Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred eno uro, Kawalir pravi:

 

pred 6 urami, jskrablin pravi:

GasGas. Se vidi da si začetnik :P 

 

 Upam si trditi, da izkušenj iz enega okolja ne gre prenašati v drugo okolje, saj bi sicer Gustelj rekel, da lahko zgoraj navedeno obvladaš tudi, če greš na off road ali pisto, pa ni zapisal tako.:nono: 

...

Vsem, ki ste pametni glede manj izkušenih, predlagam, da prenehate :SS, ampak raje svoje znanje in izkušnje delite z tistimi, ki so manj izkušeni...

 

Bom delil svoje dolgoletne izkušnje še s teboj, čeprav sem to že parkrat zapisal.

Trdim in stojim za tem, da izkušnje iz off roada še kako koristijo na cesti! Ne vem kdo je ta Gustelj ampak če trdi nasprotno, ga ne morem jemati resno.

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Joker said:

Bom delil svoje dolgoletne izkušnje še s teboj, čeprav sem to že parkrat zapisal.

Trdim in stojim za tem, da izkušnje iz off roada še kako koristijo na cesti! Ne vem kdo je ta Gustelj ampak če trdi nasprotno, ga ne morem jemati resno.

Mitja Gustinčič?

Magisterij vožnje motocikla.

In sem prepričan,da on tega, da off road ne koristi ne bi nikoli trdil....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, C eagle pravi:

Mitja Gustinčič?

Magisterij vožnje motocikla.

In sem prepričan,da on tega, da off road ne koristi ne bi nikoli trdil....

 

Za nekatere...

Biblija motociklizma?

Krščanska biblija?

Je v biblijah vse res?

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, C eagle said:

Mitja Gustinčič?

Magisterij vožnje motocikla.

In sem prepričan,da on tega, da off road ne koristi ne bi nikoli trdil....

 

Saj nisem napisal, da je trdil, da off road ne koristi, NI pa niti napisal, da koristi, pač pa je izpostavil trening varne vožnje. Če pa bi off road res tako koristil, bi ga verjetno priporočil vsaj kot alternativno opcijo, pa je ni. Samo to sem želel povedati. Ne dvomim, da off road ne pomaga bolje obvladati motorja, spoznati obnašanje na različnih podlagah in situacijah, ampak dvomim, da tako zelo pomaga na cesti. Zakaj potem ni organiziranih off road tečajev, da bi se tam učili obvladanja motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Kawalir said:

Saj nisem napisal, da je trdil, da off road ne koristi, NI pa niti napisal, da koristi, pač pa je izpostavil trening varne vožnje. Če pa bi off road res tako koristil, bi ga verjetno priporočil vsaj kot alternativno opcijo, pa je ni. Samo to sem želel povedati. Ne dvomim, da off road ne pomaga bolje obvladati motorja, spoznati obnašanje na različnih podlagah in situacijah, ampak dvomim, da tako zelo pomaga na cesti. Zakaj potem ni organiziranih off road tečajev, da bi se tam učili obvladanja motorja?

Najbolj zaradi tega, ker je to specifičen motor, ki si ga lasti malo ljudi, po navadi ni legalen za na cesto in se z njim ne smeš vozit kar povprek kjer se ti zahoče....Za navadne cestne motorje pa je dovolj manjše parkirišče in imaš tečaj varne vožnje :P

Za ostalo ti je povedal @jskrablin, svoje pa je dodal še @MdAzz....

 

Popravljeno . Popravil C eagle
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kawalir said:

 Zakaj potem ni organiziranih off road tečajev, da bi se tam učili obvladanja motorja?

Ker dobis kazen za voznjo po naravnem okolju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kawalir pravi:

Zakaj potem ni organiziranih off road tečajev, da bi se tam učili obvladanja motorja?

Kdo pravi da jih ni?

