Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

No pa nabijajmo dalje:

1. pravilno so-smo ugotovili, da je manjša hitrost-varnejša-in opozarjajmo druge in sebe: A TO NI DOVOLJ!!!

2. tudi ko vozimo avto (in sedaj pišem kot avtomobilist), je potrebno bit bolj zbran in skoncentriran in večkrat pogledati, ne telefonirati, se šminkati....3x pogledati, pa se bo marsikakšna nesreča preprečila (s tem lahko preprečiš jakobovega darvina :P). Meni je končno vseeno kdo bi bil kriv, le nestreče nočem...in hvala bogu sem že marsikatero uspel preprečiti in sebe ter drugega rešiti. Pa tudi moje neumnosti so uspeli korigirati, ker so vozili zbrano.

Poudarjam: kjer so kmetijske površine, so ljudje ki se nanje dovažajo in odvažajo zelo nezbrani, gladko te izsilijo, in ko te izsilijo ne pospešijo. Zanje ne obstajaš!!!! (še vedno pišem kot avtomobilist) In res je 50% +-10% starejših od 60 let vozi zelo rutinsko, premalo pogledajo, mencajo, nekateri niti glave ne morejo več obrniti (še vedno kot avtomobilist)

in zato moj nasvet: Bojte se stricev s klobuki in tet z očali in ruto :D (ne nimam še 60 se jim pa približujem :P)

p.s. Vse kar sem napisal, ni v opravičilo sneti raketi, ampak je še eno dejstvo, le preverite udeležbo v prometnih nesrečah (ne nujno motorističnih).

z drugo točko se popolnoma strinjam...ampak, glede na to, da, ko smo na motorju, na avtomobiliste ne moremo vplivati, moramo biti sami toliko bolj pozorni in imeti v mislih, da lahko avtomobilist počne vse zgoraj našteto in se voziti temu primerno...

je že res, da velikokrat motoristi nismo krivi za nesrečo...a žal posledice (vsaj fizične) skoraj vedno nosimo le mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zato moj nasvet: Bojte se stricev s klobuki in tet z očali in ruto :D (ne nimam še 60 se jim pa približujem :P)

in zato moj nasvet: Bojte se blondink, generacije x, y, c, nakokairanih japijev, tajkunov, arogantnih politikov, neprespanih študentov, samovšečnih podjetnikov, vsevednih dijakov, lepotnih misic in misterjev, nabildanih športnikov.... skratka, uživajte na motorju.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojte se stricev s klobuki in tet z očali in ruto

Bojte se blondink, generacije x, y, c, nakokairanih japijev, tajkunov, arogantnih politikov, neprespanih študentov, samovšečnih podjetnikov, vsevednih dijakov, lepotnih misic in misterjev, nabildanih športnikov....

In predvsem se bojte lastnih kozlarij. Ker če boste zaprdili situacijo, vam bo en klinc pomagalo jamranje na rovaš zgoraj naštetih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In predvsem se bojte lastnih kozlarij. Ker če boste zaprdili situacijo, vam bo en klinc pomagalo jamranje na rovaš zgoraj naštetih.

ne rabiš si jo zaprdit sam, ti jo hitro drugi, zato imej odprte oči!! :P

in jamranje je prekleto pomembno, to pa zato da se kdo kaj iz tega nauči, tako jaz kot ti. vsevedi in vseznalci pa itak odkimajo z glavo in ne berejo (jih bo že Darwin)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tem dotičnem obravnavanem primeru je grožnjo v prometu predstavljal predvsem mnogo prehiter nesrečni motorist.

če bi se peljal vsaj približno skladno z omejitvami se zdaj ne bi prepirali tu gori na forumu...

Kako pa veš, da je bil mnogo prehiter?

ti bom bolj plastično pojasnil, kaj in kako:

pelješ se po cesti, kjer je omejitev 90 in hočeš zaviti levo na stransko cesto.

na razdalji 100m opaziš motorista, ki se ti približuje.

ker lahko upravičeno domnevaš, da se ti motorist ne približuje s hitrostjo večjo od omejene pač pričneš z manevrom zavijanja, navsezadnje imaš kar 4 s časa, da zapustiš križišče. ( 90km/h = 25m/s, t100m=4s )

A lahko morda upravičeno domnevam, da mi noben ne bo zaprl poti? Assumption is the mother of all fuckups.

'Upravičeno domnevanje' ne sodi na cesto, treba se je prepričati.

udeležencem v prometu res ni potrebno razmišljati, s kolikšno hitrostjo se približujemo motoristi.

