Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Če se pelješ po predpisih, se pelješ po predpisih in ne delaš nobenih prekrškov. Tukaj ni "sivih con". Je ali pa ni.

Se nanaša tudi na tisto famozno nalepko, vozim po predpisih....pol ga pa vidiš ko piči slabih 70 čez naselje....

"Sive cone" so že v območju toleranc merilnih naprav in napačnih in nasprotujočih si signalizacijah, ki jih je kar nekaj pri nas.

Te nalepke pa nimam in je ne bom imel tako kot tudi 70 čez naselje ne vozim. Ne rečem pa, da kdaj ne spregledam in kak trenutek ne peljem 54km/h.

Ja se strinjam, gre v prvi vrsti za nabiranje norme in polnjenje proračuna.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo jasno kaj me je na posnetku zmotilo in mi zamrznilo kri, prilagam screenshot tega trenutka.

Če bi to naredil motorist policist, bi bilo sprejemljivo, ker je šlo za avtomobil, pa enostavno ni, ker je obstajala verjetnost čelnega trčenja z morebitnim nasproti vozečim vozilom, ki bi bilo bližje, kot ono belo ki je dejansko bilo.

Jajca od mopeda, ki ga je vozil smrkavec, bi s provido, ki menda razpolaga s spoštljivim številom konj lahko nekajkrat prehitel. A se je raje odločil za nadaljne zasledovanje in nabiranje višine kazni. Ni šlo za izločitev nevarnega voznika iz prometa, temveč eksemplarno kaznovanje z visoko kaznijo!

Kamera ti dejansko ne more pokazati celotne situacije in vidnega polja, kakor to vidi voznik in njegova presoja je očitno bila, da se ta manever da izpeljati.

Prehitevanje motorista bi v takšni situaciji zlahka pomenilo stik z vozili in vse kar temu sledi...

Pri vsakem zasledovanju s provido se seveda nabere za cel kup prekrškov. So pa to naredili v času štrajka ko namenoma ne kasirajo za prekrške, torej ni bil namen inkasantstvo ampak takšna kazen, ki bo divjaka močno prizadela. Sicer pa mi ni jasno, zakaj nimajo v prav vseh patruljnih vozilih kamero in računalniški terminal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamera ti dejansko ne more pokazati celotne situacije in vidnega polja, kakor to vidi voznik in njegova presoja je očitno bila, da se ta manever da izpeljati. ...

Ne zaupam slepo nobeni uradni osebi samo zato ker je uradna. In v konkretni situaciji nepreglednega ovinka me ne prepričaš.

... So pa to naredili v času štrajka ko namenoma ne kasirajo za prekrške, torej ni bil namen inkasantstvo ampak takšna kazen, ki bo divjaka močno prizadela.

Kakšna razlika pa je v kasiranju za prekršek ali za kazen? :stupid:

Oz. ali naj ta tvoj stavek razumem tako, da je namen zasledovanja s provido vzpodbuditi tako vožnjo, da se bo čimveč nabralo in njega čimbolj udarilo, ne pa čimprej odstranilo trenutno kršitev - nevarnost. No to bi samo potrdilo, da se vse ostale udeležence smatra samo za morebitno kolateralno škodo in da gre za neko vrsto maščevalnost.

Vidiš, ravno to je tisto o čemer govorim, da me moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30-dober ScreenShot si naredil. Navedel si tudi, da nebi bilo fino, če bi se nasproti pripeljal ti (z motorjem?). Kaj pa bi bilo, če bi nasproti prišel do vrha naložen hlodar? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30-dober ScreenShot si naredil. Navedel si tudi, da nebi bilo fino, če bi se nasproti pripeljal ti (z motorjem?). Kaj pa bi bilo, če bi nasproti prišel do vrha naložen hlodar? :eek:

Sploh ni bistvo kdo bi se pripeljal nasproti, temveč realna možnost, da bi pripeljal kdorkoli.

Pri tem me za policaja še najmanj skrbi, saj je on tisti, ki upravlja situacijo in ki je plačan za nevarno delo.

Nikakor pa ni plačan in pooblaščen za ogrožanje nedolžnih udeležencev v prometu.

Pri kakršnikoli akciji kateregakoli organa je nujno, da se najprej pretehta nevarnost za ostale. Da se te spravlja v nevarnost mora obstajati zelo tehten razlog. Jaz ga tu ne vidim.

