Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

No pa napišimo še kako bi se to moralo odvijati po mojem.

Kot smo videli, se je zadeva začela, ker so opazili papirnato tablico na motorju. Ko so začeli postopek, se je dirka začela in napetost in nevarnost se je stopnjevala. Jebenice, kjer se to dogaja so vsega skupaj ena malo večja vas in nihče me ne bo prepričal, da storilca niso prepoznali. Pa četudi ne, bi morali ob prvi nevarni situaciji odnehati s pregonom po mestnih ulicah. Menda policiji deluje celo radio veza in nobena težava ne bi bila lepo počasi stiskati obroč okoli osumljenca, direktni pregon pa za preganjenca zelo očitno opustiti. Prepričan sem, da bi ga kmalu našli kje drugje.

Primerjava z lovom na oboroženega roparja ali morilca po storjenem dejanju ni umestna. Pri oboroženem ropu je jasno zaznana nevarnost zaradi prisotnosti orožja in grožnja ponovitve dejanja pri umoru. Kakšna nevarnost je obstajala tu? Da bo še enkrat s papirnato tablico obvozil rondo? In kolikor pomnim, se je v primerih ropov prav hitro postavilo zasede.

Zame to pomeni le, da ko gre za denar bank in pošt policija zelo hitro in pametno odreagira. Ko gre za neumneža pa spravlja v nevarnost ostale udeležence. Gre za drugačen odnos ko gre za denar ali strah do enih in oholost do drugih? So banke in pošte vredne več kot ljudje na cesti?

In izgovor, da je policijsko vozilo imelo vklopljeno signalizacijo. Ja prava figa če jo je imelo. Ostali imajo pa satelitsko vezo in čip v glavi, da jih opozarja, da iza ovinka in hriba nizko letita dva projektila s 140km/h?!

In ja, glede na to, da se je policaj le podil mopedu za ritjo in ni prehitel vsaj pri štartu iz križišč igrače z 28 konji (če je ta nova RS-ka) s svojo nekajkrat večjo konjenico, je res izgleda vozil "marico", ono staro iz IMV-ja?

Malo sicer starejšega citata o providi od pristojnih:

"Do zdaj še nikoli nismo imeli težav, da bi bil kakšen avtomobil za nas prehiter. Na avtocestah je posredovanje provide relativno varno in preprosto, veliko težje pa je na cestah z dvosmernim prometom. Tam so tudi kršitve resnejše in nevarnejše. Veliko je nepreglednega prehitevanja, kjer je kršitelju tudi težje slediti. Načeloma ne čakamo, da stori več prekrškov, temveč ga poskušamo zaradi splošne varnosti kar najhitreje zaustaviti," je po opravljenem postopku povedal policist Novak, ki v providi dela šele tri mesece."

Če bi bilo to zasledovanje po avtocesti, bi bila slika bistveno drugačna.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšno jokcanje.če policija ne naredi nič, ni prav;če naredi kot je v tem primeru, spet ni v redu.v...

Nihče ne joka zaradi pregona. protestiramo zato ker smo prepričani, da je bil izveden nevarno za druge udeležence v prometu.

Ne obračat besed!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče ne joka zaradi pregona. protestiramo zato ker smo prepričani, da je bil izveden nevarno za druge udeležence v prometu.

Ne obračat besed!

ma ej, ko imajo reševalci na nujni vožnji nesrečo udrihajo po njih kao:sej ni čudno lejih kako gonjo.ko se zgodi gasilcem se spet zgražajo, da kako gonjo pa ne vem kaj še vse.nikoli ni v redu, najbolje, da damo opremo na rame pa peš na intervencijo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko so zapeljali za njim, so videli da ne bo ustavil.. In verjetno so ga poznali. Če je imel na vesti precej prometnih prekrškov, pa še posebej. Stari znanec, torej. Po moje preganje ni bilo potrebno, saj bi ga lahko pričakali doma. In -ne, nihče me ne bo prepričal, da ga niso vsaj na videz poznali in vedeli, kje je doma. Ko je še bila Milica, so pri nas imeli precej fin sistem lovljenja prekrškarjev. Zakaj bi se ganjal za tabo -lepo je šel na dom in te pričakal. Oziroma, kakšen ovinek pred domom. Pa si dobil kakšno vzgojno pod rebra. Zanimivo, kaj..? Policisti sedaj.. si ne upajo, ne smejo?

