Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 2 minutami, sesir pravi:

Kjer se ta vaja trenira in izvaja na primernem asfaltu in je tudi trenje zelo drugačno!Plus veš kaj in kje in kako...

Vem. Sam to je bil domačin, ki je poznal cesto, asfalt, ovinek. Pa ga je še vedno zjebalo. Sej ne trdim da je na počez prižgal... ni pa vedno pelal po omejitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, jskrablin pravi:

Hitrost je definitivno bila faktor. Ko je zagledal tovornjak mu je preprosto zmanjkalo prostora karkoli pametnega narest. Mogoče ga je celo hotel naprej prehiteti, pol pa je šele opazil da hoče zavit. So risali včeraj zavorno pot tam... kakih ~ 20 metrov preko palca. Žal. Govorice gor ali, tam sem bil kmal za rešilcem (svoj moped pelal s tehničnega) in se pogovarjal z očividci. Tašča je šla tam mimo prej ko je rešilec pripelal (kaki dve minuti po nesreči) in motorist takrat ni kazal znakov življenja. Alternativna razlaga je da je gledal naokoli... sam s 50 na 0 se da ustavit v par metrih, to je vaja s poligona AŠ... 

ne zagovarjam zgornje situacije, ker je ne poznam, ampak v kolikor avtomobilist počne prav vse narobe in ti skoči iz grmovja, ker ga je sonce zaslepilo ne pomaga nič, niti 60 niti 70 niti 50km/h, ker se nariše točno 10m pred tabo. Verjemi, preverjeno, takrat iščeš samo izhod v sili.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, jskrablin pravi:

Vem. Sam to je bil domačin, ki je poznal cesto, asfalt, ovinek. Pa ga je še vedno zjebalo. Sej ne trdim da je na počez prižgal... ni pa vedno pelal po omejitvi.

Nasplošno,če nisi glih debil voziš na 50 do 75...že če te pri 70 realnih nekaj preseneti ( po možnosti en ki vse kontra logiki in pravilom dela)je pizdarija tu...žal...trenutek nepazljivosti,vožnja na pamet,sonce zaslepi pa je že 50 žal preveč...

In če ti tisti dan usojen....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19:05, ta trenutek, sonce nizko nad obzorjem, rahlo severno od ravnine vzhod zahod, in natančno poravnano s cesto iza ovinka

tako da možno da ga je zaslepilo sonce, zato se pa splača vozit tam okoli omejitev...

1 hour ago, DAMI34 said:

ne zagovarjam zgornje situacije, ker je ne poznam, ampak v kolikor avtomobilist počne prav vse narobe in ti skoči iz grmovja, ker ga je sonce zaslepilo ne pomaga nič, niti 60 niti 70 niti 50km/h, ker se nariše točno 10m pred tabo. Verjemi, preverjeno, takrat iščeš samo izhod v sili.

S 50 kmh se ustaviš v 10h metrih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, twom pravi:

19:05, ta trenutek, sonce nizko nad obzorjem, rahlo severno od ravnine vzhod zahod, in natančno poravnano s cesto iza ovinka

tako da možno da ga je zaslepilo sonce, zato se pa splača vozit tam okoli omejitev...

S 50 kmh se ustaviš v 10h metrih

ne filozofiri, kdaj se ustaviš, ker bistvo je, da nekaj kar ne bi smelo biti tam ne pričakuješ, nato poskusiš z izogibanjem, in čas je mimo...ne nabije vsak zavore, ampak je veliko več dejavnikov, ki vplivajo na samo situacijo.

