Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 1 uro, exclan pravi:

Ma kaj tebi ni jasno iz kje si ti razbral da sem napisal da je zakon kriv kr neki nakladas in prepisuje razumem boljej kot ti mislis samo ocitno je ,da ti imas nekaj ali pa nimas da te zavira v razumevanju vseh nas ocitno smo vsi nerzumni " bebci" ti pa kralj v razumevanju.

Ne sklepaj po sebi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, DAMI34 pravi:

anketa...v ameriki zmagajo ali zgubijo predsedniške volitve. Anketa je pomembna, sicer pa ni samo to, hotel sem, oziroma naj bi se razvila debata, kaj je pomembno, kaj lahko vsak pri sebi ukrene. 

Nenazadnje, vsi dnevi varne vožnje, kjer se potiš in zastonj deliš svoje znanje spadajo točno v ta odgovor, ki sem ga najbolj poudaril in to je:

Znanje in usposobljenost voznikov 91%

V bistvu je to odraz, kaj folk pogreša. Men se zdi še kako pomembno.

 

 

Pa si spet napisal, da je anketa sveta zate. 

Par ljudem so ponudili par odgovorov. Izbrali so nekaj najlažjega. To je ta anketa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, jskrablin pravi:

Se pravi da so anketiranci, verjetno v lepem številu tudi vozniki, sami sebe označili za kup butastih in nekompetentnih udeležencev v prometu. Hecno to. Pa precej pove o stanju na cestah.

Seveda ne bo zadovoljen s takšnim resničnim stanjem na naših cestah. In ravno to mu hočem dopovedati, da ljudje delajo napake. In tiste zavestne in naklepne so najbolj problematične. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kolikšna je kazen, ker sem na mejnem prehodu Sočerga prehitevala stoječo kolono po polni črti.

Pa me je nataknjen policajček v kučici fino nahrulil in provociral, kakšne težave imam s CPP in ali želim kazen ali ne........

V bistvu nisem imela prav nobenih težav, dokler nisem zagledala njega in njegov dosadni fris :hmm:......

Potem pa mi kazni ni hotel napisati, ampak je za mano fajn nahrulil še Čikota in še ene tri ali štiri neznane motoriste, ki so pridno vozili za mano......

In ker se mi s takimi modeli res ne da ukvarjat, me zanima ali se mi rajši izplača plačati kazen in dobiti pikice..... vse je odvisno od cene........

Razmišljam, da bi si na čelado pritrdila kamero, da mi takih naslednjič ne bo treba poslušat.....

Aja, pa mudilo se mi je v Novigrad na plažo, če se to lahko šteje kot olajševalna okoliščina :panic:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Znanje in usposobljenost voznikov 91%

V bistvu je to odraz, kaj folk pogreša. Men se zdi še kako pomembno.

 

 

Folk je odgovarjal na anketo, čez 5min pa najbrž veselo za volan s telefonom v roki, pol je pa vse drugo krivo :) Škoda, da niso postavili še vprašanja kaj sami storijo za večjo varnost v prometu. 91% jih pravi, da je problem znanje in usposobljenost, me zanima koliko od teh se je udeležilo kakšnega tečaja. Če anketa kaj velja, ta rezultat zame pomeni, da bi se nas morala večina okoli prevažati z avtobusom.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 27 minutami, KARMEN1 pravi:

Mene pa zanima, kolikšna je kazen, ker sem na mejnem prehodu Sočerga prehitevala stoječo kolono po polni črti.

Pa me je nataknjen policajček v kučici fino nahrulil in provociral, kakšne težave imam s CPP in ali želim kazen ali ne........

V bistvu nisem imela prav nobenih težav, dokler nisem zagledala njega in njegov dosadni fris :hmm:......

Potem pa mi kazni ni hotel napisati, ampak je za mano fajn nahrulil še Čikota in še ene tri ali štiri neznane motoriste, ki so pridno vozili za mano......