Sam ta hec (razen v primeru AMZS) ni zelo poceni. Pa offroada ne moreš vozit tako kot po cesti - malo čez Ride v Postojno na kofe in nazaj. Vedno se precej gara za krmilom. Kr vprašaj koga, ki je v ne najboljši formi malo s trialom prdel po Vranskem v sklopu tečaja varne vožnje. Legalnost vožnje je tudi lahko vprašljiva kot je omenil @krucymucy Sam resnici na ljubo to ni tak hud problem, MX prog je precej, enduro terenov se pa tudi najde magari onstraj južne meje. Oni bolj u easy ga komot po gozdnih cestah vozijo čisto legalno. Če maš voljo, je super. Če je nimaš, se motor z opremo hitro proda.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Snecer pravi:

Borutta bi lahko povabili, ker je že bil :) in ve kakšne so lahko težave s čredo

Brez njega jaz sploh ne grem zraven! :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, solorider pravi:

Brez njega jaz sploh ne grem zraven! :lol1:

Tud jaz ne, če gre bo vsaj zanimivo še par let na MS , ko bo obkladal ljudi z psihijatričnimi nasveti .....:lol1: 

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Tud jaz ne, če gre bo vsaj zanimivo še par let na MS , ko bo obkladal ljudi z psihijatričnimi nasveti .....:lol1: 

Sem ravnokar prebral v temi GG neko poveličevanje, ker menda nihče ne zna voziti v koloni. 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Sem ravnokar prebral v temi GG neko poveličevanje, ker menda nihče ne zna voziti v koloni. 

Če boš ti poleg , potem sem miren :ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat, na enem drugem forumu, sem zapisal, da ko si starejši (hm, izgleda da to za motoriste ne velja) ugotoviš da ne rabiš takoj vsega prehitet. Tukaj bi dodal še da tudi ne rabi cel čas letet 200+ samo zato ker motor zmore...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Faaakkk. Zdej sem tle prebral. Komaj. Zdej pa naprej. 

A je še velik ?klek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, mladench said:

Čudno. Se pravi je prilagodil hitrost razmeram na cesti pa vseeno padel :hmm:

če ne druzga, bodo vsaj grbino sanirali...

Želim mu čimprejšnje okrevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, dreja_123 pravi:

Vzrok za padec motorista policista je grbina na cesti. O neprilagojeni hitrosti se tokrat ne govori :)

https://www.primorske.si/kronika/policist-padel-in-si-zlomil-nogo

Želim mu hitro okrevanje.

Tu so pa druga pravila in zakoni! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnč mi je en policaj reku v Ljubljani, ko sem bil na kufetu in zravn parkiran motor, da sem verjetno kr kriu ko me ustaujo, ker sem bil zihr prehiter ... pa sm mu reku, da nj raje prisede na kufet, pa je reku, če ne bi bil v uniformi in meu oprauk, bi se sigiurno usedu in z mano pogovoru :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Kawalir pravi:

Zakaj mora vedno veljati to hebeno deljenje na leve in desne, na "izkušene" in "začetnike" itd.? Kot sem nekoč zasledil, se je @maus ponujal za kaj takšnega, in glede tega kapo dol dam. Veliko več cenjenja, ne le nekaj lajkov in smeškov pri komentarjih boste poželi, če se boste kdaj dali komu na razpolago tudi v tej smeri. Bo padla kava, pa tudi kakšno kosilo, nič bat!

Tole je preklemano dobra ponudba, ki bi jo z veseljem izkoristil, tako da, če se kakšen od motoristov inštruktorjev žrtvuje za enga začetnika itak da častim kosilo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, maus pravi:

zadnč mi je en policaj reku v Ljubljani, ko sem bil na kufetu in zravn parkiran motor, da sem verjetno kr kriu ko me ustaujo, ker sem bil zihr prehiter ... pa sm mu reku, da nj raje prisede na kufet, pa je reku, če ne bi bil v uniformi in meu oprauk, bi se sigiurno usedu in z mano pogovoru :P

 

Prasec ni hotel kave placat!  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dreja_123 pravi:

Vzrok za padec motorista policista je grbina na cesti. O neprilagojeni hitrosti se tokrat ne govori :)

https://www.primorske.si/kronika/policist-padel-in-si-zlomil-nogo

Želim mu hitro okrevanje.

Če bi padel katerikoli drugi motorist bi bil vzrok neprimerna hitrost...:twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, lukec pravi:

Če bi padel katerikoli drugi motorist bi bil vzrok neprimerna hitrost...:twak:

Pa poloznico bi dobil pa pike....

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!