Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Včeraj popoldne stojim na Prešercu in mimo pridivja (za peš cono je to bilo divjanje) mularija cca. 15 let, na novo modnih, zrihtanih mopedih (avtomatiki ipd.) in direktno na Čopovo z nezmanjšano hitrostjo, kjer je bilo polno ljudi med njimi veliko otrok. Zakaj? Zato ker so vzgojeni v duhu, da jim itak noben nič ne more tudi če ogrožajo druge, žalostno.

Kdaj jim bo nekdo vcepil v glavo, da če težim dobim po pički, če dobim po pički ne grem domov jokcat k mamici in atiju in ne drvimo skupaj k advokatu, ampak mami joka, ker sineka boli, fotr me pa še enkrat po pički, ker sem težil in ker potem nisem častno prenesel batine.

Treba uvesti spet služenje vojaškega roka, ameriški način vzgoje (čeprav američanov ne maram, ampak glih zato), pol leta dovolj in demokracija pred vrati "kapije", da bi mularijo nekdo prizemljil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne obračam besed. Samo zanima me, kako razmišljate nekateri in zato sem prosil, da mi poveste. Ker potemtakem bi tega fanta

pustili, da odpelje naprej in ga čakali doma (s posnetkom seveda). Ampak. A vi, ki ste tega mnenja ne računate, da ta fant preden pride na dom, lahko pobere še enega fanta in dve punci, gredo v gostilno, spijejo štiri runde in se na poti v naslednjo gostilno čelno pribijejo v tričlansko družino. Oba avta sta zmečkana, družina je v kritičnem, trije mladi neprivezani umrejo na kraju dogodka, edina privezana podleže poškodbam v kliničnem centru. Dajte malo dlje pogledat, kot v trenutek, ki se dogaja. Kot pravi motorider - PREDVIDEVAJTE. Tudi tisti, ki "bežite" predvidevajte, da se lahko zalomi!

Zato pa imajo reševalna (ja, tudi policisti so reševalci) svetlobne in zvočne signale, da opozarjajo nase in na nevarnost. Prosim, ne srat o prekrških vozil na nujni vožnji!

Kot sem napisal zgoraj, po pički, da bi dobro čutil, ne zato ker je divjal ampak zato ker je konkretno ogrožal druge, kar se na posnetku lepo vidi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko človek vidi te fotografije s kraja nesreče na hrvaškem, ga kar malo mine vse skupaj - grozljivo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko človek vidi te fotografije s kraja nesreče na hrvaškem, ga kar malo mine vse skupaj - grozljivo!

zato pa: z glavo na zabavo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor obrnemo, ne bo prav za vse. Če ga loviš, se bo razkantal v drugi ridi. Če ga greš čakat na dom, lahko vmes enih par povozi.

Saj mi smo tudi bili mladi in neumni.. ampak, motorje smo imeli registrirane in izpite tudi. Si pač imel MZ in se drajsal okoli, sedaj pa pod 1000 kubiki ni motor, pa najmanj 160 konjev mora imeti. Da na njem sedi bebec brez izpita in izkušenj, pa tako ni važno. Potem pa policaji štrajkajo, da so preslabo plačani... če pa ne znajo poloviti teh hot shotov. Oziroma, ko ga ulovijo, da pa sodnik izpusti, ker odvetnik posreduje in laže da smrdi. Cel sistem je v totalnem qrcu. Včasih si vedel, če bom preter in delaj pizdarije, jih bom dobil okoli ušes, pa finančno so te fajn usekali. Jebentiš, kako zaradi takih stvari pogrešam Milico. Ti so nekaj veljali in znali/smeli.

Sicer pa...kaj če se uvede ameriški sistem lova na te prestopnike? Če ne ustavi na dvig roke, patruljo na pomoč, tudi helikoptersko. Nakar se mu poleg kazni zaračuna še stroške lova nanj. Bi jih verjetno izučila položnica za 15.000 evrov in bi se vprašali ali se splača brez izpita sedati na motor/v avto. Oziroma divjati in ne ustaviti na znak policije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam kolega iz Kanade,ko je bil pri meni na obisku se je samo čudil našim vrlim voznikom in voznicam,za take prekrške se gre pri njih v zapor....pa sej je brez veze tu nabijat kaj in kako in če...itd...

