Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

a če greš potem nazaj v koper greš na vrh obrnit?

Hola mojster,

če greš od Vikija nazaj proti KP ni treba it na vrh obrnit, ker je pri zgornjem izvozu iz parkirišča prekinjena črta in torej lahko zaviješ na levo proti KP :)

če povzamem: iz LJ smeri NE SMEš zavit k Vikiju, od Vikija pa LAHKO zaviješ za KP... mal je treba oznake/črte na cesti gledat, pa je kar naenkrat vse lažje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

če greš od Vikija nazaj proti KP ni treba it na vrh obrnit, ker je pri zgornjem izvozu iz parkirišča prekinjena črta in torej lahko zaviješ na levo proti KP :)

če povzamem: iz LJ smeri NE SMEš zavit k Vikiju, od Vikija pa LAHKO zaviješ za KP... mal je treba oznake/črte na cesti gledat, pa je kar naenkrat vse lažje ;)

če je prekinjena črta se lahko potem zavija iz obeh smeri ( razen če je v eno smer polna in ob njej iz druge smeri prekinjena ) ... a meni osebno ni za zavijanje iz vikija na levo proti kopru z zgornje strani parkirišča ker je nepregledno ... s spodnje strani se vidi v obe smeri - res pa da ni dovoljeno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od Vikija se zapelješ par metrov gor in prideš do križišča. Tam pa povsem legalno obrneš proti Kopru. In si zmagal.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole kar bom zdajle napisal pa ni nabijanje, ampak kruta resnica, oprostite - žalost!

Zdi se, da me letos hočejo ubiti. Enkrat dobiš na motorju prižgano svečo kot na grobu. - Naj jo dajo na avto tistim, ki nas izrivajo s ceste, spregledujejo, izrivajo, "posiljejejo" na cesti ipd... še isti dan te mam'ca z ruto (bog ji daj zdravje) zrine s ceste, pa "pozabljeni žmigovci in - danes; Da mu jebem..........čist use, kar ima p'r bajti.

Peljem po odseku ceste, kjer je kilometrsko vidno polje. Z leve, skorajda vzporedne stranske (asfaltne) ceste se približuje priključku na glavno cesto pod velikim kotom črn audi z veliko hitrostjo. Ker nikomur ne verjamem, sem bil zelo pozoren nanj in......... poglej hudiča. Če nebi (jaz seveda) grdo zavrl, bi me mulc hudičev zbil kot staro kanto. Niti hitrosti ni zmanjšal, ne pogledal levo, skratka NIČ. Zapeljal je na glavno cesto, kot da ima v rokah ročko džojstika.

Ne vem, ampak zgleda, da mi letos res strežejo po življenju.....

...Zapomnite si; Pa vam tudi, da ne bo pomote!

"Previdnost je mati modrosti"

"Neprevidnost, pa mati nezakonskih otrok!"

Samo "prevedi", pa ti bo vse jano!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a če greš potem nazaj v koper greš na vrh obrnit?

Ne ne grem, ker se z zgornje strani lepo vidi tako tiste iz ljubljanske kot tiste s koprske strani...poleg tega pa ni polne črte za zavit ven z zgornje strani...

če je prekinjena črta se lahko potem zavija iz obeh smeri ( razen če je v eno smer polna in ob njej iz druge smeri prekinjena ) ... a meni osebno ni za zavijanje iz vikija na levo proti kopru z zgornje strani parkirišča ker je nepregledno ... s spodnje strani se vidi v obe smeri - res pa da ni dovoljeno ...

Sej sploh ni point v polni črti...ampak v tem, da iz ljubljanske strani zavijati v vicky ni ravno najbolj pregledno, v vicky zavijaš počasi...tisti ki gor prileti (pa ne bomo razpravljali če je prav da divja ali ne.. .) te pozno vidi in težko pravočasno odreagira...

Popravljeno . Popravil Stasky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Policija s ceste odstranila voznika neregistriranega motornega kolesa po zasledovanju. Predvidena globa za vse prekrške, ki jih je med tem storil - 5.100€ + zaseg vozila.

http://rtvslo.si/crn...otorista/281420

Hm.. a ni bilo še pred kratkim, da je lov načeloma prepovedan? Kaj pa v primeru nesreče, kdo odgovarja? Kdo bo lahko mirno spal?

Je vredno tvegati življenja? Kaj pa če bi se policista zaletela v družinski avto z malimi otroci? Bi blo več smrtnih žrtev? Vse to za 600 € ? Te pol šef pohvali, k si mulca ujel in mu dal vzgojno?

Tak ko smo že brali/videli tudi na forumu? Se še kdo spominja dveh smrtnih žrtev na štajerskem, ko sta bila voznik in sopotnik brez čelad, razlog njunega bega in sta zato tudi oba pokojna?

Naj si vsak sam odgovori.. meni se ne lubi razburjat... samo potem naj ne jočejo "plavi" kak jim je hudo... v očeh ljudi niso junaki, že dolgo ne.

