Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ne vem kaj bi sploh lahko rekel o naslovu članka v slovenskih novicah: MOTORISTIČNI DIVJAKI SO SE CVRLI V OGNJU.

še raspoču bi se ob komentiranju ,golazen novinarska...

Po pisanju novinarja Boštjana Celca ...

http://vaski-boysi.si/forum/index.php?/topic/71-slovenske-novice/page__pid__333#entry333

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no..saj ponavadi piše kdo je "dežurni rednik" ...

Nobene etike in morale več, ko je treba naredit "udarni" naslov, vseeno upam, da se temu in drugim ne bo nikdar pripetilo, da bi doživel nesrečo in mu ne bi noben pomagal, ker je pač "divjak". Ja, gremo točno tja, kjer nam je mesto, u p.m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj tako vsi u luft skačete?!!

Tako je blo, in tako bo ostalo tudi v prihodnje!

Dokler si ne bosmo zabili v glavo, da ljudje, pa naj si bodo stari ali mladi, predvsem pa stari, ne bodo nikoli uporabljali smernikov tako kot treba!

Vsi, ampak res skoraj VSI, vklapljajo smernike (tudi na avtocesti!!) takrat, ko že spreminjajo smer. Torej v času, ko že vrtijo volan.. To se pravi, da ko že zavija levo, se smernik še ni vklopil. In ravno takšna tetka s flanelasto rdečo ruto, mi je zadnjič zaprla pot, a sem jo slučajno prej prokužil in situacijo rešil. Sicer bi bilo lahko po meni. In to že tretjič letos! Izgleda, da v tem letu nimam sreč... V bistvu jo imem, ker sem še vedno nekaj ukranil, prej ko so me hoteli spraviti pod rušo.

Dragi motoristi; Lov na motoriste je odprt! In dokler se ne bomo zapomnili osnovna nelogična početja, ki jih udeleženci na cesti počejo, bomo tudi najbolj ogrožena vrsta v prometu! Žal.

Tako to!

P.S.

Previdnost je mati modrosti.

Neprevidnost, pa mati nezakonskih otrok!

Ko je prepozno, je prepozno.

Ponavadi, v cestnem labirintu, poravnega izpita ni! Predvsem za motoriste.

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi rad še nekaj dodal na vse to pisanje čez voznike avtomobilov. Včeraj sem se peljal iz Ljubljane na Primorsko in nazaj, in bi rad napisal nekaj tudi o vožnji nas, motoristov. Jaz sem se peljal po naseljih po omejitvah, mogoče kakšnih 55, več pa ne, na magistralki pa odvisno, od 90 - 110. No in ker je bilo včeraj veliko motoristov po cesti so takale moja opažanja: prehitelo me je vsaj 20 motorjev (tudi en maxiskuter), jaz nisem seveda prehitel nobenega. In to so me prehitevali predvsem v naseljih, kjer so padali mimo z vsaj 20 km na uro več, na magistralki pa itak. Pa da ne bo kdo rekel, da so me lovili na ovinkih, ker tam se peljem nekako kot ostali povprečni motoristi, ampak ob izhodu pač ne pospešim na 150, ampak se peljel lepo do naslednjega. Tako da me zdaj zanima, kje so vsi motoristi, ki se peljejo po omejitvah?

Res je tudi, da je veliko slabih voznikov avtov po cesti, in da velikokrat ne spoštujejo predpisov, ampak malo samokritičnosti ne škodi. Ko človek (prevsem začetnik) prebira prispevke po forumu, dobi občutek da ga hočejo vsi ubit, ko bo šel z motorjem na cesto. Mislim, da če se motorist drži predpisov in je kolikor toliko pozoren na ostali promet, je tudi vožnja z motorjem lahko varna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj tako vsi u luft skačete?!!

Tako je blo, in tako bo ostalo tudi v prihodnje!

Dokler si ne bosmo zabili v glavo, da ljudje, pa naj si bodo stari ali mladi, predvsem pa stari, ne bodo nikoli uporabljali smernikov tako kot treba!

Vsi, ampak res skoraj VSI, vklapljajo smernike (tudi na avtocesti!!) takrat, ko že spreminjajo smer. Torej v času, ko že vrtijo volan.. To se pravi, da ko že zavija levo, se smernik še ni vklopil.

