Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Upam, da je to početje, početje organizirane skupine, ali kibicev, ki jim ni vseeno za nas in opozarjajo na nevarnost, ki preži na motorista v prometu.....

Ustavil sem na Trojanah in si privoščil, kaj drugega kot krof in...

...ko pridem do svojega motorja - je na njem, na zadnjem sedežu - kot na grobu, gorela velika bela sveča!!!

...............

Zajebancija? V opomin? Grožnja? Ali opozorilo, da smo najbolj ogrožena vrsta v prometu??

Zanimivo tole, kar se je dogajalo včeraj...

Danes na tešče;

Kot se le da, predvidevam dogodke vnaprej! In včasih se obrestuje. Tudi tokrat! Nikjer ne prehitevam, kjer je najmanjša možnost, da je možno zavijati levo ipd...

Tokrat je bil pred mano avto, ki se je pomikal "po polžje". Ker je gospa v letih krepko čez sedemdeset peljala zelo počasi, sem jo zelo previdno in pačasi hotel prehiteti. Nisem pa opazil, da je z najine leve (zanemarljiv) poljski, makadamski dovoz. In ni ga hudiča, da je tetka z rutko zavila prav nanj..... In to brez vsakega opozorila, smernika itd...

Močno sem zavrl, zacvililo je, in ker je bila hitrost zelo majhna sem uspel pred njo, se pravi pred njenim levim bokom zaviti levo na ta dovoz, kjer sem uspel tudi ustaviti, ne da bi padel. Ko je končno ustavila poleg mene, pa je odprla okno in rekla:

"Ja kaj pa delate tukaj??"

"Preverjam vaše smerokaze spoštovana gospa!!" in odpeljal, da se mi nebi slučajno čisto snelo v glavi jebemomastputanahudičeva...

In "tisti" mi včeraj na Trojanah nastavlja svečo na moj motocikel, češ, da smo mi motoristi tisti, ki....... po cesti delamo pizdarije itd...

štirideset let se že vozim in vsako leto doživim kak nov umotvor genialnih voznikov na štirih kolesih.

Upam, da bo prihodnost tolerantnejša za nas na štirih kolesih?! Vsaj upam!

In SREČNO vsem v prometu!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem času se spet oglašam z namenom potešitve " tapametnih " motosvetovih duš, katere so vedele več kakor jaz in priče -tokrat uradno :

Sodišče je dalo izdelati izvedensko mnenje za mojo nesrečo, katero se glasi tako :

1.skupna hitrost obeh vozil 80 kmh, od tega povzrociteljeva hitrost 20 kmh

2.hitrost trka 55 kmh

3.motorist (jaz) je bil viden 4 sec pred trkom

4.neuporaba luči je bila nepomembna za nesrečo, saj je bil motor rdeče barve, vidljivost pa odlična

5.slick gume, oz. gume brez profila so pripomogle k manjsi hitrosti trka in s tem k zmanjsevanju poskodb na oskodovancu, zaradi večje tekalne površine, kakor bi jih imele gume z profilom

6.v celoti je kriv povzrocitelj

BTW:

TAKO SE GLASI IZVEDENSKO MNENJE CESTNO PROMETNE STROKE !!!

Glede na to, da sem baje tvoj odvetnik, napiši še, da si za pomanjkljivosti na motorju dobil kazni in si jih (ali jih boš) plačal.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo tole, kar se je dogajalo včeraj...

Danes na tešče;

Kot se le da, predvidevam dogodke vnaprej! In včasih se obrestuje. Tudi tokrat! Nikjer ne prehitevam, kjer je najmanjša možnost, da je možno zavijati levo ipd...

Tokrat je bil pred mano avto, ki se je pomikal "po polžje". Ker je gospa v letih krepko čez sedemdeset peljala zelo počasi, sem jo zelo previdno in pačasi hotel prehiteti. Nisem pa opazil, da je z najine leve (zanemarljiv) poljski, makadamski dovoz. In ni ga hudiča, da je tetka z rutko zavila prav nanj..... In to brez vsakega opozorila, smernika itd...

