Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

se mi ne da razpredat, kdor se vozi bo že vedel, sploh če sediš malo višje kot jaz in vidiš v kabino osebnega vozili, včasih je celo zanimivo, kaj vse imajo na sedežu med nogami..(od tablic, do....)

ne joči, če si prebral, kaj sem napisal, tibo jasno, če ti ni, ti tudi napisano ne more pomagat. Upam, da se nisi našel med inkasanti, ker te nimam za takega.

Vsak dan poka na Štajerki...najbrž so krive nore hitrosti, ker se toliko poudarja o teh hitrostih na AC in o prepotrebnih meritvah :P

 

Napisal si, da želijo prekrške skriti pod preprogo. Torej, pojasni, katere prekrške želijo skriti pod preprogo. Ker tisto, kar si napisal, je navadno bluzenje, saj niso prekrški. Za telefon pa itak veš, da je nonstop akcija. 

Napiši, katere prekrške želijo skriti pod preprogo. 

pred 5 urami, solorider pravi:

So se taksni..... pa ne mi sedaj naj grem na cestno podjetje. To je za policijo in jim dati kazensko ovadbo. V temi se motorist ubije.

20180426_074817.jpg

20180426_074749.jpg

Si kogarkoli obvestil o tem? Če nisi, si točno toliko naredil, kot vsi ostali. Nič. 

Mogoče veš, kolikokrat gredo inkasanti po tej cesti oziroma, kdaj so bili nazadnje tam? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

in tega ni malo pri nas...sicer so nekaj očistili, nekaj pa ponovno nanese dež. Najbolj žalostno pa je, utrjevanje bankin s peskom (prav sedaj je to zanimiv pojav) potem pa avti in kamioni sečejo ovinke, ter ves pesek nanesejo na cesto.

Ne Borut, ni kriv svizec v tem primeru :P

 

Krivi so vozniki omenjenih vozil. In tej vozniki dvoslednih vozil so nekateri tudi motoristi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem si ogledal tale video, sem se nehote spomnil na prigode @DAMI34-ja, kako verjetno zgleda med njegovo vožnjo. :D

 

 

Popravljeno . Popravil Kawalir
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Kawalir pravi:

Ko sem si ogledal tale video, sem se nehote spomnil na prigode @DAMI34-ja, kako verjetno zgleda med njegovo vožnjo. :D

 

 

Tako zgleda, ko ni pameti. Ker so vsi opravljali izpit (kakšna izjema se najde), ker so vsem poznani predpisi in pravila, ker so vsi vsakodnevno v prometu. Ampak so brez pameti. In to bolezen nobena sankcija ne ozdravi. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Krivi so vozniki omenjenih vozil. In tej vozniki dvoslednih vozil so nekateri tudi motoristi. 

včasih morajo, predvsem šleparji, pa avtobusi, ker so ceste relativno ozke. Da krivi so vozniki, prav toliko, kot neumen predpis utrjevanja bankin s peskom in slaba izgradnja le teh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

včasih morajo, predvsem šleparji, pa avtobusi, ker so ceste relativno ozke. Da krivi so vozniki, prav toliko, kot neumen predpis utrjevanja bankin s peskom in slaba izgradnja le teh.

Predpis o širini voznega pasu je koliko star?Avti in tovornjaki pa vedno širši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, solorider pravi:

So se taksni..... pa ne mi sedaj naj grem na cestno podjetje. To je za policijo in jim dati kazensko ovadbo. V temi se motorist ubije.

20180426_074817.jpg

20180426_074749.jpg

uboge gozdne živalce se morjo ustavit? a ima medo že kaj kazenskih pik?

pred 17 urami, luxsa pravi:

Da nous mislu da ni svizcev na cestah,jaz sem ga skor povozu sred tirolskih vukojebin.:kva2:

še dobr da je imel folijo pod pajsko da si ga opazil.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arzen, ja..sm vidla...betonski stebricki so tam, ko neka kao ograja (podobno kot del na Vrsic). Tist je bil podrt..in po vsej verjetnosti, ker ni blo nikjer motorja ne sledi, je bil v Soci (oz.grabnu tam).  Sm se peljala mimo, se preden so resilci prisli. Groza videt zaskrbljene pa pretresene moto kolege 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokaj zahteven odsek ceste,mogoče kanček nepazlivosti in je konec.Peljal mimo dogodka,kateri me je pošteno pretresel.Grozen prizor ko vidiš njegove kolege ob njem.Počivaj v miru...mladi motorist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madžar (verjetno) prehitr na Jadranki- okolica Karlobaga...

Bemti, kaj je to letos :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Felisha pravi:

Arzen, ja..sm vidla...betonski stebricki so tam, ko neka kao ograja (podobno kot del na Vrsic). Tist je bil podrt..in po vsej verjetnosti, ker ni blo nikjer motorja ne sledi, je bil v Soci (oz.grabnu tam).  Sm se peljala mimo, se preden so resilci prisli. Groza videt zaskrbljene pa pretresene moto kolege 

google maps morda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, lukec pravi:

Dokaj zahteven odsek ceste,mogoče kanček nepazlivosti in je konec.Peljal mimo dogodka,kateri me je pošteno pretresel.Grozen prizor ko vidiš njegove kolege ob njem.Počivaj v miru...mladi motorist.