Čuvajte se in bodite previdni na cesti ker namesto vas ne bo to počel nihče drug,kajti te primeri niso osamljeni,sem profi voznik in vsakodnevno gledam umetnije po cesti,zdravila za take ni,saj imamo v Sloveniji najvišje kazni za prometne prekrške,pa ne zaleže ,ker če nimaš med ušesi upora enostavno ne razumejo in ne razmišljajo o posledicah.....vse je na nas samih,da prenesemo prometni bonton na naše najmlajše,le tu je upanje,da se lahko kultura na cesti zboljša in ne v represiji....

Represija pride v poštev le pri zgoraj navedenih primerih,ko je že davno zamujena vzgoja in prepih v glavi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj boš pa na to rekel: šleper pelje svojih 90 po desnem pasu AC, prehitevalni pas zaseden, po odstavnem pa dve Ninji na polno mimo.... Sta bili obe tablici iz domačega območja šleperista in ju je zvečer doma malo za ušesa... Butli res niti malo ne pomislijo naprej, ali kako.. Kaj če bi tovornjaku vrezala guma in bi zapeljal na odstavnega? Dobro, imamo poklicno deformacijo in vedno gledamo v ogledala -kaj pa če ne bi pogledal in kar zavil desno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte mi samo povedat, vi zagovorniki divjaka na motorju in sovražniki policistov, ki so s svetlobnimi in zvočnimi signali vozili za njim in ostale opozarjali na nevarnost. A potemtakem ogrožajo po vašem življenja tudi gasilci z ogromnimi cisternami in reševalci s svojimi velikimi rešilci, ko so na nujni vožni in vozijo v "škarje" med avti, pa naj bo to v naselju ali pa na regionalkah? Vsi vemo kaj pomeni rdeča luč, znak stop, policistova "ustavi" roka, modre luči in zvočni signal!!! Za tiste, ki ne veste, to pomeni STOP ustavi. A če bi taisti model peljal čez rdečo in na zelenem prehodu zbil vašega otroka, kljub temu, da so ga 200m nižje ustavljali policisti in jim je pobegnil, bi rekli, da se zgodi in smola, da se je ravno vam? Če ni ustavil je odgovoren za vse posledice, ki se zgodijo zaradi njegove objestnosti. Zaradi mene takim lahko nastavijo špice čez cesto in naj se razmaže po cesti. Ali pa naj mu polomijo roke, da bo vsaj en kreten manj med sezono na cesti. Ampak ne. Sigurno se bo našel nekdo, ki bo videl napako v postopku in bo lepo naslednji teden odkorakal nazaj v garažo. Toda pozor! Takšni se slej kot prej nekje zakalkulirajo in jih sreča Matilda. Škoda samo, da po navadi še koga nedolžnega s sabo za popotnico vzame. Če ne telesno, pa psihično, ker je nekdo ugasnil na tvojem vetrobranu, ko si se vračal trezen in poroke in takšnega prizora nikoli ne pozabiš! Razmislite fantje in dekleta kaj zagovarjate in po komu pljuvate takrat, ko to ni potrebno!

Še to, tudi starše in partnerje takšnih profilov, bi bilo potrebno popeljat na obisk soče, CITa in CIIMa, da vidijo kako zgleda, ko človek umira ali pa je notri že mrtev!

prvič: 99 strani nazaj preberi pa boš videl eno in drugo stran zgodbe..nadalje ti lahko na tvoj molog gladko odgovorim: kaj boš pa rekel ča bodo policisti pri pregonu zbili tvojega otroka? Zaradi tega pregona se je nevarnost na cesti povečala za 2x. Dokler ga niso lovili mulc ni divjal, potem pa kar naenkrat imaš na cesti 2 divjaka mulca in provido. A si je to tako težko predstavljati v svoji buči? Meni je gladko malo, kdaj in kako ga bodo ujeli...dokler ne pride do ogrožanja drugih v prometu in pričujoč posnetek je čisti dokaz bedarije in neumnosti početja.