A si ti malo nor?!

A žmigavcev tudi ni treba uporabljat, pa vzvratnih ogledal?

hitrost približujočega ali oddaljujočega se motorista na razdalji 100m je pač težko oceniti. dvomim, da kdo od tu na forumu prisotnih to zmore z natančnostjo +-20%.

Saj ni treba oceniti na +- 20%. Če vidiš, da kdo pride nasproti in ne zmoreš oceniti, ali je hiter ali ne, pač počakaš. V 'najslabšem' primeru 4 sekunde... :slap:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa veš, da je bil mnogo prehiter?

A lahko morda upravičeno domnevam, da mi noben ne bo zaprl poti? Assumption is the mother of all fuckups.

'Upravičeno domnevanje' ne sodi na cesto, treba se je prepričati.

A si ti malo nor?!

Saj ni treba oceniti na +- 20%. Če vidiš, da kdo pride nasproti in ne zmoreš oceniti, ali je hiter ali ne, pač počakaš. V 'najslabšem' primeru 4 sekunde... :slap:

D.

počakajo samo pametni, pa tisti, ki vidijo, ostali računajo!!!! :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAMI34, so se te dobro lotili... :yes:

Pa dajmo nadaljevati.... :?

Naj se vsak vpraša sledeče: :hmm:

Kdo bo prvi, kateremu bomo v tehle vrsticah vsi ožalosščeni, s sočutjem pisali R.I.P.........

Lahko, da bom jaz?? Tudi sam nisem izključen. A pomislite na to, da je to lahko vsak izmed nas!!! - Tudi TI, ki bereš tele vrstice.

Samo v razmislek. :O

A bo kaj pomagalo????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno jaz popolnoma narobe razumem promet in s tem povezane zadeve. Do sedaj sem bil vedno prepričan, da preden zavijem (spremenim smer ali zamenjam vozni pas oz. karkoli drugega, kot pač vozit naprej po svojem pasu), se moram JAZ prepričat, da to lahko storim varno in brez ogrožanja ostalih udeležencev v prometu.

Zdaj pa vidim, da je to čist oslarija - vse to lahko počnem kakorkoli že to pač meni zapaše, vsi ostali pa itak morajo vozit dovolj počasi, aja, pardon, prilagojeno, da bodo lahko varno ustavili svoje vozilo in se ne zaleteli vame...

Hvala vsem sodelujočim za obširno razlago. :slap:

D.

Obrnjen svet očitno bo treba še enkrat prostovoljno na učne ure o prometnih predpisih že tečem da obnovim svoje zablode kot ti :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrnjen svet očitno bo treba še enkrat prostovoljno na učne ure o prometnih predpisih že tečem da obnovim svoje zablode kot ti :)

rabiš kake učne ure? :D For free :D Čuj kdaj boš kaj na vikiju al pa kje okoli, da se srečamo pa spijemo kako kafe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabiš kake učne ure? :D For free :D Čuj kdaj boš kaj na vikiju al pa kje okoli, da se srečamo pa spijemo kako kafe.

zmenjeno pa pošli kak tel. da ne visim tu na forumu ko ti pošljem kak zs :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne rabiš si jo zaprdit sam, ti jo hitro drugi, zato imej odprte oči!! :P

Vožnja z zaprtimi očmi je itaq kapitalna kozlarija.

in jamranje je prekleto pomembno, to pa zato da se kdo kaj iz tega nauči, tako jaz kot ti.

Kot recimo kaj? Da so vedno krivi strici s klobuki? Za moje pojme enako zgonjena in duhamorna lajna kot tista o po defoltu prehitrih mopedistih. Seveda pa vsaka od njiju v nekem krogu vedno požanje določeno popularnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAMI34, so se te dobro lotili... :yes:

Pa dajmo nadaljevati.... :?

Naj se vsak vpraša sledeče: :hmm:

Kdo bo prvi, kateremu bomo v tehle vrsticah vsi ožalosščeni, s sočutjem pisali R.I.P.........

Lahko, da bom jaz?? Tudi sam nisem izključen. A pomislite na to, da je to lahko vsak izmed nas!!! - Tudi TI, ki bereš tele vrstice.

Samo v razmislek. :O

A bo kaj pomagalo????????

