Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

BS, ce se rada vozisd brez cilja, pac kamor me cesta zanese, in dokler mi becina ne zmanka, potem kar povej, drugace raje pridem na kofe do vikija in se odpeljem po svoje !

marsikdo iz foruma lahko tudi potrdi moje napisane besede, ce mi slucajno ne vrjamete da tako kot pisem tudi vozim !

Kec, skozi sem dal tecaje, spretnostnje voznje... Kar nekaj tega je bilo, skoraj vsak mesec se grem za eno uro vozit na poligon, trenirat osmice, slalom.... Zato sem ze vprasal, pa bom se enkrat... Dejte mi prosim povedat kaj delam narobe, ker pa hocem biti in !!

Hvala lepa, ne zelim si :), raje grem na kremsnite...

Popravljeno . Popravil JONI 46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skozi naselje opazujem goske, kurnike, fasade, otroke, ki se igrajo, gospe, ki okopavajo vrt. Ker se pri 45 to da.

Ne se ne da! Ko si v prometu je odgovoren človek skoncentriran na promet. Za opazovanje bakic in kur se ustaviš in si v miru ogledaš. Pri 45km/h lahko hitro spregledaš otroka, ki prileti izza parkiranega avtomobila.

Evo točno o tem govorim. Glavno, da se vozi po predpisih za vse ostalo pa vam je vseeno. In če se zgodi nesreča, ja neeeeee noben nč kriv, ker so vozli po predpisih! Bog ne daj, da bi od človeka kdaj pričakoval, da bo storil kaj več kot to, kar je po predpisih! Sej ni čudno, da smo kjer smo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@KeC: da se gledat, če greš po omejitvi se da tut na BMWju kofe kuhat, radio drkat, potovalni računalnik pregledvat, babico klicat, iskat knof za šajbo dvignt, knjigo čitat... multitask pa to ;)

Tudi sam sem pristaš vožnje skozi mesta/gosta naselja po omejitvi. Ampak tudi jaz včasih ne razumem kamikaz, ki prehitevajo v desni ovinek in nasploh prehitevanja na silo. Včasih se mi zdi, da grem hitro in pol v trenutku en mimo mene tko pade, da mi ni glih jasno kaj se dogaja. Ampak BS, če vse to res počneš, kot si opisala zgoraj, potem si ista kot vsi avtomobilisti, ki drkajo med vožnjo po vseh možnih napravicah in se ne čudi, če boš med tem ko gledaš ženičko, ki okopava, pristala na kakšni haubi. Sam sem veliko bolj skoncentriran, če peljem 20 čez omejitev (na odprti cesti), kot če kruzam 80 dol proti vikiju.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro da je naslov teme nabijanje.... samo jaz se izkljaplam iz nje, ker se mi zdi brezveze vbijati mojo voljo in voznjo nekomu drugemu, ki je popolno nasprotje.... Zato pa, vozite vsi tako kot vozite, ne spreminjat navad in volje... Jaz se pa grem oblect v rumen kombinezon, odsevni brezrokavnik, in zeleno celado.. ups to je bila tudi tema kjer ste me spluvali da svetla oblacila ne pomagajo cisto nic... Samo zal sem se vedno ziv z isto svetleco odpravo na cesti :)... uzivejete se neprej v cestnem nabijanju !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne gre za to, ali bi kdo bil za kakšno stvar ali ne. Js se recimo na smučkah peljem skor tok kot na motorju. Ker vem, da je skrajna brzina tam okrog 70 km/h, ki jo človeško telo še prenese - no, ustavljanje s te brzine. Biologija. As simple as that.

@danci: ja, no, ene par me jih je prehitel (s tem da sm malo malo prej prehitevala avto in, da sm mela v 5. prestavi gas do 3/4 - je blo vsaj 120, ko sem se vrnila na svoj pas in spustila gas - HA, pa te mamo, Strela, prekoračla si omejitev!), ko sem zapeljala na nasprotni pas, ni blo tam nobenga, razen rumenicestak v daljaaaavi. Ko sem se vračala na pas, sem bla še na črti ko me je rumenko nažgal, ok, je še kar blo, še pozdravt je utegnu. Pol pa... 3 al 4 motorji, nism pr 100 na uro utegnla preštet... padl mem mene kot da stojim. Ja ne me j**** no!

