Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

27 člen

Preden zapelje na drug prometni pas in pred vsako drugo spremembo smeri vožnje, premikom vozila ali vključevanjem v promet, se mora voznik prepričati, da to

lahko stori brez nevarnosti za druge udeležence cestnega prometa ali premoženje in svojo namero pravočasno in nedvoumno nakazati s smerno utripalko.

itak... sam ne boš verjel, če nekdo, ki ne da smernika ter prevozi polno črto ko zavija levo, ni kriv, če povzroči pri tem nesrečo, ker bi oseba ki je peljala za njim morala predvidevati oz upoštevati da on to lahko naredi.... (moj primer), deljena krivda btw... torej ?? zakon je eno, kar se res dogaja na cesti pa drugo.. zato držati se striktno nekih zakonov- dobesedno do pikice in pri tem ne upoštevato subjektivnosti, torej, kaj pa če nekoga oslepi sonce (a je to tut u kermu členu navedeno ?? ) , mislim da je bedarija. Kaj če bi se raje začeli obnašati odgovorno do sebe in do drugih? in verjetno bo to pomagalo bolj kot zakoni na papirju

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sibirci bi dodali k vsej tej problematiki, skromno besedico: "Pametniki!"

In svetniki :yes:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem, si ti nad vsemi temi dogodki in praktično nezmotljiv :OK: ....sploh ne razumem poante tvojega pisanja....

Mar hočeš povedati, da je že vse povedano in je bolje biti tiho? Zakaj se pa potem obešaš na nekatere poste? Da izpadeš pameten?

Žal mi je, samo konstruktivnosti v tvojem pisanju ne vidim. Pa rešitev takšnih in podobnih primerov tudi ne predlagaš.

Narobe razumeš. Najbrž zato, ker se ne potrudim boldati vsaj par besed v vsakem postu. S tega vidika si ti bistveno pametnejši in tvoje pisanje bolj konstruktivno.

Rešitev? Najbrž ne, pač pa samo izkušnja po dobrih štirih desetletjih vožnje z raznimi prevoznimi sredstvi, brez omembe vredne nesreče:

In predvsem se bojte lastnih kozlarij. Ker če boste zaprdili situacijo, vam bo en klinc pomagalo jamranje na rovaš zgoraj naštetih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak... sam ne boš verjel, če nekdo, ki ne da smernika ter prevozi polno črto ko zavija levo, ni kriv, če povzroči pri tem nesrečo, ker bi oseba ki je peljala za njim morala predvidevati oz upoštevati da on to lahko naredi.... (moj primer), deljena krivda btw... torej ?? zakon je eno, kar se res dogaja na cesti pa drugo.. zato držati se striktno nekih zakonov- dobesedno do pikice in pri tem ne upoštevato subjektivnosti, torej, kaj pa če nekoga oslepi sonce (a je to tut u kermu členu navedeno ?? ) , mislim da je bedarija. Kaj če bi se raje začeli obnašati odgovorno do sebe in do drugih? in verjetno bo to pomagalo bolj kot zakoni na papirju

saj se že ljudje vedejo odgovrno do sebe problem je ker se ne vedejo odgovorno do drugih.

Zakon sem pripopal za ELo-ta ki se drži tega kot pijan plota seveda pa velja zakon samo za tistega ki ni kriv sicer pa vem da je zakon dejstva so pa druga tudi jaz imam take izkušnje kot ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sibirci bi dodali k vsej tej problematiki, skromno besedico: "Pametniki!"

Jaz bi pa tebi dodal " TEMA ZA NABIJANE" če ne razumeš povprašaj tvoje sibirce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj se že ljudje vedejo odgovrno do sebe problem je ker se ne vedejo odgovorno do drugih.

Zakon sem pripopal za ELo-ta ki se drži tega kot pijan plota seveda pa velja zakon samo za tistega ki ni kriv sicer pa vem da je zakon dejstva so pa druga tudi jaz imam take izkušnje kot ti.

daj, postavi še vejice in pike, da bomo lahko pravilno, če sploh, razumeli tvoje pisanje...

vidim da očitno težko razumeš, toda odgovorno ravnati do drugih pomeni spoštovati zakon!!! vsaj v prometu je tako... pa kje drugje tudi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati tako, da ne ovirajo ali ogrožajo drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzročajo škode.

