Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Torej je vajina rešitev: Ko vidiš pešca na zebri oz. ko hoče prečkat cesto, DAJ GAAAAAS, kurba se bo že umaknu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je vajina rešitev: Ko vidiš pešca na zebri oz. ko hoče prečkat cesto, DAJ GAAAAAS, kurba se bo že umaknu?

Ja, itak. :slap: Zato pa se nama dogaja to, da potem drugi (skoraj) zbijejo tega pešca...

A tvoja rešitev pa je 'jaz sem naredil po pravili, če pa kdo drug tega zbije, pa me boli k.....'? Pa ti si takorekoč idealen.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tole mi ni čisto jasno... Če veš, da delaš po pravilih in da s tvojim ustavljanjem ni nič narobe, zakaj se potem sploh sekiraš, kaj delajo uni za tabo? ...

Se ne sekiram prav nič za one zadaj. Uvajam podobno "taktiko", kot si jo opisal.

S tem, da me res skrbi, da se mi ne zgodi Moto riderjeva zgodba. A mislim, da je moj način boljši, kot ne ustaviti.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem že pisal tule, pa bom še enkrat...

Ustavil sem pred prehodom za pešce in pustil starko, ki je z moje desne (počasi) prečkala cesto.

Nasproti je pripeljal "šofer" in jo zbil po cestišču....

Gledal sem, kaj se bo zgodilo, pa nisem mogel nič narediti.

Sreča je bila le v tem, da jo ni napičil direktno, ampak jo je na vso srečo oplazil z bokom blatnika in jo podrl z desnim ogledalom.

Nauk!

Včasih je bolje, da ne ustaviš, ker pri nas še ni te cestne kulture.

Npr. v Skandinaviji, v zg. Ameriki, v Avstraliji i še ponekod na Zahodu, te avtomobilisti dobesedno čakajo, da boš prečkal cestišče!

Od tu smo še daleč, in smo, kar se tega tiče, še krepko pobalkanjeni!

Za primer, v Rusiji, te pa dobesedno podrejo, če ne odskočiš, čeprav si na "zebri".!!

Tako je to, na tej naši omiljeni Zemljici in naših "raz-navadah"...

Rider kaj se mučiš, saj veš da smo na balkanskem polotoku..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je vajina rešitev: Ko vidiš pešca na zebri oz. ko hoče prečkat cesto, DAJ GAAAAAS, kurba se bo že umaknu?

Moja rešitev je čisto drugačna:

ko sem pešec resnično preverim, če me vidijo, ne kot nekatere kure, ki slepo zakorakajo na zebro.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To prakticiram jaz. Sicer ne raziskujem telepatsko kdo misli iti na prehod, a če je že na prehodu oz čaka na pločniku na prehodu, jaz ustavim. Pa ne toliko zaradi tistih na prehodu, temveč, ker se mi nekoč lahko zgodi kura, ki mi bo skočila pred kolesa in bom brez pardona odgovarjal za človeka.

In potem da vidiš hece za menoj. Postanem seveda vse samo normalen ne, ker sem ustavil na prehodu za pešce.

Toliko nekako sem tudi jaz "prijazen" do tistih, ki se čez prehod potem ne zmigajo, čeprav sem jim ustavil. :bum:

Res ne vem zakaj je tako težko se držati predpisov, saj je potem vse jasno. Pa velja za čisto vse kategorije udeležencev v prometu!

Ti si res fenomen,držiš se cestno prometnih predpisov kot pijanec plota in še nekaj je tu gor tvojih somišljenikov ki strikno upoštevate vse kar je zapisano v cestno prometnem zakoniku......bravo še enkrat :OK:

Vrjetno,ko se vozite v osebnem avtomobilu tudi nikoli ne uporabljate mobitela...... :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme je predpis, da se ustavlja pešcem, totalna bedarija; zakaj bi se moralo recimo ustavit kar nekaj avtov, zato da se en sprehodi čez prehod?

