Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

... Ne moremo nekaj pametovati in obsojati če nas ni bilo zraven....

Ne me basat. A res? Bejž no bejž. Zakaj pa potem serjete po vozniku avtomobila?

Ovce pofukane! Če je na dveh kolesih, je kolega motorist, pa magari budala od budale, če je na štirih je pa iz sovražnega plemena, ali kaj?!

Noben moj pofukan kolega nisi, pa naj sem na štirih, dveh ali treh kolesih. Vsi smo udeleženci v prometu, vsem se vse sorte dogaja in za vse velja, da cesta ni dirkališče.

Kdor misli, da je cesta dirkališče, naj se čimprej pa po možnosti sam razfuka, da ne bo več ogrožal drugih!

Takim idiotom, ki so mislili, da imajo dirkalno pravico na cesti sem že s svojo reakcijo ali zadržanjem nje življenje reševal. Pa ni vedno angela varuha, ki bi cepcem s srečo nadomeščal pomanjkanje sive tvarine pod čelado.

Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hitrost ubija...

pri 90km/h motorist z motorjem skupaj nosi toliko energije, da zlomi cca 4000 kosti roke ali 390 nog.

Mislim da je samo pri 10km/h večji hitrosti številka zlomljenih kosti drastično in zaskrbljujoče večja.

Zato res, zamislite se malo, preden ga naslednjič ožamete.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo nepotrebnih kreganj, to debato al pa prepir sem začel jaz, ker me je razjezilo, da so v časopisih takoj navajali previsoko hitrost in nič drugega!!! (objava 1058)

Za tako nesrečo je vsekakor potrebno več dejavnikov in zelo nesrečen splet okoliščin. Od tega, da je motorista avtomobil popolnoma presenetil, ker očitno ni pričakoval zavijanja, do voznika avtomobila, ki motorista ni videl (ali ga je pa spregledal, kar se tudi zgodi). Vse drugo računanje kaj bi če bi....če bi mel srečo bi poletel čez avto in se zadrsal po asvaltu in preživel :D

Ne morem pa držati gobca in bom nekaterim tule prepametnim kot so I30 in podobni povedal naslednje:

-podobna situacija bi se lahko zgodila tudi ko bi motorist vozil absolutno po pravilih (spomnimo se smrtne prometne nesreče lani nekje na krasu med skuterjem in kamionom).

dokler ne bomo sebe in drugih (tudi mi smo avtomobilisti) ne začeli opozarjati in se stalno opominjati, da ni dovolj samo 1x pogledati, se bodo take nesreče še dogajala.

Vsak naj sam pri sebi premisli, kolikokrat spelje s stranske ceste in samo 1x pogleda. Žal premalo. Naši možgani nas tudi okrog prinesejo, ko naslikajo čisto drugačno sliko kot jo vidimo, ko motor, skuter, bicikel preslikajo v stoječ objekt...jaz vem pri sebi, da sem jezen sam nase, če pogledam samo 1x!!!!

Prepričan sem, da petard s ceste ne bom odtranil, si pa vsekakor ne želim, da bi kot avtomobilist pripomogel k nesreči, ali pa bil udeležen v nji.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Nejc. Če si slučajno videl slike nesreče, si mogoče videl, da se je z motorjem v avto kar zaril. Torej ni pripeljal niti približno po omejitvah, ker bi vsaj toliko zbremzal, da bi not priletel s precej manjšo hitrostjo. Zakaj Darwin? Recimo sicer, da je škoda mladega življenja itd, ampak dejstvo ostaja: če bi imel dovolj pameti, se to verjetno nebi zgodilo, oz. bi bile posledice precej blažje. Jebiga.

ne seri z dirkališčem, tale fant zagotovo nebi sel tja.

si bil ti kdaj mlad in neumen?

ali si se rodil pameten in izkušen?

Popravljeno . Popravil Streetfighter1098S
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali si se rodil pameten in izkušen?

Brez dvoma. Že ko sem se rodil, sem bil idealen. In pa skromen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edit, ker sem preveč čustveno napisal.

Skratka, POČASNEJE na cesti. Vsi.

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me basat. ......Ovce pofukane! ................ budala od budale, ................ pofukan kolega ............. sam razfuka......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez dvoma. Že ko sem se rodil, sem bil idealen. In pa skromen.

