Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pa sej vemo zakaj so omejitve....zihr ni to skrajna meja, kjer je se varna voznja. Ker za nesreco more bit pac splet okoliscin tak in tak. Ni pa obvezno, da se bos razbil, ce bos sel namesto 90, kar 100 recimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali enostavneje, tisti, ki se trudimo voziti po omejitvah smo možgansko deficitni. A ti jaz povem kaj si, ali boš sam pogruntal?!

Kaj če bi se pa raje trudili voziti varno in odgovorno? In ne samo po predpisih? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi oni, ki se je nalimal na trosilec gnoja je vedel, da za ovinkom ni nič...

Zanimiv je ta "protiudar". Tistim, ki jim ne moreš očitati svoje napake, torej neupoštevanje predpisom, pač pripišeš možgane na "off".

Torej se možgani vkljapljajo šele pri hitrosti nad omejitvami in ob izvajanju prekrškov.

Obstaja še opcija 'voziti z možgani na on', pri pri kateri je hitrost irelevantna.

Ali enostavneje, tisti, ki se trudimo voziti po omejitvah smo možgansko deficitni. A ti jaz povem kaj si, ali boš sam pogruntal?!

Daj, razsvetli me...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te že zanima, ponovim, kar sem na tem forumu že enkrat napisal.

Ko semv svojem avtu imam mobi čez modro škrbino povezan na radio. A pogovore expresno zaključim, ker me tudi to moti. Če vozim ženin avto, na moj telefon odgovarja ona.

Se ti to zdi tako čudaško?

Če ma Kec za frende CaptainAmerika in Supermena so tvoji sigurno Mati Tereza in Janez Pavel ne vem kateri... :worship:
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, to je ena redkih tem - če ne celo edina, kjer se vsi držijo naslova teme.

Vemo, da je vožnja po predpisih bolj primerna, kot prehitra vožnja, ni pa pogoj za varno vožnjo.

Tudi predvidevanje je pomemben del varnosti, vendar predvidevati, da bo izza ovinka zdaj, zdaj priletela sneta sekira, pomeni, da nikoli ne smem zaviti v levo, saj zmeraj obstaja možnost, da komu, ki ga sicer ne vidim, odvzamem prednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse skupaj ne bo nikol več tako "lepo" kot je bilo ko še ni bilo motorjev, ne takih in ne onakih

mislil sem na čase ko so bili še "motorji" konji, ali še tudi krave

tak da, govorit je lahko, sam predvidevat pa je težje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res priznam da sem malo cuden, ker vecinoma vozim celo pod omejitvijo :(, pa rad obcudujem svet okoli sebe...

Ce se pa nekdo pocuti varno ko pelje cez naselje 50+ prevec cez omejitev, je pa tromblc, ogroza druge udelezence v prometu, mece slabo luc na ostale motoriste... Enostavno je izgubljeni primer. Oziroma pa vsak ki pelje cez omejitev, pokaze sebe, svoj najnovejsi moped, in kombinezon... ce bi vozil staro jawo, bi peljal po omejitvah !

Pa naj mi kdo rece da to ni res, da je danasnje bistvo motoriranja le hvala pred kolegi !!

Zaradi vsega napisanega, se najraje vozim sam, izogibam se mestom kjer se motoristi mnozicno ustavljajo, ker te prizorisca kar klicejo po nesrecah, vsak bo se malo bolj pritisnil po plinu ko bo opazil veliko ljudi in kamero.. Ne maram hvaljenja kdo je bolje odvozil ride, MR.... kdo je prisel prej na morje in nazaj, jaz imam do morja in nazaj voznje 7 ur, pa se to pol poti po avtocesti, pa kaj naj zdej ? In ne boste verjeli, prav uzivam ko me prehitevate, kako se nekateri delate norca iz mene kar sem pa pocasen... Na splosno, "Rad vas mam". Za ostalo sem brez besed !!