Nimam občutka, da so se me lotili, pa tudi rip ne pišem, kar je je, širim pa debato in odgovornost tudi na druge udeležence v prometu saj sem 90% voznik tovornega vozila in res nimam želje, da se mi kaj takega zgodi. Bodisi, da snamem pešca, kolesarja ali motorista. Jaz sem vsaj s plehom zaščiten ostali pa ne. Veš kar pogreje me, ko mi gre baba prehitevati avto, jaz pa grem z biciklom prit nji. Češ " saj me bo videl" Kaj pa če jo ne?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja z zaprtimi očmi je itaq kapitalna kozlarija.

Kot recimo kaj? Da so vedno krivi strici s klobuki? Za moje pojme enako zgonjena in duhamorna lajna kot tista o po defoltu prehitrih mopedistih. Seveda pa vsaka od njiju v nekem krogu vedno požanje določeno popularnost.

Če prav razumem, si ti nad vsemi temi dogodki in praktično nezmotljiv :OK: ....sploh ne razumem poante tvojega pisanja....

Mar hočeš povedati, da je že vse povedano in je bolje biti tiho? Zakaj se pa potem obešaš na nekatere poste? Da izpadeš pameten?

Žal mi je, samo konstruktivnosti v tvojem pisanju ne vidim. Pa rešitev takšnih in podobnih primerov tudi ne predlagaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa veš, da je bil mnogo prehiter?

A lahko morda upravičeno domnevam, da mi noben ne bo zaprl poti? Assumption is the mother of all fuckups.

'Upravičeno domnevanje' ne sodi na cesto, treba se je prepričati.

A si ti malo nor?!

A žmigavcev tudi ni treba uporabljat, pa vzvratnih ogledal?

Saj ni treba oceniti na +- 20%. Če vidiš, da kdo pride nasproti in ne zmoreš oceniti, ali je hiter ali ne, pač počakaš. V 'najslabšem' primeru 4 sekunde... :slap:

D.

žal mi je, da predhodno nisem pisal na nivoju, razumljivem celotni srenji. bom pa zato poizkusil zdaj...

upam, da ti bodo zadeve po prebranem jasnejše, razumljivejše.

probaj tudi s tem, da pred branjem mojih objav vklopiš možgane, ok?

torej...

tvoje vprašanje:

Kako pa veš, da je bil mnogo prehiter?

moj odgovor:

na podlagi posledic in opisov dogodka. če bi se peljal po predpisih (beri v skladu z omejitvijo hitrosti), se to ne bi zgodilo. ne bi bilo tako intenzivnega zaviranja in ne bi bilo smrtnih posledic.

tvoja domneva in vprašanja:

'Upravičeno domnevanje' ne sodi na cesto, treba se je prepričati.

tvoje podvprašanje:

A si ti malo nor?!

A žmigavcev tudi ni treba uporabljat, pa vzvratnih ogledal?

moji odgovori in pojasnila:

zakon mi dovoljuje, da upravičeno domnevam, da se mi motorist na odseku, kjer je omejitev 90km/h, ne približuje s hitrostjo, ki je višja od omejitve na danem odseku. prav tako mi zakon dovoljuje, da verjamem v to, da na cestnem odseku vojska ne bo izvajala strelskih vaj, saj jim to z zakonom ni dovoljeno. zakon mi dovoljuje in daje pravico, da upravičeno domnevam, da na cesti ni kršilcev predpisov.

nisem nor. mogoče malce čuden, nor vsekakor ne...

smerne utripalke je obvezno uporabljati, vzvratna ogledala pa so obvezna (pogojno) oprema, s katero je omogočen nadzor nad dogajanjem za vozilom.

v primeru nakazane spremembe smeri je na vozilih, vozečih za nami dolžnost da našo namero upoštevajo in nas zato ne prehitevajo. tudi to neupoštevanje namere je krivo za prenekatero smrt med motorističnimi kolegi...

tvoje bistroumje:

Saj ni treba oceniti na +- 20%. Če vidiš, da kdo pride nasproti in ne zmoreš oceniti, ali je hiter ali ne, pač počakaš. V 'najslabšem' primeru 4 sekunde... :slap:

moj komentar:

kot sem ti že povedal in obrazložil, ne rabiš se ubadati s tem, kako hiter je kdo, sploh če upoštevaš maksimalen dovoljen maksimum.