Pa kosmat!

...

Ne morem pa držati gobca in bom nekaterim tule prepametnim kot so I30 in podobni povedal naslednje:

...

Tudi če bi ga, saj nisi nič novega povedal!

Kaj pa je? A peče? Malo vazelinčka mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tako nesrečo je vsekakor potrebno več dejavnikov in zelo nesrečen splet okoliščin. ...

A se samo delaš neumnega ali ...?

Previsoka hitrost ni splet nesrečnih okoliščin, temveč izzivanje in klicanje nesreče nase in nad druge.

Komur se v trenutku, ko na javni cesti ob preizkušanju previsoke hitrosti ne vklopi alarm, čim nekje zagleda drugo vozilo, ta nima na cesti kaj iskati in naj se igra na dirkališču. Pa tudi tam ga bodo hitro zbrcali, če bo delal neumnosti.

Dejstvo ki kljub vsem pametovanjem ostane je, da bi ob zmernih prekoračitvah lahko bile posledice manj usodne.

Časi, ko smo se kot smrkavci lahko na mnogo bolj praznih cestah kot so danes bolj izživeli, pa so nepreklicno mimo!

Se bo treba sprijazniti s previdnejšo in tudi počasnejšo vožnjo ali pa crkniti na asfaltu!

Karkoli, izberite, samo s to pofukano kolegialnostjo nehajte srat!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo nepotrebnih kreganj, to debato al pa prepir sem začel jaz, ker me je razjezilo, da so v časopisih takoj navajali previsoko hitrost in nič drugega!!! (objava 1058)

Za tako nesrečo je vsekakor potrebno več dejavnikov in zelo nesrečen splet okoliščin. Od tega, da je motorista avtomobil popolnoma presenetil, ker očitno ni pričakoval zavijanja, do voznika avtomobila, ki motorista ni videl (ali ga je pa spregledal, kar se tudi zgodi). Vse drugo računanje kaj bi če bi....če bi mel srečo bi poletel čez avto in se zadrsal po asvaltu in preživel :D

Ne morem pa držati gobca in bom nekaterim tule prepametnim kot so I30 in podobni povedal naslednje:

-podobna situacija bi se lahko zgodila tudi ko bi motorist vozil absolutno po pravilih (spomnimo se smrtne prometne nesreče lani nekje na krasu med skuterjem in kamionom).

dokler ne bomo sebe in drugih (tudi mi smo avtomobilisti) ne začeli opozarjati in se stalno opominjati, da ni dovolj samo 1x pogledati, se bodo take nesreče še dogajala.

Vsak naj sam pri sebi premisli, kolikokrat spelje s stranske ceste in samo 1x pogleda. Žal premalo. Naši možgani nas tudi okrog prinesejo, ko naslikajo čisto drugačno sliko kot jo vidimo, ko motor, skuter, bicikel preslikajo v stoječ objekt...jaz vem pri sebi, da sem jezen sam nase, če pogledam samo 1x!!!!

Prepričan sem, da petard s ceste ne bom odtranil, si pa vsekakor ne želim, da bi kot avtomobilist pripomogel k nesreči, ali pa bil udeležen v nji.

Apsolutno se strinjam s tem da premalkat pogledamo preden zapeljem na glavno cesto (ali pa na stransko), tudi sam se trudim večkrat pogledat, v avtu in na motorju.

Toda vedeti je potrebno da pri hitrosti 90 km/h prevozimo v eni sekundi 25 m/s pri 100km/h slabe tri metre več pri 200 km/h prevozimo približno 55m.

Zdaj pa izračunajte sami koliko časa mine med enim pogledom v desno in pogledom v levo - 2 sekunde??? (mogoče več) pomnožite prevoženo razdaljo z časom in rezultat je tu, plus tega da je potebno upoštevati reakcijski čas in čas ustavljanja.

In voznik avta reče: " Trikrat sem pogledal in ni bilo nikjer nobenga pol sem pa speljal in naenkrat je počilo"

Absolutno je pa škoda vsake žrtve na cesti, kajti da jih je man lahko edino sami prispevam k tem.

Zato bodimo previdni na cesti.