Lova za prekrškarji ne odobravam. Če z motorjem beži pred policijskim avtom, sta možna samo dva izida: da pobegne ali pa se razkanta v kakšni ridi. Redkokoga ulovijo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasledovali so ga, da bi se fant enkrat za vselej razlimal .Pol bi bil pa mir.Očitno mulo išče ampak enkrat bo najdu,nič bat.Za vsako rit palca raste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ej, ko imajo reševalci na nujni vožnji nesrečo udrihajo po njih kao:sej ni čudno lejih kako gonjo.ko se zgodi gasilcem se spet zgražajo, da kako gonjo pa ne vem kaj še vse.nikoli ni v redu, najbolje, da damo opremo na rame pa peš na intervencijo.

Mislim, da na tem forumu nisi mogel prebrati kritike čez nujno vožnjo gasilcev in reševalcev. Prej obratno.

A tega mulca pa ni bilo nujno ujeti takoj na mestu.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je mu papirnato tablco ga bi računalnik sigurn takoj najdu.Mater ste eni pametn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je mu papirnato tablco ga bi računalnik sigurn takoj najdu.Mater ste eni pametn.

Čudno da še ne zagovarjate, da se ga kar na licu mesta ustreli zato ker je imel papirnato tablico!

Zanimivo je, kako ste tisti, ki ste v službah represije tudi umsko usmerjeni samo na sankcijo kljub temu da zna povzročiti več škode kot je sam prekršek. Temu se šele reče pamet (v minusu seveda)!

Režimski kavbojci, ni kaj! Ja ponavljam. Vedno bolj policijska država smo in to ravno zato, ker taki kot ti ne znajo razmišljati o drugem kot o sankciji.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno da še ne zagovarjate, da se ga kar na licu mesta ustreli zato ker je imel papirnato tablico!

Zanimivo je, kako ste tisti, ki ste v službah represije tudi umsko usmerjeni samo na sankcijo kljub temu da zna povzročiti več škode kot je sam prekršek. Temu se šele reče pamet (v minusu seveda)!

Režimski kavbojci, ni kaj! Ja ponavljam. Vedno bolj policijska država smo in to ravno zato, ker taki kot ti ne znajo razmišljati o drugem kot o sankciji.

Zdej pa malo pretiravaš. Ne govorimo o nekomu, ki je prevozil oranžno luč, ki recimo ni bil privezan ali pa je v naselju namesto 50 peljal 56.

Govorimo o nekomu, ki je pred dvema mesecema povzročil hudo prometno nesrečo!!! In je dva meseca za tem spet bil na neregistriranem (in kar je še bolj pomembno nezavarovanem!!!!) motorju!

Torej govorimo o povratniku. In če se ne motim je bilo v neki temi veliko strinjanja o tem, da bi morale biti kazni nižje ampak povratnike pa bi bilo potrebno sankcionirati strogo.

Seveda so policaji verjetno vedeli za koga gre in ga bi lahko brez težav pričakali na domu. Kaj pa potem? Če mi nekdo razloži, kako bi mu dokazali, da je vozil on mu bom zelo hvaležen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lejte, pustmo ta primer v katerem nastopa hud delikvent in nam je vsem negativc...predstavljajte si druzbo mulcev, pridnih dijakov in motor, da ne izpade noben seronja, vsi nardijo en krog, ceprav vsi nimajo izpita...za enmu se prizge sirena, fanta zgrabi panika...hude kazni, odvzem motorja, nor fotr doma...stisne gas in v tretjem nepreglednem ovinku direkt v kandelaber...zakaj...tisti, ki redno krsi predpise in je veliko na cesti, prej ali slej bo naletel na mino, ni potrebe po vratolomnih pregonih...moje mnenje...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič pustimo ta primer! Govorimo točno o tem primeru in ne o nekih fantazijskih morebitnih pogojno dogodljivih in hipotetično nastalih situacijah.

tisti, ki redno krsi predpise in je veliko na cesti, prej ali slej bo naletel na mino, ni potrebe po vratolomnih pregonih...moje mnenje...

