Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

to je njegova taktika. sicer je pa zgornji zakon zlo ohllapen...

Žlajfada takoj ko je rumena!!!

Zakon,ki ga je "podal" tokrat sploh ne omenja utripajoče zelene,ki zelo pripomore k varnosti,malo manj inkasantvu za prevoženo oranžno....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Zakon sploh ne omenja utripajoče zelene,ki zelo pripomore k varnosti,malo manj inkasantvu za prevoženo oranžno....

Ne vem, nekateri trdijo da utripajoča zelena ne pripomore k varnosti...oziroma prilagoditvi vožnje v križišče. Verjetno so prebrali raziskave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

1. pa kolikokrat, ti moram povedat? Slamo mlatiš ti, ker ne prebereš kaj pišem. Poenostavljeno, luči pri avtomobilih ne prispevajo bistveno  (ali pa sploh ne) k izboljšani varnosti.

2. DA, avtomobili so z lučmi bolj vidni, kontra argument pa je, da zato ko so avtomobili bolj in prej vidni, so drugi premikajoči neosvetljeni členi prometa (kolesarji, pešči, živali) manj oziroma kasneje zaznani. Čista logika in fizika zaznavanja človeka, najprej zagledaš osvetljeno, šele kasnej neosvetljeno, zato mate na vaših avtih modre lučke, da vas kao prej vidijo. Dokaz ti je navedel tudi @Maus, ko je rekel, da ga na hrvaškem moti, ker avti nimajo luči, kar je logično, prvo vidiš avto z lučmi, nato pa tistega brez prižganih.

Bo šlo do tule? Če ne gre, ne beri dalje, ampak začni komentirat ,ali oporekat točki 1 ali 2.

3. Nadalje trdim, da so zaradi tega zakona motoristi, kasnej opaženi. Dokazujem ali trdim, preden so avtomobili podnevi vozili s prižganimi lučmi, si hitro vedel, da gre cestna petarda proti tebi, saj so samo motoristi imeli prižgano luč, kar je nekje normalno in pozitivno z dveh vzrokov: hitrosti in ozke silhuete. Odkar imamo vsi prižgane luči, seje ta pozornost na motorista zmanjšala.

4. energetika je zanemarljiv pojem, oziroma koliko se prišpara (en dan se ne vozim pa je) to je v glavnem izgovor, da se je v Austriji in na Hrvaškem ukinila obveza dnevnih luči.

Če bo do tule šlo, brez da mi začneš z nekimi žaljenji, o predvidevanju, problemi s tovorom in ostalo navlako, ki te osebno pri meni skrbi, potem bova lahko nadaljevala neko debato, kjer ima vsak svoja stališča in jih utemeljuje z določenimi argumenti. Mislim, da oba zmoreva dovolj zdrave pameti, da nabijava v tej smeri ne pa v stilu, klobasaš, izmišljuješ, si neumen, štručko....bla bla.

Argument na argument, trditev-izpodbijanje. Samo tako lahko nekaj dorečeva.

 

 

Zaj... in potem se nekaj ven vlečeš. Ne bo šlo. Kje je raziskava ? 

Seveda, luči na avtih jih delajo nevidne . Bravo. Prodaj ta patent amerigosem za njihovo nevidno letalo. Naj prižgejo luči, da bodo ostali mislili, da je sonce. 

Potem pa pišeš, da so avti z lučmi bolj vidni. Hahaha. Imaš tudi ti domačo robo ? Hahaha. Pa ne mešaj nekih pešcev tukaj, kateri nimajo kaj iskati na cesti. Poleg tega me zanima, zakaj vidiš neosvetljen avto, kolesarja pa ne. Aja, avto je večji in naravnost pred teboj. Obstaja veliko raziskav, katere pravijo, da se z večanjem hitrosti zameglijo objekti ob strani. Saj veš, tunelski vid. Menda pomaga popuščanje plina, hahaha. 