Da ne boš preveč pametovala o biologiji, 70km/h velja če si pripet z varnostnim pasom. Na smučanju in motorju pa tega če se ne motim ni. Evo ti še link: EU Road safety

Ti svetujem, da ne bi kje hotela prelisičiti biologije in fizike, da ne prekoračiš 50km/h (tudi izven naselij ne)

Kar pa se tvojega prehitevanja tiče je pa očitno kršenje cestno prometnih predpisov. Kar so dokazali avstrijski policisti, ki so me lani za identičen manever oglobili. Na odseku ceste s prekinjeno črto in nobenega drugega prometa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@danci: ja, no, ene par me jih je prehitel (s tem da sm malo malo prej prehitevala avto in, da sm mela v 5. prestavi gas do 3/4 - je blo vsaj 120, ko sem se vrnila na svoj pas in spustila gas - HA, pa te mamo, Strela, prekoračla si omejitev!), ko sem zapeljala na nasprotni pas, ni blo tam nobenga, razen rumenicestak v daljaaaavi. Ko sem se vračala na pas, sem bla še na črti ko me je rumenko nažgal, ok, je še kar blo, še pozdravt je utegnu. Pol pa... 3 al 4 motorji, nism pr 100 na uro utegnla preštet... padl mem mene kot da stojim. Ja ne me j**** no!

V bistvu sem ti hotel le ponazorit, da je na isti cesti ob istem času še vsaj 200, 300 motoristov, ki prav tako kot ti vozij cca. po omejtivah, le da jih ti pač ne srečaš, ker te ne prehitijo.

Srečaš le tistih nekaj, ki so hitrejši.

Tako da je neumno tu na forumu posploševat kao 'jaz sem edina, ki vozi počasi in 'previdno', ker je takih v resnici velika večina.

Pa še en nasvet - ko si 100%, da lahko prehitiš varno, prestavi par prestav navzdol in to stori hitro in odločno. Se tako izogneš marsikateri neprijetni situaciji. ;)

Dobro da je naslov teme nabijanje.... samo jaz se izkljaplam iz nje, ker se mi zdi brezveze vbijati mojo voljo in voznjo nekomu drugemu, ki je popolno nasprotje.... Zato pa, vozite vsi tako kot vozite, ne spreminjat navad in volje... Jaz se pa grem oblect v rumen kombinezon, odsevni brezrokavnik, in zeleno celado.. ups to je bila tudi tema kjer ste me spluvali da svetla oblacila ne pomagajo cisto nic... Samo zal sem se vedno ziv z isto svetleco odpravo na cesti :)... uzivejete se neprej v cestnem nabijanju !

:? Zakaj pa 'žal'?

Drugač pa - jaz imam že 7 let srebrn motor, črn oz. črno srebrn kombinezon, črno čelado. Ugani, če sem še živ?

Tudi sam sem pristaš vožnje skozi mesta/gosta naselja po omejitvi. Ampak tudi jaz včasih ne razumem kamikaz, ki prehitevajo v desni ovinek in nasploh prehitevanja na silo. Včasih se mi zdi, da grem hitro in pol v trenutku en mimo mene tko pade, da mi ni glih jasno kaj se dogaja.

Več možnosti:

a ) so lokalci, ki poznajo cesto in njen potek, vedo da za ovinkom ni 'nič' oz. vedo, da lahko že 500m prej opazuješ potek ceste in pač vidiš, ali je prosto ali ne ... In podobno.

b ) se ti samo zdi, da greš hitro ;)

c ) so res kamikaze in jim je bolj ali manj vseeno, kaj bo...

Ampak BS, če vse to res počneš, kot si opisala zgoraj, potem si ista kot vsi avtomobilisti, ki drkajo med vožnjo po vseh možnih napravicah in se ne čudi, če boš med tem ko gledaš ženičko, ki okopava, pristala na kakšni haubi. Sam sem veliko bolj skoncentriran, če peljem 20 čez omejitev (na odprti cesti), kot če kruzam 80 dol proti vikiju.

Se strinjam.