Tudi vlak ne ustavlja, ker ustavi težje kot avto. Ravno tako avto ustavi težje kot pešec.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si res fenomen,držiš se cestno prometnih predpisov kot pijanec plota in še nekaj je tu gor tvojih somišljenikov ki strikno upoštevate vse kar je zapisano v cestno prometnem zakoniku......bravo še enkrat :OK:

Vrjetno,ko se vozite v osebnem avtomobilu tudi nikoli ne uporabljate mobitela...... :hmm:

Pa ne samo to, ko imajo prednost, je nikakor ne odstopijo drugemu, še več, raje pribijejo :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr. tako, da ne zavijaš, če tega ne moreš narediti varno in tako, da ne ogrožaš drugih udeležencev v prometu? :rolleyes:

V bistvu si malo za časom, saj ZVCP, ki ga citiraš, ne velja več. Novi Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP) pa v tem delu pravi tako:

II. NAČELA CESTNEGA PROMETA

4. člen

(skrb za varen, umirjen in nemoten potek cestnega prometa)

(1) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.

(3) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.

(4) Kadar so udeleženci cestnega prometa otroci, starejši ljudje, slepi, invalidi in druge osebe, ki niso v celoti sposobne za samostojno udeležbo v cestnem prometu, so drugi udeleženci dolžni nanje posebno paziti in jim pomagati.

Zakon velja za vse udeležence v prometu in ne samo za tiste, ki so morda prekoračili omejitev hitrosti. In če ga nekdo biksa, to drugim ne daje pravice, da ga biksajo tudi oni oz. jih ne opere odgovornosti za svoje biksanje.

Za prometno nesrečo sta (skoraj) vedno potrebna (najmanj) dva, ki sta nekaj naredila narobe. Kolikšen 'delež odgovornosti' pa nosi eden ali drugi, pa je odvisno od konkretnih okoliščin, katerih pa tukaj na forumu ne poznamo. Zato se mi zdijo vse sodbe, ki govorijo o absolutni krivdi samo enega ali samo drugega totalno zgrešene in debilne.

D.

PS: Mimogrede - 3. odstavek citiranega člena je popolnoma skregan z načeli varne in defenzivne vožnje...

Sorry za zamudo..drugi opravki.

Ok, potem pa še opravičilo za citiran stari zakon, četudi se novi, v bistvu, v ničemer ne razlikuje od tega kar sem jaz poudaril in to je 3. odstavek, ki pravi, da imaš pravico pričakovati, da bodo drugi upoštevali pravila. Seveda to nikomur ne daje pravice zapreti pot vozilu, ki vozi prehitro ali voziti kar na pamet ali kaj podobnega...pomeni da pri sekanju smeri, v katerih se gibljejo druga vozila smeš domnevati, da se na tisti smeri nekdo, ki ga trenutno še ne vidiš zaradi ovir, konfiguracije terena ipd., ne bo nenadoma pojavil zaradi prevelike hitrosti. Kadar pa vozilo vidiš, potem gre seveda za sposobnost ocenjevanja hitrosti gibanja, ta pa pri vseh ni enaka. Če sam vidim, da se mi približuje motor bom raje počakal, saj znajo ti biti precej hitrejši kot se mi ponavadi zdi, da so.

O dveh krivih v vsaki nesreči lahko govoriš le skozi prizmo tega, da je tisti, ki je vse naredil tako kot velevajo predpisi 'kriv' v toliko, ker ni predvidel napake tistega, ki je dejansko spoznan kot povzročitelj nesreče. Če si mislil tako, potem se glede tega strinjava. Ko sem prejšnjo sezono letel čez avto zato, ker mi je pot presekal nepazljivi voznik avtomobila (po predpisih 100% odgovoren za nesrečo), sem tudi sam pri sebi premleval kaj sem naredil narobe, da tega nisem predvidel in nesrečo preprečil. Sem pa prepričan, da mi je vožnja po predpisih (hitrost) pomagala v tem, da so bile posledice nesreče relativno majhne. Napake se dogajajo in na mestu tistega voznika avtomobila bi lahko bil tudi sam, zato mu tega ne morem zameriti. Tisto kar lahko naredim in kar bom še naprej delal pa je, da bom pazil nase kolikor se le da, upoštevaje čim več nasvetov, ki jih po teh straneh lepijo Miran (Moto Rider) in ostali.

