Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

če dobro naciljaš se da tudi to. ;)

itak je v zadnjem času pokanje motoristov s strani starčkov in nesposobnih bebnic že skorajda nacionalni šport.

Ja, človek pri 60ih leih je starček :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam pa občutek, da je tale z BMWjem ze lani na istem odseku nastradal (lani mu je en nasproti pripeljal pa se je moral umikat in sta s kufri uzgala skupi)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, človek pri 60ih leih je starček :eek:

ni starček, sam velika večina se jih začne tako obnašat...delajo vse na pamet, vse je rutina, se jim ne da več mislit, glave obračat.....Danica iz Carglassa bi rekla in pok...:D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe tam sem imel pa na svoji prvi furi z motorjem srečo za po****it.

Čist razumem zakaj greš obrnit dol pa nisi edini ki to počne :)

Očitno to početje ni vsem jasno...vsi poznajo črnokalske ovinke in vedo da se vedno najde kdo ki ne vozi po omejitvi...in kljub temi zavijajo nekateri na sigurno kot da so sami na cesti...taki so še bolj nevarni kot tisti ki tam divjajo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno to početje ni vsem jasno...vsi poznajo črnokalske ovinke in vedo da se vedno najde kdo ki ne vozi po omejitvi...in kljub temi zavijajo nekateri na sigurno kot da so sami na cesti...taki so še bolj nevarni kot tisti ki tam divjajo!!!

Jaz se čudim tistim, ki to počnejo, potem pa penijo, ko jim kdo naredi enak manever, kot so ga oni par trenutkov prej. To je popolno sprenevedanje in gromozansko izzivanje usode. Jaz se recimo tam mimo peljem bolj počasi, ker nikoli ne vem, kdaj bo bebec zapeljal čez polno črto pred mene.

Ko smo pa ravno na Črnem kalu, malo naprej od podkrepčevalnice v hrib je križišče, pred njim pa prekinjena črta, ki dovoljuje prehitevanje. Na tem mestu sem hotel lani prehiteti Hyundaja, ki je hotel na tem križišču zaviti levo. Smerokaz je dal ravno takrat, ko sem jaz zamenjal pas. Čisto po pravici, nekaj mi ni dalo, da bi polno odprl plin, obenem sem pa gledal še zadnje luči in voznika, kaj bo storil. Seveda je hotel zaviti na levo. Bil je pa vsaj toliko priseben (najbrž domačin, vajen norcev na cesti), da je tudi opazoval dogajanje za seboj, da se je situacija za oba rešila ugodno.

Treba je pazit, kot da si na seznamu za odstrel, ti pa nisi še pripravljen spustiti duše.

LP Robert

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cudi me, da noben se ni izpostavil resnih objektivnih tezav pri detekciji motoristov. Ce na kratko povzamem dognanja drugih:

Ko se kacji pastir med napadom priblizuje zuzelki, poskrbi za to, da vedno ostane med zuzelko in isto tocko nekje v oddaljenosti. Na ta nacin se njegova pozicija v zuzelkinem vidnem polju ne spreminja, le veca se pocasi. Tej taktiki pravijo "motion camouflage". Podoben efekt je ko voznik avtomobila gleda motorista, ki se mu priblizuje. Clovesko in zuzelcje oko tezko zaznata gibanje, ce je le-to premocrtno proti cloveku/zuzelki, kajti eden mocnejsih stimulusov je premik nekega roba (meje med temnim in svetlim) v vidnem polju, cesar pri taksnem gibanju skoraj ni. Pri priblizevanju avtomobila se spreminja razdalja med lucema.

Sele, ko se motor pribliza, se slika z vsako casom dovolj spreminja, da je zlahka viden in da pritegne pozornost. Tocka na kateri se to zgodi pa je lahko precej blizu krizisca in s tem se sanse za nesreco povecajo.

Mocno priporocam branje clanka na to temo

http://www.motorcycleinfo.co.uk/index.cfm?fa=contentGeneric.twhhyjzpxapzkouq&pageId=146841

Mimogrede: s tem ne mislim, da voznikom avtomobilov ni treba paziti. Ampak da mogoce kdaj pa RES niso videli motorista dokler ni bilo prepozno. In odkar to vem sam, sem precej bolj pozoren ko sem v avtu ali na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super jokl66.

Našel en video na povezavah s te strani. Ko bi le lahko tak naredli...

aja glej v youtube, ker ga noče predvajat tak.

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, včasih je tudi v okviru omejitev vožnja in situacija nevarna.

No shit Sherlock! Pol pa loh kar zakljucis s svojim filozofiranjem.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3348770_460s.jpg

Sicer šala, a zrcalo splošne mentalitete na cesti...