Dejansko, gre takole:

1.najprej ne reagiraš.........metri letijo

2. ko končno zaznaš oviro, se začneš spraševati, pa kaj za vraga avto dela tako na sredi ceste in metri letijo

3. in ko končno ugotoviš, da je čudna anomalija na cesti resnica, začneš iskati razne kombinacije in metri letijo

4. od obvoza levo, desno, zaviraš seveda, in ugotavljaš kaj bo človek , ki ti preči pot sploh počel

Se pa strinjam, ko pokneš po zavori, si v teoriji lahko v 10m na nuli, če si vozil 50km/h. No jaz sem šel cca 60km/h...in sem zavoro komaj dotaknil. Xsare pa nisem komaj dotaknil, ampak sem jo sesul.

ps. V konkretnem primeru smrti danes, naj bi motorist vozil moped z A2 kategorije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

......................bistvo je, da nekaj kar ne bi smelo biti tam ne pričakuješ, .........................

Oprosti Dami, ampak tam bi lahko/moral povsem utemeljeno pričakovati avto. Navsezadnje je naselje in križišče, kjer se zavija levo... Nočem bit bolj papeški od papeža, ampak......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, MdAzz pravi:

Oprosti Dami, ampak tam bi lahko/moral povsem utemeljeno pričakovati avto. Navsezadnje je naselje in križišče, kjer se zavija levo... Nočem bit bolj papeški od papeža, ampak......

ampak... SI.

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

ne zagovarjam zgornje situacije, ker je ne poznam, ampak v kolikor avtomobilist počne prav vse narobe in ti skoči iz grmovja, ker ga je sonce zaslepilo ne pomaga nič, niti 60 niti 70 niti 50km/h, ker se nariše točno 10m pred tabo.

Sonce lahko da je zaslepilo motorista. Kamion je stal na pasu, ker je zavijal levo in je imel avto nasproti. Motorist je pripelal kolker je pripelal, nekaj bremzal, probal obvoziti kamion, zadel je v kamion zadaj levo, od tam ga je odbilo v nasproti vozeči avto. Lahko da je celo htel prehiteti kamion in je prepozno videl zakaj stoji na cesti. Kaj točno je mislil je vedel sam on.

Dejansko gre takole da v kolikor si v tistem ovinku na omejitvi imaš dovolj časa reagirat če kdo pred tabo zavija in zaradi prometa čaka na pasu. Taka situacija tam ni nič posebnega. Če mi kdo ne verjame, se lahko oglasi na kofe pa mu pokažem situacijo na cesti v živo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, twom said:

S 50 kmh se ustaviš v 10h metrih

Na reakcijski čas si pozabil. V eni sekundi se prepelješ 14m, preden sploh reagiraš. Če nimaš prstov na zavori (večina motoristov jih nima) in če zaviranja v sili redno ne vadiš, nimaš kaj dosti šans.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

ne zagovarjam zgornje situacije, ker je ne poznam, ampak v kolikor avtomobilist počne prav vse narobe in ti skoči iz grmovja, ker ga je sonce zaslepilo ne pomaga nič, niti 60 niti 70 niti 50km/h, ker se nariše točno 10m pred tabo. Verjemi, preverjeno, takrat iščeš samo izhod v sili.

 

Mogoče komentiraš situacijo, v kateri je eno vozilo stalo, motorist pa veselo vozil? 

Ker v tem primeru ne razumem nekega skakanja avtomobila iz grmovja in ostalih risank 10 m pred teboj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

ne filozofiri, kdaj se ustaviš, ker bistvo je, da nekaj kar ne bi smelo biti tam ne pričakuješ, nato poskusiš z izogibanjem, in čas je mimo...ne nabije vsak zavore, ampak je veliko več dejavnikov, ki vplivajo na samo situacijo.

Dejansko, gre takole:

1.najprej ne reagiraš.........metri letijo

2. ko končno zaznaš oviro, se začneš spraševati, pa kaj za vraga avto dela tako na sredi ceste in metri letijo

3. in ko končno ugotoviš, da je čudna anomalija na cesti resnica, začneš iskati razne kombinacije in metri letijo

4. od obvoza levo, desno, zaviraš seveda, in ugotavljaš kaj bo človek , ki ti preči pot sploh počel

Se pa strinjam, ko pokneš po zavori, si v teoriji lahko v 10m na nuli, če si vozil 50km/h. No jaz sem šel cca 60km/h...in sem zavoro komaj dotaknil. Xsare pa nisem komaj dotaknil, ampak sem jo sesul.

ps. V konkretnem primeru smrti danes, naj bi motorist vozil moped z A2 kategorije.

