Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

keri keri? Si vidu? keri je letel? Al si samo prebral tule? Kaj pa če je Skala odskočil 2m v zrak? Upam, da ne delaš zapisnika o prometni kot tule na pamet govoriš.

Ja sam Superman :D

Evo, tok da veš, lahko letim.

Tako je, sicer z Boruttom res nima smisla debatirat o konkretnem primeru, vendar je Skala avto gledal in je bil vsaj nekoliko na preži. Pri meni je auto čist usekal pred mene..ni blo časa, recimo da je bila moja napaka, ker sem gledal bolj v daljavo in bil nekoliko bolj skoncentriran na naslednje križišče, ki je cca 30m stran. Kljub temi bi pa priletel, le po zavori bi mogoče bolj počil...kaj pavem.

Jaz pišem zapisnike. To si prav napisal. Kaj, ko bi ti vozil po predpisih in ne na pamet, kot to sedaj počneš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snecer pravi:

Tečaj uči, da moraš gledati naprej, v smer rešitve, tu je očitno izjema.

Je pa Borutt kar hitro prišel do vseh zapisnikov, skic in podatkov, zanimivo, da je na vezi tudi s hrvaškimi kolegi.

Na katerem tečaju si bil ? 

Dovolj je pogledati slike objavljene tukaj in prebrati zapis.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snecer pravi:

V drugem primeru predvidevanja ni bilo, sicer do nezgode ne bi prišlo.

 

Ti res misliš, da lahko predvidevanje reši vsako situacijo povzročeno s strani drugega udeleženca?

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Videl slike, kar čudi je to, da je bemfl na levo stran padel...ko pa je navajal, da so tam še bili avtomobili. Ziher je vozil 50 ja :) 

Dokaži. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

Postopek še ni končan, bomo počakali na uradne izsledke, bodo izmerili špuro ipd.

Na oko pa mi zgleda, da je bilo preko omejitev.

Špuro ? Pa ni bil s kavasakijem, ampak z bemvejem z abeesom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Borutt pravi:

Res ? Kaj neresničnega sem napisal ? 

Se ti zdi, da sta primera različna? V obeh primerih se je pred motoristom prikazal avto. Pa še ena podobnost ju druži; oba trdita, da sta peljala po omejitvi. In vendar je samo eden poletel. 

Če ne zmoreš upoštevati cestno prometne predpise, potem res vidiš miši. 

 

Stari, a ti mene nalašč provociraš? sej nism grammar nazi, ampak ta tvoja ignoranca rodilnika naravnost  BOLI!!!! Povzroča fizično reakcijo. Verjetno zarad sinergije birokratsjega bullshitanja, post-soc besednjaka in  prej omenjene ignorance.   

 

res! pobral bi vam potne liste. Izbrisani, drugi del. 

 

 

al jebiga. Nemože vam niko ništa......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Špuro ? Pa ni bil s kavasakijem, ampak z bemvejem z abeesom. 

smo meli izvedensko mnenje in abs tudi špuro naredi, se vidi...kam ti pošljem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Cartman pravi:

 

Stari, a ti mene nalašč provociraš? sej nism grammar nazi, ampak ta tvoja ignoranca rodilnika naravnost  BOLI!!!! Povzroča fizično reakcijo. Verjetno zarad sinergije birokratsjega bullshitanja, post-soc besednjaka in  prej omenjene ignorance.   

 

res! pobral bi vam potne liste. Izbrisani, drugi del. 

 

 

al jebiga. Nemože vam niko ništa......

Lahko te vprašam, kako ti gre prehitevanje v naselju. Verjetno še vedno odlično. 

pred 8 minutami, Snecer pravi:

smo meli izvedensko mnenje in abs tudi špuro naredi, se vidi...kam ti pošljem?

Kar na mejl pošlji. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Lahko te vprašam, kako ti gre prehitevanje v naselju. Verjetno še vedno odlično. 

 

slabo. šibek sm na tem področju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Cartman pravi:

Jskrablin se sklicuje na "big picture" a ne vidis da je vse u kurcu? Da smo v sistemu nemocni? Nemoremo. Bi, res bi, pa ne moremo......bi pa ne smemo.....marsikdo vam verjame. lahko me klices Tomaž. 

Jaz kr dobro vem kaj vse se da z malo boljšim odvetnikom in povprečnim revežem od sodnika dosečti. Smo pravkar zaključili eno kr tipično slovensko zgodbo, ki se je 14 let vlekla po sodiščih. Pa je vsakemu iz aviona vidno, da oni na drugi strani pravde ni imel za burek. Heh, pred sodiščem je celo priznal kaznivo dejanje.... pa se mu je to gladko spregledalo. Sam lej, se pa da pritoževati na vsako vejico. In zgovarjat na ... karkoli je že pri roki.

 

Ostali pa še naprej živite v pravljici kako bi bilo vse lepo in prav, če bi navadni operativci (kar policaji pač so, navadni operativci) delali malo bolj zavzeto. Ali z besedami kriminalista iz Celja, ko smo v srednji šoli podali prijavo zaradi ropa na ulici Mi jih lovimo, preiskovalni pa jih spušča nazaj na prostost. Po tvoje je v tem primeru tudi zajebal kriminalist, ker ga je kaj... premalo zavzeto aretiral? Je fino imeti nekaj pojma o pravnem sistemu preden se ga komentira, ja.

Povedano po domače. Firma z dobrimi zaposlenimi pa debilom za šefa ne bo preživela. Ne glede na to kako radi si eni dopovedujete, da bo.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

Ni podatkov, ker pa je fotki kombi, za katere tudi vemo, kako vozijo, je lahko šlo za obojestransko srečanje...