Ja točno to je počel ta osebek ... in je naletel na mino ... in vrgel nekoga drugega nanjo (toliko o tem, da takšnih ni potrebno preganjati)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC, snemali so ga, če je posnetek. Dovolj bi bilo malo vožnje za njim, ne celourni pregon. Verjetno imajo policisti postajo v avtu, a ne... Lepo javiti, ga gre druga patrulja počakati na dom. Sicer pa... to je delo policajev, kaj se tu obremenjujemo s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj potem če je posnetek? Na betici ima čelado, motor je neregistriran. Motor skrije pri kakšnemu znancu v garažo in pride zvečer peš domov. In tam ga čaka (kakšni 5-6 ur) patrulja, mu zaželi lep večer in se odpelje nazaj na policijsko postajo, drugega ne morejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma za takšne bi jaz spet uvedel Goli otok in celo prestajanje kazni macola,pa razbijat kamne.....če moram jaz za vsak najmanjši prekršek,namest opozorila dobivat položnice,bi take mogli pospravit za zide.....pa ne v apartmaje kot jih imajo v Kopru(fitnes....) ampak kot sem že omenil Goli....

Kar se pa tiče policajev.....ne bi zgubljal besed....iz mojih izkušenj so bolj inkasanti kot varuhi reda in mira....itd...več jih je tud debilnih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...govorim v primeru, da se pripelje domov. Če pride peš, jebiga, akcija ni uspela. Še vedno bolje, kot da se razkanta v graben, ali še huje -a kakšega pešca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...govorim v primeru, da se pripelje domov. Če pride peš, jebiga, akcija ni uspela. Še vedno bolje, kot da se razkanta v graben, ali še huje -a kakšega pešca...

Pa jest ne vem a vi berete ali ne? Točno ta dotični osebek je dva meseca nazaj nekoga spravil s hudimi poškodbami v bolnico!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa vzamimo ta primer...policaj opazi na motorju papirnato tablico...prekrsek za 500€, kdo vozi ne more ugotovit, lahko samo domneva...a je upravicen pregon in ogrozanje cloveskih zivljen za tak prekrsek??? V ameriki so v kar nekaj zveznih drzav ukinili pregone, ker so se vecinoma koncali z ogromno materialno skodo in celo cloveskimi zivljenji...

Osebno nisem zagovornik strogih kazni za katere koli dejanja, katera se tretirana kot prekrski, se pa strinjam s predlagatelji zakona, da se doloceni prekrski v cestnem prometu prekvalificirajo v kaznjiva dejanja...tukaj pa so postopki drugacni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A spet "kaj pa če"? Kaj pa če bi ravno ta osebek bežal pa bi policaji opustili pregon, pa bi se pripeljal pred tvojo bajto pa ven povlekel space-mega-blaster pa skuru pol tvoje familije? Potem pa bi se zapeljal do najbližje bolnice in na otroškem oddelku s piritom zaplinil celo nadstropje a tu ne bi končal in bi ugrabil vojaško letalo in se z njim zaletel v krško nuklearko? A v tem primeru pa bi blo upravičeno? :D

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa malo pretiravaš. Ne govorimo o nekomu, ki je prevozil oranžno luč, ki recimo ni bil privezan ali pa je v naselju namesto 50 peljal 56.

Govorimo o nekomu, ki je pred dvema mesecema povzročil hudo prometno nesrečo!!! In je dva meseca za tem spet bil na neregistriranem (in kar je še bolj pomembno nezavarovanem!!!!) motorju!

Torej govorimo o povratniku. In če se ne motim je bilo v neki temi veliko strinjanja o tem, da bi morale biti kazni nižje ampak povratnike pa bi bilo potrebno sankcionirati strogo.

Seveda so policaji verjetno vedeli za koga gre in ga bi lahko brez težav pričakali na domu. Kaj pa potem? Če mi nekdo razloži, kako bi mu dokazali, da je vozil on mu bom zelo hvaležen.