In ponavljam preden neham tu pametovati, da nimam čisto nič proti temu, da se uporabi vsa legalna sredstva, da se nevarne voznike odstrani iz prometa. A ne na škodo varnosti ostalih!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni bistvo kdo bi se pripeljal nasproti, temveč realna možnost, da bi pripeljal kdorkoli.

Pri tem me za policaja še najmanj skrbi, saj je on tisti, ki upravlja situacijo in ki je plačan za nevarno delo.

Nikakor pa ni plačan in pooblaščen za ogrožanje nedolžnih udeležencev v prometu.

Pri kakršnikoli akciji kateregakoli organa je nujno, da se najprej pretehta nevarnost za ostale. Da se te spravlja v nevarnost mora obstajati zelo tehten razlog. Jaz ga tu ne vidim.

In ponavljam preden neham tu pametovati, da nimam čisto nič proti temu, da se uporabi vsa legalna sredstva, da se nevarne voznike odstrani iz prometa. A ne na škodo varnosti ostalih!

Hyunday namesto generalnega policijskega :OK: :OK: al pa predsednika...

No na žalost je dejstvo polnjenja proračuna na prvem mestu, zatem pride šele varnost v cestnem prometu, žal tak je vrstni red pri nas..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakladaš tja v tri dni. "Kaj pa če" argumenti so najbolj kilav možen izgovor.

Tole ni bilo kaj pa če, tole je taisti voznik v resnici že povzročil:

"20-letnik je februarja letos z osebnim avtomobilom povzročil tudi hudo prometno nesrečo, kjer je bila udeleženka v nesreči hudo poškodovana."

In če bi povzročil še eno takšno nezgodo potem bi seveda vsi hvalili Policiste, da ja, bolje da so ga niso preganjali, kaj pa če ...

Brez zamere.. ampak, tole ni osamljen primer. Vem za nekoga, ki je ravno tako povzročil zelo zelo hudo nesrečo s skorajšnjim smrtnim izidom.. in kaj se je od takrat naredilo?

No, od takrat, do danes, je še vsa zadeva na sodišču, njemu so vzeli izpit do sojenja.. Ugibaj kaj počne gospod, še vedno se vozi po cesti (brez izpita), ker je imel kasko in si je kupil nov avtomobil..

Zdaj mi pa še enkrat razloži, kako je to nabijanje v tri dni?

Da še omenim, da je razbil že več avtomobilov in se še vedno veselo vozi.. dokler ne bo res nekoga spravil s tega sveta..

( Pravijo.. da bi lahko bilo pri nas takšnih vsaj 2-3% če ne več.. kar na našo populacijo nanese kar veliko število voznikov. )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo jasno kaj me je na posnetku zmotilo in mi zamrznilo kri, prilagam screenshot tega trenutka.

Če bi to naredil motorist policist, bi bilo sprejemljivo, ker je šlo za avtomobil, pa enostavno ni, ker je obstajala verjetnost čelnega trčenja z morebitnim nasproti vozečim vozilom, ki bi bilo bližje, kot ono belo ki je dejansko bilo.

Jajca od mopeda, ki ga je vozil smrkavec, bi s provido, ki menda razpolaga s spoštljivim številom konj lahko nekajkrat prehitel. A se je raje odločil za nadaljne zasledovanje in nabiranje višine kazni. Ni šlo za izločitev nevarnega voznika iz prometa, temveč eksemplarno kaznovanje z visoko kaznijo!

Brez te situacije na posnetku kakšnih posebnih pripomb sploh ne bi imel. Bi pa bilo zanimivo videti, kako se je končalo.

se 100% strinjam in kot sem že na Fbju zapial pod posnetek (poglejte si ga) http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/video-policija-lovila-pobesnelega-motorista je tule copy paste moje objave: ok, mulc je bučman, sam a sm jst edini k sm vidu, da je z marico norel za njim 148km/h skoz naselje, vozil v škarje itd? A se ti "preganjalci" sploh zavedajo, da folk ne gleda kje vozi in jih bi zlahka spregledali, ter povzročili hudo prometno nesrečo? Poleg tega sem pa skoraj prepričan, da so mulca poznali...ja..ujeti prekrškarja je nujno, pa neglede na posledice.. žalostno, zares žalostno. Sprašujem se kdo je v tem primeru večji idiot!!!
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamera ti dejansko ne more pokazati celotne situacije in vidnega polja, kakor to vidi voznik in njegova presoja je očitno bila, da se ta manever da izpeljati.