Modre luči so iz nekega drugega razloga. Poglej ostale luči v prometu. Si ugotovil ? Da se vozila s prednostjo ločijo od ostalih luči. Bo šlo ?

Motorist je kasneje opažen ? Zakaj ? Ker ima samo eno luč ? Bereš za seboj ? Mislim, res bereš za seboj ? Motor ima prižgano eno luč, nekateri celo dve, novoletne smreke celo 325. In sedaj ti ne vidiš te luči, ker ima avto prižgani dve luči. Si res prebral za seboj ? 

Veš za Avstrijo in Hrvaško ali samo nakladaš ? Ker na Hrvaškem je zakon nekoliko drugačen, kot ti sedaj razlagaš. Sem preveril. 

Tisto, kar si napisal in odebelil, tebi manjka. Ti samo nekaj napišeš in nič ne argumentiraš. Prilepi nekaj veljavnega, drugače gre za nakladanje. 

 

Ob 21. 5. 2017 ob 17:31, tonystx pravi:

Dej se drugič vzdržat kretenskih komentajev, če ne poznaš dejstev !!

Ljudje so opozarjali voznike. Kako je motorist vozil, ve samo on. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

........

 

 

tudi zate velja, na podlagi česa misliš, da so določene države ukinile obvezo dnevnih oziroma prižganih zasenčenih luči podnevi?

Če ne veš poglej v Lady, al pa moj Pes.

Takole iz glave ne vem, ampak sem prepricana da je blo zaradi kac.....:friend1::jezik:

Sem prebrala v Pavlihi....:jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, dr.looney pravi:

Takole iz glave ne vem, ampak sem prepricana da je blo zaradi kac.....:friend1::jezik:

Sem prebrala v Pavlihi....:jezik:

No vidiš. al pa ne :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

to je njegova taktika. sicer je pa zgornji zakon citiram:

2.     rumena luč – prepovedana vožnja, razen v primeru, ko se vozilo pri vožnji z dovoljeno hitrostjo ne more varno ustaviti zaradi premajhne oddaljenosti od semaforja;

zlo ohlapen (ojej Borutt bo spet pisal) namreč vožnja skoz rumeno, pa varno ustavljanje...jebiga pol te pa kasirajo. Žlajfada takoj ko je rumena!!!

Vožnja v rdečo ni enako vožnji v rumeno, ko se ne moreš varno ustaviti. Če zapelješ mimo semaforja, na katerem sveti rdeča luč, si pač zapeljal v rdečo luč. Multa. 

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

Ne vem, nekateri trdijo da utripajoča zelena ne pripomore k varnosti...oziroma prilagoditvi vožnje v križišče. Verjetno so prebrali raziskave.

Spet bom napisal, da nakladaš in zavajaš. Kje sem napisal, da utripajoča zelena ne pripomore k varnosti ?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Zaj... in potem se nekaj ven vlečeš. Ne bo šlo. Kje je raziskava ? 

Seveda, luči na avtih jih delajo nevidne . Bravo. Prodaj ta patent amerigosem za njihovo nevidno letalo. Naj prižgejo luči, da bodo ostali mislili, da je sonce. 

Potem pa pišeš, da so avti z lučmi bolj vidni. Hahaha. Imaš tudi ti domačo robo ? Hahaha. Pa ne mešaj nekih pešcev tukaj, kateri nimajo kaj iskati na cesti. Poleg tega me zanima, zakaj vidiš neosvetljen avto, kolesarja pa ne. Aja, avto je večji in naravnost pred teboj. Obstaja veliko raziskav, katere pravijo, da se z večanjem hitrosti zameglijo objekti ob strani. Saj veš, tunelski vid. Menda pomaga popuščanje plina, hahaha. 

Modre luči so iz nekega drugega razloga. Poglej ostale luči v prometu. Si ugotovil ? Da se vozila s prednostjo ločijo od ostalih luči. Bo šlo ?

