Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

Nisi mi še pojasnil, zakaj sta Austrija in Hrvaška ukinila obvezo zasenčenih luči podnevi....ko boš to odgovoril, se bova dalje nabijala, do takrat so vse tvoje izjave zame brezpredmetne.

Res si en velik otrok s temi tvojimi hecnimi izjavami. Ti moraš dokazati in pojasniti stvari, katere trdiš. Ali sem mogoče jaz pisal o omenjenih državah ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Res si en velik otrok s temi tvojimi hecnimi izjavami. Ti moraš dokazati in pojasniti stvari, katere trdiš. Ali sem mogoče jaz pisal o omenjenih državah ?

A potem si že ugotovil zakaj so ukinili in na podlagi česa, al se boš raje ubadal z mojim karakterjem (da še vedno sem otrok po duši :D ) in stilom vožnje?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

A potem si že ugotovil zakaj so ukinili in na podlagi česa, al se boš raje ubadal z mojim karakterjem (da še vedno sem otrok po duši :D ) in stilom vožnje?

 

Zavajanje in nakladanje ti kar gresta. 

Če bi prebral za seboj ali vsaj razmislil, kaj pišeš, potem bi ugotovil, da si ti omenil neke raziskave, katere naj bi dokazovale negativne vplive vožnje s prižganimi lučmi podnevi na varnost prometa. Sedaj pa čakam te raziskave. 

Poleg tega ti trdiš, da so nekatere države ukinile prižgane luči podnevi na podlagi teh raziskav. Pa še te njihove ugotovitve prilepi. 

Ker vsako stvar, katero trdiš z omembo nekih raziskav ali česa drugega uradnega, moraš tudi dokazati s kakšno povezavo ali kopiranjem dela besedila. Ampak zaenkrat si dokazal samo zavajanje in nakladanje. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Zavajanje in nakladanje ti kar gresta. 

Če bi prebral za seboj ali vsaj razmislil, kaj pišeš, potem bi ugotovil, da si ti omenil neke raziskave, katere naj bi dokazovale negativne vplive vožnje s prižganimi lučmi podnevi na varnost prometa. Sedaj pa čakam te raziskave. 

Poleg tega ti trdiš, da so nekatere države ukinile prižgane luči podnevi na podlagi teh raziskav. Pa še te njihove ugotovitve prilepi. 

Ker vsako stvar, katero trdiš z omembo nekih raziskav ali česa drugega uradnega, moraš tudi dokazati s kakšno povezavo ali kopiranjem dela besedila. Ampak zaenkrat si dokazal samo zavajanje in nakladanje. 

 

 

Umiri se...pač njegovo čudno mnenje glede luči,hvala bogu morajo biti prižgane!

No ne se izmikat odgovori glede oranžne luči damiju raje...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Umiri se...pač njegovo čudno mnenje glede luči,hvala bogu morajo biti prižgane!

No ne se izmikat odgovori glede oranžne luči damiju raje...

Mnenje ali trditev, da je nekje nekaj, sta dve različni stvari. 

Bom poiskal, kaj je s to oranžno lučjo. Ker ne vem, kaj je vprašal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Mnenje ali trditev, da je nekje nekaj, sta dve različni stvari. 

Bom poiskal, kaj je s to oranžno lučjo. Ker ne vem, kaj je vprašal. 

Zakaj oranžne luči ne utripajo več?

Saj se hecamo pa nam je fajn pa vse a kak konkreten odgovor glede oranžne luči nas predvidevam več ljudi zanima in ne samo damija...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Zavajanje in nakladanje ti kar gresta. 

Če bi prebral za seboj ali vsaj razmislil, kaj pišeš, potem bi ugotovil, da si ti omenil neke raziskave, katere naj bi dokazovale negativne vplive vožnje s prižganimi lučmi podnevi na varnost prometa. Sedaj pa čakam te raziskave. 