--------------

Glede same nesreče je brezpredmetno kaj preveč nabijati čeravno je ta tema namenjena prav temu. Nismo bili tam, nismo brali zapisnike in mnenja izvedencev in ne vemo kaj točno se je zgodilo razen tega, da je prišlo do nesreče, v kateri se je voznik motorja smrtno ponesrečil. Kontinuirano jokcanje kako nas vsi ogrožajo je idiotizem, ker je to, da smo zelo ranljivi udeleženci v prometu enostavno dejstvo. Kdor tega dejstva ni ponotranjil in ne kaže odgovornosti, v prvi vrsti do sebe samega in potem do vseh drugih, temu tudi jokcanje ne bo pomagalo. In če se kdo od nas smrtno ponesreči, se sožalje izraža svojcem in se gre na pogreb, ne pa RIP-sa po forumih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, js sm dons dojela point.

Tisti, k se pelete "počas", greste 2x tolk k js k grem po omejitvi.

In tisti, k se držite CPP, pol znakov spregledate.

In, da sm največji majmun ever k se vozi 90-100 izven naselja in 45-50 v naselju. In, da ne zastopim motociklizma.

Vseen mi je blo všeč. Sam vidm, da so pojmi "počas", "previdno" in "po predpisih" zelo zelo zelo relativni. Js sm pa po duši in izobrazbi inženir. Me zanimajo številke, ergo omejitve. In cagr.

Srečno vsem, k ste me dons nažgal. Upam, da ma vaš angel varuh hayabuso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, js sm dons dojela point.

Tisti, k se pelete "počas", greste 2x tolk k js k grem po omejitvi.

In tisti, k se držite CPP, pol znakov spregledate.

In, da sm največji majmun ever k se vozi 90-100 izven naselja in 45-50 v naselju. In, da ne zastopim motociklizma.

Ne skrbi, saj se boš tudi ti naučila varno vozit. :ninja:

Upam, da ma vaš angel varuh hayabuso.

:OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ma vaš angel varuh hayabuso.

Pri samih svetnikih glede vožnje poštena izjava :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BS, jaz tudi ne razumem pacasne voznje drugih... enostavno nobenega ne morem ujet, oziroma vsi mi nekam bezijo... Vecino vsi pa pravijo da vozijo previdno in pocasi ?

Naj mi kdo prosim razlozi kaj sem v svojih uradnih 4-rih letih motorizma naredil narobe, oziroma cesa se nisem naucil ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JONI46.. ne sekiraj se. Jaz tega še v 30 letih motoriranja nisem uspel osvojiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne skrbi, saj se boš tudi ti naučila varno vozit. :ninja:

ja, in takrat jo bomo poslušali ko se bo pritoževala čez "premične" ovire na cesti :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Vecino vsi pa pravijo da vozijo previdno .......

ja načeloma vsi vozimo previdno s potovalno hitrostjo cca ±10km okoli omejitve :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, js sm dons dojela point.

Tisti, k se pelete "počas", greste 2x tolk k js k grem po omejitvi.

Torej - omejitev 90, tapočasni grejo 180 km/h, ta hitri pa 1 mach? :slap:

In, da sm največji majmun ever k se vozi 90-100 izven naselja in 45-50 v naselju. In, da ne zastopim motociklizma.

Vseen mi je blo všeč. Sam vidm, da so pojmi "počas", "previdno" in "po predpisih" zelo zelo zelo relativni. Js sm pa po duši in izobrazbi inženir. Me zanimajo številke, ergo omejitve. In cagr.