Motorist je kasneje opažen ? Zakaj ? Ker ima samo eno luč ? Bereš za seboj ? Mislim, res bereš za seboj ? Motor ima prižgano eno luč, nekateri celo dve, novoletne smreke celo 325. In sedaj ti ne vidiš te luči, ker ima avto prižgani dve luči. Si res prebral za seboj ? 

Veš za Avstrijo in Hrvaško ali samo nakladaš ? Ker na Hrvaškem je zakon nekoliko drugačen, kot ti sedaj razlagaš. Sem preveril. 

Tisto, kar si napisal in odebelil, tebi manjka. Ti samo nekaj napišeš in nič ne argumentiraš. Prilepi nekaj veljavnega, drugače gre za nakladanje. 

 

Ljudje so opozarjali voznike. Kako je motorist vozil, ve samo on. 

vidim da ti ne gre, linkaj točko ena, ovrži trditve, povej nasprotno mnenje in ga utemelji, vse ostalo je samo neko obsojanje, kaj in kako pišem, vozim, govorim, se praskam...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, maus pravi:

ECS :jezik:  .. elektronski cestninski sistem za tovorna vozila nad 3500 kg ... vinjete ostajajo kot so ;) 

ker smo:

https://www.dars.si/Dokumenti/O_nas/O_druzbi/Zaposleni/Druzini_prijazno_podjetje_744.aspx

:ras: 

 

 pa radarji :jezik: .. hec hec ;) 

Ne razumem kako ste lah dobili ta certifikat, če si do mene skoz nesramen :ras: 

 

Dami, ne trmari, dedki rabijo luči ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Vožnja v rdečo ni enako vožnji v rumeno, ko se ne moreš varno ustaviti. Če zapelješ mimo semaforja, na katerem sveti rdeča luč, si pač zapeljal v rdečo luč. Multa. 

če zapelješ v rumeno 1 desetinko preden je rdeča, in se izgovarjaš na varno ustavljanje....a vidiš da je ohlapen in dvojno razumljiv.

Spet bom napisal, da nakladaš in zavajaš. Kje sem napisal, da utripajoča zelena ne pripomore k varnosti ?  bom odgovoril po tvoje: kje si se prebral ali prepoznal v mojem zapisu? :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

MIKLAVŽ – V ponedeljek popoldne so policiste obvestili o prometni nesreči 74-letnega nemškega motorista. Vozil je iz Hermancev v smeri Miklavža pri Ormožu, ko je v ovinku izgubil oblast nad motorjem in padel ter se pri tem huje poškodoval, so sporočili mariborski policisti.

Povzročitelju bo izdan plačilni nalog.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Arzen pravi:

 

 

Dami, ne trmari, dedki rabijo luči ;) 

itak, nekateri jih znajo celo prižgati :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

vidim da ti ne gre, linkaj točko ena, ovrži trditve, povej nasprotno mnenje in ga utemelji, vse ostalo je samo neko obsojanje, kaj in kako pišem, vozim, govorim, se praskam...

 

Pišem počasi. 

Trditve moraš argumentirati. Do sedaj sem bral samo neke tvoje zamisli, katere naj bi bile posledica nekih raziskav. Zaenkrat še čakamo te raziskave in ostala dognanja strokovnjakov, pravnikov in ostalih izobraženih praktikov. 

Sem pa opazil, da se oklepaš nekih svojih zamisli, čeprav ti vsi pišemo, da so bla bla bla. Ker nič ne argumentiraš. Saj znaš prilepiti kakšno povezavo do nečesa otipljivega. Daj, prilepi potem. 

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Vožnja v rdečo ni enako vožnji v rumeno, ko se ne moreš varno ustaviti. Če zapelješ mimo semaforja, na katerem sveti rdeča luč, si pač zapeljal v rdečo luč. Multa. 

če zapelješ v rumeno 1 desetinko preden je rdeča, in se izgovarjaš na varno ustavljanje....a vidiš da je ohlapen in dvojno razumljiv.