Poleg tega ti trdiš, da so nekatere države ukinile prižgane luči podnevi na podlagi teh raziskav. Pa še te njihove ugotovitve prilepi. 

Ker vsako stvar, katero trdiš z omembo nekih raziskav ali česa drugega uradnega, moraš tudi dokazati s kakšno povezavo ali kopiranjem dela besedila. Ampak zaenkrat si dokazal samo zavajanje in nakladanje. 

 

 

Še 1x, nekatere države so ukinile obvezo na podlagi raziskav, da ne prispevajo nič k varnosti v prometu, kvečjemu negativno vplivajo na druge dejavnike kot so energetska potratnosti itd.

Če meni ne verjameš, to ni moj problem je tvoj :P

Vsekakor pa se niso odrekli temu užitku prižganih luči kar brezveze in na lepe oči ampak na podlagi raziskav, ki so jih opravili...

bo šlo? 

Veš, to tvoje pričakanje je podobno, kot če bi jaz od tebe zahteval, raziskave in vsaj link, kje piše, da so dnevne luči pomemben dejavnik k varnosti na cesti....pa obstaja, da boš vedel...pri američanih :P

Lahko pa uporabiš ZKP in malce premisliš tudi sam o zadevah, ter zagovarjaš svoje stališče, ne pa da se kot vedno izmikaš na neke bukvice in izjave, kje piše. Madona človek, pa tebi mora pisati, tudi kdaj lahko greš scat (mal v tvojem stilu pišem) :D

ps. navedel sem ti nekaj dejstev, od delovanja človeškega očesa in načina zaznave, do razlike med osvetljenim (avto) in neosvetljenim (pešci kolesarji) pa očitno ne zmoreš debate na tem nivoju (niti da mi ovržeš trditve niti potrdiš) ampak iščeš, kje to piše v bukvicah....

In da, osvetljeni avti so bolje vidni od neosvetljenih....ampak samo to....vse ostalo, pa že imaš napisano.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, sesir pravi:

Zakaj oranžne luči ne utripajo več?

Saj se hecamo pa nam je fajn pa vse a kak konkreten odgovor glede oranžne luči nas predvidevam več ljudi zanima in ne samo damija...

Kdo in kje je pisal o ne utripanju oranžnih luči ? 

8102

image761.png

 

Utripajoča rumena luč

 

A

Zahtevana previdna vožnja ob upoštevanju stalnih prometnih znakov. Enak pomen ima rumena utripajoča luč kot samostojni prometni znak.

B

Velikost svetlobnega dajalnika: Φ 210 ali 300 mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Še 1x, nekatere države so ukinile obvezo na podlagi raziskav, da ne prispevajo nič k varnosti v prometu, kvečjemu negativno vplivajo na druge dejavnike kot so energetska potratnosti itd.

Če meni ne verjameš, to ni moj problem je tvoj :P

Vsekakor pa se niso odrekli temu užitku prižganih luči kar brezveze in na lepe oči ampak na podlagi raziskav, ki so jih opravili...

bo šlo? 

Veš, to tvoje pričakanje je podobno, kot če bi jaz od tebe zahteval, raziskave in vsaj link, kje piše, da so dnevne luči pomemben dejavnik k varnosti na cesti....pa obstaja, da boš vedel...pri američanih :P

Lahko pa uporabiš ZKP in malce premisliš tudi sam o zadevah, ter zagovarjaš svoje stališče, ne pa da se kot vedno izmikaš na neke bukvice in izjave, kje piše. Madona človek, pa tebi mora pisati, tudi kdaj lahko greš scat (mal v tvojem stilu pišem) :D

ps. navedel sem ti nekaj dejstev, od delovanja človeškega očesa in načina zaznave, do razlike med osvetljenim (avto) in neosvetljenim (pešci kolesarji) pa očitno ne zmoreš debate na tem nivoju (niti da mi ovržeš trditve niti potrdiš) ampak iščeš, kje to piše v bukvicah....

