Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 11 minutami, Marcel-F pravi:

A si na drogi? Sam vprašam. Če si,ti je potem upravičeno,če pa slučajno nisi,potem pa še enkrat ali pa večkrat preberi kaj sem napisal.Besedo bumbar sem uporabil za kdaj in koga?

ja, včeraj sem eno kavo spil po dolgem času

ne vem, zakaj bi bil bumbar nekdo, ki se počasi pelje skozi ovinek in ne išče skrajnosti, kdaj ga bo snelo na drugo stran in tudi ni lep kot marquez po stilu v ovinku

200PS mislim, da je samo za po ravnem za nažigat... na serpentinah si na 30PS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kugelschreiber pravi:

frend je po precej letih downsizal. Z jurja na 600, s stirih na en bat, s 150konj na 50. Najbol srecn clovk na cesti. 

Po moje sreča ni odvisna od motorja? ...ker potem bi bil z dvema konjema še bolj srečen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Snecer said:

ja, včeraj sem eno kavo spil po dolgem času

ne vem, zakaj bi bil bumbar nekdo, ki se počasi pelje skozi ovinek in ne išče skrajnosti, kdaj ga bo snelo na drugo stran in tudi ni lep kot marquez po stilu v ovinku

200PS mislim, da je samo za po ravnem za nažigat... na serpentinah si na 30PS

Vidim,da ne bo nič . Ti objasnem,kaj sem napisal,da boš tudi ti zastopil. Napisal sem ,da je zame bumbar tisti,ki kupi motor (ponavadi sportak),ki ga po ravnini ožema do skrajnosti,ko pride do ovinka se pa po domače userje in se v ovinku skoraj pelje u rikverc.Skratka po ravnini vozit je eno,skozi ovinke pa drugo. IN TO NI LETELO NATE,ČE SI SLUČAJNO TI TKO PREBRAL.Zaradi mene se vozi kukr hočeš,lahk tud u rikverc.Ker pa tolk rad objavljaš svoje grafe,sem te pa lepo vprašal,kako ti rata narest 400km in pri tem ne presežeš hitrosti 108 km/h. In če ti to slučajno pomaga,če bi že komu moral zaupati svoje otroke,da ga mora nekam peljat z motorjem bi vsekakor izbral tebe. Pa še to,če že vidiš,oziroma slišiš za kako nesrečo z motorjem,ne vse takoj povezovat z nekim norcem,kamikazo in ostalim,kar zliješ na comp.Ker ni vse tako kot ti vidiš,oziroma hočeš vidit. 

 

200KM,verjemi,da ni samo za po ravnini nažigat.Enkrat probaj močnejši motor,pa potem napiši vtise. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, vandrovec said:

Po moje sreča ni odvisna od motorja? ...ker potem bi bil z dvema konjema še bolj srečen?

Odvisno od osebnih preferenc.

Tudi jaz bil letos milimeter od nakupa lepega modrega Tomosa A3 v originalnem stanju in prvi barvi... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak zakaj je bumbar, če v ovinkih vozi tako kot pač zmore? :) 

zame je bumbar, če bi tam poskuša voziti, kot mu povejo v gostilni...

lahko pa ti povem, kar sem včeraj opazoval...vse gostilne polne z motoristi, po osvežitvi pa motoGP

tako da imam neko razlago, ko slišim za nezgode, pa tudi kakšno sem že videl

p.s.

na versaču ne vozim zadaj, je sedež še deviški

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Snecer said:

Ampak zakaj je bumbar, če v ovinkih vozi tako kot pač zmore? :)

...ker na ravninah vozi vec kot zmore.

(ta cajt ko ti to vbijajo v glavo sem se jaz skapcal:P)

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mam js starćek 200 + HP ... pol zihr ni nevarn kj tazga vozt :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, maus pravi:

če mam js starćek 200 + HP ... pol zihr ni nevarn kj tazga vozt :huh:

.... ne...k se že tolk str...... ti pustijo vse...... sam da nauš penzije dočaku....... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

na zadnjem kolesu?

na zadnem jih ma "kao" 195 ;)

mojga še niso zmerl :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

pol pa ni tak nevarno...

seveda da ni .. skoz lahko s pounim gasom vozim :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ka pa kljuc si ze mel kdaj v kljucavnici ko si se vozu? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zok pravi:

...ka pa kljuc si ze mel kdaj v kljucavnici ko si se vozu? :P

valda .. sj sm ga zravn motorja dubu ... đabe :P

p.s.