Spet bom napisal, da nakladaš in zavajaš. Kje sem napisal, da utripajoča zelena ne pripomore k varnosti ?  bom odgovoril po tvoje: kje si se prebral ali prepoznal v mojem zapisu? :P

Gre za tvoj primer. Šel si v rdečo. 

Spet si dokazal nakladanje in zavajanje. Ker ne moreš argumentirati oziroma v tem primeru ne moreš najti mojega zapisa s takšno vsebino. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Pišem počasi. 

Trditve moraš argumentirati. Do sedaj sem bral samo neke tvoje zamisli, katere naj bi bile posledica nekih raziskav. Zaenkrat še čakamo te raziskave in ostala dognanja strokovnjakov, pravnikov in ostalih izobraženih praktikov. 

Sem pa opazil, da se oklepaš nekih svojih zamisli, čeprav ti vsi pišemo, da so bla bla bla. Ker nič ne argumentiraš. Saj znaš prilepiti kakšno povezavo do nečesa otipljivega. Daj, prilepi potem. 

Ne bom, ker sem dovolj inteligenten, da stvari ki jih pišem tudi razumem. ti pa imaš možnost moje trditve ovreči bodisi z nasprotnim dokazom ali tebi ljubimi linki do raziskav.

In če te vprašam, zakaj so nekatere države ukinile uporabo zasenčenih luči podnevi, ni to neka fama, ki rabi posebno raziskavo, ampak lahko komot pomisliš s svojo glavo zakaj in podaš argument/kontraargument.

kajti dejstvo je: da so ukinile uporabo zasenčenih luči podnevi. O tem ne moreva in niti ne mislim debatirati. Debatirava lahko le o tem ZAKAJ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak se vama da zajebavat? 

Kot je že bilo rečeno, idiot bo ostal idiot in bo fural idiotsko pa če bo en al pa drug semafor pa če bo luč ali ne bo. Brezveze da se razglablja kaj imajo v Nemčiji, ker mi takih zakonov ne moremo imeti, ker smo v prometu še vedno Balkanci pa če priznamo ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Gre za tvoj primer. Šel si v rdečo. 

Spet si dokazal nakladanje in zavajanje. Ker ne moreš argumentirati oziroma v tem primeru ne moreš najti mojega zapisa s takšno vsebino. 

Spet obračaš debato po svoje. Vožnja v rdečo nima nobene povezave z utripanjem zelene, kjer lahko predhodno veš, da bo rumena in umirjeno zaviraš ali pospešiš. Vožnja v rdečo je pa vožnja v rdečo in v strnjeni koloni kjer sem takrat bil ,bi šel v rdeču kljub utripajoči zeleni, torej je tvoje obsojanje mene čisto irelavantno in neprimerno za debato, ki se tu počne. Kazen sem plačal dobil pikice in to je to, nepomembno naprej.

Poleg tega ne vem zakaj povsod iščeš neke osebne motive, jaz ga ne iščem, pri utripajoči zeleni definitvno ne. Vidim pa razlike med utripajočo zeleno, ali odštevalnikom in semaforjem, ki tega nima. To so čisto navadne iskušnje kot jih zaznavam kot voznik.

Prav zaradi takih iskanj motivov, se potem na moj zapis citira raznorazne modre  misli, predvidevaj, glej semafor pešcev, ne divjaj..iz česar je moč sklepati, da je stanje odlično in je dovolj samo normalen semafor.

pred 10 minutami, Arzen pravi:

Kak se vama da zajebavat? 

Kot je že bilo rečeno, idiot bo ostal idiot in bo fural idiotsko pa če bo en al pa drug semafor pa če bo luč ali ne bo. Brezveze da se razglablja kaj imajo v Nemčiji, ker mi takih zakonov ne moremo imeti, ker smo v prometu še vedno Balkanci pa če priznamo ali ne.

lej že zdavnaj bi nehal, ampak me v vseh svojih postih prepričuje, kako nimam pojma kako se vozi, da ne predvidevam, da divjam, da ne razumem nič itd...dokler mi bo take klamfal, bom nabijal do nezavesti :D

jaz namreč znam zlo hitro tipkati, mogoče celo hitreje kot znam voziti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Seveda imaš možnost preskočiti moje zapise. Če se boš potem boljše počutil. 