24 člen PRAVILA CESTNEGA PROMETA ZVCP-1

Če smo že pri ZVCP-ju, ta v temelju izhaja iz:

2. člen

(1) Udeleženec oziroma udeleženka (v nadaljnjem besedilu: udeleženec) cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah. (beri, vozili znotraj omejitev torej tako, da mu bodo omogočili varno izvajanje premikov na cesti, kadar bo to pravilno izvajal).

(3) Kadar so udeleženci cestnega prometa otroci, starejši ljudje, slepi, invalidi in druge osebe, ki niso v celoti sposobne za samostojno udeležbo v cestnem prometu, so drugi udeleženci dolžni nanje posebno paziti in jim, če zakon tako določa, tudi pomagati.

Če prav razumem, si ti nad vsemi temi dogodki in praktično nezmotljiv :OK: ....sploh ne razumem poante tvojega pisanja....

Mar hočeš povedati, da je že vse povedano in je bolje biti tiho? Zakaj se pa potem obešaš na nekatere poste? Da izpadeš pameten?

Žal mi je, samo konstruktivnosti v tvojem pisanju ne vidim. Pa rešitev takšnih in podobnih primerov tudi ne predlagaš.

Poante ne moreš razumet, ker se niti ne trudiš. Prijetno jokcanje še naprej.

Popravljeno . Popravil Fritz
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, če ste toliko prijazni, da mi ne bo treba spet po vsej tej solati nazaj gledati.

Ali je v konkretnem primeru bilo ugotovljeno, da voznika avtomobila ni dal smernega kazalca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj, postavi še vejice in pike, da bomo lahko pravilno, če sploh, razumeli tvoje pisanje...

vidim da očitno težko razumeš, toda odgovorno ravnati do drugih pomeni spoštovati zakon!!! vsaj v prometu je tako... pa kje drugje tudi...

Npr. tako, da ne zavijaš, če tega ne moreš narediti varno in tako, da ne ogrožaš drugih udeležencev v prometu? :rolleyes:

Če smo že pri ZVCP-ju, ta v temelju izhaja iz:

V bistvu si malo za časom, saj ZVCP, ki ga citiraš, ne velja več. Novi Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP) pa v tem delu pravi tako:

II. NAČELA CESTNEGA PROMETA

4. člen

(skrb za varen, umirjen in nemoten potek cestnega prometa)

(1) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.

(3) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.

(4) Kadar so udeleženci cestnega prometa otroci, starejši ljudje, slepi, invalidi in druge osebe, ki niso v celoti sposobne za samostojno udeležbo v cestnem prometu, so drugi udeleženci dolžni nanje posebno paziti in jim pomagati.

Zakon velja za vse udeležence v prometu in ne samo za tiste, ki so morda prekoračili omejitev hitrosti. In če ga nekdo biksa, to drugim ne daje pravice, da ga biksajo tudi oni oz. jih ne opere odgovornosti za svoje biksanje.

Za prometno nesrečo sta (skoraj) vedno potrebna (najmanj) dva, ki sta nekaj naredila narobe. Kolikšen 'delež odgovornosti' pa nosi eden ali drugi, pa je odvisno od konkretnih okoliščin, katerih pa tukaj na forumu ne poznamo. Zato se mi zdijo vse sodbe, ki govorijo o absolutni krivdi samo enega ali samo drugega totalno zgrešene in debilne.

D.

PS: Mimogrede - 3. odstavek citiranega člena je popolnoma skregan z načeli varne in defenzivne vožnje...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz malo ugibam.

Najbrž je šofer avtomobila bil domačin, ki je vozil na pamet, bila je nedelja, malo prometa, rutinirano je vozil od lokacije A do B in se kaj dosti ni posvečal dejanskim okoliščinam.

Enako tudi voznik SS motorja, je bil domačin, ki je poznal ravnino, na kateri je malo ožemal in evo ga. Največ nesreč se zgodi pred domačim pragom.

Najbrž bo ugotovljena kakšna sokrivda, a to bo pokazal sodni postopek.