Po tvojem opisu sodeč so točno vedeli za koga gre. In dokaz če te ujamejo doma tudi velja, ker imajo priče itd..bdw tudi položnico za prehitro vožnjo dobiš na dom. Ampak kot sem že prej poudaril...včeraj so ga spravili s ceste, danes je lahko spet na drugem motorju z drugo kartonasto tablico. Nauk zgodbe: pregon je bil brezvezen in v gnili državi nekaj ne štima!!! Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj potem če je posnetek? Na betici ima čelado, motor je neregistriran. Motor skrije pri kakšnemu znancu v garažo in pride zvečer peš domov. In tam ga čaka (kakšni 5-6 ur) patrulja, mu zaželi lep večer in se odpelje nazaj na policijsko postajo, drugega ne morejo.

ko bi ti vedel kaj vse morejo....(vsaj včasih so znali)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jest ne vem a vi berete ali ne? Točno ta dotični osebek je dva meseca nazaj nekoga spravil s hudimi poškodbami v bolnico!!

Pa ti tud kaj bereš? Poglej na 96. stran ko sem ti odgovoril.. TAKŠNIH DOTIČNIH OSEBKOV JE POLNO NA CESTI!

Zato ker na sodišču rabijo od pol leta do leta in več, da sploh komu kaj dokažejo... in se vsi ti še VEDNO vozijo po cesti.. Zdaj pa nehaj komplicirat, ker je to "normalno" za naše razmerem, in ne vem zakaj se vžigaš.. Sam ne mi rečt, da si pozabil na Mačka, ki je šel namenoma po napačni strani avtoceste.. in še kup drugih.

Mali nastrada, veliki pa dela kar hoče - Deleža Republika Banana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tvojem opisu sodeč so točno vedeli za koga gre. In dokaz če te ujamejo doma tudi velja, ker imajo priče itd..bdw tudi položnico za prehitro vožnjo dobiš na dom. Ampak kot sem že prej poudaril...včeraj so ga spravili s ceste, danes je lahko spet na drugem motorju z drugo kartonasto tablico. Nauk zgodbe: pregon je bil brezvezen in v gnili državi nekaj ne štima!!!

Moj stavek se je glasil, da so verjetno vedeli za koga gre.

Med "verjetno" in "točno" je verjetno točno zelo velika razlika kajne. Če pa se argumentiranje začne z izmišljotino potem je tudi vse drugo bolj bogo kajne.

Pa ti tud kaj bereš? Poglej na 96. stran ko sem ti odgovoril.. TAKŠNIH DOTIČNIH OSEBKOV JE POLNO NA CESTI!

Zato ker na sodišču rabijo od pol leta do leta in več, da sploh komu kaj dokažejo... in se vsi ti še VEDNO vozijo po cesti.. Zdaj pa nehaj komplicirat, ker je to "normalno" za naše razmerem, in ne vem zakaj se vžigaš.. Sam ne mi rečt, da si pozabil na Mačka, ki je šel namenoma po napačni strani avtoceste.. in še kup drugih.

Mali nastrada, veliki pa dela kar hoče - Deleža Republika Banana

In kaj ima število takšnih osebkov s čimerkoli? Govorimo o specifičnem primeru. Seveda, ko zmanjka argumentov pa začnemo posploševati in pa vleči neke Mačke v zgodbo. Mah ja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mislim, da smo prišli do zaključka.

Od sedaj naprej, da ne bo za državo prevelikih stroškov, naj se policija kar na vsakegam, za katerega verjetno ve da je baraba, uči holywoodskega stila vožnje. Bad boys, bad booooys!

Ah ja ene sorte glista pa ene sorte polž....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mislim, da smo prišli do zaključka.

Od sedaj naprej, da ne bo za državo prevelikih stroškov, naj se policija kar na vsakegam, za katerega verjetno ve da je baraba, uči holywoodskega stila vožnje. Bad boys, bad booooys!

Ah ja ene sorte glista pa ene sorte polž....

Kaj češ boljšega kot legalno noret po naseljih in slalom mimo avtomobilov (pa še vsi se ti umikajo med tem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Tex
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!