Vidis tudi pri enostavnih odgovorih moras dodat dve pike.

A ni bilo dovolj (Seveda imas moznost preskocit moje zapise)

Od kod ti ideja da se slabo pocutim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5/23/2017 ob 19:59, Borutt pravi:

Ko vidiš zeleno za vozila, poglej, kakšna je za pešce. In boš imel možnost predvideti situacijo. Bo šlo? 

 

 

to velja za morda 30% semaforjev. utripalo je povsod. IMO je blo tisto res fajn. 

 

 

Ob 5/23/2017 ob 19:43, DAMI34 pravi:

-druga so pa kratke luči podnevi( pri avtomobilih), kar je marsikatera raziskava dokazala, kot nasproten učinek od pozitivnega, zato so nekatere države celo ukinile obvezo. Zaradi takega zakona so motoristi po defoltu manj opazni. Aja...predvidevaj.

 

Ma ne.  Po moje je to še vedno zelo ok. Zelo se zaplete, ko kdo v malem sivem avtku na meglen dan pozabi upalt. 

 

pred 23 urami, jskrablin pravi:

To je dober trik, ki načeloma prepreči presenečenja. Ne pa vedno. Odštevalniki so boljša rešitev.

ja odštevalniki so kul, ko se jih narod navadi. na začetku so bli pa nevarni. Tud jez sm se najebal, lahko bi ubil sebe in punco. Pač lovil sem odštevalnik in zavijal levo. Črna astra je lovila odštevalnik z druge strani in pičila naravnost.....ene 6 let nazaj je to, pa me še kar strese. G roza.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, DAMI34 pravi:

Ne bom, ker sem dovolj inteligenten, da stvari ki jih pišem tudi razumem. ti pa imaš možnost moje trditve ovreči bodisi z nasprotnim dokazom ali tebi ljubimi linki do raziskav.

In če te vprašam, zakaj so nekatere države ukinile uporabo zasenčenih luči podnevi, ni to neka fama, ki rabi posebno raziskavo, ampak lahko komot pomisliš s svojo glavo zakaj in podaš argument/kontraargument.

kajti dejstvo je: da so ukinile uporabo zasenčenih luči podnevi. O tem ne moreva in niti ne mislim debatirati. Debatirava lahko le o tem ZAKAJ?

 

Spet nakladaš, kar je razvidno iz tega, da moram jaz tebi dokazovati tvoje trditve. Zelo otročji si. Te žalim ? Ups.

Argumentiraj. Ti ne gre, kajne. 

Niso ukinili uporabo luči podnevi. Ker sploh ne poznaš zakona, pišeš nekaj na pamet. Preberi si hrvaški zakon, da boš vedel o čem pišeš. Bo šlo?

pred 57 minutami, Arzen pravi:

Kak se vama da zajebavat? 

Kot je že bilo rečeno, idiot bo ostal idiot in bo fural idiotsko pa če bo en al pa drug semafor pa če bo luč ali ne bo. Brezveze da se razglablja kaj imajo v Nemčiji, ker mi takih zakonov ne moremo imeti, ker smo v prometu še vedno Balkanci pa če priznamo ali ne.

To vsi vedo, razen mi Balkanci. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, DAMI34 pravi:

Spet obračaš debato po svoje. Vožnja v rdečo nima nobene povezave z utripanjem zelene, kjer lahko predhodno veš, da bo rumena in umirjeno zaviraš ali pospešiš. Vožnja v rdečo je pa vožnja v rdečo in v strnjeni koloni kjer sem takrat bil ,bi šel v rdeču kljub utripajoči zeleni, torej je tvoje obsojanje mene čisto irelavantno in neprimerno za debato, ki se tu počne. Kazen sem plačal dobil pikice in to je to, nepomembno naprej.