Ja 3. odstavek je glede na stanje naših cest nerealen, saj tisti, ki skrbijo za ceste, svoje delo opravljajo slabo. Imamo porazne ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci, ko bos dojel, da omenjeno zavijanje kot posledica odlocitve na podlagi upravicene domneve o hitrosti priblizujocega se vozila, dovoljene z zakonom, ni bilo ogrozanje se lahko pogovarjava naprej.

do takrat pa uzivaj v svoji omejeni percepciji in zmotnem prepricanju...

za tvoje dobro ti priporocam da se v bodoce ne zanasas na clene zakonov, katerih tolmacenja ne razumes.

aja, pa vsem nam ostalim zelim cim manj cestnihsrecanj s tvojimi somisljeniki, saj zna zadeva pripeljati do nepredvidljivih situacij.

se ena globoka...

peljes skozi krizisce v strnjeni koloni, zelena luc gori 15sekund in bo gorela vsaj se 20s. s tvoje desne te mimo stojece kolone zbije zaspan tovornjakar. kdo je kriv?

po tvoji logiki si sokriv... pa si res???

najbrz da si, ker se nisi preprical ce lahko varno peljes skozi krizisce, kljub zeleni luci...

oprosti, ampak pod nivo strokovnosti gospodinjske pomocnice se pa s svojim pisanjem res ne morem spustiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslov teme je: "Cestno črno sivo nabijanje"

Mi ne nabijamo tule - ampak na cesti!! Torej;

Konec nabijanja (posameznika) bo takrat, ko bomo "nabili" na cesti. Potem bo pa mir. (Za konkretnega, konkretno)

Tu usoda ne izbira, ali je to cestni, ali internetni nabijač. Vsi smo na istem... z razliko. Da eni bolj nabijajo tule, drugi na cesti.

In - krog je zaključen.

Eni.... drugi.........

Tako to.

Nabijajmo dalje! - Saj je temu tudi namenjena tema.

P.S. Dober motorist, je star motorist (kar pa jaz še vedno nisem) Ne eno - ne drugo. Mogoče pa le?? A ne v glavi. Za to sem premlad. Saj vendar nabijamo.)

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ena globoka...

peljes skozi krizisce v strnjeni koloni, zelena luc gori 15sekund in bo gorela vsaj se 20s. s tvoje desne te mimo stojece kolone zbije zaspan tovornjakar. kdo je kriv?

po tvoji logiki si sokriv... pa si res???

najbrz da si, ker se nisi preprical ce lahko varno peljes skozi krizisce, kljub zeleni luci...

oprosti, ampak pod nivo strokovnosti gospodinjske pomocnice se pa s svojim pisanjem res ne morem spustiti...

Sorry ampak če je tole mišljeno kot analogija nesrečnemu dogodku na primorskem, je žal popolnoma neprimerna. V tvojem primeru je prekrškar samo en, v tistem pa dva!

Nisem ravno sledil ampak a se je res nekje skozi prickanje izgubilo dejstvo, da je šel tip MNOGO prehitro? A sem kaj zgrešil?

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a strani 78 je napisano kako je šofer videl in doživel nesrečo.

No, če je to edina informacija je potem tisto o odstotnosti smernika kar nekaj kar se je vštulilo v debato.

Hvala za info.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe razumeš. Najbrž zato, ker se ne potrudim boldati vsaj par besed v vsakem postu. S tega vidika si ti bistveno pametnejši in tvoje pisanje bolj konstruktivno.

Rešitev? Najbrž ne, pač pa samo izkušnja po dobrih štirih desetletjih vožnje z raznimi prevoznimi sredstvi, brez omembe vredne nesreče:

Mogoče bo moje pisanje pomagalo razumeti kaki sneti sekiri, da jo stric s klobukom in teta z očali ne bosta videla (predvsem če bo sneto letel, pa tudi v primeru ko bo vozil pod omejitvijo), in da se ne bosta obnašala v skladu s pričakovanji. to je poanta mojih pisanj. Če s tem uspem preprečiti vsaj eno prometno nesrečo, bom zadovoljen!

Izjave so plod 28 letnih iskušenj z različnimi prevoznimi sredstvi tudi brez omembe vredne nesreče, pa z veliko skoraj hudimi, če ne bi pazil oziroma pazili drugi.

madona, spet sem boldal :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo že pri ZVCP-ju, ta v temelju izhaja iz:

2. člen

(1) Udeleženec oziroma udeleženka (v nadaljnjem besedilu: udeleženec) cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah. (beri, vozili znotraj omejitev torej tako, da mu bodo omogočili varno izvajanje premikov na cesti, kadar bo to pravilno izvajal).

(3) Kadar so udeleženci cestnega prometa otroci, starejši ljudje, slepi, invalidi in druge osebe, ki niso v celoti sposobne za samostojno udeležbo v cestnem prometu, so drugi udeleženci dolžni nanje posebno paziti in jim, če zakon tako določa, tudi pomagati.

Poante ne moreš razumet, ker se niti ne trudiš. Prijetno jokcanje še naprej.