še to. V avto šoli nas pa samo učijo kako se moraš ustaviti pred stop znakom in ne kako reševati situacijo ( nikjer v Sloveniji nimamo takega poligona kjer bi lahko prikazali kakšno razdaljo prevoziš pri zaviranju iz 200km/h na 0).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še to. V avto šoli nas pa samo učijo kako se moraš ustaviti pred stop znakom in ne kako reševati situacijo ( nikjer v Sloveniji nimamo takega poligona kjer bi lahko prikazali kakšno razdaljo prevoziš pri zaviranju iz 200km/h na 0).

Avtošola ni doktorat, temveč samo osnovna šola!

Od vsakega polnoletnega državljana, ki osvoji "licence to kill" za vožnjo v javnem prometu pa se pričakuje tudi odgovornost, samoodgovornost in pozornost. V območje zdrave pameti pa sodi tudi zavedanje o teh razdaljah.

In ker so ravno "dirkači" na SS raketah, kot pravite tu tisti, ki se zgledujejo po raznih Rossijih in Stonerjih in podobnih, presneto dobro veste, kaj je hitro in kakšne so te razdalje. Ta tvoj nonsens o tem prikazu spada pod iste kozlarije kot, da ni dirkališča v Sloveniji. Dirkališča so Slovencem bližja in več jih je kot marsikateremu prebivalcu drugih evropskih držav, kateri v okviru svojih meja dirkališča imajo.

Ko se boste zavedali, da ste kot motoristi tako zelo slabo opazni, ker ste ozki, hitri, nekateri tudi temno oblečeni v barve asfalta in da so moderna sranja od avtomobilov delana s širokimi stebrički, ki prekrijejo prevelik vidni kot, bo teh nesreč mogoče malo manj. A za to je treba vklopiti procesorje in ne samo rit!

Lahko se jutri razpičkim na asfaltu jaz ki tu najbolj pametujem, pa to teh dejstev ne spremeni. Sprijaznite se ali crknite. As siple! Darwin!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejcgs, Bayerische GeländeSport fahrer aka kopirc.

Traktorji se zgleda v pisarne selijo. :P

Kaj je Nejček, a misliš, da mi bo nerodno ratalo? Ne boj se, nč pofukan nerodn mi ni.

Tak sem. Po celem teles. :smoke: In zaenkrat še živ in v enem kosu. :hooray:

Za razliko od marsikaterega polikanca, ki se je namesto na pofukanih forumih sproščal na cesti.

Kapiš?

Pa tud če ne, jebe se mi ... :pos:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30 a se ne da povedati kar želiš brez takih besed? Kažeš svoj nivo s takšnim izražanjem?

Za moj nivo ti nič ne skrbi. Se te ne tiče.

Bistvo tistega, kar bi morali iz takega pisanja potegniti, pa tega ni marsikdo sposoben, je v tem, da ni pomembna forma, temveč vsebina.

Navezuje pa se na pofukane motoristične kolege in idiotsko moto solidarnost, medtem ko so ostali za vas avtomatično kriminalci.

In to je nivo, zaradi katerega se bi morali zamisliti in ne če vam jaz napišem da ste napihnjene hinavske ovce.

Če si fletna in navihana, pa se ti seveda malo hinavsko lahko prilagodim :l_01: . Pa ne tukaj na forumu. Ne zgleda. :blush:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30 nikakor nočeš ali pa samo ne znaš (premal rama u glavi alikajjazvem), da ni dovolj sama vožnja po predpisih in da zaradi tega nisi in ne boš bolj varen. Po teoriji je res-počasneje kot voziš, manjša je možnost poškod. V praksi te pa ženska (odsek ajdovščina-dobravlje lani, smrtna žrtev) prehiteva in nato zbije...kaj ti tu pomagajo vse teorije in natolcevanja o ss petardah.

