniti odštevalnik ? Ne zavajaj. Bo šlo?

To marsikatero raziskavo bom z veseljem prebral, če jo boš prilepil. Bo šlo?

Počasi boš začel vse bolj in bolj predvidevati. 

 

ti bi moral predvidevat, da se ne bom strinjal s tabo :P

Sori, samo klobasat, da je potrebno gledati kakšna je za pešče, če ma človek v avtu zeleno je pa zelo globoka izjava :P, pa dobro vidna tudi :D

imaš kaj proti utripajoči zeleni???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

ti bi moral predvidevat, da se ne bom strinjal s tabo :P

Sori, samo klobasat, da je potrebno gledati kakšna je za pešče, če ma človek v avtu zeleno je pa zelo globoka izjava :P, pa dobro vidna tudi :D

imaš kaj proti utripajoči zeleni???

Razumem. Predvidevanje ti je tuje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, DAMI34 pravi:

Sori, samo klobasat, da je potrebno gledati kakšna je za pešče, če ma človek v avtu zeleno je pa zelo globoka izjava :P, pa dobro vidna tudi :D

To je dober trik, ki načeloma prepreči presenečenja. Ne pa vedno. Odštevalniki so boljša rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js k pridem pred križošče zmeri vržem uč (če se ga slučajno vidi) na luč za pešce ... če je rdeča luč se bo po vsej verjetnosti meni kmali prižgala rumena ... je pa res, da me tudi včasih preseneti in če je dost zgodaj, se ustavim, če ne, pa zaradi varnosti odpeljem naprej saj ponavadi maš skoraj vedno kakšnega kretena čist za ritjo ...

pa tudi, ko se mi prižge zelena luč ... počakam sekundo - dve, da še kakšn prileti skozi svojo rdečo :P

to se mi je ničkolikorat zgodilo :huh:

pač tko js vozm ... k starćek :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

jah, kaj pa vem, dokler je utripala, si lahko mirno ustavil in vedel, kdaj bo konec, tole sedaj je absolutno slabše.

Mogoče pa bodo naredili kot v italiji in oranžna utripa in pomeni pospeši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

js k pridem pred križošče zmeri vržem uč (če se ga slučajno vidi) na luč za pešce ... :P

 

ti maš steklen uč za u semaforje metat? :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

ti maš steklen uč za u semaforje metat? :P

ja :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Utripajoče luči so OK, tam kjer je gostota prometa velika oz t.i. "bumper to bumper traffic". Pri nas pa to tako zgleda da ga model v svojmu merđotu al pa bemflnu letnik '96 po prazni Celovški 500m pred semaforjem na 130kmh stisne ker je zelena začela utripat. Ne podpiram :BUA:

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

zaaaaaaaaaaakaaaaaaaaaaaaaaaaj so ukinili žmrkanje zelene luči na semaforju zaaaaaaaaaaaaakaaaaaaaaajjjjjjjjj??????????

Zdej padem tik pred rumeno, pol itak da bremzam vso robo mi zgoni po kombiju do plafona....brezveze :(

jezn!!!

Za neprivezan tovor si pa sam kriv :jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, sesir pravi:

Mogoče pa bodo naredili kot v italiji in oranžna utripa in pomeni pospeši...

sj v tem je problem .. da pol vsi gasa .. isto je bilo z utripajočo zeleno ... to pomeni, da se bo zamenjala druga luč .. torej .. upočasni, da boš taprau čas ustavil :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, maus pravi:

sj v tem je problem .. da pol vsi gasa .. isto je bilo z utripajočo zeleno ... to pomeni, da se bo zamenjala druga luč .. torej .. upočasni, da boš taprau čas ustavil :P

 

Po italijanskem zakonu ne!

Oranžna tam pomeni hitro sprazni križišče,da zabrezaš na oranžni te ziher kdo nabije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Po italijanskem zakonu ne!

Oranžna tam pomeni hitro sprazni križišče,da zabrezaš na oranžni te ziher kdo nabije...

jp .. izprazni križišče, ne pa da zapelješ vanj :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, sesir pravi:

Po italijanskem zakonu ne!

Oranžna tam pomeni hitro sprazni križišče,da zabrezaš na oranžni te ziher kdo nabije...

Kar veliko pojmov mešaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Xebec pravi:

 

Za neprivezan tovor si pa sam kriv :jezik:

Se vidi, da velik tovora nisi prepeljal, no, jaz ga že 30 let, po cca 20 strank tovor v rinfuzi....zdaj pa ti veži. Ne bo šlo, tovor mora biti čimlepše in čimbolje zložen in ob močnejšem zaviranju bo vedno zletel naprej, pa se lahko na glavo postaviš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Xebec pravi:

Utripajoče luči so OK, tam kjer je gostota prometa velika oz t.i. "bumper to bumper traffic". Pri nas pa to tako zgleda da ga model v svojmu merđotu al pa bemflnu letnik '96 po prazni Celovški 500m pred semaforjem na 130kmh stisne ker je zelena začela utripat. Ne podpiram :BUA:

 

Lej, ne moremo na osnovi enega butla govoriti kako bi bili, če bi bilo, ker taisti butl zdej stisne poln gas v rumeno. 

Vse je bolje kot nič, torej, ali utripanje zelene, še bolje pa odštevalnik. Nikakor pa ni bolje nič, kot je sedaj.