Sicer pa, ja, Aprilia RS125, motorist brez cele opreme, 20 let, premalo izkušenj, in neprimerno vreme... Se hvalijo in dajo na prvo stran novinarjem.

Namesto kazni, bi ga samo peljali na ogled v travmatološki oddelek, tam pustili za 1 dan, da bi videl kako in kaj zgledajo hude poškodbe.. Mislim, da bi marsikdo prodal motor tisto sekundo ali se vsaj zamislil.

Kdor ni sposoben sprejeti dejstva, da ga jutri ne bo več, ali bo hudo poškodovan, nima kaj delat na motorju.. pa da ne bo kdo užaljen, bodimo realni. Je sprejeto tveganje in če si to zanikate, potem vam manjka nekaj v glavi :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudn da se dec ni ubil. Policaji so ga ganjal kot da je ravnokar oropal banko, ali pa ubil nekaj ljudi. V posnetku se vidi kako nevarna je vožnja policaja, saj sledi motoristu cca 100kmh po strnjenem naselju. Samo en otrok bi skočil po žogo, končal pa pod kolesi policaja. V tem primeru sigurno bi posnetek seveda zbrisali....

Če bi bli za vse narkomane in ostale preprodajalce ter lopove take ZAGRETI bi bilo zelo lepo!

Tako kot je Iztek dejal... ali je plačilni nalog vreden življenja motorista ter ostalih udeležencev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.. a ni bilo še pred kratkim, da je lov načeloma prepovedan? Kaj pa v primeru nesreče, kdo odgovarja? Kdo bo lahko mirno spal?

Je vredno tvegati življenja? Kaj pa če bi se policista zaletela v družinski avto z malimi otroci? Bi blo več smrtnih žrtev? Vse to za 600 € ? Te pol šef pohvali, k si mulca ujel in mu dal vzgojno?

Namesto kazni, bi ga samo peljali na ogled v travmatološki oddelek, tam pustili za 1 dan, da bi videl kako in kaj zgledajo hude poškodbe.. Mislim, da bi marsikdo prodal motor tisto sekundo ali se vsaj zamislil.

Nakladaš tja v tri dni. "Kaj pa če" argumenti so najbolj kilav možen izgovor.

Tole ni bilo kaj pa če, tole je taisti voznik v resnici že povzročil:

"20-letnik je februarja letos z osebnim avtomobilom povzročil tudi hudo prometno nesrečo, kjer je bila udeleženka v nesreči hudo poškodovana."

In če bi povzročil še eno takšno nezgodo potem bi seveda vsi hvalili Policiste, da ja, bolje da so ga niso preganjali, kaj pa če ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakladaš tja v tri dni. "Kaj pa če" argumenti so najbolj kilav možen izgovor.

Tole ni bilo kaj pa če, tole je taisti voznik v resnici že povzročil:

"20-letnik je februarja letos z osebnim avtomobilom povzročil tudi hudo prometno nesrečo, kjer je bila udeleženka v nesreči hudo poškodovana."

In če bi povzročil še eno takšno nezgodo potem bi seveda vsi hvalili Policiste, da ja, bolje da so ga niso preganjali, kaj pa če ...

Odebeljen del sem namenoma zamolčal, da bi se lahko dušebrižniki vseh moto-divjakov na miru spihali.

Sam pregon smo v preteklosti že pošteno predelali. Če bi omenjeni ustavil, kot to veleva zakon, potem vsega tistega kar se je zgodilo potlej (med zasledovanjem) ne bi bilo...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, ker sem ti pokvaril "salto mortale" :D

Imam pač navado, da skušam prebrati in pridobiti več informacij, preden se vržem v razgreto debatiranje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma sem zelo proti jokcanjem, ki jih običajno producirajo ljubitelji prekrškov in prekrškarjem.

A ogled tega videa mi je toliko dvignil pritisk, da sem všečkal Izek-ovo objavo in še nekaj njih.

Pa ne zato, ker bi take pobege odobraval. Nasprotno, prepričan sem, da je take voznike nujno odstraniti s ceste.

Še celo, če bi ga odstrelili s ceste, bi bilo meni bolj všečno kot tole kar so sedaj počeli. Ker odstrel bi se lahko izvedel brez nevarnosti za ostale udeležence v prometu.

To kar pa so počeli sedaj, pa je bilo zelo nevarno za ostale nedolžne udeležence. Poskušali so lastno neumnost še malo zakriti in so posnetek odrezali ravno v trenutku, ko se je policist pognal v prehitevanje v popolnoma nepregledni situaciji desnega ovinka. Mater mu jebem policajsku! Zanimal ga je samo njegov lasten adrenalin in užitek v posnemanju debilnih likov iz kriminalnih filmov.

V prometni situaciji kakršna je bila in tam, kjer se je to zasledovanje izvajalo je popolnoma izvedljivo tega prekrškarja dobiti na umirjen način z zaporo prometa oz. s kaznovanjem s pomočjo samega posnetka.

Policaji znajo danes samo posedati za radarji ali pa polniti deficit svojega ega s provido. Vse za občutek nadvlade in skubljenje ljudi.