Prehitevanje motorista bi v takšni situaciji zlahka pomenilo stik z vozili in vse kar temu sledi...

Pri vsakem zasledovanju s provido se seveda nabere za cel kup prekrškov. So pa to naredili v času štrajka ko namenoma ne kasirajo za prekrške, torej ni bil namen inkasantstvo ampak takšna kazen, ki bo divjaka močno prizadela. Sicer pa mi ni jasno, zakaj nimajo v prav vseh patruljnih vozilih kamero in računalniški terminal.

Serješ neumnosti. Prehiteval je v škarje in pika, ogrožal je druge bolj kot mulc na motorju.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakladaš tja v tri dni. "Kaj pa če" argumenti so najbolj kilav možen izgovor.

Tole ni bilo kaj pa če, tole je taisti voznik v resnici že povzročil:

"20-letnik je februarja letos z osebnim avtomobilom povzročil tudi hudo prometno nesrečo, kjer je bila udeleženka v nesreči hudo poškodovana."

In če bi povzročil še eno takšno nezgodo potem bi seveda vsi hvalili Policiste, da ja, bolje da so ga niso preganjali, kaj pa če ...

Veš, če gre za znanega prekrškarja (bdw, večina povratnikov je znanih) ni potrebe po pregonu po cesti, ampak je potreba po dobrem sodstvu ki ga spravi za zapahe.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......hm, drugače pa.....a niso policisti v takem primeru na " nujni vožnji "?

Modre luči pa to.....kaj že to pomeni za ostale udeležence v prometu ???? :hmm:

.....ja drugače pa tudi jaz ne odobravam pregona.....na princip dejmo ga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dami34, kako boš pa vedu ker norc je za balanco? Po, na papir narisani tablici? Na hrbtu ne vidim napisanega imena, priimka in naslova voznika.

Sam poznam en žalosten primer podobnega serijskega prekrškarja. Z avtom je od zadaj do smrti povozil kolesarko katera je vozila po kolesarski stezi. Še na sodišču se je obnašal arogantno nesramno. Za take je zdravilo keha za kakšnih 10 let in astronomska odškodnina, ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zaupam slepo nobeni uradni osebi samo zato ker je uradna. In v konkretni situaciji nepreglednega ovinka me ne prepričaš.

Kakšna razlika pa je v kasiranju za prekršek ali za kazen? :stupid:

Oz. ali naj ta tvoj stavek razumem tako, da je namen zasledovanja s provido vzpodbuditi tako vožnjo, da se bo čimveč nabralo in njega čimbolj udarilo, ne pa čimprej odstranilo trenutno kršitev - nevarnost. No to bi samo potrdilo, da se vse ostale udeležence smatra samo za morebitno kolateralno škodo in da gre za neko vrsto maščevalnost.

Vidiš, ravno to je tisto o čemer govorim, da me moti.

Glede zaupanja se strinjam s teboj, tako kot ti praviš, policist je plačan in odgovoren za svoje delo...kje je pa meja koliko lahko ogroža druge udeležence, ko je na nujni vožnji pa ni napisano. Omenjeno je nepotrebno ogrožanje...če meniš da iz priloženega posnetka gre za to, predlagam, da proti policistu vložiš ovadbo ali pa da od policije zahtevaš pojasnilo o ustreznosti postopanja uradnih oseb v tem primeru.

Razlika med inkasantsvom in kaznijo je, da gre v prvem primeru za lahkotno nabirko denarja od celotne populacije, za minorne prekrške in na odseku, kjer je to najlažje narediti...kazen pa si zaslužiš, ko ga res serješ.

Namen zasledovanja je, da se zasledovanega prisili v ustavljanje, nakar se ga identificira in se postopek nadaljuje. Če je ob vsem tem na razpolago kamera se vsi prekrški, ki jih je bežeči med tem naredil, lepo evidentirajo in seštejejo. Če bi takoj ustavil, potem vsega tega ne bi bilo in na znak policista se ustavi.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dami34, kako boš pa vedu ker norc je za balanco? Po, na papir narisani tablici? Na hrbtu ne vidim napisanega imena, priimka in naslova voznika.