Ti kar občuduj svet okoli sebe,jaz to počnem ko sem na odihu in ne ko sem na motorju...

Vse kaže na to,da nisi pozorno prebral mojega posta,kjer sem poudaril,da ne v urbanih naseljih....mogoče si spet občudoval svet okoli sebe...

Če sem zaradi tega izgubljen primer,ker izven urbanih naselij potegnem nad omejitvijo(v mejah motorja in mene)......lej če se ne znaš vozit izven urbanih naselij kjer je omejitev 90....120 potem mislim,da si ti bolj izgubljen primer ,kot jaz...

Vrjetno logika ni tvoja močna stran.....če bi hotel kdo od motoristov pokazati svoj novi motor,kombinezon in mogoče novo ženo,bi vozil še počasneje kot po omejitvah,da si ga bi lahko vsi ogledali ne pa da odleti ko metek....se ti ne zdi?

Bistvo motoriranja,da je hvala pred kolegi.......pa kere loje pa maš okrog sebe? Jaz se vozim iz čistega užitka,motor mi da svobodo,ki je kot profi voznik nimam...itd..ne bom ti razlagal moje osebne nazore a z izjavo si zgrešil...vsaj pri meni......motor mi že od rane mladosti veliko pomeni,zato tudi dam veliko na njega,da uživam z njim in mi nudi zadovoljstvo,ker pa je vsake toliko let nov je pa vaš problem,če imate mnenje,da se kdo hvali....vi se kar vozite z Jawami po omejitvah....so izredno varni motocikli....

Sam se nikoli ne hvalim,kako sem odpeljal ride in kako hitro sem prišel na morje(no 7ur..kupi si rajši traktor,pa si boš še malco lahko vmes naredil in občudoval svet)

se pa zelo rad ustavim na motorističnih postajališčih,pozdravim prijatelje,spijemo kavo kako rečemo ne vidim zakaj bi postanek po dolgi vožnji,kar klical po nesreči....saj te razumem,samo stvar gledam z drugega zornega kota...

Pa enkrat rizkiraj in se ustavi na zbirališču motoristov,boš videl,da tudi motoristi ki malo kršijo omejitve(še enkrat ne v urbanih naseljih)nismo debili,nismo nevarni na cesti in smo prav fajn družba......če me srečaš me dregni,pa kako rečeva ob kavi.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sto ludi, sto čudi. Ne vem kaj se mate tu sploh za kregat. Samo ne pisat sebi ali drugim osmrtnic, pa je vse kul.

Ne moreš na forumi obrnit prepričanja ljudi, ki so prepričani v svoje prepričanje.

Zaj 150km/h ali 50km/h, jaz vas bom vseeno pozdravo ko se bom mimo pelal.

Pa pamet v roke.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej če se ne znaš vozit izven urbanih naselij kjer je omejitev 90....120 potem mislim,da si ti bolj izgubljen primer ,kot jaz...

Vrjetno logika ni tvoja močna stran.....če bi hotel kdo od motoristov pokazati svoj novi motor,kombinezon in mogoče novo ženo,bi vozil še počasneje kot po omejitvah,da si ga bi lahko vsi ogledali ne pa da odleti ko metek....se ti ne zdi?

Bistvo motoriranja,da je hvala pred kolegi.......pa kere loje pa maš okrog sebe? Jaz se vozim iz čistega užitka,motor mi da svobodo,ki je kot profi voznik nimam...itd..ne bom ti razlagal moje osebne nazore a z izjavo si zgrešil...vsaj pri meni......motor mi že od rane mladosti veliko pomeni,zato tudi dam veliko na njega,da uživam z njim in mi nudi zadovoljstvo,ker pa je vsake toliko let nov je pa vaš problem,če imate mnenje,da se kdo hvali....vi se kar vozite z Jawami po omejitvah....so izredno varni motocikli....