In da, osvetljeni avti so bolje vidni od neosvetljenih....ampak samo to....vse ostalo, pa že imaš napisano.

 

 

 

Spet nekaj nakladaš o energetski potratnosti (1 odstotek goriva, hahaha), čeprav si prej trdil, da je prometna varnost slabša s prižganimi lučmi podnevi. In spet neka raziskava. Prilepi povezavo. Vsi čakamo. 

Do sedaj si ti dokazal izmikanje, saj samo nekaj nakladaš in zavajaš. Pravzaprav sam sebe zaj..., ker enkrat trdiš eno stvar, nato pa drugo. Odloči se že enkrat, kaj in kako je v zvezi prižganih luči podnevi; je raziskava dokazala poslabšanje prometne varnosti ali je samo večja poraba goriva. Če je slednje, ugasni klimo, radio in še kaj.

In spet omenjaš neke pešce. Zaenkrat imaš probleme z izsiljevanji, semaforji in tovorom. Naj dodam še pešce, kolesarje, živali in male zelene možice (verjetno modri, kajne) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 a o tej raziskavi ai prebral v lady al v zurnalu. Sam vprasam? :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, DAMI34 said:

In da, osvetljeni avti so bolje vidni od neosvetljenih....ampak samo to....vse ostalo, pa že imaš napisano.

Odvisno od smeri in kota sonca, se lahko avto s prižganimi lučmi slabše vidi od tistega brez luči. Da ne začnemo koliko se opazi motorista pred takim avtom...

Obstajajo vojaške metode kamuflaže z lučmi. Pa zanimivo, največ avtov z neprižganimi lučmi je ob mraku, in dežju, ne sredi dneva ob žgočem soncu. Enako zanimivo je tudi da ti večina žmrka za neprižgane luči ob žgočem soncu, ob dežju in mraku pa zelo redko kdo (verjetno imajo takrat preveč dela sami s seboj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Borutt pravi:

Kdo in kje je pisal o ne utripanju oranžnih luči ? 

8102

image761.png

 

Utripajoča rumena luč

 

A

Zahtevana previdna vožnja ob upoštevanju stalnih prometnih znakov. Enak pomen ima rumena utripajoča luč kot samostojni prometni znak.

B

Velikost svetlobnega dajalnika: Φ 210 ali 300 mm.

@DAMI34 kje si opazil,da ni več utripanja oranžne luči?

Plus to je drugo...dami govori kako včasih utripala med zeleno in pred rdečo sedaj pa ne več!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konstruktivne besed katere uporablja na um Borutt : Zvajamje;Nabijanje;Mnenje ali trditev sta dve različni stvari;preberi še enkrat;pojasni stvari katere opišeš;nakladanje itd.

Je še kaj drugega kar lahko pojasniš ,poveš ,obrazložiš, da ne ispadeš (vsaj meni) naduvanko poln sebe?

Vemo vsi, da si nabildan z vsemi zakoni in prsti za iskanje po spletu ampak stari pretiravašššššššššš!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

@DAMI34 kje si opazil,da ni več utripanja oranžne luči?

Kje si pa ti videl, da je on spraševal o oranžni luči ? Pravzaprav je rumena luč. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Kje si pa ti videl, da je on spraševal o oranžni luči ? Pravzaprav je rumena luč. 

On je "tebe" vprašal zakaj tega ni več,da vso robo zato razsul po kobiju...in zakaj ni več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, exclan pravi:

Konstruktivne besed katere uporablja na um Borutt : Zvajamje;Nabijanje;Mnenje ali trditev sta dve različni stvari;preberi še enkrat;pojasni stvari katere opišeš;nakladanje itd.

Je še kaj drugega kar lahko pojasniš ,poveš ,obrazložiš, da ne ispadeš (vsaj meni) naduvanko poln sebe?

Vemo vsi, da si nabildan z vsemi zakoni in prsti za iskanje po spletu ampak stari pretiravašššššššššš!