če je omejitev odseka 90km/h, je to to... upoštevaš teh 90km/h... ne rabiš se ukvarjati s tem, ali je nad tem. pa koliko... a je to 10, 100 ali 200km/h ...ker ni treba... ker imam pravice. ker me varuje zakon. in kršilec zakonskih predpisov je grožnja. jaz pač nisem grožnja, saj sem voznik, ki vozi v skladu s predpisi.

recimo: če je dejanska nosilnost in dovoljena obremenitev mostu 10t in če čezenj pelješ 150t tovornjak se most zruši. kdo je kriv? most??? po tvoji logiki da... ali najmanj konstruktor, ki bi moral upoštevati dejstvo, da se bo našel bedak s 150t pod ritjo...

bo zdaj šlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal mi je, da predhodno nisem pisal na nivoju, razumljivem celotni srenji. bom pa zato poizkusil zdaj...

upam, da ti bodo zadeve po prebranem jasnejše, razumljivejše.

probaj tudi s tem, da pred branjem mojih objav vklopiš možgane, ok?

torej...

tvoje vprašanje:

Kako pa veš, da je bil mnogo prehiter?

moj odgovor:

na podlagi posledic in opisov dogodka. če bi se peljal po predpisih (beri v skladu z omejitvijo hitrosti), se to ne bi zgodilo. ne bi bilo tako intenzivnega zaviranja in ne bi bilo smrtnih posledic.

tvoja domneva in vprašanja:

'Upravičeno domnevanje' ne sodi na cesto, treba se je prepričati.

tvoje podvprašanje:

A si ti malo nor?!

A žmigavcev tudi ni treba uporabljat, pa vzvratnih ogledal?

moji odgovori in pojasnila:

zakon mi dovoljuje, da upravičeno domnevam, da se mi motorist na odseku, kjer je omejitev 90km/h, ne približuje s hitrostjo, ki je višja od omejitve na danem odseku. prav tako mi zakon dovoljuje, da verjamem v to, da na cestnem odseku vojska ne bo izvajala strelskih vaj, saj jim to z zakonom ni dovoljeno. zakon mi dovoljuje in daje pravico, da upravičeno domnevam, da na cesti ni kršilcev predpisov.

nisem nor. mogoče malce čuden, nor vsekakor ne...

smerne utripalke je obvezno uporabljati, vzvratna ogledala pa so obvezna (pogojno) oprema, s katero je omogočen nadzor nad dogajanjem za vozilom.

v primeru nakazane spremembe smeri je na vozilih, vozečih za nami dolžnost da našo namero upoštevajo in nas zato ne prehitevajo. tudi to neupoštevanje namere je krivo za prenekatero smrt med motorističnimi kolegi...

tvoje bistroumje:

Saj ni treba oceniti na +- 20%. Če vidiš, da kdo pride nasproti in ne zmoreš oceniti, ali je hiter ali ne, pač počakaš. V 'najslabšem' primeru 4 sekunde... :slap:

moj komentar:

kot sem ti že povedal in obrazložil, ne rabiš se ubadati s tem, kako hiter je kdo, sploh če upoštevaš maksimalen dovoljen maksimum.

če je omejitev odseka 90km/h, je to to... upoštevaš teh 90km/h... ne rabiš se ukvarjati s tem, ali je nad tem. pa koliko... a je to 10, 100 ali 200km/h ...ker ni treba... ker imam pravice. ker me varuje zakon. in kršilec zakonskih predpisov je grožnja. jaz pač nisem grožnja, saj sem voznik, ki vozi v skladu s predpisi.

recimo: če je dejanska nosilnost in dovoljena obremenitev mostu 10t in če čezenj pelješ 150t tovornjak se most zruši. kdo je kriv? most??? po tvoji logiki da... ali najmanj konstruktor, ki bi moral upoštevati dejstvo, da se bo našel bedak s 150t pod ritjo...

bo zdaj šlo?

Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati tako, da ne ovirajo ali ogrožajo drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzročajo škode.

24 člen PRAVILA CESTNEGA PROMETA ZVCP-1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati tako, da ne ovirajo ali ogrožajo drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzročajo škode.

24 člen PRAVILA CESTNEGA PROMETA ZVCP-1

točno to... in biti prehiter ali kršiti katerikoli drugi predpis pomeni ogrožanje drugih!

Popravljeno . Popravil ELO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 člen

Preden zapelje na drug prometni pas in pred vsako drugo spremembo smeri vožnje, premikom vozila ali vključevanjem v promet, se mora voznik prepričati, da to

lahko stori brez nevarnosti za druge udeležence cestnega prometa ali premoženje in svojo namero pravočasno in nedvoumno nakazati s smerno utripalko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tejle temi se preživeli prerekate o tem, ali je nesrečni motorist vozil prehitro in ali bi si lahko rešil življenje, če bi se držal predpisov...