Videti je neko sled drsenja preko sredine. Ampak gledam na telefonu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, jskrablin pravi:

Jaz kr dobro vem kaj vse se da z malo boljšim odvetnikom in povprečnim revežem od sodnika dosečti. Smo pravkar zaključili eno kr tipično slovensko zgodbo, ki se je 14 let vlekla po sodiščih. Pa je vsakemu iz aviona vidno, da oni na drugi strani pravde ni imel za burek. Heh, pred sodiščem je celo priznal kaznivo dejanje.... pa se mu je to gladko spregledalo. Sam lej, se pa da pritoževati na vsako vejico. In zgovarjat na ... karkoli je že pri roki.

 

Ostali pa še naprej živite v pravljici kako bi bilo vse lepo in prav, če bi navadni operativci (kar policaji pač so, navadni operativci) delali malo bolj zavzeto. Ali z besedami kriminalista iz Celja, ko smo v srednji šoli podali prijavo zaradi ropa na ulici Mi jih lovimo, preiskovalni pa jih spušča nazaj na prostost. Po tvoje je v tem primeru tudi zajebal kriminalist, ker ga je kaj... premalo zavzeto aretiral? Je fino imeti nekaj pojma o pravnem sistemu preden se ga komentira, ja.

Povedano po domače. Firma z dobrimi zaposlenimi pa debilom za šefa ne bo preživela. Ne glede na to kako radi si eni dopovedujete, da bo.

 

Mi mamo firmo z bebavimi sefi in polsobnimi delavci/operativci. Placujemo jih pa za dobre. Mi je ze smesno brat, kako me Borutt uci, da ni od njih nic odvistno. Trdim da je vozniska kultura tista, ki resno spremeni stanje na cestah. In kultura ni  ultra striktno drzanje pravil. On se pravil jako drzi. U debati. 

 

In na koncu, po 14 letih, kdo je zmagal? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Cartman pravi:

 

Mi mamo firmo z bebavimi sefi in polsobnimi delavci/operativci. Placujemo jih pa za dobre. Mi je ze smesno brat, kako me Borutt uci, da ni od njih nic odvistno. Trdim da je vozniska kultura tista, ki resno spremeni stanje na cestah. In kultura ni  ultra striktno drzanje pravil. On se pravil jako drzi. U debati. 

 

In na koncu, po 14 letih, kdo je zmagal? 

Sem te že vprašal, kako je s tvojim prehitevanjem v naselju. Ker jaz sem se držal pravil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Ne poznaš dela policije, pa vseeno pametuješ. Kar nadaljuj. Če te to zadovoljuje.

če bi delo bilo bi ga lahko poznali... 

pred 11 urami, Borutt pravi:

Se ti zdi, da sta primera različna? V obeh primerih se je pred motoristom prikazal avto. Pa še ena podobnost ju druži; oba trdita, da sta peljala po omejitvi. In vendar je samo eden poletel. 

seveda..razlika je v kotu srečanja vozil.. preglednosti pred nesrečo.. in nenazadnje v omejitvi kjer je ena 50 , druga pa 60 .. kakor ti trdiš je teh 10 km/h tukaj nepomembnih , drugje pa katastrofalnih..

pred 11 urami, motom pravi:

Vceraj sem v Soteski  /po boh.beli/ naletel na 50m odsek nasutega sfrezanega asfalta...kot bi vozil po 10cm debeli preprogi frnikol. Sicer je bila tam omejitev 40, a se je dalo peljat kvecjemu 20-30. Imelo me je da javim policiji to norost pa da pride letecman in se zvrne.

ko so sfrezali grčarevec se je dalo peljat 70/80 .. je pa res , da tip motorja , gume in vzmetenje pomeni veliko razliko..

pred 11 urami, Borutt pravi:

V obeh primerih je bil avto pred motoristom. Se mi pa dozdeva, da je bilo v drugem primeru še nekaj in sicer predvidevanje, prilagojena hitrost in znanje. 

Špegl je nekaj odvečnega za tiste na prednostni cesti. Se ne spomniš, ko je napisal, da ne more gledati na semafor za pešce, ker mu je to odveč in brez veze, ko sem napisal, da se da tako predvideti rdečo luč?

in ko drastično zmanjšaš hitost te en od zadaj nabije.

prilagojena hitrost + znanje  in povrh vsega +predvidevanje bi bilo enako mimovožnji ali ustavitvi..

nekaj je šlo narobe kajne..al si se pa samo zatipkal.. 

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Sem te že vprašal, kako je s tvojim prehitevanjem v naselju. Ker jaz sem se držal pravil. 

sem zadnjič videl enega letečmana na ridah sredi kolonice motorjev .. drastično pomanjkanje varnostne razdalje...diujak neprilagojen.. se mu je mudilo s šihta ? a niso zmeraj na šihtu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je že govora o predvidevanju, se lahko pohvalim, da jaz to dobro obvladam :panic:.

Ker je ta teden v Kopru ob štirih popoldne skoraj 38 stopinj, na cestah iz mesta pa neznano število utrujenih, zdolgočasenih, zamišljenih, nepozornih in še kaj bi rekla voznikov avtomobilov, kamionov, in ostalih udeležencev v prometu, se jaz vozim v službo z mojim prelepim terencem, tako da lahko teh 30 km do doma odvozim v hladu, ob dobri glasbi in v varnem objemu airbagov.

To je predvidevanje :cool:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!