Očitno vedno bolj polzimo v policijsko državo. In potem si en bumbar upa to še dati na televizijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odebeljen del sem namenoma zamolčal, da bi se lahko dušebrižniki vseh moto-divjakov na miru spihali.

Sam pregon smo v preteklosti že pošteno predelali. Če bi omenjeni ustavil, kot to veleva zakon, potem vsega tistega kar se je zgodilo potlej (med zasledovanjem) ne bi bilo...

Tisti del nima pri zgodbi prav nobene veze. Ker ravno toliko drži logika, če ga ne bi tako zasledovali, se tisto ne bi zgodilo. Tu je 1:1.

Bistvo je kako zadeva vpliva na ostale udeležence. Čisto me b.k. če se tak ubežnik sam nekje razlima ob kakšni škarpi. Še kako pa se me tiče, če napihnjen policaj okoli ovinka prileti vame, ki se peljem po predpisih. Ker od njega pričakujem, da je za tako zasledovanje usposobljen do tolikne mere, da to izvede brez nevarnosti za ostale. In očitno niso. Predvsem v podstrešju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti del nima pri zgodbi prav nobene veze. Ker ravno toliko drži logika, če ga ne bi tako zasledovali, se tisto ne bi zgodilo. Tu je 1:1.

Bistvo je kako zadeva vpliva na ostale udeležence. Čisto me b.k. če se tak ubežnik sam nekje razlima ob kakšni škarpi. Še kako pa se me tiče, če napihnjen policaj okoli ovinka prileti vame, ki se peljem po predpisih. Ker od njega pričakujem, da je za tako zasledovanje usposobljen do tolikne mere, da to izvede brez nevarnosti za ostale. In očitno niso. Predvsem v podstrešju!

Policist ima za takšno početje posebej opremljen in označen avto, opozarja pa tudi z lučmi in/ali sireno. Nobeno vozilo na nujni vožnji tega ne izvaja tako, da bi bila nevarnost za druge neobstoječa in vsi vozniki vozil na nujni vožnji so dolžni to opraviti tako, da po nepotrebnem ne ogrožajo drugih udeležencev in sebe. Če se pri tem zaletijo in se ugotovi, da se tega niso držali, potem nosijo tudi posledice.

Sam sem se že veselo umikal tako rešilcu kot policijskemu avtomobilu, tako doma kot tudi v tujini zatorej nimam s tem popolnoma nobenih težav.

P.S.

Pregon takšnih kršiteljev nima nobene veze s policijsko državo.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zihr se celo sezono voziš po predpisih,

yeah right, pol pa hyundai rata audi :smoke:

Lej, ne sodi drugim hlače po sebi!

Vsakdo kdaj nevede in nehote stori kakšen manjši prekršek. Vendar načeloma vedno pazim, da predpisov ne kršim, ker grem raje sam na čevape in pivo, kot pa da bi policajem za malico dajal. To drži za tiste male prekrške, ki so danes kaznim nesorazmerno dragi. Kar se tiče težjih prekrškov, pa kar verjemi, da jih ne počnem in tudi pod razno ne toleriram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policist ima za takšno početje posebej opremljen in označen avto, ...

Sam sem se že veselo umikal tako rešilcu kot policijskemu avtomobilu, tako doma kot tudi v tujini zatorej nimam s tem popolnoma nobenih težav.

P.S.

Pregon takšnih kršiteljev nima nobene veze s policijsko državo.

Fritz, vse to mi je kristalno jasno in tudi sam se vedno umikam vsem vozilom na nujni vožnji.

In res je pregon sam nima veze s policijsko državo. Stanje uma policistov, ki ga izvajajo na način kot se ga da videti pa še kako!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se pelješ po predpisih, se pelješ po predpisih in ne delaš nobenih prekrškov. Tukaj ni "sivih con". Je ali pa ni.

Se nanaša tudi na tisto famozno nalepko, vozim po predpisih....pol ga pa vidiš ko piči slabih 70 čez naselje....

Se pa strinjam, da je takšen pregon brezvezen. Se da to na veliko elegantnejši način rešit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo jasno kaj me je na posnetku zmotilo in mi zamrznilo kri, prilagam screenshot tega trenutka.

Če bi to naredil motorist policist, bi bilo sprejemljivo, ker je šlo za avtomobil, pa enostavno ni, ker je obstajala verjetnost čelnega trčenja z morebitnim nasproti vozečim vozilom, ki bi bilo bližje, kot ono belo ki je dejansko bilo.

Jajca od mopeda, ki ga je vozil smrkavec, bi s provido, ki menda razpolaga s spoštljivim številom konj lahko nekajkrat prehitel. A se je raje odločil za nadaljne zasledovanje in nabiranje višine kazni. Ni šlo za izločitev nevarnega voznika iz prometa, temveč eksemplarno kaznovanje z visoko kaznijo!

Brez te situacije na posnetku kakšnih posebnih pripomb sploh ne bi imel. Bi pa bilo zanimivo videti, kako se je končalo.

post-33199-0-53256000-1334912107_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!