Seveda imaš možnost preskočiti moje zapise. Če se boš potem boljše počutil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 5. 2017 ob 17:07, DAMI34 pravi:

zaaaaaaaaaaakaaaaaaaaaaaaaaaaj so ukinili žmrkanje zelene luči na semaforju zaaaaaaaaaaaaakaaaaaaaaajjjjjjjjj??????????

Zdej padem tik pred rumeno, pol itak da bremzam vso robo mi zgoni po kombiju do plafona....brezveze :(

jezn!!!

 

pred 8 minutami, sesir pravi:

@DAMI34 kje si opazil,da ni več utripanja oranžne luči?

Plus to je drugo...dami govori kako včasih utripala med zeleno in pred rdečo sedaj pa ne več!

pred 2 minutami, sesir pravi:

On je "tebe" vprašal zakaj tega ni več,da vso robo zato razsul po kobiju...in zakaj ni več?

Sesir, domača roba ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

 

Sesir, domača roba ?

Haha...zmeden...utripanje zelene preden se prižge rdeča...zmedu ko smo pol v tem,da se v Italiji mora prevoziti če prižgana oranžna....

Se je ukinilo utripanje zelene? Če zakaj in po kateri logiki oz predpisu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 5. 2017 ob 17:31, tonystx pravi:

Dej se drugič vzdržat kretenskih komentajev, če ne poznaš dejstev !!

Enako, hvala!!
Drugič malo prelistaj, kaj pišejo, potem pa pametuj. So ti nekateri nakazali o čem so pisali, jaz sem naredil samo povzetek.

Popravljeno . Popravil NumLock
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

 

Do sedaj si ti dokazal izmikanje, saj samo nekaj nakladaš in zavajaš. Pravzaprav sam sebe zaj..., ker enkrat trdiš eno stvar, nato pa drugo. Odloči se že enkrat, kaj in kako je v zvezi prižganih luči podnevi; je raziskava dokazala poslabšanje prometne varnosti ali je samo večja poraba goriva. Če je slednje, ugasni klimo, radio in še kaj.

In spet omenjaš neke pešce. Zaenkrat imaš probleme z izsiljevanji, semaforji in tovorom. Naj dodam še pešce, kolesarje, živali in male zelene možice (verjetno modri, kajne) ?

1. pa kolikokrat, ti moram povedat? Slamo mlatiš ti, ker ne prebereš kaj pišem. Poenostavljeno, luči pri avtomobilih ne prispevajo bistveno  (ali pa sploh ne) k izboljšani varnosti.

2. DA, avtomobili so z lučmi bolj vidni, kontra argument pa je, da zato ko so avtomobili bolj in prej vidni, so drugi premikajoči neosvetljeni členi prometa (kolesarji, pešči, živali) manj oziroma kasneje zaznani. Čista logika in fizika zaznavanja človeka, najprej zagledaš osvetljeno, šele kasnej neosvetljeno, zato mate na vaših avtih modre lučke, da vas kao prej vidijo. Dokaz ti je navedel tudi @Maus, ko je rekel, da ga na hrvaškem moti, ker avti nimajo podnevi prižganih luči, kar je logično, prvo vidiš avto s prižganimi lučmi, nato pa tistega brez prižganih.

Bo šlo do tule? Če ne gre, ne beri dalje, ampak začni komentirat ,ali oporekat točki 1 ali 2.

3. Nadalje trdim, da so zaradi tega zakona motoristi, kasnej opaženi. Dokazujem ali trdim, preden so avtomobili podnevi vozili s prižganimi lučmi, si hitro vedel, da gre cestna petarda proti tebi, saj so samo motoristi imeli prižgano luč, kar je nekje normalno in pozitivno z dveh vzrokov: hitrosti in ozke silhuete. Odkar imamo vsi prižgane luči, seje ta pozornost na motorista zmanjšala.