Spet vpletaš svojo Xsaro v primer, ko je motorist trčil v stoječe vozilo. 

Mešaš zadeve in mešaš pojme. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne se zdaj požret med seboj.  Tokrat je res bila za nesrečo kriva tudi hitrost. Hotel sem samo opozoriti, kako nevarno je lahko nizko sonce, če se ti zablešči v nepravem času na nepravem mestu...

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočmo al nočmo priznat, da je pa včasih tudi motorist kriv. Na žalost  nekateri plačajo napake z življenjem :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, jskrablin said:

Vem. Sam to je bil domačin, ki je poznal cesto, asfalt, ovinek. Pa ga je še vedno zjebalo. Sej ne trdim da je na počez prižgal... ni pa vedno pelal po omejitvi.

Bolj bi rekel, da VERJETNO ni peljal razmeram primerno. Saj ni vse v omejitvah. Če lije kot iz škafa in je omejitev 80 km/h, jaz ZAGOTOVO ne bom vozil po omejitvah, ampak bom vozil razmeram na cesti primerno, pa čeprav je to 50 km/h. Vsak avto ima žmigavc, pa lahko naredi obhod po levi in je problem rešen, če pa me bo prehiteval @maus, pa ne bo rabil niti žmigavcev vklapljat, ker ne bo imel časa za to. Ko jih bo vklopil, bo že mimo mene. :)

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, MdAzz pravi:

Oprosti Dami, ampak tam bi lahko/moral povsem utemeljeno pričakovati avto. Navsezadnje je naselje in križišče, kjer se zavija levo... Nočem bit bolj papeški od papeža, ampak......

kaj bi moral, ko bi moral....pobrskajte po svoji glavi. Potegnite ven kak podatek, ko bi kaj moral, pa nisi. Zakaj, včasih se človek zamisli, včasih preveč buli v števec( da tudi to) al pa garmina, mogoče opazuje okolico...pitajboga. Spomnite se svojih kritičnih situacij, ki so se sicer izšle, pa se vprašajte, kaj bi moral....

In potem mi odgovorite, za koji qurac je prišlo do situacije, če pa bi vse moral pričakovati :P

Lej, cele dneve sem na cesti , več kot 3000km na teden, sama dostava, sama gneča sama prisila....in marsikaj vidim.

pred 14 urami, jskrablin pravi:

Sonce lahko da je zaslepilo motorista. Kamion je stal na pasu, ker je zavijal levo in je imel avto nasproti. Motorist je pripelal kolker je pripelal, nekaj bremzal, probal obvoziti kamion, zadel je v kamion zadaj levo, od tam ga je odbilo v nasproti vozeči avto. Lahko da je celo htel prehiteti kamion in je prepozno videl zakaj stoji na cesti. Kaj točno je mislil je vedel sam on.

Dejansko gre takole da v kolikor si v tistem ovinku na omejitvi imaš dovolj časa reagirat če kdo pred tabo zavija in zaradi prometa čaka na pasu. Taka situacija tam ni nič posebnega. Če mi kdo ne verjame, se lahko oglasi na kofe pa mu pokažem situacijo na cesti v živo. 

 

imaš dovolj časa reagirat, v kolikor si situacijo registriral. To velikokrat pozabimo. Ker če je nisi, je vseskupaj pozno., včasih prepozno.

pred 11 urami, Borutt pravi:

Mogoče komentiraš situacijo, v kateri je eno vozilo stalo, motorist pa veselo vozil? 