In ker se mi s takimi modeli res ne da ukvarjat, me zanima ali se mi rajši izplača plačati kazen in dobiti pikice..... vse je odvisno od cene........

Razmišljam, da bi si na čelado pritrdila kamero, da mi takih naslednjič ne bo treba poslušat.....

Aja, pa mudilo se mi je v Novigrad na plažo, če se to lahko šteje kot olajševalna okoliščina :panic:

 

Stoječo kolono ne moreš prehiteti. To je vožnja  mimo. 0 €

Vožnja po ali preko polne črte ni dovoljena. 160 €

 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo res vsi invalidi,razen mene BMW ali AUDI eni celo S5 ali policiski avto?:ras:

IMG_20170531_095501_036.JPG

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej si slike z Viki burgerja. Vsi parkirajo na rumeno označenih parkirnih mestih. Zato res ne vem, kaj je voznik tega Audija naredil narobe, saj ni nikjer videti znak, kateri bi označeval, da je to parkirno mesto rezervirano za invalide.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol k enkrat čez znak za invaliede zapeleš, da se ga ne vid več, ti ni treba bit več invalid???

Popravljeno . Popravil VS800
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Poglej si slike z Viki burgerja. Vsi parkirajo na rumeno označenih parkirnih mestih. Zato res ne vem, kaj je voznik tega Audija naredil narobe, saj ni nikjer videti znak, kateri bi označeval, da je to parkirno mesto rezervirano za invalide.  

Če je polno parkingov označenih z belimi črtami in eno najbolj ob robu z rumenimi...se pač vsaj meni zdi logično,da parking za invalide- ni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Če je polno parkingov označenih z belimi črtami in eno najbolj ob robu z rumenimi...se pač vsaj meni zdi logično,da parking za invalide- ni?

Ponavadi označuje to rezerviran park plac, samo ne nujno za invalide. Lahko je za kakšno firmo in podobno. Treba vidit znak al pa talno označbo.

Popravljeno . Popravil Xebec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

 

Stoječo kolono ne moreš prehiteti. To je vožnja  mimo. 0 €

Vožnja po ali preko polne črte ni dovoljena. 160 €

 

Jz bi reku naj ima kamero!Se lepo pelje mimo kolone po en avto,pazi,da ne kje zapelje čez črto!Nanjo lahko? In policaja,ko sika lepo vpraša,če se mu liže,da ima sicer prešvicano a če bi rad lizal naj si gre prvo zobe umit!!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, izibajker pravi:

Pol bi blo pa najbolš, če bi kar na useh znakih pisal 250, pa ne bi blo nobenih problemov...

Pa sej takrat šaltam komaj iz 3 v 4 :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Ciko86 pravi:

Pa sej takrat šaltam komaj iz 3 v 4 :yea1:

to enim ni jasno :lol1:

brez znakov in ko gas voli nek izvoli :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Borutt pravi:

 

Stoječo kolono ne moreš prehiteti. To je vožnja  mimo. 0 €

 

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

 

Kaj pa če greš po levi mim? Vse ostalo je enako: dost placa, ne pipaš črte?

Mejni prehod ni križišče, torej nima kaj sikat?

Popravljeno . Popravil Xebec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, KARMEN1 pravi:

Mene pa zanima, kolikšna je kazen, ker sem na mejnem prehodu Sočerga prehitevala stoječo kolono po polni črti.

Pa me je nataknjen policajček v kučici fino nahrulil in provociral, kakšne težave imam s CPP in ali želim kazen ali ne........

V bistvu nisem imela prav nobenih težav, dokler nisem zagledala njega in njegov dosadni fris :hmm:......

Potem pa mi kazni ni hotel napisati, ampak je za mano fajn nahrulil še Čikota in še ene tri ali štiri neznane motoriste, ki so pridno vozili za mano......

In ker se mi s takimi modeli res ne da ukvarjat, me zanima ali se mi rajši izplača plačati kazen in dobiti pikice..... vse je odvisno od cene........