Tudi ne vidim potrebe, da zaradi tega ,ker ne vemo kdaj bo konec zelene, potem pogledamo na drug semafor (drugo luč-pešče) da lahko ugibamo (pardon predvidevamo) da bo kmal konec zelene. To je nepotrebna zgiba časa in odvračanje pozornosti.

pred 12 urami, jskrablin pravi:

To je dober trik, ki načeloma prepreči presenečenja. Ne pa vedno. Odštevalniki so boljša rešitev.

Da, dober trik, ker ni na razpolago boljšega. Ampak je bil, ko je utripala zelena :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, maus pravi:

sj v tem je problem .. da pol vsi gasa .. isto je bilo z utripajočo zeleno ... to pomeni, da se bo zamenjala druga luč .. torej .. upočasni, da boš taprau čas ustavil :P

 

Kršilci zakona bodo vedno, to je dejstvo.

Poglejmo pa primer, nekdo, ki je normalen v glavi, bo ob utripajoči zeleni ali ob odštevalniku točno vedel, kdaj bo rumena. Kar pomeni, da se bo pravočasno in umirjeno ustavil.

Če časovni okvir konca zelene ni znan, potem imaš 2 tipa ljudi:

-tiste ki nabijejo gas skozi rumeno

-tiste, ki zavirajo na smrt, ker ga je presenetila rumena

 

Kaj je bolje, vedeti ali ne vedeti, kdaj bo konec zelene?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Kršilci zakona bodo vedno, to je dejstvo.

Poglejmo pa primer, nekdo, ki je normalen v glavi, bo ob utripajoči zeleni ali ob odštevalniku točno vedel, kdaj bo rumena. Kar pomeni, da se bo pravočasno in umirjeno ustavil.

Če časovni okvir konca zelene ni znan, potem imaš 2 tipa ljudi:

-tiste ki nabijejo gas skozi rumeno

-tiste, ki zavirajo na smrt, ker ga je presenetila rumena

- tiste, ki nabijejo gas skozi rdečo in nabijejo mene :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

 

Da, dober trik, ker ni na razpolago boljšega. Ampak je bil, ko je utripala zelena :D

 

Najboljše in najbolj logične semaforje imajo v Velenjo oziroma ko se pelješ skozi velenje!

Če gori rdeča..gorijo v rdeči številke,ki prikazujejo sekunde koliko časa bo še gorela isto z zeleno lučjo...pa še led so...

Take semaforje povsod!Naj enkrat naredijo kaj za našo varnost razen dviga kazni in polnjenja svojih riti !!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

Kršilci zakona bodo vedno, to je dejstvo.

Poglejmo pa primer, nekdo, ki je normalen v glavi, bo ob utripajoči zeleni ali ob odštevalniku točno vedel, kdaj bo rumena. Kar pomeni, da se bo pravočasno in umirjeno ustavil.

Če časovni okvir konca zelene ni znan, potem imaš 2 tipa ljudi:

-tiste ki nabijejo gas skozi rumeno

-tiste, ki zavirajo na smrt, ker ga je presenetila rumena

 

Kaj je bolje, vedeti ali ne vedeti, kdaj bo konec zelene?

če veš da bo rdeča... si vsi mislijo .. še jaz grem lahko čez in tako še eni trije za njim :P

Na tržaški je šteuc .. in ravni zadnjič .. od daleč vidim še 6 sekund .. zmanjšujem in zadi en črn BMW potrobi.. se vrže na desni pas in gull po gasu ... itak, da je še predno je prišel do semaforja že zagorela rumena luč .. pa je vedu, da ne bo .. ampak .. sj veš ... on mora ... itak je na naslednjem semaforju stal in sem pršel do njega in ga tko mal začudeno gledu ... ampak on me kao ne vidi :D ... kretenćino seljaćina sm mu zatulu na glas... pa itak ne vem, če me je slišal ... mislim da ja ... upam .. in pol je lahko lepo počasi v koloni vozil po Tivolski ... :mad: 

itak ni nikoli prav, dokler se ne bo spremenila mentaliteta ljudi, je vse đaba :P

v mestih zagovarjam strpno vožnjo, vendar ne, da sem samo jaz strpen ostali pa nestrpni :P

junaki se pokažejo zunaj naselja .. čez drn in strn, ovinki ... tm si pa dam malo po prešernu :D

a sm odgovoru :huh: 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

če veš da bo rdeča... si vsi mislijo .. še jaz grem lahko čez in tako še eni trije za njim :P

Na tržaški je šteuc .. in ravni zadnjič .. od daleč vidim še 6 sekund .. zmanjšujem in zadi en črn BMW potrobi.. se vrže na desni pas in gull po gasu ... itak, da je še predno je prišel do semaforja že zagorela rumena luč .. pa je vedu, da ne bo .. ampak .. sj veš ... on mora ... itak je na naslednjem semaforju stal in sem pršel do njega in ga tko mal začudeno gledu ... ampak on me kao ne vidi :D ... kretenćino seljaćina sm mu zatulu na glas... pa itak ne vem, če me je slišal ... mislim da ja ... upam .. in pol je lahko lepo počasi v koloni vozil po Tivolski ... :mad: 

itak ni nikoli prav, dokler se ne bo spremenila mentaliteta ljudi, je vse đaba :P

v mestih zagovarjam strpno vožnjo, vendar ne, da sem samo jaz strpen ostali pa nestrpni :P

junaki se pokažejo zunaj naselja .. čez drn in strn, ovinki ... tm si pa dam malo po prešernu :D

a sm odgovoru :huh: 

 

ja, seveda, da vosu ostane vosu.

ampak če vosle izpustimo, ti si zato ker si vedel uspel prilagodit vožnjo situaciji, kar je pozitivno, bolj umirjeno in bolj varno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • DAMI34
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!