ampak nekateri so pa res nevarni enim in drugim .. če me že kdo prehiteva, naj to ne počne v ovinku, ker mi gre to res na kurac :mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz izrek, da je vse v glavi, razumem v povezavi z egom. Nekdo se pelje, kolikor se počuti udobno in varno, in do sem vse lepo in prav. V ovinkih ne bo pretiraval nad svojimi zmožnostmi oz. občutkom, ki pa je itak v tem pogledu zelo varljiv, saj imaš običajno še zeeeelo veliko do roba, ko misliš, da si se že nagnil kot Rossi v ovinku. :D Ampak, če se počuti varno do svoje mere, je to čisto OK. Potem pa se zgodi, da ga prehiti nekaj motoristov in hitro izginejo naprej skozi ovinke. Takrat nastopi ego, ki se lahko razvije v več variant: po eni dobi občutek, da je prepočasen in da bi "moral" voziti hitreje, ker vsi drugi vozijo hitreje od tebe. Po drugi varianti ga napade zasledovalni, beri tekmovalni nagon in mora za njimi, da jih bo dohitel, ker se sam pri sebi počuti pezde. Ta občutek je verjetno še hujši, če se vozi v skupini, ki ima nek cilj v kakšni gostilni, kjer se jih bo od "prijateljev" nabral kot berač uši, ko bo zadnji prišel za njimi. Vsi ga bodo imeli za pezdeta, tega pa noče doživeti. Posledica je, da pač pritisne na plin in začne voziti nad svojimi sposobnostmi oz. občutkom udobja in varnosti. Načeloma ni problema v enojnih dolgih ovinkih, težava nastopi v krajših zaporednih ovinkih, kjer nima več idealne linije in v tretjem ovinku je lahko že usodno. 

Kogar ego ne trese (od tu zame ideja, da je vse v glavi), bo vozil še naprej tako, kot se sam počuti udobno in varno ter ne bo višal faktorja tveganja nad svojo mejo. In to ne glede na to, kaj se dogaja okoli njega v smislu drugih motoristov. Zaveda se, da nima toliko izkušenj, kot drugi in mu je to v objektivno okoliščino, ki jo sprejema sam pri sebi, dodatno pa si niti ne dovoli zaradi ega višati svojega faktorja tveganja. 

Tako je to pri meni: večinoma se vozim sam, ker se mi ni treba nikomur prilagajati ne tako ne drugače, vozim s svojim tempom glede na svoje zmožnosti, da se počutim udobno in varno. Včasih niti nimam tistega pravega dneva za bolj športno vožnjo, zato vozim na easy. Sem in tja koga prehitim sam, večinoma drugi prehitevajo mene, vendar s tem nimam problema v svoji glavi. Pomembno mi je, da se med vožnjo počutim udobno in varno ter, da pridem domov cel in živ. :OK: Kolone se za mano ne delajo, če pa me prehiteva vse živo na dveh kolesih me ne gane.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk filozofiranja.

A se gre kdo po crno sivi cesti motorirat? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, jskrablin pravi:

Vsak motor je nevaren. Tako kot je ob neprimerni rabi nevaren bicikl. Al pa kotalke.

Bicikl je ful nevaren, če se peljete pod daljnovodom. Par dni nazaj je kolesarka za svoj padec namreč krivila elektromagnetno sevanje daljnovoda...:headbang:

Nauk: Ne vozite se s kolesom pod daljnovodi...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Joker said:

Bicikl je ful nevaren, če se peljete pod daljnovodom. Par dni nazaj je kolesarka za svoj padec namreč krivila elektromagnetno sevanje daljnovoda...:headbang:

Nauk: Ne vozite se s kolesom pod daljnovodi...

Medtem, ko se tolčeš po glavi, bo ona z dobrim odvetnikom potegnila veliko denarja :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že prej hotel dodati:

Amerika se seli k nam...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Joker pravi:

Sem že prej hotel dodati:

Amerika se seli k nam...

v najslabši možni obliki..... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snecer pravi:

na zadnjem kolesu?

 

pred 4 urami, maus pravi:

ma "kao" 195 

Njemu ni jasno,da tako pač večinoma čim v drugo prešaltaš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, vandrovec said:

Po moje sreča ni odvisna od motorja? ...ker potem bi bil z dvema konjema še bolj srečen?

Po tvoje se sreci rece bememve gees jurjadvesto.....

Zdaj ima tocno tisto kar rabi. Vozi tako kot si je zelel. Cesar s prejsnim, v vseh pogledih bolsim strojem,  ni mogu.

 

Tebi napis bmw g/s  pokrije ene 60% potreb, zato kej podobnega, kot je samorefleksija, pr pac ne pride u postev.

 

Razumem to. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!