Močno sem zavrl, zacvililo je, in ker je bila hitrost zelo majhna sem uspel pred njo, se pravi pred njenim levim bokom zaviti levo na ta dovoz, kjer sem uspel tudi ustaviti, ne da bi padel. Ko je končno ustavila poleg mene, pa je odprla okno in rekla:

"Ja kaj pa delate tukaj??"

"Preverjam vaše smerokaze spoštovana gospa!!" in odpeljal, da se mi nebi slučajno čisto snelo v glavi jebemomastputanahudičeva...

In "tisti" mi včeraj na Trojanah nastavlja svečo na moj motocikel, češ, da smo mi motoristi tisti, ki....... po cesti delamo pizdarije itd...

štirideset let se že vozim in vsako leto doživim kak nov umotvor genialnih voznikov na štirih kolesih.

Upam, da bo prihodnost tolerantnejša za nas na štirih kolesih?! Vsaj upam!

In SREČNO vsem v prometu!!

teta z očali!!!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi, ki se že vozite, kako je kaj stanje cest z vidika očiščenosti. se da spodobno peljat, ali na vsakem ovinku preži šodr?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš kej proti tetam z očali? :eek:

če me hočejo povozit khm JAAAA!!! :P
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:bum: ne posplošuj, glih veš če te hoče povozit

V bistvu me noče, sam me itak ne vidi :grim
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če me hočejo povozit khm JAAAA!!! :P

Ene tete pa imajo očala ,da te bolje vidijo in prav sexi zgledajo......v petkah :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ene tete pa imajo očala ,da te bolje vidijo in prav sexi zgledajo......v petkah :P

One na rižarjih recimo opazuje ta teta: nerd-girl-8.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda,da bom mogu menjat motor.... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšne pa gledajo za mano, ker vozim BMW-ja ... :P

IMG_0702.JPG

:naughty: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšne pa gledajo za mano, ker vozim BMW-ja ... :P

IMG_0702.JPG

:naughty: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

UUUUU hudo...sem se že premislu....bom kar na bemfli ostal :grim
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšne pa gledajo za mano, ker vozim BMW-ja ... :P

IMG_0702.JPG

:naughty: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

evo, ta je ta prava teta z očali, kar predstavljaj si jo, komaj čez volan vidi, glave ne obrne niti za mm, obe roki krčevito objemata volan! Bojte se bojte :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neprilagojena hitrost motorista. Če bi pelal 50km/h več bi bil že zdavnaj mimo.

Pa kaj ni mogel predvidevati, da je voznik avtomobila pijan??

Vrjetno je preveč bral to temo in misli, da je z zakonom upravičen pričakovati, da bojo ostali udeleženci vozili po pravilih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem baje tvoj odvetnik, napiši še, da si za pomanjkljivosti na motorju dobil kazni in si jih (ali jih boš) plačal.

:OK: dami, imaš prav :OK:

hehehe, jaja, kazen sem pa dobil :kva2: hehehe, zdaj ko sem napisal uradno verzijo, je vse utihnilo, nikjer glasu "tapametnih " :yes: :l_01:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: dami, imaš prav :OK:

hehehe, jaja, kazen sem pa dobil :kva2: hehehe, zdaj ko sem napisal uradno verzijo, je vse utihnilo, nikjer glasu "tapametnih " :yes: :l_01:

Uradno verzijo boš moral kar nalepit na forum (z zakritimi osebnimi podatki), da ti bom verjel. Potem pa lahko debatiramo naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. če avto stoji in čaka, si avtomatsko misliš, da te je videl

Če 'avtomatsko misliš', voziš z možgani na off.

Enostavno je zavila pred mene ...

Po svoje je še sreča, da je bila toliko zatopljena v pogovor s sovoznikom, da me je 100% spregledala in se ni ustavila pred mano, tako da sem se ji lahko izognil po levem voznam pasu.

Ampak, če mi ne bi uspelo, bi pa verjetno tule gor razpravljali o tem, da sem priletel 200+ km/h in reva ni imela možnosti, da bi me videla.