Edino, kar vsem udeležencem v prometu pomaga, da pridejo varno domov je: 100% zbranost, zavedanje kaj počneš in gledanje!! Večkratno gledanje, preverjanje ogledal vsakih 30 sekund etc

p.s. Ne obsojajte fanta tako na hitro, češ sam si je kriv, saj je vozil prehitro. Lahko da je, lahko pa ni. tudi pri 100km/h se motor zabije v avto, sploh če bočno prileti v njega. Vsekakor pa trdim, da je dovolj daleč od mostu do mesta trka (v konkretnem primeru), da je motor bilo možno videti. In če že špekulirate, da je voznik vozil 200km/h, lahko tudi jaz špekuliram, da je avtomobilist motor 100% spregledal in nato lepo počasi zavijal. Fanta je to presenetilo in je zadnje pol sekunde samo še zavoro stisnil.

p.s.s. Jaz tudi ne pričakujem nasprotivozečih po AC, pa sem jih že doživel (in k sreči tudi videl, ter preživel)

p.s.s.s. a ti stara ne da, pa si siten? al si sam jezen zaradi svoje nemoči? :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtošola ni doktorat, temveč samo osnovna šola!

Od vsakega polnoletnega državljana, ki osvoji "licence to kill" za vožnjo v javnem prometu pa se pričakuje tudi odgovornost, samoodgovornost in pozornost. V območje zdrave pameti pa sodi tudi zavedanje o teh razdaljah.

In ker so ravno "dirkači" na SS raketah, kot pravite tu tisti, ki se zgledujejo po raznih Rossijih in Stonerjih in podobnih, presneto dobro veste, kaj je hitro in kakšne so te razdalje. Ta tvoj nonsens o tem prikazu spada pod iste kozlarije kot, da ni dirkališča v Sloveniji. Dirkališča so Slovencem bližja in več jih je kot marsikateremu prebivalcu drugih evropskih držav, kateri v okviru svojih meja dirkališča imajo.

Ko se boste zavedali, da ste kot motoristi tako zelo slabo opazni, ker ste ozki, hitri, nekateri tudi temno oblečeni v barve asfalta in da so moderna sranja od avtomobilov delana s širokimi stebrički, ki prekrijejo prevelik vidni kot, bo teh nesreč mogoče malo manj. A za to je treba vklopiti procesorje in ne samo rit!

Lahko se jutri razpičkim na asfaltu jaz ki tu najbolj pametujem, pa to teh dejstev ne spremeni. Sprijaznite se ali crknite. As siple! Darwin!

I30 ne razumem te, mogoče ti ne voziš avta???

Se pa strinjam s tabo da avto šola ni doktorat, samo nobedn, ko sede na motor prvič, ne ve kaj to pomeni peljati 200 km/h in kako se ustaviti, v avto šoli te učijo bremzanje pri 50km/h. Mogoče bi pa morali voziti samo 50km/h saj to so nas naučili v šoli - daj no, ker pri tej brzini znaš bremzat. V avto šoli si vozil po omejitvah, zakaj sedaj ne voziš po omejitvah - tako so te naučili v šoli.

Previdni moramo biti vsi povsod, predvidevati kaj bo kdo naredil, zmanjšati ožemaje, če si v avtu, na motorju ali pa na traktorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob vsem tem prebiranju mi pride na misel pregovor: motiti se je človeško, še bolj človeško pa je krivdo zvaliti na drugega...

dejstva ostajajo:

motorist je umrl, ker se je z mnogo preveliko hitrostjo zaletel v bok avtomobila.

nekdo od predhodnikov je pojasnil kako je s preglednostjo tam. pri normalni hitrosti (priznam, na takih odsekih vozim cca 110km/h) bi lahko vsakdo pred oviro toliko odbrusil, da bi eventuelno obvozil oviro, ali pa se zaril z zares minimalnimi posledicami.

tudi meni se je že zgodilo, da sem zavijal levo, in pri tem naletel na nasproti vozečega motorista. pa sem raje počakal in naredil ono, "3x poglej"... čeprav mi, upoštevaje določila zakona, tega ne bi bilo treba. saj veste, načelo zaupanja, da vsi udeleženci spoštujejo zakon pa to...

je prav zanimivo, kako lahko nekateri motoristi razdaljo 100m regionalne ceste prevozijo v 1,5 sekunde... in to pri omejitvi 90km/h... in vsi udeleženci, ki jih pri tem eventuelno zmotimo smo potencialni kandidati za odstrel, za odvzem izpita zaradi starosti, ali pa za odvzem samo zato, ker ne vemo, da je cesta nekaterim poligon za praznjenje jajc in dvigovanje ega.

hitrost ubija...

pri 90km/h motorist z motorjem skupaj nosi toliko energije, da zlomi cca 4000 kosti roke ali 390 nog.

no, pri 220km/h so številke malo drugačne. 29.000 rok in 2640 nog...

zamislite se malo, predno ga naslednjič ožamete...

a ni to mal :hmm: išem pravo besedo. . .A ni to res luštno sprenevedanje? pazite ko dajate gas, je napisal dec, ki je ne tako dolgo nazaj nalimal graf, kako gre njegov motor 300Km/h.

