Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

video, ki sem ga objavil je izklučno informativne narave, ker se takega in podobnega veliko zgodi na cesti veliko večino tudi preprečimo, če vsi normalno reagirajo.

Tudi kamera, ki je posnela dogodek ima boljši in širši pogled kot sam voznik, jaz sem zaviral samo zato ker je Maus (kamera je bila na njegovem motorju), šele kasneje sem videl, da je avto zapeljal na cesto, kajti Berlingo mi je zakrival pogled. Poleg tega pa kamera kaže bolj oddaljeno situacijo kot je bila v resnici.

Da voznica ne bi zavirala, bi znala biti situacija mnogo bolj konfuzna, pa čeprav bi se verjetno ustavili do nje. Kot motorist vedno iščeš obvoz, šele nato ustavljanje do 0. S stalnim premikanjem te pa avto zmede, zelo težko je izračunat kje bo bil, ko boš prišel do njega in iskati izhod.

Iz videa je tudi razviden negativni pospešek 4G, a je to res al ne pa ne vem, vem samo to da sem mojo ženo imel na hrbtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

video, ki sem ga objavil je 

Da voznica ne 

Iz videa je tudi razviden negativni pospešek 4G, a je to res al ne pa ne vem, vem samo to da sem mojo ženo imel na hrbtu.

Razdalja med babo in mano se vidi, če pogledaš razdaljo tebe za mano .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

 a je to res al ne pa ne vem, vem samo to da sem mojo ženo imel na hrbtu.

...  :slap:

...tega se pa ja ne počne med vožnjo... niti če camper voziš  z navigacijo in avtopilotom..... :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

omejitev je 90km/h, vozili smo precej počasneje. 

Vedno pa je lahko izgovor, če bi bil doma do tega ne bi prišlo :P

 

imaš prav, torej kake bolečine je utrpela? :D

Spraševal sem se o njeni logiki, zakaj na cesto, če ni prepričana, da je fraj. Pismo, saj tudi jaz falim, ampak tako na cesto je niti z avtom niti s kombijem ne udarim, ker če bi jo bi imel na vesti vsaj 5 življenj.

ps. pa ne mi nabijat spet o neki moji hitrosti, ker smo nižali hitrost za berlingom, ki je šel na parkirišče. Že sama logika ti pove da z 90km/h ni mogel zaviti in se ustaviti.

pss. če se bo dalo bomo z enim programom skinili še dejansko hitrost, da bo jasno.

Motorist je veliko bolj ranljiv, kot nekdo v pločevinki. Ker pa se večini motoristov gladko j... za statistiko poškodb, vozijo oziroma drkajo po cesti, namesto po dirkališču. 

Sem včeraj zopet gledal takšne drkače, katerim je vseeno za lastno in tujo varnost. Takšne vedno ujamemo z metrom in svinčnikom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, maus pravi:

Razdalja med babo in mano se vidi, če pogledaš razdaljo tebe za mano .

v bistvu je večja kot je bila v resnici (kamerca laže), se mi je v glavi posnel cel film :P

 

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Motorist je veliko bolj ranljiv, kot nekdo v pločevinki. Ker pa se večini motoristov gladko j... za statistiko poškodb, vozijo oziroma drkajo po cesti, namesto po dirkališču. 

Sem včeraj zopet gledal takšne drkače, katerim je vseeno za lastno in tujo varnost. Takšne vedno ujamemo z metrom in svinčnikom. 

in kaj ima to povezave z dejansko situacijo, katero sem jaz objavil?

Pač so, in jih merite in jih stavite v krste, lepo da se vzgaja motoriste, vsekakor bi pa bil rezultat mnogo boljši če bi se še avtomobiliste in ne se bat, če bi kozico vsaj tule pismeno obsodil, ti ne bo krona z glave padla. :P

ps. včeraj sem tudi jaz gledal na OMW kako štartajo po zadnjem do krožišča in da, jih obsojam, neumno početje.

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

  v bistvu je večja kot je bila v resnici (kamerca laže), se mi je v glavi posnel cel film :P

 

in kaj ima to povezave z dejansko situacijo, katero sem jaz objavil?