4. energetika je zanemarljiv pojem, oziroma koliko se prišpara (en dan se ne vozim pa je) to je v glavnem izgovor, da se je v Austriji in na Hrvaškem ukinila obveza dnevnih luči.

Če bo do tule šlo, brez da mi začneš z nekimi žaljenji, o predvidevanju, problemi s tovorom in ostalo navlako, ki te osebno pri meni skrbi, potem bova lahko nadaljevala neko debato, kjer ima vsak svoja stališča in jih utemeljuje z določenimi argumenti. Mislim, da oba zmoreva dovolj zdrave pameti, da nabijava v tej smeri ne pa v stilu, klobasaš, izmišljuješ, si neumen, štručko....bla bla.

Argument na argument, trditev-izpodbijanje. Samo tako lahko nekaj dorečeva.

 

 

pred 1 uro, dr.looney pravi:

@DAMI34 a o tej raziskavi ai prebral v lady al v zurnalu. Sam vprasam? :jezik:

tudi zate velja, na podlagi česa misliš, da so določene države ukinile obvezo dnevnih oziroma prižganih zasenčenih luči podnevi?

Če ne veš poglej v Lady, al pa moj Pes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, sesir pravi:

Haha...zmeden...utripanje zelene preden se prižge rdeča...zmedu ko smo pol v tem,da se v Italiji mora prevoziti če prižgana oranžna....

Se je ukinilo utripanje zelene? Če zakaj in po kateri logiki oz predpisu?

(1) Udeleženci cestnega prometa se morajo ravnati po barvah luči na semaforju, ki imajo naslednji pomen:

1.     rdeča luč – prepovedana vožnja vozil oziroma hoja pešcev;

2.     rumena luč – prepovedana vožnja, razen v primeru, ko se vozilo pri vožnji z dovoljeno hitrostjo ne more varno ustaviti zaradi premajhne oddaljenosti od semaforja;

3.     zelena luč – prost prehod in obveznost za voznika, da brez odlašanja odpelje oziroma nadaljuje vožnjo;

4.     zelena luč v obliki puščice pomeni:

-  na luči semaforja – voznik sme voziti le v smeri puščice;

-  kot dopolnilni znak na semaforju – kljub rdeči ali rumeni luči na semaforju sme voznik voziti v smeri puščice, pri tem pa ne sme ovirati vozil, ki vozijo po cesti, na katero se vključuje;

5.     rdeča in rumena luč, ki gorita hkrati – prepovedana vožnja in napoved, da se bo prižgala zelena luč;

6.     rumena utripajoča luč – vozi posebno previdno. Enak pomen ima rumena utripajoča luč, ki se uporablja kot samostojni svetlobni znak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, sesir pravi:

@DAMI34 kje si opazil,da ni več utripanja oranžne luči?

Plus to je drugo...dami govori kako včasih utripala med zeleno in pred rdečo sedaj pa ne več!

zelena luč, pisal sem o utripanju zelene preden se je prižgala rumena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

zelena luč, pisal sem o utripanju zelene preden se je prižgala rumena.

Zato sem napisal,da ti drugo spraševal kot on dal odgovor...kot zdaj ko dal nek zakon,ki niti ne omenja utripajoče zelene...kljub temu da sem jo večkrat zasledil in se mi zdela smiselna...manj kot odštevajoče sekunde a vseeno zelo uporabno...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sesir pravi:

Zato sem napisal,da ti drugo spraševal kot on dal odgovor

to je njegova taktika. sicer je pa zgornji zakon citiram:

2.     rumena luč – prepovedana vožnja, razen v primeru, ko se vozilo pri vožnji z dovoljeno hitrostjo ne more varno ustaviti zaradi premajhne oddaljenosti od semaforja;

zlo ohlapen (ojej Borutt bo spet pisal) namreč vožnja skoz rumeno, pa varno ustavljanje...jebiga pol te pa kasirajo. Žlajfada takoj ko je rumena!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!