Enako...js sn sla mimo, zgleda kr kmal po nesreci. Bli policaji, gasilci..resilcev se ne (sm ga pol med potjo srecala). 

Prov pretrese te, sploh ko se zaves, da si isto ranljiv. ...in ko vidis njegove kolege ob cesti...in se zdaj vidim v zivo sliko njegovga kolega ko je telefoniral - on zaskrbljen obraz...ko ves da je blo hudo. 

 

P.s. tisti ki je reko za google maps - nevem tocno koordinat...uglavnem okvirno pogledan na mapsu ko bom na PC. 

  • Všeč mi je 1
  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Felisha said:

Sm se peljala mimo, se preden so resilci prisli. Groza videt zaskrbljene pa pretresene moto kolege 

In moto kolegi mu niso (niste) nudili prve pomoči? Ko pridejo reševalci je ponavadi že prepozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snecer pravi:

google maps morda?

malo preden prideš do gostišča Metoja,tam kjer je cestišče dokaj ozko....

pred 4 minutami, motolover pravi:

In moto kolegi mu niso (niste) nudili prve pomoči? Ko pridejo reševalci je ponavadi že prepozno.

bil je v skupini,zagotovo mu je kdo pomagal,da bi se pa vsi basali zraven pa ni pametno.Največkrat je v kolikor vidiš da mu pomagajo da se odstraniš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, motolover pravi:

In moto kolegi mu niso (niste) nudili prve pomoči? Ko pridejo reševalci je ponavadi že prepozno.

Nisem bla s motorjem, na sreco. 

In zagotovo BI pomagala. Glede na to, da so policaji ze mel razgovor s ostalimi, gasilci osmerjal promet...pa ne, nisem se ustavla. Ker nisem clovek, da bom firbcala, ce ne morem pomagat! In ja, dol so ze bli gasilci.  

Ni potrebe po ''obsojanju'' za nudenje pomoci...ce pa so al niso nudil pred resevalci pomoci, pa js ne vem.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Felisha said:

Sm se peljala mimo, se preden so resilci prisli. Groza videt zaskrbljene pa pretresene moto kolege 

Tako si napisala...

 

11 minutes ago, Felisha said:

Nisem bla s motorjem, na sreco. 

Je kakšna razlika s čim si? Razen, če si z busom in ne moreš ven. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, motolover pravi:

Tako si napisala...

 

Je kakšna razlika s čim si? Razen, če si z busom in ne moreš ven. 

Resilci...pa napisala da so bli policaji in gasilci. 

Oprosti, ce si drugac razumel...sam ni bil. Ce ne bi blo pomoci, verjem, bi se ustavla in pomagala..in ja, vseen s cem si. Tud ce je bus, bi blo fer od voznika, da ustavi v takem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kr neki za brezveze zapenja.....ja, kolegi so verjetno ravno Felisho cakali, da pride mimo...:O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DinDiin pravi:

Ma kr neki za brezveze zapenja.....ja, kolegi so verjetno ravno Felisho cakali, da pride mimo...:O

zgleda, da gasilci pa policaji tud .. čeprav so usmerjal promet, da naj peljemo ... eh, drugič itak boljš, da nč ne napišem, ker pol vse vodi sam v prcanje 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z bratom sva se mimo peljala ravno ko so policisti šli nazaj. Nisva videla nobenih sledi nesreče. Sva pa opazila, da vozniki motornih koles nimajo ustreznih vozil glede na njihovo znanje. Sploh vozniki Z IT tablico ne vozijo znanju primerno.

Dokler bodo ljudje kupovali motorje "za druge ljudi"(nek se vidi razkoš). Do takrat bo veliko nesreč.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ravno na tem forumu je odgovor vedno, ko nekdo sprašuje za motor, 1000ccm in 100+ konjev, ter seveda obvezni "vse je v glavi". Očitno le ni tako...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, MiNa pravi:

in ravno na tem forumu je odgovor vedno, ko nekdo sprašuje za motor, 1000ccm in 100+ konjev, ter seveda obvezni "vse je v glavi". Očitno le ni tako...

To se strinjam, še vseeno se pa da debatirat. Ena 600ccm R6 gre bolje od 1000 ccm Africe Twin, Dl strom 1000..itd.

Tko kot @Snecer velikokrat reče, da motor kupi ulica. Velikokrat "mladci" al pa tud "starci" kupijo motor, da se z njim hvalijo. Kupijo premočnega ali neustreznega za svoje znanje. Motor z veliko konji pa vemo kaj naredi, če sunkovito obrneš gas, če nisi pripravljen na reakcijo, ali nisi navajen pravilno odreagirati v ovinku, ob oviri na cesti je pa nesreča tu.


Sam pač gledam za 1000 ccm motorjem, ker sem imel že 12 motorjev z 600 ccm  in mislim, da je čas, da si glede na finance in znanje kupim, boljše vzmetenje, boljše zavore, ter boljše potovalne možnosti za 2. osebi. Obvladam ga pa ne, daleč od tega. Še 600-tak je premočen in je sposoben peljati bolje od mene.

Kupil ga bom pa zase. Prijatelji okoli mene, ki niso motoristi, sploh ne vedo, da vozim motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!