Pač so, in jih merite in jih stavite v krste, lepo da se vzgaja motoriste, vsekakor bi pa bil rezultat mnogo boljši če bi se še avtomobiliste in ne se bat, če bi kozico vsaj tule pismeno obsodil, ti ne bo krona z glave padla. :P

ps. včeraj sem tudi jaz gledal na OMW kako štartajo po zadnjem do krožišča in da, jih obsojam, neumno početje.

 

Kaj ima vezo? Da neprilagojen motorist samo pomaga slabšati zadevo povzročeno s strani jebivetra v pločevinki. Če bi vi peljali hitreje, bi bilo sranje. Je bil Maus prvi ? Zdaj mi je vse jasno. 

Sem kje napisal, da ni kriva? Stvar je v tem, da ji ne smeš pomagati. 

Jaz sem pa tebe gledal prehitevati preko polne črte do semaforja. Paklenica je vedno tam in ne gre nikamor. Zakaj se ti tako mudi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Borutt pravi:

Kaj ima vezo? Da neprilagojen motorist samo pomaga slabšati zadevo povzročeno s strani jebivetra v pločevinki. Če bi vi peljali hitreje, bi bilo sranje. Je bil Maus prvi ? Zdaj mi je vse jasno. 

Sem kje napisal, da ni kriva? Stvar je v tem, da ji ne smeš pomagati. 

Jaz sem pa tebe gledal prehitevati preko polne črte do semaforja. Paklenica je vedno tam in ne gre nikamor. Zakaj se ti tako mudi?

Jaz sem za tabo tudi že vozil 140-150km/h a ti zato nabijam pa utrujam? Zakaj se je tebi mudilo? (relacija Kočevje-Dvor, ko smo šli k Kmetu v Dolenjske) Vidiš, to je odgovor v tvojem stilu, ne vem pa kaj ima spet polna črta pa semafor s situacijo katero komentiramo.

Lej, posnetku in situaciji katera je bila predstavljena ni moč prav ničesar očitati. Bila je primerna hitrost, primerna varnostna, pa je bilo kjub temu sranje, k sreči je zabremzala, ker drugače ne vem točno, kje bi se ustavili.

Jaz ne lažem, ga pritisnem, grem čez črto in me gladko boli đoko, tam kjer je fraj in pregledno. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

Jaz sem za tabo tudi že vozil 140-150km/h a ti zato nabijam pa utrujam? Zakaj se je tebi mudilo? (relacija Kočevje-Dvor, ko smo šli k Kmetu v Dolenjske) Vidiš, to je odgovor v tvojem stilu, ne vem pa kaj ima spet polna črta pa semafor s situacijo katero komentiramo.

Lej, posnetku in situaciji katera je bila predstavljena ni moč prav ničesar očitati. Bila je primerna hitrost, primerna varnostna, pa je bilo kjub temu sranje, k sreči je zabremzala, ker drugače ne vem točno, kje bi se ustavili.

Jaz ne lažem, ga pritisnem, grem čez črto in me gladko boli đoko, tam kjer je fraj in pregledno. :P

 

Menda sem premična ovira na ravnih odsekih  

Maus je bil prvi. Zato se je tako izšlo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Borutt pravi:

Menda sem premična ovira na ravnih odsekih  

Maus je bil prvi. Zato se je tako izšlo. 

Tocno tako, prvi je vedno kriv....drugi so budale!  :lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://maribor24.si/kronika/crn-dan-tragicna-prometna-nesreca-umrl-motorist/

“Ob 13.07 smo bili na telefonsko številko 113 obveščeni, da je na regionalni cesti Lenart v Slovenskih goricah – Trate, izven naselja Spodnji Žerjavci, prišlo do prometne nesreče med voznico osebnega avtomobila in voznikom motornega kolesa. V prometni nesreči je 70-letni voznik motornega kolesa umrl,” so sporoči iz PU Maribor.