Nejcgs, Bayerische GeländeSport fahrer aka kopirc.

Traktorji se zgleda v pisarne selijo. :P

Kaj je Nejček, a misliš, da mi bo nerodno ratalo? Ne boj se, nč pofukan nerodn mi ni.

Tak sem. Po celem teles. :smoke: In zaenkrat še živ in v enem kosu. :hooray:

Za razliko od marsikaterega polikanca, ki se je namesto na pofukanih forumih sproščal na cesti.

Kapiš?

Pa tud če ne, jebe se mi ... :pos:

Hjundaj, a zamujaš luno, al maš menstro? No, če si se zdej spucal, tud nek šteje, ampak ne verjamem, da te takole bevskanje po forumu res pomiri.

Sej vse drži, kar si napisal. Že stokrat. In se ti še kar da. Morda imaš celo prav, ko z brezkulturnim laježem poskušaš pritegnit pozornost. Da bi vsaj kdo tud razumel, kaj je prebral. AMPAK, tako kot se na motorju precej ljudi zabuli v točko kamor bo priletel, se tukaj folk zabuli u tvoje khm. . . komplimente :D

Kako se vam da tolk razpredat? Na žalost se jih vsako sezono določen odstotek pobije. Nekaj je nesreč, nekaj je idijotizmov.Naj vsak pr sebi pospravi, in naredi vse kar lahko, da se to njemu ne bo zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni to mal :hmm: išem pravo besedo. . .A ni to res luštno sprenevedanje? pazite ko dajate gas, je napisal dec, ki je ne tako dolgo nazaj nalimal graf, kako gre njegov motor 300Km/h.

A si enmal smotan, pa ne opaziš razlike med nalimal graf o tem kako gre njegov motor lahko 300km/h in dejansko šel 300? Meni se to zdi precej različno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha vmax, letnik 2010.

288km/h, po gps-u, ne po števcu... na števcu pri tej hitrosti kaže nekaj malega več kot 150km/h smile.gif

20100930082931_capture_resize.jpg

A si enmal smotan, pa ne opaziš razlike med nalimal graf o tem kako gre njegov motor lahko 300km/h in dejansko šel 300? Meni se to zdi precej različno.

ja, smotan sm, pa še lažem povrh. 288Km/h je blo napisano. Kriv sm zavajanja. če bi biu politik, bi me zdej usi branli :P

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, smotan sm, pa še lažem povrh. 288Km/h je blo napisano. Kriv sm zavajanja. če bi biu politik, bi me zdej usi branli :P

kaj pa veš, lahk je tut Elo kupu graf u Bosni :kva2: Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa veš, lahk je tut Elo kupu graf u Bosni :kva2:

Sej ga ne poznam, ampak ga nimam za polovicarja. Valda bi dal se tistih sto mark, in kupil en graf s 320Km/h? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v akciji poleg diplome in kajmaka sem dobil še graf, hehe...

sicer pa, nisem moraliziral in se izdajal za nedolžnega cestnega angela ker to nisem, vsekakor pa je moje opozorilo še kako na mestu...

naj v svojo obrambo povem, da je moj rekord dosežen na avtocesti, kjer ni možnosti za izsiljevanje prednosti s strani nasproti vozečih, na odseku kjer ni križišč, dovoznih poti,... ob tem času tudi vzporedno vozečih ni bilo... pač, imam se rad in svoje usode ne maram polagati v tuje roke ali v verjetnosti račun, v svojih letih pa sem tudi že doživel kakšno izkušnjo, na osnovi katere sem malce izkušenejši...

ne bom pretirano pametoval, nočem se pojaviti v rubriki "zarečenega kruha se največ poje".

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!