Sam se nikoli ne hvalim,kako sem odpeljal ride in kako hitro sem prišel na morje(no 7ur..kupi si rajši traktor,pa si boš še malco lahko vmes naredil in občudoval svet)

se pa zelo rad ustavim na motorističnih postajališčih,pozdravim prijatelje,spijemo kavo kako rečemo ne vidim zakaj bi postanek po dolgi vožnji,kar klical po nesreči....saj te razumem,samo stvar gledam z drugega zornega kota...

Pa enkrat rizkiraj in se ustavi na zbirališču motoristov,boš videl,da tudi motoristi ki malo kršijo omejitve(še enkrat ne v urbanih naseljih)nismo debili,nismo nevarni na cesti in smo prav fajn družba......če me srečaš me dregni,pa kako rečeva ob kavi.

Lp

no ja .. sploh za novopečene mopediste je to full poučen prispevek ...

kerga zornega kota? ta okroglega vinkla???

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej vemo zakaj so omejitve....zihr ni to skrajna meja, kjer je se varna voznja. ...

Ne, včasih je tudi v okviru omejitev vožnja in situacija nevarna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja še opcija 'voziti z možgani na on', pri pri kateri je hitrost irelevantna. ...

To ste, kot sem že pisal, pa dajmo za pozabljivce (sprenevedavce) še enkrat, iz konteksta vzeli in v debato vrinili tisti, ki jim vožnja po omejitvah ne gre najbolj v lajšto. Tisti, ki iščejo in cepijo dlako, da opravičujejo svojo "superiornost", ki se izkazuje v "varni hitri vožnji".

Pa je prepričanim brez veze razlagati, tako da kar po gasu in čez ovinek, za katerim "veš da ni ničesar"! Itak odštevam do cifre, ko se bom tudi sam vklopil v promet z motorjem. 8 -1 je že.

Vožnje z možgani na off, ni nihče odobraval in je tudi nevarna prav tako kot prehitra vožnja. O različnih posledicah zaradi različnih hitrostih in posledično energij, ki se pri tem sprostijo je pa vsakemu razmišljujočemu jasno.

... Daj, razsvetli me...

Ne smem, ker mi je že zadnjič Cufa naročila, da si jezik z žajfo in cirkovo krtačo oribam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnje z možgani na off, ni nihče odobraval in je tudi nevarna prav tako kot prehitra vožnja.

E vidiš tukaj je nekako bistvo razlik. Eni trdimo, da prehitra (hitrejša od zakonsko dovoljene) vožnja ni vedno (zna pa velikokrat biti) nevarna, da pa je vožnja z možgani na off vedno nevarna.

Jaz osebno pa trdim še to, da zakonske določbe niso enake določbam varne in odgovorne vožnje. Več o tem pa sem napisal v eni od prejšnjih objav.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, to je ena redkih tem - če ne celo edina, kjer se vsi držijo naslova teme.

Vemo, da je vožnja po predpisih bolj primerna, kot prehitra vožnja, ni pa pogoj za varno vožnjo.

Tudi predvidevanje je pomemben del varnosti, vendar predvidevati, da bo izza ovinka zdaj, zdaj priletela sneta sekira, pomeni, da nikoli ne smem zaviti v levo, saj zmeraj obstaja možnost, da komu, ki ga sicer ne vidim, odvzamem prednost.

ni res, predvidevati, da ti lahko karkoli hitro prileti skozi ovinek, pomeni že vnaprej pomisliti, kaj bom v tem primeru storil in ali je moj manever mogoče nevaren ZAME.

Krivec je v primeru nesreče itak nepomemben, oziroma še najmanj pomemben. Najbolj pomembno je to, da do nesreče ne pride in če jo uspem-uspeš preprečiti je še najbolje.