Popravljeno . Popravil nsignific
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno to početje ni vsem jasno...vsi poznajo črnokalske ovinke in vedo da se vedno najde kdo ki ne vozi po omejitvi...in kljub temi zavijajo nekateri na sigurno kot da so sami na cesti...taki so še bolj nevarni kot tisti ki tam divjajo!!!

Za vse ki mislijo da sem zavijal v lokalček naj razjasnim da nisem. V bistvu se še nikoli nisem ustavil v tistem lokalu oz parkingu... Imel sem drugačno izkušnjo, meni je SS raketa prletu po črti z gumami, in je bil kar dobro na mojem pasu. Imel sem še sopotnico zraven, ki se je ornk ustrašla. Zato razumem folk zakaj hodi dol obračat, če bi vsak vozu po omejitvah bi se sicer dalo tudi tam zavit notri čist normalno samo to je druga tema...

In ja oboji so nevarni, divjaki in tisti ki lepo zavijajo čez polno črto... Ko bo pa crash bo pa spet jok in stok in moraliziranje ter zagovarjanje enih pa drugih tako kot se tu le to najbolje počne...

Popravljeno . Popravil GregaSLO
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...........

In ja oboji so nevarni, divjaki in tisti ki lepo zavijajo čez polno črto... Ko bo pa crash bo pa spet jok in stok in moraliziranje ter zagovarjanje enih pa drugih tako kot se tu le to najbolje počne...

Seveda, GregaSLO

Pesem (že) milijonkrat izpeta!!!

...In tako bo tudi ostalo... Žal.

Popravljeno . Popravil semering
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja še opcija 'voziti z možgani na on', pri pri kateri je hitrost irelevantna.

D.

Potem ta fant, ki se je razbil, očitno ni imel možganov na 'on' saj bi sicer bila njegova hitrost irelevantna.

Vsi govorijo(te), da so za nesreče krivi starčki v avtih, ki imajo reflekse mrtvega konja. Zakaj pa potem umirajo mladci, ki obvladajo motorje v nulo in predvidevajo vse možne scenarije in reagirajo takoj, ko zaznajo nevarnost?

Če je ta fant (ali kateri drugi) res obvladal motor in hitrost s katero je pripeljal, zakaj ni potem pravočasno ustavil / obvozil / izognil avtomobilu, ki je zavijal v levo. Če že starček ni opazil majhnega hitrega motorista, kako, da motorist ni opazil velikega stoječega avta in pomislil, da morda želi zaviti v levo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ta fant, ki se je razbil, očitno ni imel možganov na 'on' saj bi sicer bila njegova hitrost irelevantna.

Vsi govorijo(te), da so za nesreče krivi starčki v avtih, ki imajo reflekse mrtvega konja. Zakaj pa potem umirajo mladci, ki obvladajo motorje v nulo in predvidevajo vse možne scenarije in reagirajo takoj, ko zaznajo nevarnost?

Če je ta fant (ali kateri drugi) res obvladal motor in hitrost s katero je pripeljal, zakaj ni potem pravočasno ustavil / obvozil / izognil avtomobilu, ki je zavijal v levo. Če že starček ni opazil majhnega hitrega motorista, kako, da motorist ni opazil velikega stoječega avta in pomislil, da morda želi zaviti v levo?

očitno ni pomislil, zato pa opominjamo sebe in druge, da je to možno!!!! in prosimo avtomobiliste, naj malo tudi na nas mislijo.

p.s. če avto stoji in čaka, si avtomatsko misliš, da te je videl

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ta fant, ki se je razbil, očitno ni imel možganov na 'on' saj bi sicer bila njegova hitrost irelevantna.

Vsi govorijo(te), da so za nesreče krivi starčki v avtih, ki imajo reflekse mrtvega konja. Zakaj pa potem umirajo mladci, ki obvladajo motorje v nulo in predvidevajo vse možne scenarije in reagirajo takoj, ko zaznajo nevarnost?

Če je ta fant (ali kateri drugi) res obvladal motor in hitrost s katero je pripeljal, zakaj ni potem pravočasno ustavil / obvozil / izognil avtomobilu, ki je zavijal v levo. Če že starček ni opazil majhnega hitrega motorista, kako, da motorist ni opazil velikega stoječega avta in pomislil, da morda želi zaviti v levo?

:klicaj::hmm::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ta fant, ki se je razbil, očitno ni imel možganov na 'on' saj bi sicer bila njegova hitrost irelevantna.

Hehe, takšno sklepanje pa je milo rečeno neresno, se ti ne zdi?