Hvala za copy-paste zakona. To je tvoja poanta očitno. Mogoče pa je tudi kaj več. ti razlagaj svoje-kako mora bit, jaz bom pa razlagal svoje, kako se v praksi dogaja. Po zakonu je vse lepo in prav, na cesti se pa dogajajo tudi čudne reči. In ne, jaz ne pričakujem, da bodo vsi ravnali v skladu z zakonom, raje imam odprte oči. (vzroki za to so pa različni, bodisi nenamerno ali namerno)

aja: leta so hudič in zgleda, da so mi strici s klobuki zamerili :D uweeeeeeeeeeee :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci, ko bos dojel, da omenjeno zavijanje kot posledica odlocitve na podlagi upravicene domneve o hitrosti priblizujocega se vozila, dovoljene z zakonom, ni bilo ogrozanje se lahko pogovarjava naprej.

do takrat pa uzivaj v svoji omejeni percepciji in zmotnem prepricanju...

za tvoje dobro ti priporocam da se v bodoce ne zanasas na clene zakonov, katerih tolmacenja ne razumes.

aja, pa vsem nam ostalim zelim cim manj cestnihsrecanj s tvojimi somisljeniki, saj zna zadeva pripeljati do nepredvidljivih situacij.

se ena globoka...

peljes skozi krizisce v strnjeni koloni, zelena luc gori 15sekund in bo gorela vsaj se 20s. s tvoje desne te mimo stojece kolone zbije zaspan tovornjakar. kdo je kriv?

po tvoji logiki si sokriv... pa si res???

najbrz da si, ker se nisi preprical ce lahko varno peljes skozi krizisce, kljub zeleni luci...

oprosti, ampak pod nivo strokovnosti gospodinjske pomocnice se pa s svojim pisanjem res ne morem spustiti...

Ni štos, kdo je kriv, ampak je poanta v tem, da če bi gledal, bi ga mogoče kamion opazil in se mu umaknil. Jebiga, vse to pisanje me spominja na iskanje krivcev, nihče se pa ne ukvarja z odpravo problemov. Lahko bi tudi kamionu popustile zavore??? kdo bi bil potem kriv?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kamionistov in ostalih profi šoferjev večjih kišt imam samo to mnenje, da se jih je ravno tako za paziti, kot tet in stricev s klobuki.

Ker sem vse prevečkrat doživel, da s svojo velikostjo izsiljujejo in prisiljujejo druge, da se jim umikajo in reagirajo, čeprav je ravno kamionist ravnal napak in kršil zakon.

Tako da Dami, ne mislit, da se bodo tvoje pripombe jemale kot edine zveličave ravno zato, ker si toliko in toliko prevozil kot kamionđija. Kvečjemu nasprotno.

In glede na staž, ki ga navajaš, si tudi ti precej blizu letom, ko te bomo upoštevali k tetam s klobuki.

In sprašuješ se, kdo bi bil kriv, če bi kamionu popustile zavore. Kdo neki!? Kamionđija po tvojem zgleda ne. Vsi drugi, samo ti ne, kajne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kamionistov in ostalih profi šoferjev večjih kišt imam samo to mnenje, da se jih je ravno tako za paziti, kot tet in stricev s klobuki.

Ker sem vse prevečkrat doživel, da s svojo velikostjo izsiljujejo in prisiljujejo druge, da se jim umikajo in reagirajo, čeprav je ravno kamionist ravnal napak in kršil zakon.

Tako da Dami, ne mislit, da se bodo tvoje pripombe jemale kot edine zveličave ravno zato, ker si toliko in toliko prevozil kot kamionđija. Kvečjemu nasprotno.

In glede na staž, ki ga navajaš, si tudi ti precej blizu letom, ko te bomo upoštevali k tetam s klobuki.

In sprašuješ se, kdo bi bil kriv, če bi kamionu popustile zavore. Kdo neki!? Kamionđija po tvojem zgleda ne. Vsi drugi, samo ti ne, kajne!

Nisem kamionđija. tudi kombi je tovorno vozilo. Toliko v pojasnilo. Lahko zavore (ali kaka druga tehnična napaka) popustijo tudi avtomobilu.