Poleg tega ne vem zakaj povsod iščeš neke osebne motive, jaz ga ne iščem, pri utripajoči zeleni definitvno ne. Vidim pa razlike med utripajočo zeleno, ali odštevalnikom in semaforjem, ki tega nima. To so čisto navadne iskušnje kot jih zaznavam kot voznik.

Prav zaradi takih iskanj motivov, se potem na moj zapis citira raznorazne modre  misli, predvidevaj, glej semafor pešcev, ne divjaj..iz česar je moč sklepati, da je stanje odlično in je dovolj samo normalen semafor.

lej že zdavnaj bi nehal, ampak me v vseh svojih postih prepričuje, kako nimam pojma kako se vozi, da ne predvidevam, da divjam, da ne razumem nič itd...dokler mi bo take klamfal, bom nabijal do nezavesti :D

jaz namreč znam zlo hitro tipkati, mogoče celo hitreje kot znam voziti :P

 

Ti bom še enkrat napisal; ti nam vsake toliko postrežeš s svojimi prometnimi prigodami, kjer je vedno nekaj drugega krivo. In vsakič ti napišem, da bolj predvidevaj in, da bolj prilagodi hitrost. 

Pa ne zavajaj z nekimi forami, da je samo normalen semafor dovolj. Ker to so samo tvoje besede zavajanja. 

pred 10 minutami, Cartman pravi:

 

to velja za morda 30% semaforjev. utripalo je povsod. IMO je blo tisto res fajn. 

 

 

Ma ne.  Po moje je to še vedno zelo ok. Zelo se zaplete, ko kdo v malem sivem avtku na meglen dan pozabi upalt. 

 

ja odštevalniki so kul, ko se jih narod navadi. na začetku so bli pa nevarni. Tud jez sm se najebal, lahko bi ubil sebe in punco. Pač lovil sem odštevalnik in zavijal levo. Črna astra je lovila odštevalnik z druge strani in pičila naravnost.....ene 6 let nazaj je to, pa me še kar strese. G roza.  

Zanimivo. Vedno pridemo do človeškega faktorja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, maus pravi:

če veš da bo rdeča... si vsi mislijo .. še jaz grem lahko čez in tako še eni trije za njim :P

Na tržaški je šteuc .. in ravni zadnjič .. od daleč vidim še 6 sekund .. zmanjšujem in zadi en črn BMW potrobi.. se vrže na desni pas in gull po gasu ... itak, da je še predno je prišel do semaforja že zagorela rumena luč .. pa je vedu, da ne bo .. ampak .. sj veš ... on mora ...  

itak ni nikoli prav, dokler se ne bo spremenila mentaliteta ljudi, je vse đaba :P

a sm odgovoru :huh: 

kamere za slikanje prevoza rdeče luči ..1s - 100e,2-3 s 300e in 3 pike ..več kot 3s odvzem izpita z nezmožnostjo opravljanja 5 let .. v kombinaciji z odštevalnikom top rešitev..

pred 9 urami, Xebec pravi:

1. Z živili je res en extra kurc, ker je ponavadi malo bolj občutljiva roba (ne moreš gor stopit, embalaža se hitro poškoduje,...), ampak ti 100% garantiram da se da zložit da se ne bo gonilo po kesonu. Je pa res da maš pol na razkladu dela da prideš do robe kakšno sekundo več. Je pa to izbira posameznika, samo poznam tudi veliko primerov ko so jih tudi organi opalili zarad neprivezane oz. nezavarovane robe. 1x smo od Petrola vozili ene laboratorijske vzorce (škatlica mogoče 20*20*20 cm) pa sem samo to imel zadaj ampak vseeno lepo privezano.Smešno, ampak tako je.Je pa res da za ADR so še ene 25x bolj sitni, tut če so omejene količine. Rajši prej pol minute da se dobro naloži roba, kot pa potem ure in ure zabijat pa reševat probleme.