...vse tole pisanje pa seved ne bo spremenilo obnašanja večine voznikov (predvsem avtomobilov) in če je bilo nekoliko prej rečeno, da lahko od udeležencev v prometu pričakujemo, da se bodo držali predpisov, lahko dodam tudi, da če bi zares verjel da se jih bodo držali, bi me samo danes 5x ubili ali pa vsaj huje poškodovali.

Ker nimam samomorislkih nagnjen, se v naseljih, v bližini dovozov, križišč, pred nepreglednimi ovinki in povsod kjer obstaja možnost srečanja z avtomobilom vozim karseda počasi (okrog omejene hitrosti). Če sem dovolj počasen se lahko izognem oviri ali pravočasno zavrem in ostanem živ. Zelo pogosto opažam, da voznik ki čaka, da se bo vključil na glavno cesto gleda vame (ki peljem z dovoljeno hitrostjo in jo ponavadi ko opazim bebav obraz ki zre vame še zmanjšam) in spelje tik pred menoj, tako da mi zapre pot, še bolj pogosto opazujem, kako voznik gleda samo v smer kamor bo zapeljal in ne v smer od koder lahko kdo pripelje (domnevam da je napreimer pred 5-10 sekundami pogledal v tisto smer, potem naslednji 5-10 sekund gledal v nasprotno smer in speljal, pa zdaj računajte koliko metrov v tem prevozi motorist). Ker očitno bebcev nihče ne bo odstranil iz cest, bodo preživeli le tisti ki se bodo znali prilagoditi stanju. In to pomeni: pričakuj da te vozniki ne vidijo in pričakuj, da te bodo tudi tisti, ki te vidijo izsilili. Če si dovolj počasen se jim lahko izogneš.

Glede na to da je kjerkoli v Sloveniji manj kot 15 minut do kakšne lepe, pregledne in motoristom prijazne ceste, z zelo malo prometa, ki dopoušča tudi hitro vožnjo (ampak cesta kljub temu ni dirkališče !!!), se mi zares ne zdi potrebno da bi glavo naprodaj vozil po naseljih in ostalih nevarnih cestnih odsekih. Po mestu pa se še vedno s skuterjem premikam vsaj 2x hitreje kot z avtomobilom.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma prav imata en in drugi......brez veze.....toplo vodo so že odkril :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 člen

Preden zapelje na drug prometni pas in pred vsako drugo spremembo smeri vožnje, premikom vozila ali vključevanjem v promet, se mora voznik prepričati, da to

lahko stori brez nevarnosti za druge udeležence cestnega prometa ali premoženje in svojo namero pravočasno in nedvoumno nakazati s smerno utripalko.

točno to... in pri tem lahko upravičeno domneva, da soudeleženci ne kršijo predpisov. ter da se ne približujejo s hitrostjo, ki bi bila večja od predpisane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elo neglede na to po vseh predpisih bo gospod pred zakonom kriv fant pa je že svojo napako plačal na žalost z življenjem.

Če bo dokazana višja hitrost bo še zmerom kriv ampak bo imel + to da je fant vozil prehitro tako o zakonu v realnem življenju pa bo dosti bolj trpel saj nobeden ne želi imet človeško življenje na vesti.

Vsak ki se vključuje ali izključuje iz prometa mora to storit brez nevarnosti za druge zato pa je vsako leto precej plakatov o tem da 3x poglej ker spregledaš lahko tudi motorista ki vozi počasi pod predpisano hitrostjo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da pred zakonom gospod ne bo kriv. tako bi bilo tudi prav...

verjamem pa, da mu ne bo lahka. najbrž da je res težko živeti s takšnim bremenom na duši.

sočustvujem z vsemi. tako z gospodom, še bolj pa s starši in preostalimi svojci.

priporočam vam branje janezovega posta. sploh tistega dela, ki nekako govori o tem, da drugi ne bodo pazili na nas...

tudi sam vedno ko pride do situacije, da se pojavi vozilo, ki utegne prečkati ali prekrižati mojo pot, bistveno zmanjšam. ne glede na kategorijo ceste...

Popravljeno . Popravil ELO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi jaz lahko le pol toliko nakladal in toliko razglabljal o eni problematiki, kot nekateri tukaj, bi imel diplomo napisano v enem dnevu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi jaz lahko le pol toliko nakladal in toliko razglabljal o eni problematiki, kot nekateri tukaj, bi imel diplomo napisano v enem dnevu...

Moreš menjat naslov diplome. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!