Srečno vsem, k ste me dons nažgal. Upam, da ma vaš angel varuh hayabuso.

BS, jaz tudi ne razumem pacasne voznje drugih... enostavno nobenega ne morem ujet, oziroma vsi mi nekam bezijo... Vecino vsi pa pravijo da vozijo previdno in pocasi ?

Naj mi kdo prosim razlozi kaj sem v svojih uradnih 4-rih letih motorizma naredil narobe, oziroma cesa se nisem naucil ?

Ena osnovnošolska za vaju:

Imamo dva vlaka - vlak A je v Mariboru, vlak B pa v Slovenski Bistrici (25 km). Ob 10:00 oba vlaka startata in potujeta v isto smer s hitrostjo 90 km/h.

V kolikšnem času bo vlak A dohitel vlak B?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanimajo številke, ergo omejitve. In cagr.

Srečno vsem, k ste me dons nažgal. Upam, da ma vaš angel varuh hayabuso.

Ti kr glej cajgr, ostali pa bomo promet spremljali in popravljali napake tistih, ki tega ne počno.

Upam, da nima hayabuse, grejo za en drek skozi ovinke.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BS, jaz tudi ne razumem pacasne voznje drugih... enostavno nobenega ne morem ujet, oziroma vsi mi nekam bezijo... Vecino vsi pa pravijo da vozijo previdno in pocasi ?

Naj mi kdo prosim razlozi kaj sem v svojih uradnih 4-rih letih motorizma naredil narobe, oziroma cesa se nisem naucil ?

Ljudje so različni pri učenju dojemanju,motoriki...itd...nekdo lahko vozi 40km nad omejitvijo pa bo še zmerom vozil varneje kot nekdo po omejitvah in to je dejstvo!

Niso vsi ljudje za vse....nekdo,ki vozi po omejitvah ni rečeno ,da je pa varen voznik in rojen za vožnjo...lahko je pa profesor agronomije in tam raztura....

Maš pa ljudi ,ki so fenomeni in lahko vozijo 40kmh nad omeitvijo(da se razumemo,ne v urbanih naseljih)varneje kot tisti ki se držijo omejitev!

Mu daš v roko pa vile...bo pa debelo gledal ,kaj naj z njimi.....še enkrat niso vsi za vse :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res priznam da sem malo cuden, ker vecinoma vozim celo pod omejitvijo :(, pa rad obcudujem svet okoli sebe...

Ce se pa nekdo pocuti varno ko pelje cez naselje 50+ prevec cez omejitev, je pa tromblc, ogroza druge udelezence v prometu, mece slabo luc na ostale motoriste... Enostavno je izgubljeni primer. Oziroma pa vsak ki pelje cez omejitev, pokaze sebe, svoj najnovejsi moped, in kombinezon... ce bi vozil staro jawo, bi peljal po omejitvah !

Pa naj mi kdo rece da to ni res, da je danasnje bistvo motoriranja le hvala pred kolegi !!

Zaradi vsega napisanega, se najraje vozim sam, izogibam se mestom kjer se motoristi mnozicno ustavljajo, ker te prizorisca kar klicejo po nesrecah, vsak bo se malo bolj pritisnil po plinu ko bo opazil veliko ljudi in kamero.. Ne maram hvaljenja kdo je bolje odvozil ride, MR.... kdo je prisel prej na morje in nazaj, jaz imam do morja in nazaj voznje 7 ur, pa se to pol poti po avtocesti, pa kaj naj zdej ? In ne boste verjeli, prav uzivam ko me prehitevate, kako se nekateri delate norca iz mene kar sem pa pocasen... Na splosno, "Rad vas mam". Za ostalo sem brez besed !!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne gre za to, ali bi kdo bil za kakšno stvar ali ne. Js se recimo na smučkah peljem skor tok kot na motorju. Ker vem, da je skrajna brzina tam okrog 70 km/h, ki jo človeško telo še prenese - no, ustavljanje s te brzine. Biologija. As simple as that.