Sicer bi bilo lahko po meni...

Dragi motoristi; Lov na motoriste je odprt! In dokler se ne bomo zapomnili osnovna nelogična početja, ki jih udeleženci na cesti počejo, bomo tudi najbolj ogrožena vrsta v prometu! Žal.

Tako to!

lov odprt kot praviš..na žalost tudi s strani motoristov ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi rad še nekaj dodal na vse to pisanje čez voznike avtomobilov. Včeraj sem se peljal iz Ljubljane na Primorsko in nazaj, in bi rad napisal nekaj tudi o vožnji nas, motoristov. Jaz sem se peljal po naseljih po omejitvah, mogoče kakšnih 55, več pa ne, na magistralki pa odvisno, od 90 - 110. No in ker je bilo včeraj veliko motoristov po cesti so takale moja opažanja: prehitelo me je vsaj 20 motorjev (tudi en maxiskuter), jaz nisem seveda prehitel nobenega. In to so me prehitevali predvsem v naseljih, kjer so padali mimo z vsaj 20 km na uro več, na magistralki pa itak. Pa da ne bo kdo rekel, da so me lovili na ovinkih, ker tam se peljem nekako kot ostali povprečni motoristi, ampak ob izhodu pač ne pospešim na 150, ampak se peljel lepo do naslednjega. Tako da me zdaj zanima, kje so vsi motoristi, ki se peljejo po omejitvah?

A si nisi že sam odgovoril? Včeraj nas je bilo na cesti res malo morje motoristov, tebe je prehitelo cca. 20 motoristov... Torej ali ti ne voziš toliko počasi kot praviš ali pa potem očitno vsi ostalo vozijo kolikor toliko po omejitvah... se ti ne zdi?

Res je tudi, da je veliko slabih voznikov avtov po cesti, in da velikokrat ne spoštujejo predpisov, ampak malo samokritičnosti ne škodi. Ko človek (prevsem začetnik) prebira prispevke po forumu, dobi občutek da ga hočejo vsi ubit, ko bo šel z motorjem na cesto. Mislim, da če se motorist drži predpisov in je kolikor toliko pozoren na ostali promet, je tudi vožnja z motorjem lahko varna.

Ne, da te hočejo ubit, vendar že majhen padec z motorjem je lahko usoden, enaka situacija z avtom pa bi prinesla (le) nekaj povite pločevine, razlika je več kot očitna.

Pa srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si nisi že sam odgovoril? Včeraj nas je bilo na cesti res malo morje motoristov, tebe je prehitelo cca. 20 motoristov... Torej ali ti ne voziš toliko počasi kot praviš ali pa potem očitno vsi ostalo vozijo kolikor toliko po omejitvah... se ti ne zdi?

Lej, nisem napisal da sem vozil po omejitvah, ampak toliko kot je bilo res. Se pravi da bi moral tudi jaz prehitet ene 20 tistih, ki naj bi vozili po omejitvah. In se strinjam s tabo, da je padec z motorjem bolj nevaren in da se ne da vsega preprečit.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, nisem napisal da sem vozil po omejitvah, ampak toliko kot je bilo res. Se pravi da bi moral tudi jaz prehitet ene 20 tistih, ki naj bi vozili po omejitvah. In se strinjam s tabo, da je padec z motorjem bolj nevaren in da se ne da vsega preprečit.

Da vloviš 20 motorjev, ki vozijo po omejitvah moraš kar pošteno stisnit preko omejitev, 90-110 ne bo dovolj :)

Pa ne se toliko obremenjevat. 98% motoristov vozi povsem OK, nekako kot si napisal po števcu, kar je realno bolj ali manj znotraj omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teh odvzemov prednosti je res preveč..se nas res ne vidi? al je tu zakon močnejšega? al smo tako klinčevo površni da se to dogaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teh odvzemov prednosti je res preveč..se nas res ne vidi? al je tu zakon močnejšega? al smo tako klinčevo površni da se to dogaja?

Posledica zakonodaje, ki je vse podredila samo in izključno zmanjšanju hitrosti, z drastičnimi kaznimi uvedla paranojo, ki povzroča to, da ljudje enostavno več ne gledajo na cesto ampak se samo posvečajo temu, da vozijo 10-30km/h počasneje od dovoljenega in so s tem "dobri vozniki".