Da bo jasno: gonjenje je da se ti zapelje od zadnjih vrat do kabine, al pa da ti pade izpod stropa na tla, oz. taki premiki da se roba pol dejansko poškoduje oz. strese. Tisto premikanje levo, desno za par cm je brez gurten praktično nemogoče odpravit, pa tudi če je taka roba (piškote na primer sem vozil), se gurtne rade zarežejo v embalažo brez kotnikov, in je hitro drek na ta zgornjih škatlah.

2. Potem sklepam, da tudi nihče ni dokazal da je boljši kot nič? Preureditev semaforjev na utripanje ali motaža odštevalnikov je potem izguba časa in denarja in po logiki avtomatsko slabša opcija...

Drugače se pa strinjam da se to uvede, ampak tam in takrat ko je to smiselno. Ob konicah in na tistih res najbolj obremenjenih cestah, kjer je praktično vedno kolona. V vseh ostalih primerih me trenutna mentaliteta na cestah, da je boljše za pridobljenih 30 sekund po gasu in reskirat svoj pa še par drugih življenj in loviti tisto zadnjo sekundo zelene ali rumeno, ne prepriča.

navadna živila so cool za vozit ..si kdaj vozil tortice in kremšnite? ee..

pred 8 urami, GoBobi pravi:

Utripajoča zelena je bila tudi meni bolj nevarna, kot mi je režim delovanja semaforjev sedaj. Je pa odštevalnik meni tudi O.K. rešitev. Jaz tudi vedno pogledam na semafor za pešce in zaradi tega sigurno nisem slabši voznik, kot tisti, ki tega ne zmore ali ne razume. 

. V več primerih tako dramatično, da bi se zavzemal za diferenciacijo kategorije "B". Prva kategorija bi bila "B1", kjer bi najverjetneje napisal: "Lahko vozi samo podnevi v lepem vremenu, na cestah, kjer je s predpisom določena največja hitrost nižja od 100 km/h, brez možnosti uporabe prostoročnega telefoniranja, brez potnikov (koncentracija) in samo vozila s fiksnim naslonom sedeža".

v tem , da sem lahko zaradi utripajoče zelene lahko pravočasno zmanjšal hitrost in varno ustalil - in tudi tisti za mano - ne vidim nobene nevarnosti..

pogled na semaforje za pešce deluje samo v primeru , ko je le-ta vezan na interval celega križišča .. povsod drugje je boloks .. pogledaš in je rdeča ter začneš zmanjševati hitrost - ona pa še zmer rdeča in tako naslednje 3 ure dokler en pešec ne pritisne gumba..

zjutraj jih ima večina to kategorijo B1 ..70 po naselju , ko je pa tabla konec naselja pa 55 ...

pred 8 urami, Borutt pravi:

Sem vedel, da samo nakladaš in zavajaš.

ti itak vse veš..sploh ne vem zakaj se še javljaš..

pred 7 urami, jskrablin pravi:

Tale z lučmi je kup bikovskega dreka. V optimalnih svetlobnih pogojih bo svetlo vozilo, ki jasno odstopa od podlage jasno opazno. Temen avto na temno podlago s soncem direkt v očeh... pa neviden. Motoristov se zaradi tega ne opazi slabše, kvečjemu boljše. Za pešce in kolesarje vemo, da nimajo luči in temu prilagojena je zaznava le-teh. Oni, ki ob slabših pogojih z avtomatskimi dnevnimi lučmi niso sposobni ročno preklopit na zasenčene... bi se ob drugačni zakonodaji vozili naokoli brez luči. V mestu se tega še vedno precej vidi - močna obcestna razsvetljava in ne tako malo voznikov v starih kantah sploh ne zgrunta, da niso vklopili luči.

pripomba - glede na to , da se prekleto veliko avtov vozi s pregoreno levo zasenčeno ter povrhu vsega še pregoreno pozicijo - zgleda tako , kot da se po cesti vozijo samo motoristi..