Pač tako izgledajo rapzrave v tej temi ...

No, razprave se tukaj ponavadi začnejo z novico o nesreči in jokcanjem, kaj vse so nam tete z očali in stari strici spet storili, nakar...

Meni se je prejšnje leto zgodilo podobno, le da me je voznik zagledal in zmrznil sredi ceste tako, da ni bilo ne časa in prostora, da bi se mu umaknil in sem letel čez avto. Jaz vem, da bi lahko še kaj storil, da do nesreče ne bi prišlo. Da pa ljudje delajo napake, tako kot ta voznik, je enostavno dejstvo. In če bi jaz zadel avto z bistveno višjo hitrostjo, bi posledice zelo verjetno bile precej hujše.

Res je. A povsem isto velja za voznika avtomobila - če bi imel možgane na 'on', bi motoristova hitrost bila irelevantna.

Saj ga je videl, ampak je upravičeno domneval, da ga vidi tudi voznik avta in mu ne bo zaprl poti...

D.

A ga je zagotovo videl?

Mimo te nesreče, za katero nam niso znana vsa dejstva - če bi jaz domneval, da mi na vsakem odseku, kjer je vidljivost vozil prihajajočih iz nasprotne smeri manjša od npr. 100m, lahko prileti nizko-leteči izstrelek, potem bi obstal tam s prižganim smernim kazalcem za veke vekov in nikoli ne bi izvedel manevra, saj obstaja neka minimalna možnost, da bi s tem presekal poti nasproti vozečemu, ki vozi prehitro in ga jaz v trenutku začetka izvajanja manevra nisem videl.

CPP niso alfa in omega, so zakonski okvir s katerim vsi skupaj shajamo v prometu. In ja, hitrost oz. preseganje omejitve le te je problem, še posebej kadar je hitrost omejena zato, da omogoča varno izvajanje manevrov kot je zavijanje nasproti vozečega vozila čez tvoj vozni pas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, da se je avto prevrnil :hmm:

malo je čudno napisano. Oz. s kerim avtom se je te potem pelo dalje? Tud posnetek če pogledaš pove da se je motor zaletel v avto in prevrnil avto, potem pa se je vsede voznik v avto in odpelje. :)

Popravljeno . Popravil GKeko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5.slick gume, oz. gume brez profila so pripomogle k manjsi hitrosti trka in s tem k zmanjsevanju poskodb na oskodovancu, zaradi večje tekalne površine, kakor bi jih imele gume z profilom

TAKO SE GLASI IZVEDENSKO MNENJE CESTNO PROMETNE STROKE !!!

Dobr si jih podkupil! Gume so pa itak bile ogrete na delovno temperaturo, ne? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

No, razprave se tukaj ponavadi začnejo z novico o nesreči in jokcanjem, kaj vse so nam tete z očali in stari strici spet storili, nakar...

...

Meni se je prejšnje leto zgodilo podobno, le da me je voznik zagledal in zmrznil sredi ceste tako, da ni bilo ne časa in prostora, da bi se mu umaknil in sem letel čez avto. Jaz vem, da bi lahko še kaj storil, da do nesreče ne bi prišlo. Da pa ljudje delajo napake, tako kot ta voznik, je enostavno dejstvo. In če bi jaz zadel avto z bistveno višjo hitrostjo, bi posledice zelo verjetno bile precej hujše.

...

Glej, če bi nerodno padel ali zadel ob neko oviro in ne daj bože podlegel poškodbam, bi se v tej temi o tebi ravno tako razpisalo kot izstrelku, ki ga bogi ata ni mogel videt.

V tem jaz vidim problem tega nabijanja.

Ko motorist nima več možnosti povedati svoje zgodbe, se kar privzame, da je bil prehitr in s tem povzročitelj.

Jasno, da soudeleženec ne bo rekel, ja je prišel čisto normalno, jaz sem mu pa prednost vzel.

Pa tudi policija pri nas praviloma privzame najlažji opis - prehitra vožnja, pa še na roko jim to gre, da lahko potem primerne ukrepe izvajajo in polnijo proračun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!