Bolj enostavno ne morem napisati kot bom:

-ko si v avtomobilu pričakuj, da obstaja možnost da gre motorist prehitro

-ko si na motorju pričakuj, da te avtomobilist lahko tudi spregleda, izsili...(kjub vožnji po omejitvah)

in to je to.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci, ko bos dojel, da omenjeno zavijanje kot posledica odlocitve na podlagi upravicene domneve o hitrosti priblizujocega se vozila, dovoljene z zakonom, ni bilo ogrozanje se lahko pogovarjava naprej.

do takrat pa uzivaj v svoji omejeni percepciji in zmotnem prepricanju...

za tvoje dobro ti priporocam da se v bodoce ne zanasas na clene zakonov, katerih tolmacenja ne razumes.

aja, pa vsem nam ostalim zelim cim manj cestnihsrecanj s tvojimi somisljeniki, saj zna zadeva pripeljati do nepredvidljivih situacij.

se ena globoka...

peljes skozi krizisce v strnjeni koloni, zelena luc gori 15sekund in bo gorela vsaj se 20s. s tvoje desne te mimo stojece kolone zbije zaspan tovornjakar. kdo je kriv?

po tvoji logiki si sokriv... pa si res???

najbrz da si, ker se nisi preprical ce lahko varno peljes skozi krizisce, kljub zeleni luci...

oprosti, ampak pod nivo strokovnosti gospodinjske pomocnice se pa s svojim pisanjem res ne morem spustiti...

O tem smo že govorili, ti bom bolj po domače povedal. Če imaš zeleno luč, to ne pomeni vedno šPURA skozi. Ker lahko v križišču stoji pred prehodom kakšen otrok ali več otrok, ki se prerivajo in so razigrano, da je to EVIDENTNO že na daleč.

Enako če vidiš da nekdo vozi skozi rdečo, tovornjak je počasna zadeva a ne in ti kar pelješ direkt v njega brez zaviranja.

Zadeva ni tako preprosta kot si misliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. Dober motorist, je star motorist (kar pa jaz še vedno nisem) Ne eno - ne drugo. Mogoče pa le?? A ne v glavi. Za to sem premlad. Saj vendar nabijamo.)

Da malo predahnete/mo: Me je pred leti prijateljev sin - ko je pridobil A kategorijo vprašal: "Ti, kdo pa je za tebe dober motorist? " .... Malo potuhtam in mu odgovorim: "Tisti, ki ima za seboj za dve polnoletnosti motorističnih sezon, se pravi da jih šteje 50+ in jih še vsako sezono naklepa ene 10000 km. " In v to sem še danes prepričan.

No sedaj pa dalje ....

LP

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci, ko bos dojel, da omenjeno zavijanje kot posledica odlocitve na podlagi upravicene domneve o hitrosti priblizujocega se vozila, dovoljene z zakonom, ni bilo ogrozanje se lahko pogovarjava naprej.

Ko boš dojel, da hitrost približujočega se vozila (še) ni bila ugotovljena in zato nimaš kaj 'domnevat', se lahko pogovarjava naprej.

do takrat pa uzivaj v svoji omejeni percepciji in zmotnem prepricanju...

Moja 'omejena' percepcija in 'zmotno' prepričanje me že 20 let in kak miljon kilometrov varno vodita skozi promet. Edino prvo leto sem imel prometno nesrečo, ampak takrat je bila moja percepcija še povsem neomejena in moje prepričanje absolutno pravilno. Tako kot pri tebi. :slap:

za tvoje dobro ti priporocam da se v bodoce ne zanasas na clene zakonov, katerih tolmacenja ne razumes.

aja, pa vsem nam ostalim zelim cim manj cestnihsrecanj s tvojimi somisljeniki, saj zna zadeva pripeljati do nepredvidljivih situacij.

Če bi vsi vozili kot jaz zadnjih, ajde, 15 let, nesreč sploh ne bi bilo. :P

se ena globoka...

peljes skozi krizisce v strnjeni koloni, zelena luc gori 15sekund in bo gorela vsaj se 20s. s tvoje desne te mimo stojece kolone zbije zaspan tovornjakar. kdo je kriv?

po tvoji logiki si sokriv... pa si res???

najbrz da si, ker se nisi preprical ce lahko varno peljes skozi krizisce, kljub zeleni luci...

Če bom kaj takega preživel, si bom vedno očital 'Le zakaj nisem bolje pogledal?'. Če pa bom 2m pod rušo, pa mi bo prekleto vseeno...

oprosti, ampak pod nivo strokovnosti gospodinjske pomocnice se pa s svojim pisanjem res ne morem spustiti...

Oprosti, g. strokovnjak, ampak ti si trenutno na nivoju konja s plašnicami.

D.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!