tukaj si mimo usekal...pri starih kantah ko prižgeš luči gorijo spredaj in zadaj .. in ko jim nekdo poblenda prej ugotovijo za kaj se gre .. pri avtih z dnevnimi lučmi samo spredaj pa jim le-te osvetljujejo cesto in bebci ne skontajo zakaj jim nekdo od zadaj blenda - ker jim ponoči ne gorijo zadnje pozicije.. enako v tunelu , megli in močnem dežju..

pred eno uro, Borutt pravi:

Vožnja v rdečo ni enako vožnji v rumeno, ko se ne moreš varno ustaviti. Če zapelješ mimo semaforja, na katerem sveti rdeča luč, si pač zapeljal v rdečo luč. Multa. 

Spet bom napisal, da nakladaš in zavajaš. Kje sem napisal, da utripajoča zelena ne pripomore k varnosti ?  

se p nikjer ne strinjaš s tem , ko je bilo napisano da pripomore k varnosti..

pred 25 minutami, exclan pravi:

Vidis tudi pri enostavnih odgovorih moras dodat dve pike.

A ni bilo dovolj (Seveda imas moznost preskocit moje zapise)

Od kod ti ideja da se slabo pocutim?

kje si bil zadnjih par let ? pa on je doktor policijske medicine in magister psihoanalize .. to in še več si pa preberi v njegovih postih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morm še js dodat, da ne bom neveden ostau :P

motoristi se trudimo, da smo čim bolj vdini ... rumene čelade, lajbiči, dolge luči... z namenom, da bomo čimbolj vidni .. ampak .. a ni fajn, da tut mi druge vidimo :huh:

če pelješ 300 je res fajn da na daleč vidiš, da gre nekaj nasproti :P

edino kar bi jaz res hudo strogo prepovedano prepovedau .. in to je ....

TARATATAAAAAAAAAAAA

punčke na pločnihih ob cesti v minićih :mad:

ko se mimo pelje .. se zmiram obraćam in jim tulim ... PUNĆKEEEEEEEE   KS KS KS .. A NIMATE DNARJA ZA VEĆ BLAGA ...

in takrat po zadnem prepelješ 20 metrov in je res lohka jeba ker ne gledaš naprej na cesto :mad:

mi daste prau :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj sem pozabil dodat. Ne rabite utripajočih lučk na semaforju, lepo gledaš na semafor za pešce, da vidiš, če ima še vedno zeleno in če jo nima, potem si pripravljen, da bo kmalu rdeča tudi pri tebi. Če je pri njih zelena, pa lepo naprej na 50tki furaš in si še naprej pozoren na druge zadeve. Samo dokler bo folk tiščal glavo vsepovsod drugam razen tja kamor mora, je tako kot je. V LJ je že konstantno, da speljujejo kot stare babice, ker itak glava ni na semaforju, ko pa se vozijo do križišča pa niso pozorni na nič drugega kot to, da je zelena in je treba po gasu tiščat, sploh če je oranžna. V glavnem polom.  Danes sem se peljal po AC iz Domžal proti LJ okoli 17 ure, polom od poloma. Policisti bi lahko kasirali na veliko, saj je voznikov po odstavnem pasu še pa še. In potem taisti vozniki pridejo do tistega dela, kjer se hočejo vključiti nazaj na AC pa delajo gužvo in spet vse stoji. Hvala bogu, da se selim ven iz LJ. Samo še to poletje zdržim, žabarji, šolarji, študentje spravite se že na morje in v svoje kraje, da bo LJ lepo prazna in bo poletje bolj znosno. Obožujem LJ v juliju in avgustu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Arzen pravi:

Še nekaj sem pozabil dodat.

še nisi motorist .. ne bot nestrpn :jezik:

k boš z motorjem, boš lahko mim kolone poknu 200 :P .. po zadnem :lol1:

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

še nisi motorist .. ne bot nestrpn :jezik:

k boš z motorjem, boš lahko mim kolone poknu 200 :P .. po zadnem :lol1:

 

Z 125ko pa res ne. Razen če RR posodiš :blush: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • franc
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!