Sam poznam en žalosten primer podobnega serijskega prekrškarja. Z avtom je od zadaj do smrti povozil kolesarko katera je vozila po kolesarski stezi. Še na sodišču se je obnašal arogantno nesramno. Za take je zdravilo keha za kakšnih 10 let in astronomska odškodnina, ...

ponovno si poglej video, preberi komentarje :
, jaz ne debatiram o kretenu na motorju, ampak o budalah v marici! Če je že mulc ogoržal promet , se je to ogrožanje z neumnim brezglavim pregonom povečalo za 500%. Ta debata se vije že od začetka te teme. Definitivno, je bil opažen in posnet. A misliš da ga ni moč dobiti? Lahko se tudi malce bolj počasi vozi za njim. prvič: bo manj divjal in drugič: tudi oni ne bodo divjali, kajti s širino svojega vozila so najmanj 3x trčili. Če pogledaš posnetek: najmanj eno prehitevanje v škarje se je komaj izšlo, zavijanje v križišču okrog kamiona tudi komaj komaj. Kaj pa če bi v tistem trenutku stopil pešec pred kamion? Gladko bi ga povozili.

Če nadaljujem. Iz iskušenj vem da nekateri vozniki poslušajo v vozilu glasbo zelo na glas in ne slišijo nič, da veliko folka ne gleda v vzvratna ogledala...za mene je njihova vožnja najmanj NEUMNA!!!

Pričujoč posnetek je dokaz koliko zmorejo naši organi pregona. Namreč ujeti mulca s kartonsko tablico. In to je to. Miljonskih oškodovanj družbene lastnine, kjer tudi posledično umre veliko ljudi, pa niso v stanju zajeziti in kogarkoli uloviti. Še pri Kameniku nimajo pojma ali je nosil tiste superge ali ne.

Pa še to, ta pregon me spominja na reklo naše vlade: je treba varčevat, pa naj stane kolikor hoče!

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponovno si poglej video, preberi komentarje :

, jaz ne debatiram o kretenu na motorju, ampak o budalah v marici!

Komentarji na youtube niso nič boljši niti bolj argumentirani od tvojih. In od kje ti podatek, da so policisti zasledovanje izvajali z 'marico' oz. kombijem?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšno jokcanje.če policija ne naredi nič, ni prav;če naredi kot je v tem primeru, spet ni v redu.vozilo je bilo na intervencijski/nujni vožnji z ustreznimi svetlobno-zvočnimi signali, torej se ve kakšen mora biti odziv ostalih udeležencev v prometu.nikjer nisem zasledil večjega ogoržanja policistov na okolico in promet, verjemite, da tudi policisti so ljudje in ne vozijo ravno brezglavo, kot ugotavljate "strokovnjaki" tule na forumu.če bi mulo ustrezno odreagiral/ustavil bi ne bilo potrebno vsega tega.mulo je brezobrazen in nesramen, kar s svojim obnašanjem dokazuje.mulotu je vseeno glede kazni, ker dobro ve, da mu nič ne morejo, ker nimajo kje vzeti.za take primere bi moralo biti kot ponekod v tujini, kjer kazni ne zastarajo.boš pa čez 30 let plačal, če sedaj ne moreš.

ne boste odkrili tople vode tko da....grem kaj bolj pametnega počet, kot je tole branje nabijanja na forumu.

sicer pa, le kako je posnetek prišel tkole v javnost?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dami34: Jest sem samo repliciral na tvoj zapis:

Poleg tega sem pa skoraj prepričan, da so mulca poznali..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, a to da so proti koncu posnetka ob transformatorsko postajo stisnili pešca, ki se je zbal za svoje življenje, je pa OK? še sami napišejo da je bila hitrost preko 100. Kaj če bi zdrsnili z vozilom in ga ubili?

Tako ali tako so tablico motorista že davno nazaj popisali in bi ga lahko izsledili. Da ne rečem, da so v škarjice vsaj 2x zelo na knap prišli z nasprotnim prometom, kar je če bi tam ničslutečega zadeli? Bognedaj otroka, ki bi stekel na cesto...

Zares odgovorno, moram rečt. Šerifi eni...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno so si res zapisali - na papir napisano registrsko oznako neregistriranega motorja...