Ker v tem primeru ne razumem nekega skakanja avtomobila iz grmovja in ostalih risank 10 m pred teboj. 

ti tko al tko bolj malo razumeš :P (kar jaz napišem) ampak važno da tisti, ki jim je namenjeno :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Spet vpletaš svojo Xsaro v primer, ko je motorist trčil v stoječe vozilo. 

Mešaš zadeve in mešaš pojme. 

sem ti napisal, da bolj malo razumeš?

Komentiral sem zgolj suhoparen podatek, da se pri 50 ustaviš v 10m, kar velja, če ni ČEjev, kot sem jih dopisal. Xsara nima veze, zadeva je splošna. Med drugim je tudi Motolover napisal, koliko m prevoziš predno reagiraš.

Ampak tako ali tako nisem tebi pisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bom samo nabijal, evo resnična situacija, hitrost okoli 90km/h, zaviranje trenutno , res hitra reakcija vseh treh, ABS je pulziral, torej na mrtvo in se je izšlo.

Bi moral pričakovati avto za Berlingom?

NE, ga nisem mogel, ker ga nisem videl, ker mi ga je Berlingo prekrival, hkrati sem še opazoval, kaj bo šofer sklobasal.

Sedaj pa, recimo, da bi samo eden od nas malce pogledal na števec, mogoče tipkal po onboard compjuterju, ali pa gledal kam drugam, recimo da bi se ravno obrnil nazaj pa govoril z ženo. Samo en bi zajebal, pa bi vsi trije bili palačnike.

In kar je najbolj pomembno: BABA JE K SREČI ZABLOKIRALA zavoro, ker drugače, ne vem kako bi se izšlo.

ps. prvi je bil Maus, jaz drugi, s sopotnikom, video desno. Video je sicer bolj tak na izi, v resnici je bilo pa veliko bolj ostro kot pokaže sam posnetek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

kaj bi moral, ko bi moral....pobrskajte po svoji glavi. Potegnite ven kak podatek, ko bi kaj moral, pa nisi. Zakaj, včasih se človek zamisli, včasih preveč buli v števec( da tudi to) al pa garmina, mogoče opazuje okolico...pitajboga. Spomnite se svojih kritičnih situacij, ki so se sicer izšle, pa se vprašajte, kaj bi moral....

In potem mi odgovorite, za koji qurac je prišlo do situacije, če pa bi vse moral pričakovati :P

Lej, cele dneve sem na cesti , več kot 3000km na teden, sama dostava, sama gneča sama prisila....in marsikaj vidim.

imaš dovolj časa reagirat, v kolikor si situacijo registriral. To velikokrat pozabimo. Ker če je nisi, je vseskupaj pozno., včasih prepozno.

ti tko al tko bolj malo razumeš :P (kar jaz napišem) ampak važno da tisti, ki jim je namenjeno :D

 

 

Komentiraš zadnjo prometno nesrečo in pišeš o nekem skakanju vozil. Vozilo je stalo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Komentiraš zadnjo prometno nesrečo in pišeš o nekem skakanju vozil. Vozilo je stalo. 

ne komentiram nesreče, ampak situacije na splošno, ter suhoparen podatek , ki ga je navedel Twom. Enostavneje ti ne morem napisati.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

sem ti napisal, da bolj malo razumeš?

Komentiral sem zgolj suhoparen podatek, da se pri 50 ustaviš v 10m, kar velja, če ni ČEjev, kot sem jih dopisal. Xsara nima veze, zadeva je splošna. Med drugim je tudi Motolover napisal, koliko m prevoziš predno reagiraš.

Ampak tako ali tako nisem tebi pisal.

Seveda ne razumeš. Preberi, kaj si napisal.

Pišeš, da nekaj ne bi smelo biti tam. Kje pa bi moram biti tisti kamionček? Verjetno v zraku, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj, da se posujem s pepelom, tudi jaz kot voznik 4 gumastega dostavnega vozila, kdaj kaj spregledam. K sreči se vsaj gibljem počasi, ter poskušam skrbeti, da me vidijo itd, ampak kljub dobrim ogledalom, se zgodi, da kaj ne vidiš.