Vožnja 'po predpisih', a z 'možgani na off' je po mojem skromnem mnenju drugi najpogostejši vzrok za prometne nesreče. Vožnja 'z možgani na off' in 'ne po predpisih' pa prvi. :P

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa štosi o bemvejaših k kuhajo kofe, čitajo knjigo, iščejo knof za avtomatsko odzdravljanje? :whistle: :whistle:

škoda, da pametujemo - se boste prepričal kako in kaj, ko se srečamo. Js ne prenašam okorele zaspane vožnje, rada mam poskočno, odzivno, živahno vožnjo, tako, da si z mislimi na cesti... ampak, ko spremljaš okolico, da bi znal ocenit nevarnost (kam bo šla otroška žoga, stara mama s traktorjem itd...), mimogrede vidiš še druge zanimive reči. Ampak, samo, če greš dovolj počasi. Sej s tisto zgodbo o vidnem polju so že dosadni.

Kar se tiče brzin in telesa... z nižje hitrosti je pač lažje zabremzat na eno pametno kot z višje. Čist izi.

Aja. Damci... dvocilindraš. Konji. Navor, remember? :inlove: Ponavad izven naselja pretaknem iz 6. v 5. ali v 4., če je kriza. V kšni situaciji (klanc, krajša ravnina) v 3. ali 2.. Ampak, ne pretikam če ni mus. K čist preveč gre u nizkih.

Sm pa pomislna tudi, k ste rekl, da marsikoga sploh ne srečam k me ne prehiti... da se mogoče čist u redu peljem, pa sm sam preveč kritična do sebe (in drugih). Rabim mal več mnenj. Sej se vidmo, ne :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem po sili razmer ene pol ure sedel v avtu tik ob cesti na Kalcah.tam je omejitev 50km/h.Bilo je precej prometa posebej motorjev,kateri so se vračali iz Postonjske smeri in razen par čoperjev i skupino HD jev,so vsi ostali motoristi prehitevali avtomobile pred seboj,čeprav sem siguren ,da le ti niso vozili manj kot 50km/h.Ene par sportakov je kar ornk sunlo mimo.Toliko o varni vožnji skozi naselja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem opazil, da je med motoristi ocitno postalo popularno prehitevat avtomobile, ceprav naproti vozi motorist. Ene 3x sem se moral umikat na rob, ker se je nasproti vozeci motorist odlocil, da je na mojem pasu dovolj prostora za oba. :BUA:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno včeraj sem razmišljala, ali je ta moja vožnja stvar začetništva ali česa drugega... pa sem ugotovila, da pravzaprav sploh nima veze (razen tega, da ima Kmet2 vetrno zaščito kot vesoljsko plovilo, mene hoče pa z R-a odpihnt) - js uživam pr vožnji po omejitvi. Skozi naselje opazujem goske, kurnike, fasade, otroke, ki se igrajo, gospe, ki okopavajo vrt. Ker se pri 45 to da. In, če nekam pridem, nočem zamudit utripa kraja skozi katerega se peljem.

In pri 90 lahno kruzam, še vedno opazim kakšno cvetoče drevo, po smradu študiram ali je bil konjski, kravji ali kokošji gnoj, vidim traktor, pa čudne šoferje. Vmes zajadram skos kakšen ovinek in se mi zdi d je do cilindra sam še pol centimetra. No, najbrž je pa pol metra. In sredi te pravljice mi mimo prižge kakšen samurai z odprtim auspuhom. K pokličem use svetnike in razne pomagače... sebi na pomoč k sm se tko ustrašla in ubožci, ki zadaj sedi.

men pa skoz govorijo, glej promet, sledi temu kar se dogaja na cesti in NE GLEJ oKOL sebe, baba zmešana :sleep2: torej če mi glih en mim uleti z odprtim rorom sem si sama kriva, ker nisem bila dovolj pozorne....

mal pretiravaš.... al pa čist preveč... kure pa goske ob cest lahko opazuješ tako, da se ustaviš, če že moraš. No vsaj tako ponavadi zgleda, ko se gremo vozit, pa velja tudi za avtomobiliste, da imajo čist preveč dela z okolico pa drugimi motečimi zadevami, kot pa s samo vožnjo :kva1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja. Damci... dvocilindraš. Konji. Navor, remember? :inlove: Ponavad izven naselja pretaknem iz 6. v 5. ali v 4., če je kriza. V kšni situaciji (klanc, krajša ravnina) v 3. ali 2.. Ampak, ne pretikam če ni mus. K čist preveč gre u nizkih.

Pač, povem iz izkušenj... Prehitevanje je pač en tak manever, ki ga je dobro čimprej zaključit.