Kaj če bi, če bi, bognedaj itn. Bognedaj, da bi takle ropal banko ali trgovino in pri tem ubil koga od vaših. Če bi bežal na motorju, bi po mnenju nekateri bilo edino pravilno, da ga policija pusti pri miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komentarji na youtube niso nič boljši niti bolj argumentirani od tvojih. In od kje ti podatek, da so policisti zasledovanje izvajali z 'marico' oz. kombijem?

od kje tebi info, da marica pomeni kombi, zrad mene je lahko bil amg marcedes.....dejstvo je da je osebno vozilo široko najmanj 180cm. Pa pustmo to, mulci s prepolnimi jajci preganjajo mulca...za par dni bo na hladnem, potem pa spet jovo na novo.

p.s. včasih so tovariši miličniki prišli lepo čez par dni na dom in gladko odpeljali prekrškarja...in to znajo tudi sedaj, samo malo pameti v glavi je potrebno imeti.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšno jokcanje.če policija ne naredi nič, ni prav;če naredi kot je v tem primeru, spet ni v redu.vozilo je bilo na intervencijski/nujni vožnji z ustreznimi svetlobno-zvočnimi signali, torej se ve kakšen mora biti odziv ostalih udeležencev v prometu.nikjer nisem zasledil večjega ogoržanja policistov na okolico in promet, verjemite, da tudi policisti so ljudje in ne vozijo ravno brezglavo, kot ugotavljate "strokovnjaki" tule na forumu.če bi mulo ustrezno odreagiral/ustavil bi ne bilo potrebno vsega tega.mulo je brezobrazen in nesramen, kar s svojim obnašanjem dokazuje.mulotu je vseeno glede kazni, ker dobro ve, da mu nič ne morejo, ker nimajo kje vzeti.za take primere bi moralo biti kot ponekod v tujini, kjer kazni ne zastarajo.boš pa čez 30 let plačal, če sedaj ne moreš.

ne boste odkrili tople vode tko da....grem kaj bolj pametnega počet, kot je tole branje nabijanja na forumu.

sicer pa, le kako je posnetek prišel tkole v javnost?

in zakaj je prišel v javnost....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dami34: Jest sem samo repliciral na tvoj zapis:

Poleg tega sem pa skoraj prepričan, da so mulca poznali..

točno to, policija ima kljub zastarelim pcjem dovolj informacij in vodijo evidence. Vse kar si policaj zapiše v svoj blokec, se potem tudi vpiše v evidence..verjemi da imajo določene info tudi o meni in tebi, o večkratnih prekrškarjih pa 100% obstaja še kaj drugega.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno so si res zapisali - na papir napisano registrsko oznako neregistriranega motorja...

Kaj če bi, če bi, bognedaj itn. Bognedaj, da bi takle ropal banko ali trgovino in pri tem ubil koga od vaših. Če bi bežal na motorju, bi po mnenju nekateri bilo edino pravilno, da ga policija pusti pri miru.

Ni res, se ga da tudi drugače izslediti. Točno se ve kak motor je bil. Preveriš vse aprilie 125 cmm in ga hitro imaš. Samo potem ni zanimivega pregona kot v Ameriki. BDW tudi roparje sefov NLB so dobili...pa nihče ni divjal za njimi. Le potruditi se je potrebno.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno bi pregon motoristov omejil na...pregon v primeru ropa, uboja in nato pobega z motorjem in v primeru, da se izsledi motorista, ki pobegne, ker nima izpita, registreranega motorja, celade,...v prvem primeru je pregon upravicen, v drugem pa bi z opozorili zaustavljal takega modela...kak kilometer, da se ga dobro posname in nato postopek odkrivanja...skoda zivljenj, za prekrsek, ker to je prekrsek, ne zlocin...

Popravljeno . Popravil mataur
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej šlo je za večkratnega kršitelja, ki je pred kratkim povzročil hudo prometno nesrečo.

S čelado na glavi, neregistriranim motorjem in pa brez tablice, me zanima, kako bi ga spustili in mu vse to potem tudi dokazali? Glede na to, da že tukaj na forumu dobiš vsega boga nasvetov, kako se izogniti plačilu stacionarnih radarjev in podobnih zadev me resno zanima, kako bi mu pravni strokovnjaki dokazali pol dneva kasneje, ko bi ga policaji pohopsali v kakšnem kafiču, da je bil on. Seveda lahko policaj brez težav ve za koga gre, sej niso po župi priplavali in poznajo lokalne zadeve, se pa zavedajo, da je potem dokazovati identiteto takšnega voznika v kazenskem postopku praktično nemogoče.

In spuščati takšne povratnike na cesto in jih tam pustiti za jasnim navodilom, da se jih ne preganja, ker bi se mogoče komu enkrat mogoče nekje lahko kaj zgodilo? No verjetnost, da se bo komu kaj zgodilo s strani takšnih povratnikov je neprimerno večja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!