Pravzaprav bi se mi kot zagovorniku vožnje z možgani na "on" (vseh udeležencev) zdelo bolj logična tale razlaga:

Če bi imel fant možgane na "on" ne bi vozil z previsoko hitrostjo na odseku, kjer je možnost, da nekdo zavije preko ceste, ali v primeru, da vidiš stati avto, ki želi zaviti preko ceste.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se še niste naveličali odkrivat toplo vodo..... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ta fant, ki se je razbil, očitno ni imel možganov na 'on' saj bi sicer bila njegova hitrost irelevantna.

Vsi govorijo(te), da so za nesreče krivi starčki v avtih, ki imajo reflekse mrtvega konja. Zakaj pa potem umirajo mladci, ki obvladajo motorje v nulo in predvidevajo vse možne scenarije in reagirajo takoj, ko zaznajo nevarnost?

Če je ta fant (ali kateri drugi) res obvladal motor in hitrost s katero je pripeljal, zakaj ni potem pravočasno ustavil / obvozil / izognil avtomobilu, ki je zavijal v levo. Če že starček ni opazil majhnega hitrega motorista, kako, da motorist ni opazil velikega stoječega avta in pomislil, da morda želi zaviti v levo?

Za mladca ne bi vedel in na žalost tudi sam ne bo mogel povedati.

Ko sem pa imel sam podoben primer pa ni bilo variante, da bi predvidel, da bo nasproti vozeča voznica zavila levo pred mene.

Cestica, na katero je zavijala ni bila označena in četudi cesto na tistem mestu poznam kar dobro, za njo sploh nisem vedel.

Voznica ni dala nikakršnega znaka, da bo zavila (nič žmigavca, nasproti pa se tudi ni zaznalo, da bi ustavljala ali kakorkoli spreminjala ritem vožnje).

Enostavno je zavila pred mene ...

Po svoje je še sreča, da je bila toliko zatopljena v pogovor s sovoznikom, da me je 100% spregledala in se ni ustavila pred mano, tako da sem se ji lahko izognil po levem voznam pasu.

Ampak, če mi ne bi uspelo, bi pa verjetno tule gor razpravljali o tem, da sem priletel 200+ km/h in reva ni imela možnosti, da bi me videla.

Pač tako izgledajo rapzrave v tej temi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ta fant, ki se je razbil, očitno ni imel možganov na 'on' saj bi sicer bila njegova hitrost irelevantna.

Res je. A povsem isto velja za voznika avtomobila - če bi imel možgane na 'on', bi motoristova hitrost bila irelevantna.

Vsi govorijo(te), da so za nesreče krivi starčki v avtih, ki imajo reflekse mrtvega konja. Zakaj pa potem umirajo mladci, ki obvladajo motorje v nulo in predvidevajo vse možne scenarije in reagirajo takoj, ko zaznajo nevarnost?

Morda pa je problem povsem drugačen...

<sarcasm>

Itak 'vsi vedo', da motoristi pod 350 na uro ne vozijo. In potem pride en tak 'starček', ki hoče zavit levo. Že na daleč vidi motorista in ker ve, da bo slednji švignil mimo v treh, štirih sekundah, malce počaka. In čaka.... Pa še čaka.... Ker...

Ker baraba motoristična huliganska vozi po omejitvah - ubogih 90 na uro! Slej ko prej se vsak 'starček' počasi naveliča čakanja in ugotovi, da ga ta huligan motoristični zajebava. Zato meni nič, tebi pa še manj spelje. Pa kar bo, pač bo...

</sarcasm>

Če je ta fant (ali kateri drugi) res obvladal motor in hitrost s katero je pripeljal, zakaj ni potem pravočasno ustavil / obvozil / izognil avtomobilu, ki je zavijal v levo. Če že starček ni opazil majhnega hitrega motorista, kako, da motorist ni opazil velikega stoječega avta in pomislil, da morda želi zaviti v levo?

Saj ga je videl, ampak je upravičeno domneval, da ga vidi tudi voznik avta in mu ne bo zaprl poti...

D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto, ko sem prvič sedel na motor, me je poskeniral radar in dobil sem 50 % Off!!

"Pohvalno!!" No ja......

Bilo je, kot bi me oplahnil s škafom mrzle vode. = Vzgojno!

Letos, se je začelo nekoliko bolj vzojno...

To, kar se mi je zgodilo danes pa resnično sodi v črno sivo nabijanje - ali pa v opozorilio, ki bi ga moral na naključnem postanku doživeti vsak, ko iz gostilne pride do svojega motorja;

Upam, da je to početje, početje organizirane skupine, ali kibicev, ki jim ni vseeno za nas in opozarjajo na nevarnost, ki preži na motorista v prometu..... Morda pa tudi ne in je bila vse skupaj duhovita, morda celo "neokusna" šala? A človek se zamisli....