Sm pa pomislna tudi, k ste rekl, da marsikoga sploh ne srečam k me ne prehiti... da se mogoče čist u redu peljem, pa sm sam preveč kritična do sebe (in drugih). Rabim mal več mnenj.

:OK:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem opazil, da je med motoristi ocitno postalo popularno prehitevat avtomobile, ceprav naproti vozi motorist. Ene 3x sem se moral umikat na rob, ker se je nasproti vozeci motorist odlocil, da je na mojem pasu dovolj prostora za oba. :BUA:

Enako se tudi meni dogaja zadnje čase. Bom pa tudi drugače povedal...včasih sem zamišljen, pa vas lahko ne bom videl in se ne bom umaknil. Ne želte si srečanja čelno!!!!!!

za tiste pa ki radi opazujejo kure pa goske pri 45km/h: kure pa goske? Če bi radi opazovali se ustavite in slikajte kurnike.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater se obešate na besede. :headbang: Mogoče je Bela Strela s kurniki in goskami hotela samo povedati, da pri nižji hitrosti opaziš dosti več stvari, ki jih pri višji spregledaš oziroma jih ne zaznaš, ker si osredotočen samo na cesto in par metrov ob njej. To pa ne pomeni, da zaradi tega pozabiš na dogajanje na cesti.

Na žalost je danes vožnja striktno po omejitvah kar malo nevarna, saj te na vsakem ovinku prehitevajo kamikaze, ki se jim neznano kam tako mudi, za povrhu se najde pa še kakšen avtomobilist, ki bi rad preizkusil udobnost zadnjega sedeža...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater se obešate na besede. :headbang: Mogoče je Bela Strela s kurniki in goskami hotela samo povedati, da pri nižji hitrosti opaziš dosti več stvari, ki jih pri višji spregledaš oziroma jih ne zaznaš, ker si osredotočen samo na cesto in par metrov ob njej......

sicer ne vem ali je BS-ka mislila goske in kurnike dobesedno ali ne, zase vem, da če vozim po omejitvah (posebno ko je predpisana hitrost 30-50km/h)

imam več časa zijat naokoli in s tem vidim tudi kakšno mačko, ki uspešno odvrača pozornost od ceste in ja.... bile so že težave zaradi tega.

Zato raje par km čez omejitev in pozornost samo na cesto in cestne priključke.

Posebno pa zdajle, ko je sonček začel krajšati kiklce in razgaljati ramena in dekolteje .... mislim da je to bolj nevarno kot pa prekoračitev predpisane

hitrosti za par km :naughty:

Na žalost je danes vožnja striktno po omejitvah kar malo nevarna, saj te na vsakem ovinku prehitevajo kamikaze, ki se jim neznano kam tako mudi, za povrhu se najde pa še kakšen avtomobilist, ki bi rad preizkusil udobnost zadnjega sedeža...

tiste kamikaze padejo mimo ne glede kako hitro pelješ - pa dobro, če bi tako padali mimo na ravnih delih cest, nerodno je ko takole padejo

mimo v ovinku, ker vemo da težko 100% predvidiš linijo gibanja motorista v ovinku, posebno začetnika, ki zna skozi ovinek plavati levo-desno

skozi cel ovinek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

da ne bi odkrili tople vode, ki je - mimogrede - že odkrita ;) namreč že leta 1983 je nekdanji dirkač, ustanovitelj California Superbike School, najuspešnejši inštruktor in nasploh "motoguru" Keith Code v svoji prvi knjigi (in filmu) Twist of the Wrist že kar v uvodu poudaril pomen Pozornosti (citiram začetek):

Attention, and where you spend it while riding a motorcycle, is a key element in how well you will function: Attention has its limits.

Each person has a certain amount of it, which varies from individual to individual. You have a fixed amount of attention just as you have a fixed amount of money. Let's say you have a ten-dollar bill's worth of attention. lf you spend five dollars of it on one aspect of riding, you have only five dollars left for all the other aspects. Spend nine and you have only one dollar left, and so on.

potem še nadaljuje s primeri, ampak tole je bistvo in najbrž ni blo težko razumet nauka: več kur, gosi in podobnih brihtnih ptičev opazujete med vožnjo, manj pozornosti vam ostane za zares pomembne reči in od tu do nesreče zna bit manj kot porabiš da rečeš keks (ali pa seks, če je komu ljubše ;) )

zato ponižno predlagam da sami pazite (pazimo!) nase, kajti drugi (ponavadi) ne bodo!! samo premikanje z dovoljeno hitrostjo je veliko premalo za zagotovitev srečne vrnitve s furce... začnete lahko že s s prebiranjem kakšne takele knjigice (ali Sport Riding Techniques: How To Develop Real World Skills for Speed, Safety, and Confidence on the Street and Track od Nicka Ienatscha itd) preživetju zelo pomaga znat popravit tudi napake drugih, ne samo svoje...