drugič: nihče ne opravičuje mulca, ki ga je nujno spravit s ceste-le o tehniki se ne moremo sporazumet!!!!

tretjič: tako gasilci in vozniki reševalci na nujnih vožnjah ne počenjajo takih neumnosti in manevrov ampak so veliko bolj previdni pri svojem početju..kajti marsikdo ima v avtu radio in jih lahko sliši zadnji moment ali pa jih lahko spregleda in le goli sreči se ima zahvaliti policist v providi, da ni prišlo do kakega trčenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A spet argumenti "kaj pa če"? Ma niso vredni pol pizde tople vode ...

In prosim nekoga naj mi lepo razloži, kako se identificira in dokaže identiteta takšnemu osebku, ki ga ne ujameš pri dejanskem prekršku.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A spet argumenti "kaj pa če"? Ma niso vredni pol pizde tople vode ...

In prosim nekoga naj mi lepo razloži, kako se identificira in dokaže identiteta takšnemu osebku, ki ga ne ujameš pri dejanskem prekršku.

Ti maš pa res hudga mačka :P
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne obračam besed. Samo zanima me, kako razmišljate nekateri in zato sem prosil, da mi poveste. Ker potemtakem bi tega fanta ...

pustili, da odpelje naprej in ga čakali doma (s posnetkom seveda). ...

Rudolf, bluziš!

Posnetka sta primerljiva toliko kot arašidi in solata berivka!

Na tem posnetku s polom ni videti nobene neumnosti, ki bi jo naredil voznik provide, zato ga s postopkom vred smatram za povsem korektnega.

Pri takih in podobnih temah je kot po pravilu v debati vedno naleteti na osebke, ki delujejo po principu "če nisi z nami si proti nam".

Ne nisem proti delovanju provide, sem pa proti nepotrebnemu povzročanju novih nevarnosti za ostale. Poskušaj to enkrat dokončno prebrati in si zapomniti, ker do sedaj kot že nekajkrat rečeno ni nihče rekel, da se ne sme zasledovati in ustavljati kršilcev.

Tisti ki nam skeptikom skušate zaradi naših pomislekov podtakniti da smo proti providi in vozilom na nujni vožnji ste milo rečeno usmiljenja vredni! Lahko bi že nehali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi, kateri primerjate policijski pregon in resilce, gasilce na intervenciji...dejte mal razmislit...mislm...resilci, gasilci na svojih interventnih voznjah resujejo zivljenje...kaj pocne policist na pregonu motorista zaradi papirnate tablice...brez veze...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsem dobro vem kako se je včasih tem zadevam streglo. Ampak sprašujem za danes in ne za 30 let nazaj. Časi so se malo spremenili. mamo kamerce pa telefone pa pravice pa kaj vse še enih nebodijihtreba

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Časi so se malo spremenili. mamo kamerce pa telefone pa pravice pa kaj vse še enih nebodijihtreba

Pa še res nebodijihtreba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsem dobro vem kako se je včasih tem zadevam streglo. Ampak sprašujem za danes in ne za 30 let nazaj. Časi so se malo spremenili. mamo kamerce pa telefone pa pravice pa kaj vse še enih nebodijihtreba

zato je sedaj za nekatere samo še snajper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsem dobro vem kako se je včasih tem zadevam streglo. Ampak sprašujem za danes in ne za 30 let nazaj. Časi so se malo spremenili. mamo kamerce pa telefone pa pravice pa kaj vse še enih nebodijihtreba

Na zdajšnje dogajanje ti ne znam argumentirano odgovorit......mogoče bi mogli uvest spet milico,male kazni,veliko batin.... :yes:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zdajšnje dogajanje ti ne znam argumentirano odgovorit......mogoče bi mogli uvest spet milico,male kazni,veliko batin.... :yes:

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

post-36887-0-89674000-1335114698.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne Ruf, tisto je samo izvidnica.