Bom dal primer Vikija-črni kal-ovinek pri okrepčevalnici....čeprav imam pravico voziti 50km/h, se raje čimprej skenslam ven iz ovinka in grem dol v križišče obrniti, ker točno vem, da vsake toliko prileti kaka sneta sekira.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom dal primer Vikija-črni kal-ovinek pri okrepčevalnici....čeprav imam pravico voziti 50km/h, se raje čimprej skenslam ven iz ovinka in grem dol v križišče obrniti, ker točno vem, da vsake toliko prileti kaka sneta sekira.

Hehe tam sem imel pa na svoji prvi furi z motorjem srečo za po****it.

Čist razumem zakaj greš obrnit dol pa nisi edini ki to počne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

khm... pri Vikiju je polna črta, zato se (na dol, v smeri proti KP) sploh ne sme zaviti na parkirišče - obračanje spodaj v križišču je torej nujnost, ne opcija ;)

je pa res da precej motoristov mirno ignorira ovinek s polno črto in oponaša polža, cinca, čaka sredi ovinka, da bodo lahko zapeljali na parkirišče... :blink:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, diujaki ste vsi! Mene poglejte kako se mirno in lepo in super duper peljem...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah...

jaz sem zadnjič fasal en počasen avto pred sabo v enih lepih ovinkih, pa sem bil prav vesel, da mi je znižal tempo.

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In svetniki bodo pripomnili,da ga je žgal,saj ni mogoče,da bi se pripetila nesreča če bi vozil v okvirju omejitev.....nemogoče......al bi bil pa ne tako močno poškodovan....ne,ne...celo preprečil bi nesrečo :P

No resno upam da se bo zlizal in okreval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem zadnjič fasal en počasen avto pred sabo v enih lepih ovinkih, pa sem bil prav vesel, da mi je znižal tempo.

nsignific

Ti si pa sliko zamenjaj, k' si grd k štrašilo!!

.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še del članka .

V petek se je na regionalni cesti zunaj naselja Ločica pri Vranskem zgodila prometna nesreča. 58-letna voznica osebnega avtomobila je vozila iz Vranskega v smeri Trojan. V križišču je zavijala levo v smeri Zaplanine, pri tem pa z levim delom avtomobila zadela v 57-letnega motorista, ki je vozil pravilno iz nasprotne smeri, ter ga zbila po vozišču. Motorist je pri tem utrpel hude poškodbe in se zdravi v celjski bolnišnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še del članka .

V petek se je na regionalni cesti zunaj naselja Ločica pri Vranskem zgodila prometna nesreča. 58-letna voznica osebnega avtomobila je vozila iz Vranskega v smeri Trojan. V križišču je zavijala levo v smeri Zaplanine, pri tem pa z levim delom avtomobila zadela v 57-letnega motorista, ki je vozil pravilno iz nasprotne smeri, ter ga zbila po vozišču. Motorist je pri tem utrpel hude poškodbe in se zdravi v celjski bolnišnici.

Za to nesrečo so v petek ves čas govorili po radiu, našla nisem pa nikjer nič o tem. Zanima me kako lahko, če je voznica zavijala levo, motorist pripeljal nasproti, kako ga je potem zadela z levim delom avta? Edino, če ga je zadela, ko je bil že skoraj mimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za to nesrečo so v petek ves čas govorili po radiu, našla nisem pa nikjer nič o tem. Zanima me kako lahko, če je voznica zavijala levo, motorist pripeljal nasproti, kako ga je potem zadela z levim delom avta? Edino, če ga je zadela, ko je bil že skoraj mimo?

če dobro naciljaš se da tudi to. ;)

itak je v zadnjem času pokanje motoristov s strani starčkov in nesposobnih bebnic že skorajda nacionalni šport.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krivi so pa motoristi, neprilagojena hitrost! Tale bi moral enih 20-30km/h hitreje pelat pa se mu nebi to zgodlo, kaj si je pa mislo(sarkazem).

Se bo pa kmalu našel nekdo, ki bo zbijal mojo teorijo. Se že veselim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!