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Seveda ne razumeš. Preberi, kaj si napisal.

Pišeš, da nekaj ne bi smelo biti tam. Kje pa bi moram biti tisti kamionček? Verjetno v zraku, kajne. 

ne komentiram nesreče, ker nimam pojma o nji, a ti tako težko gre prvi del mojega stavka v glavo?

Komentiral sem podatek:

pri 50km/h se ustaviš v 10m. Bo šlo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

Da ne bom samo nabijal, evo resnična situacija, hitrost okoli 90km/h, zaviranje trenutno , res hitra reakcija vseh treh, ABS je pulziral, torej na mrtvo in se je izšlo.

Bi moral pričakovati avto za Berlingom?

NE, ga nisem mogel, ker ga nisem videl, ker mi ga je Berlingo prekrival, hkrati sem še opazoval, kaj bo šofer sklobasal.

Sedaj pa, recimo, da bi samo eden od nas malce pogledal na števec, mogoče tipkal po onboard compjuterju, ali pa gledal kam drugam, recimo da bi se ravno obrnil nazaj pa govoril z ženo. Samo en bi zajebal, pa bi vsi trije bili palačnike.

In kar je najbolj pomembno: BABA JE K SREČI ZABLOKIRALA zavoro, ker drugače, ne vem kako bi se izšlo.

ps. prvi je bil Maus, jaz drugi, s sopotnikom, video desno. Video je sicer bolj tak na izi, v resnici je bilo pa veliko bolj ostro kot pokaže sam posnetek.

Predvidevanje. Ker tisti avto je dobro videti. 

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

ne komentiram nesreče, ampak situacije na splošno, ter suhoparen podatek , ki ga je navedel Twom. Enostavneje ti ne morem napisati.

 

Vozilo je stalo. Ni bilo skakanja vozila. Ne mešaj situacij. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Predvidevanje. Ker tisti avto je dobro videti. 

jp, iz naslanjača, pa na lcdeju :P in iz Mausovega zornega kota mogoče, z mojega pa ne. Zaviral sem ker je Maus, šele nato sem videl avto.

Pa še nekaj, ne moreš pričakovati da bo vsak avto skočil na cesto in predhodno zavirati, pričakuješ lahko edino nepričakovano in si zbran pa nič drugega, zaviraš šele kasneje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Pa še nekaj, da se posujem s pepelom, tudi jaz kot voznik 4 gumastega dostavnega vozila, kdaj kaj spregledam. K sreči se vsaj gibljem počasi, ter poskušam skrbeti, da me vidijo itd, ampak kljub dobrim ogledalom, se zgodi, da kaj ne vidiš.

ne komentiram nesreče, ker nimam pojma o nji, a ti tako težko gre prvi del mojega stavka v glavo?

Komentiral sem podatek:

pri 50km/h se ustaviš v 10m. Bo šlo?

 

 

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Pa še nekaj, da se posujem s pepelom, tudi jaz kot voznik 4 gumastega dostavnega vozila, kdaj kaj spregledam. K sreči se vsaj gibljem počasi, ter poskušam skrbeti, da me vidijo itd, ampak kljub dobrim ogledalom, se zgodi, da kaj ne vidiš.

ne komentiram nesreče, ker nimam pojma o nji, a ti tako težko gre prvi del mojega stavka v glavo?

Komentiral sem podatek:

pri 50km/h se ustaviš v 10m. Bo šlo?

 

Komentiraš zadnjo prometno nesrečo. O tej teče beseda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

 

Komentiraš zadnjo prometno nesrečo. O tej teče beseda. 

joooj, ma dns ti je dolgčas? Zdej nima več časa, grem na servis, se pogovoriva ob kavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!