Ravno včeraj sem razmišljala, ali je ta moja vožnja stvar začetništva ali česa drugega... pa sem ugotovila, da pravzaprav sploh nima veze (razen tega, da ima Kmet2 vetrno zaščito kot vesoljsko plovilo, mene hoče pa z R-a odpihnt) - js uživam pr vožnji po omejitvi. Skozi naselje opazujem goske, kurnike, fasade, otroke, ki se igrajo, gospe, ki okopavajo vrt. Ker se pri 45 to da. In, če nekam pridem, nočem zamudit utripa kraja skozi katerega se peljem.

In pri 90 lahno kruzam, še vedno opazim kakšno cvetoče drevo, po smradu študiram ali je bil konjski, kravji ali kokošji gnoj, vidim traktor, pa čudne šoferje. Vmes zajadram skos kakšen ovinek in se mi zdi d je do cilindra sam še pol centimetra. No, najbrž je pa pol metra. In sredi te pravljice mi mimo prižge kakšen samurai z odprtim auspuhom. K pokličem use svetnike in razne pomagače... sebi na pomoč k sm se tko ustrašla in ubožci, ki zadaj sedi.

Vem, da bi js verjetno prej padla, ker bi v krizni situaciji odreagirala drugače, kot nekdo, ki je bolj izkušen. Ampak, ko padeva, če padeva, sva oba na enakem. Z enakim cvirnom imava namontirane organe in z enako lupino pod lasmi hodiva po svetu. Oba bova najbrž bremzala. Js z 90 na 50, on pa s 180 na ne vem kok. Najbrž ne na 50. Govorim o neizogibnem padcu in ne o situacijah, kjer bi js zapodila, boljši od mene pa ne.

@danci: ja, no, ene par me jih je prehitel (s tem da sm malo malo prej prehitevala avto in, da sm mela v 5. prestavi gas do 3/4 - je blo vsaj 120, ko sem se vrnila na svoj pas in spustila gas - HA, pa te mamo, Strela, prekoračla si omejitev!), ko sem zapeljala na nasprotni pas, ni blo tam nobenga, razen rumenicestak v daljaaaavi. Ko sem se vračala na pas, sem bla še na črti ko me je rumenko nažgal, ok, je še kar blo, še pozdravt je utegnu. Pol pa... 3 al 4 motorji, nism pr 100 na uro utegnla preštet... padl mem mene kot da stojim. Ja ne me j**** no!

@KeC: da se gledat, če greš po omejitvi se da tut na BMWju kofe kuhat, radio drkat, potovalni računalnik pregledvat, babico klicat, iskat knof za šajbo dvignt, knjigo čitat... multitask pa to ;)

@joni: kdaj greva?

Popravljeno . Popravil BelaStrela
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti to jokcanje o vožnji po predpisih. To je samo jamranje tistih, ki se ne znajo peljati, tistih, ki so na motorju bolj ali manj zaradi tega ker je to moderno. In se potem držijo pravil in zakonov, kot pijanec plota. »Človek na mestu« ne potrebuje zakonov, da bi deloval odgovorno do sebe in do drugih in ne rabi zakonov, da bi mu zapovedovali, da ne sme ogrožati drugih, to mu je samo po sebi umevno. Zakoni so tukaj za to, da držijo v teh okvirjih ovce, ki ne znajo razmišljati in bi zbezljale kot kure brez glave, če bi imele to možnost.

Poznam kar nekaj ljudi, ki se ne vozijo vedno po predpisih se pa vozijo veliko bolj odgovorno kot pa večina tistih, ki tuli o predpisih. To so ljudje, ki so obiskali tečaje varne vožnje, se potrudili spoznati motorje, njihovo obnašanje v ovinkih, v nevarnih situacijah, to so ljudje, ki se na sezono pripravijo in so v prometu pozorni 100% in jim uspeva popravljati napake drugih, brez jamranja kako so vsi ostali nesposobni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!