Sam opažam, da pri odvzemih prednosti ni neke razlike, ko sem na motorju ali v avtu, tako da vidnost po mojem s tem ni povezana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teh odvzemov prednosti je res preveč..se nas res ne vidi? al je tu zakon močnejšega? al smo tako klinčevo površni da se to dogaja?

Arogantna zaverovanost vase in varljiv občutek "nedotakljivosti" (kar velja tudi za določen procent motoristov) marsikatere voznike avtomobilov spremeni v buldožerje, ki sledijo le zakonu "močnejšega", kar je pogubno predvsem za "šibkejše" udeležence v prometu, med njimi tudi nas motoriste, ki nismo zaščiteni s posvečenim plehom iz vseh strani.

Včasih pa se zgodi, da kdo koga res popolnoma spregleda, ampak takšna napaka lahko drago stane. Najbrž motoristi drugače opazujemo promet, ko smo v avtomobilu - zase vem, da npr. pri zavijanju z ene ceste na drugo pogledujem levo in desno, pa še enkrat preden zavijem še posebej v nasprotno smer, kamor grem ... nikoli ne vem, kdaj se bo naenkrat od nekje vzel kakšen motorist. Tisti, ki pa ne vozijo motorja, pa tega "Pavlovega refleksa" seveda nimajo.

Kar je bilo pogubno za tega nesrečneža danes, pa vse, ki so podlegli v nesrečah. :cry:

Sam opažam, da pri odvzemih prednosti ni neke razlike, ko sem na motorju ali v avtu, tako da vidnost po mojem s tem ni povezana.

Se strinjam. Čeprav sem velika punca, imam mali avto. Nenehno mi jemljejo prednost, izsiljujejo, prehitevajo, se rinejo tik pred, ... ko kateri od "big shotov" vidi mali avto, kot da popeni. Ta pa že ne bo vozil hitreje, kot jaz, grrrrrrrrrrr ... !!! Pa čeprav je ta mala krota take zelene barve, da ga še tisti 'farbnblint' težko spregleda. Torej - v avtu moram biti enako pozorna kot na motorju, saj očitno, po vsesplošnih in predvsem slovenskih merilih spadam med tiste "šibkejše" člene v prometu. Kar v prevodu pomeni - izgini mi s ceste, prihajam JAZ!

Popravljeno . Popravil Mutika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arogantna zaverovanost vase in varljiv občutek "nedotakljivosti" (kar velja tudi za določen procent motoristov) marsikatere voznike avtomobilov spremeni v buldožerje, ki sledijo le zakonu "močnejšega", kar je pogubno predvsem za "šibkejše" udeležence v prometu, med njimi tudi nas motoriste, ki nismo zaščiteni s posvečenim plehom iz vseh strani.

Včasih pa se zgodi, da kdo koga res popolnoma spregleda, ampak takšna napaka lahko drago stane. Najbrž motoristi drugače opazujemo promet, ko smo v avtomobilu - zase vem, da npr. pri zavijanju z ene ceste na drugo pogledujem levo in desno, pa še enkrat preden zavijem še posebej v nasprotno smer, kamor grem ... nikoli ne vem, kdaj se bo naenkrat od nekje vzel kakšen motorist. Tisti, ki pa ne vozijo motorja, pa tega "Pavlovega refleksa" seveda nimajo.

Kar je bilo pogubno za tega nesrečneža danes, pa vse, ki so podlegli v nesrečah. :cry:

Se strinjam. Čeprav sem velika punca, imam mali avto. Nenehno mi jemljejo prednost, izsiljujejo, prehitevajo, se rinejo tik pred, ... ko kateri od "big shotov" vidi mali avto, kot da popeni. Ta pa že ne bo vozil hitreje, kot jaz, grrrrrrrrrrr ... !!! Pa čeprav je ta mala krota take zelene barve, da ga še tisti 'farbnblint' težko spregleda. Torej - v avtu moram biti enako pozorna kot na motorju, saj očitno, po vsesplošnih in predvsem slovenskih merilih spadam med tiste "šibkejše" člene v prometu. Kar v prevodu pomeni - izgini mi s ceste, prihajam JAZ!