Razmišljam, da bi si na čelado pritrdila kamero, da mi takih naslednjič ne bo treba poslušat.....

Aja, pa mudilo se mi je v Novigrad na plažo, če se to lahko šteje kot olajševalna okoliščina :panic:

 

Res je bil dosadan v tri pm,rajši je napizdeval nekaj v prazno in povzročal še dodatno kolono kot pa da bi recimo samo opozoril na napako oz kao nepravilno vožnjo,ko pa se dogajajo kaki incidenti na meji ko ti z avtom silijo v motor al.pa ko se hočeš stepst s kakšnim rusom pa se obrnejo stran v stilu nočem imet dodatnega dela :angryrant1:

pred 3 minutami, sesir pravi:

Ja...pa še to le ti ko šaltaš pred blokadami...

Sem začetnik in do 3 gre še po zadnji v 4 pa še neznam zamenjat :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva že dva...a tretja do blokade gre lepo po zadnjem..v četrti vedno pade dol..ni moči...mogoče @mausov RR že zmore tudi v četrti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

Se pravi da so anketiranci, verjetno v lepem številu tudi vozniki, sami sebe označili za kup butastih in nekompetentnih udeležencev v prometu. Hecno to. Pa precej pove o stanju na cestah.

Stanje cest je slabo, ampak vsaj po mojem "laičnem" pogledu, niso krive ceste za:

-verižna zabijanja na AC - matr štajerka ma vsak dan vsaj en zastoj

-smrtne nesreče z izsiljevanji

-alkoholom

Jaz , pa čisto resno mislim, da znanje in razumevanje prometa ni šlo že 20 let naprej. Še vedno se vozi kot včasih...tja u tri fole bi se reklo pri nas.

Zakaj znanje: z znanjem vožnje, se da bolje predvidevati, z znanjem vožnje se da bolje reagirati (četudi nisi kriv, lahko pa preprečiš), z znanjem vožnje težje prideš v kritične situacije itd itd...

Samo en primer NEZNANJA:

normalna vožnja po AC in potem celotna kolona pade v dežni oblak, tak mal bolj močen....kaj se zgodi?

Od nenormalno močnih žlajfad, do ustavljanja pod mostovi...vse to kliče po nesreči.

 

 

pred 53 minutami, Borutt pravi:

Pa si spet napisal, da je anketa sveta zate. 

Par ljudem so ponudili par odgovorov. Izbrali so nekaj najlažjega. To je ta anketa. 

to bo to, obkroži prvi odgovor :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, VS800 pravi:

A pol k enkrat čez znak za invaliede zapeleš, da se ga ne vid več, ti ni treba bit več invalid???

 

pred 15 minutami, sesir pravi:

Če je polno parkingov označenih z belimi črtami in eno najbolj ob robu z rumenimi...se pač vsaj meni zdi logično,da parking za invalide- ni?

Parkirno mesto za invalide mora biti označeno s prometnim znakom in talno označbo. Vse ostalo je samo parkirni prostor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na bližino avta na sliki in cele slike sem pač predvideval da je stal fotograf ob znaku oz isti ravnini in pač znaka ni na sliki....my bad if is true

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Xebec pravi:

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

 

Kaj pa če greš po levi mim? Vse ostalo je enako: dost placa, ne pipaš črte?

Po levi strani lahko. Je pa vožnja mimo po desni strani privilegij za enosledna vozila. 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Borutt said:

Po levi strani lahko. Je pa vožnja mimo po desni strani privilegij za enosledna vozila. 

po še daleč od polne črte si....:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, maus pravi:

to enim ni jasno :lol1:

brez znakov in ko gas voli nek izvoli :P

 

Zadnjič en policaj na kavi razlaga kako leti cbr 1000rr 2011 da mu en dal za peljat,da to ni normalno,da,če verjamem ali ne je takoj 250...Haha

Le po komu se je zgledoval ta policist ko se po lokalno cesti peljal 250+ kaj rečeš borut,ker kot praviš zgledi vlečejo...hehe

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!