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sorči, forumu se spet neki meša, najprej ni hotel objaviti posta, pol ga je pa 2x... :bum:

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater se obešate na besede. :headbang: Mogoče je Bela Strela s kurniki in goskami hotela samo povedati, da pri nižji hitrosti opaziš dosti več stvari, ki jih pri višji spregledaš oziroma jih ne zaznaš, ker si osredotočen samo na cesto in par metrov ob njej. To pa ne pomeni, da zaradi tega pozabiš na dogajanje na cesti.

Na žalost je danes vožnja striktno po omejitvah kar malo nevarna, saj te na vsakem ovinku prehitevajo kamikaze, ki se jim neznano kam tako mudi, za povrhu se najde pa še kakšen avtomobilist, ki bi rad preizkusil udobnost zadnjega sedeža...

To je to. Hvala.

Mimgrede, včer sm vidla tut backe. Tok so bli srčkani!!! :blush: :blush: Več sem vas srečala na tisti relaciji, pa jih verjetno niste opazili. Očitno ovčka, ki bi vam lahko tudi pot zaprla in je meni v oči najprej padla kot potencialna nevarnost, ni vredna vaše pozornosti.

In, a kikle gledat je pa dobr? Dejte no :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, a kikle gledat je pa dobr? Dejte no :grim

jst to upam sam še z čelado na glav-če dobim kakšno po buč slučajno.. :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, a kikle gledat je pa dobr? Dejte no :grim

dobro je (pač meni backi niso srčkani :grrr ) , če je pa zdravo je pa druga zgodba :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Vrjetno,ko se vozite v osebnem avtomobilu tudi nikoli ne uporabljate mobitela...... :hmm:

Če te že zanima, ponovim, kar sem na tem forumu že enkrat napisal.

Ko semv svojem avtu imam mobi čez modro škrbino povezan na radio. A pogovore expresno zaključim, ker me tudi to moti. Če vozim ženin avto, na moj telefon odgovarja ona.

Se ti to zdi tako čudaško?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Poznam kar nekaj ljudi, ki se ne vozijo vedno po predpisih se pa vozijo veliko bolj odgovorno kot pa večina tistih, ki tuli o predpisih. To so ljudje, ki so obiskali tečaje varne vožnje, se potrudili spoznati motorje, njihovo obnašanje v ovinkih, v nevarnih situacijah, to so ljudje, ki se na sezono pripravijo in so v prometu pozorni 100% in jim uspeva popravljati napake drugih, brez jamranja kako so vsi ostali nesposobni.

Skratka Superman inCaptainAmerica sta tvoja frenda! :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

a ) so lokalci, ki poznajo cesto in njen potek, vedo da za ovinkom ni 'nič' ...ja 'z možgani na off' in 'ne po predpisih' pa prvi

Tudi oni, ki se je nalimal na trosilec gnoja je vedel, da za ovinkom ni nič...

...

Vožnja 'po predpisih', a z 'možgani na off' je po mojem skromnem mnenju drugi najpogostejši vzrok za prometne nesreče.žnja 'z možgani na off' in 'ne po predpisih' pa prvi

Zanimiv je ta "protiudar". Tistim, ki jim ne moreš očitati svoje napake, torej neupoštevanje predpisom, pač pripišeš možgane na "off".

Torej se možgani vkljapljajo šele pri hitrosti nad omejitvami in ob izvajanju prekrškov.

Ali enostavneje, tisti, ki se trudimo voziti po omejitvah smo možgansko deficitni. A ti jaz povem kaj si, ali boš sam pogruntal?!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem opazil, da je med motoristi ocitno postalo popularno prehitevat avtomobile, ceprav naproti vozi motorist. Ene 3x sem se moral umikat na rob, ker se je nasproti vozeci motorist odlocil, da je na mojem pasu dovolj prostora za oba. :BUA:

A te je potem še pozdravil? :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!