Akcija je pa tole:n6anoh.jpg

Ne manjkajo uni u ledru.Teli mladiči si sloh ne znajo predstavljat kašen renome so mel.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej se vsi strinjamo, da je tako ravnanje mularije nedopustno, samo glede nacina kako to preprecit, se ne strinjamo...mogoce mi, ki smo rejeni v 60' drugace gledamo na to...tko kot je kmet napisu...fasal smo klofuto, pa se moral za marico do doma pelat, pol se od fotra batine, pa veriga, pa zaganje zabce, v zeleznini novo kupt, fotru kluc podtaknt in jovo, na novo...ni primerljivo...promet je bil drugacen, motorji svoh, neokretni...pa vsaj mi kateri smo na vasi odrascal, smo se vsi po hostah in makadamu vozil...pr petnajstih je ze vsak mulc znov svasat...cajti so sedaj drugi, samo mularija je ostala enaka...mladost je norost, cez potok skace, kjer je most...pustmo izjeme, te bodo vedno...ne vse, zaradi posameznikov kaznovat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bi bilo od tistega na Hrvaškem nepotrebnih besed:

Od pouzdanih izvora doznajem slijedeće

Nesreću je skrivio Marinko Nimac, 59-o godište, u zavoju je sa tuonom zahvatio rubnjak prednjim kotačem, pao, a na njega je naletio Mađarević koji je bio odma iza njega, najedno su otklizali u suprotni trak, pa su na njih naletili ovi drugi,znači sranje da ne može biti veće Naši dečki (mislim na Labinjane) uprkos svim osudama koje čitam okolo u ovom slučaju nisu bili krivi a pogotovo jadni Klaudio (pokoj mu duši)

TAJO - zauvijek ćeš ostati u našim srcima

vir: motorist iz Labinske strani

vsakršno nadaljne strokovno ugotavljanje in moraliziranje je neokusno.

nesreča. huda. fertik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bi bilo od tistega na Hrvaškem nepotrebnega nabijanja :

Od pouzdanih izvora doznajem slijedeće

Nesreću je skrivio Marinko Nimac, 59-o godište, u zavoju je sa tuonom zahvatio rubnjak prednjim kotačem, pao, a na njega je naletio Mađarević koji je bio odma iza njega, najedno su otklizali u suprotni trak, pa su na njih naletili ovi drugi,znači sranje da ne može biti veće Naši dečki (mislim na Labinjane) uprkos svim osudama koje čitam okolo u ovom slučaju nisu bili krivi a pogotovo jadni Klaudio (pokoj mu duši)

TAJO - zauvijek ćeš ostati u našim srcima

vir: motorist iz Labinske strani

vsakršno nadaljne strokovno ugotavljanje in moraliziranje je neokusno. fertik.

Na kratko..." shit happens" in to mora vsak vzet v zakup, takoj ko obrne kljuc svojega motorja...fertik...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bi bilo od tistega na Hrvaškem nepotrebnih besed:

Od pouzdanih izvora doznajem slijedeće

Nesreću je skrivio Marinko Nimac, 59-o godište, u zavoju je sa tuonom zahvatio rubnjak prednjim kotačem, pao, a na njega je naletio Mađarević koji je bio odma iza njega, najedno su otklizali u suprotni trak, pa su na njih naletili ovi drugi,znači sranje da ne može biti veće Naši dečki (mislim na Labinjane) uprkos svim osudama koje čitam okolo u ovom slučaju nisu bili krivi a pogotovo jadni Klaudio (pokoj mu duši)

TAJO - zauvijek ćeš ostati u našim srcima

vir: motorist iz Labinske strani

vsakršno nadaljne strokovno ugotavljanje in moraliziranje je neokusno.

nesreča. huda. fertik.

so že ble nepotrebne besede ene dve strani nazaj.... ...maš ljudi k še vedno mislijo da se njim ne more zgodit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!