Meni je bilo hecno, a se ti prizor korenito vtisne v podzavest.

Ustavil sem na Trojanah in si privoščil, kaj drugega kot krof in...

...ko pridem do svojega motorja - je na njem, na zadnjem sedežu - kot na grobu, gorela velika bela sveča!!!

Zajebancija? V opomin? Grožnja? Ali opozorilo, da smo najbolj ogrožena vrsta v prometu??

Karkoli že. Prizor je bil srhljiv, a sem ga vseeno začinil s prikritim, a vseeno nič kaj navdušenim nasmeškom.

Ko sem še enkrat pomislil, bi moral ta prizor doživeti vsak, pred tem, ko sede na motor. Srhljivo! Morda je bila le gola zajebancija določenega frika?!

Bolje sveča na motorju, kot na grobu, prerano preminulega motorista!

škoda, da primera nisem slikal, bi videli, kako je, če ti na motorju (kot na grobu) gori velika bela sveča............

Vsem v razmislek!

Pa SREČNO v letošnji motoristični sezoni!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavil sem na Trojanah in si privoščil, kaj drugega kot krof in...

...ko pridem do svojega motorja - je na njem, na zadnjem sedežu - kot na grobu, gorela velika bela sveča!!!

Zajebancija? V opomin? Grožnja? Ali opozorilo, da smo najbolj ogrožena vrsta v prometu??

Karkoli že. Prizor je bil srhljiv, a sem ga vseeno začinil s prikritim, a vseeno nič kaj navdušenim nasmeškom.

Ko sem še enkrat pomislil, bi moral ta prizor doživeti vsak, pred tem, ko sede na motor. Srhljivo! Morda je bila le gola zajebancija določenega frika?!

Bolje sveča na motorju, kot na grobu, prerano preminulega motorista!

škoda, da primera nisem slikal, bi videli, kako je, če ti na motorju (kot na grobu) gori velika bela sveča............

Vsem v razmislek!

Pa SREČNO v letošnji motoristični sezoni!!!

bela???

zanimiva izbira barve.... mi sploh ne paše zraven ... v nobenem kontekstu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ta fant, ki se je razbil, očitno ni imel možganov na 'on' saj bi sicer bila njegova hitrost irelevantna.

Vsi govorijo(te), da so za nesreče krivi starčki v avtih, ki imajo reflekse mrtvega konja. Zakaj pa potem umirajo mladci, ki obvladajo motorje v nulo in predvidevajo vse možne scenarije in reagirajo takoj, ko zaznajo nevarnost?

Če je ta fant (ali kateri drugi) res obvladal motor in hitrost s katero je pripeljal, zakaj ni potem pravočasno ustavil / obvozil / izognil avtomobilu, ki je zavijal v levo. Če že starček ni opazil majhnega hitrega motorista, kako, da motorist ni opazil velikega stoječega avta in pomislil, da morda želi zaviti v levo?

Odgovor: madenič ni predvideval da bo tam lahko zavijal avto (neizkušenost,brezbrižnost in meni se ne more to zgodit ter možgani na off). Stari za dolgo letno izkušnjo ni predvideval da bo neki motorist priletel (z vsemi leti vožnje ni mogel to predvidevat ker pač je čahko imel možgane na off ali na njivi)

Nobeden od obeh ni predvideval nič zato je prišlo to trčenja če bi samo eden od obeh predvideval bi zdaj bil motorist verjetno živ.

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem času se spet oglašam z namenom potešitve " tapametnih " motosvetovih duš, katere so vedele več kakor jaz in priče -tokrat uradno :

Sodišče je dalo izdelati izvedensko mnenje za mojo nesrečo, katero se glasi tako :

1.skupna hitrost obeh vozil 80 kmh, od tega povzrociteljeva hitrost 20 kmh

2.hitrost trka 55 kmh

3.motorist (jaz) je bil viden 4 sec pred trkom

4.neuporaba luči je bila nepomembna za nesrečo, saj je bil motor rdeče barve, vidljivost pa odlična

5.slick gume, oz. gume brez profila so pripomogle k manjsi hitrosti trka in s tem k zmanjsevanju poskodb na oskodovancu, zaradi večje tekalne površine, kakor bi jih imele gume z profilom

6.v celoti je kriv povzrocitelj

BTW:

TAKO SE GLASI IZVEDENSKO MNENJE CESTNO PROMETNE STROKE !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!