“Gospod, ki je vozil motorno kolo, je po prvih izsledkih na kraju prometne nesreče uporabljal zaščitno čelado ter tudi rokavice. Gre za motorno kolo 125 ccm,” je za Maribor24.si, na kraju nesreče povedal policijski inšpektor Branko Pivljakovič.

-------------

glavno, da je imel rokavice...o škornjih, jakni itd pa nič ne pišejo...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Borutt pravi:

Menda sem premična ovira na ravnih odsekih  

Maus je bil prvi. Zato se je tako izšlo. 

spet ti je uspelo krasno godljo zamešat. Ajd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

spet ti je uspelo krasno godljo zamešat. Ajd.

Malo se poskusi prilagoditi. Boš videl, da ne bo nobene godlje več. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Malo se poskusi prilagoditi. Boš videl, da ne bo nobene godlje več. 

tebi? Da me zvlečeš na svoj nivo in zmagaš z iskušnjami? No go, bi se reklo pri nas :smoke:

pred 1 minuto, Snecer pravi:

takoj, ko je zapustil skupino, mu je srna skočila

al 2 kozlička ki me preganjata al ena srna, sej ne vem kaj je huj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

tebi? Da me zvlečeš na svoj nivo in zmagaš z iskušnjami? No go, bi se reklo pri nas :smoke:

al 2 kozlička ki me preganjata al ena srna, sej ne vem kaj je huj :P

 

eno je bil glodalec

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez zamere, ampak ta osebna obracunavanja so v tej temi mal bedasta in trapasta. Okej vozil ste se skupi, Boruttu ne pase tako hitra voznja, dami trdi da mu pri njegovi voznji veliko voznikov uletava iz stranskih ulic etc.. we got a point :) 

me res zanima kako tale debata izgleda v zivo, za sankom :D:D 

 

sm pa hotu se dodat, da pac vsak zase ve kaj postavlja na kocko v primeru nesrece.. in da se visja hitrost potencira moznost nesrece.. take in drugace, kriv ali nekriv..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, GoBobi pravi:

khm...sezone je konec 31.12.  je res da je takrat manj motoristov na cesti. Lepo vreme, jesenske razmere, čudn folk, ful prometa...pa je statistika taka kot je. :(

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ukica pravi:

brez zamere, ampak ta osebna obracunavanja so v tej temi mal bedasta in trapasta. Okej vozil ste se skupi, Boruttu ne pase tako hitra voznja, dami trdi da mu pri njegovi voznji veliko voznikov uletava iz stranskih ulic etc.. we got a point :) 

me res zanima kako tale debata izgleda v zivo, za sankom :D:D 

 

sm pa hotu se dodat, da pac vsak zase ve kaj postavlja na kocko v primeru nesrece.. in da se visja hitrost potencira moznost nesrece.. take in drugace, kriv ali nekriv..

ti bom povedu na kratko:

d: kaj boš pil?

b: cedevito

d: si fraj, greš na moped?

b: mah, bi šel, pa delam nočno :(

b: o lejga Mausa

d: o Mausek

b: dej še eno rundo za vse

m: wik wik

 

No nekaj v tem stilu :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo podobno, kot na posnetku, je pred mano, takoj iz ovinka, italijan obračal na cesti, z leve proti desni. 

Ko je bil z nosom naprej cel na mojem pasu, je bila edina rešitev, da ga obidem od zadaj.

Pa si je premislil in šel na rikverc! 

No, tako sem ga uspela zaobiti od spredaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

tebi? Da me zvlečeš na svoj nivo in zmagaš z iskušnjami? No go, bi se reklo pri nas :smoke:

al 2 kozlička ki me preganjata al ena srna, sej ne vem kaj je huj :P

 

Ne znaš plezati, vlekel te pa ne bom. 

 

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Zelo podobno, kot na posnetku, je pred mano, takoj iz ovinka, italijan obračal na cesti, z leve proti desni. 

Ko je bil z nosom naprej cel na mojem pasu, je bila edina rešitev, da ga obidem od zadaj.

Pa si je premislil in šel na rikverc! 

No, tako sem ga uspela zaobiti od spredaj. 

Si imela pa veliko časa za razmišljati in za manevrirati :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!