tudi sam opažam isti varianto, ko greva z našo v trgovino z mali Peugeotom se vsi kr neki napihujejo okoli naju češ , bejži tamal.ko greva z Fordom Galaxy v šoping je bore malo takih, ki se mi postavijo po robu, razen seveda arogantnežev, ki jim je itak vseeno, kdo in kaj si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da vloviš 20 motorjev, ki vozijo po omejitvah moraš kar pošteno stisnit preko omejitev, 90-110 ne bo dovolj :)

Pa ne se toliko obremenjevat. 98% motoristov vozi povsem OK, nekako kot si napisal po števcu, kar je realno bolj ali manj znotraj omejitev.

če sem se jaz včeraj vozil 90/110 po števcu sem bil skoraj nepremičnina proti ostalim ter sem se jim umikal ......tako da ne ustvarjati neke " 98% vozi znotraj omejitve" fame - ker je zelooo daleč od resnice , ki dejansko prevladuje na cesti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trumper se strinjam z tabo, tudi jaz se ze skozi vozim v okviru omejitev ali 10% nad njimi, ampak sem na cesti pocasni kot polz, se tovornjaki me prehitevajo... Tako da farsa da je 98% motoristev v okviru omejitev... ja mogoce res, v avtosolah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če sem se jaz včeraj vozil 90/110 po števcu sem bil skoraj nepremičnina proti ostalim ter sem se jim umikal ......tako da ne ustvarjati neke " 98% vozi znotraj omejitve" fame - ker je zelooo daleč od resnice , ki dejansko prevladuje na cesti ...

Kaj pa vem, sam vozim tako nekako in me redko kdo prehiti in tudi jaz redko koga prehitim. Je pa res, da se zato, ker me kdo prehiti ne sekiram in se, če ga le vidim v ogledalu umaknem...

Mogoče se pa vozim po takih cestah, ki niso zaminive za ostale motoriste.

Kaj vem, Golica, MB-Dravograd, Črna-Šoštanj, Kozje in podobne so verjetno take neinteresantne ceste za divjake ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem se vrnil iz Italije, naredil 1500km, nobenih problemov na cesti, folk gleda ogledala, se umika itd.., pridem v Slovenijo in od meje do Medvod se takoj najdejo trije kreteni, izsiljevanje ipd. Takle mamo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Et.... včeraj na Rakitni posnel lep primerek!! Sicer sem bil po pol leta prvič u sedlu in sem vozil zelo počasi in previdno ampak tale ni videl nič, rajtam!!?

Okrog minutke in 0,2

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Et.... včeraj na Rakitni posnel lep primerek!! Sicer sem bil po pol leta prvič u sedlu in sem vozil zelo počasi in previdno ampak tale ni videl nič, rajtam!!?

Okrog minutke in 0,2

Ja lepo si mene pa Zivganorca ujel v objektiv :OK: Ja takih slepcev ali pa izsiljevalcev je pa veliko na cesti.....zadeva je sila preprosta,previdno,po pameti,pa do kolena :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Et.... včeraj na Rakitni posnel lep primerek!! Sicer sem bil po pol leta prvič u sedlu in sem vozil zelo počasi in previdno ampak tale ni videl nič, rajtam!!?

Okrog minutke in 0,2

Če si ti vozil zelo počasi in previdno, potem so avtomobili očitno stali, vsaj tako si švigal mimo. Očitni si motoristi tako predstavljate varno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si ti vozil zelo počasi in previdno, potem so avtomobili očitno stali, vsaj tako si švigal mimo. Očitni si motoristi tako predstavljate varno vožnjo.

niti ne, pojem varne vožnje je kot izgleda 6 pirov v rit in cik-cak na čoperju z motozbora proti domu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si ti vozil zelo počasi in previdno, potem so avtomobili očitno stali, vsaj tako si švigal mimo. Očitni si motoristi tako predstavljate varno vožnjo.

Ah stari motiš se!! Avtomobili so šli u rikverc jest sem pa stal.... brihta!! Tisto mim avtov smo se vozili za letečmanom, pa rec kar hočeš. Drgač so me kolegi čakal vsake 10 km kt mutavi, Tk de AWE za potrpežljivost :notworthy: :worship: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!