Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Če si ti vozil zelo počasi in previdno, potem so avtomobili očitno stali, vsaj tako si švigal mimo. Očitni si motoristi tako predstavljate varno vožnjo.

Lahko potrdim Robrtjurove trditve,da je šel lepo počas in previdno,ker smo ga res čakal in to ene parkrat.Moraš pa vedet ,da kamera prikaže nerealno hitrost....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub temu, da nikoli nimam niti enega pira v riti in da ne hodim na motozbore in se vozim s čoperjem pod omejitvami, me prehitevajo tudi avtomobili in včasih kak kombi (motorji ponavadi padajo mimo). Zato približno vem, da večina avtomobilov vozi skoraj na zgornji meji omejitve in četudi kamera laže, je iz časa prehitevanja lahko sklepati, da niste plazili mimo teh avtomobilov. Torej mi ne nakladati o počasni vožnji.

Zase vem, da sem slab voznik, da vozim počasi (čeprav ne vedno po predpisih), da mi brzina ne predstavlja užitka ampak vsaj ne tvezim, da vozim varno. Verjamem pa, da se vam (in drugim, ki so te čakali) dozdeva, da je takšna vožnja varna in zelo počasna.

Kar se pa tiče varne vožnje - varnejša je tista, ki povzroča manj nesreč - in tu je statistika krepko na strani 6 pirov v riti pri vožnji z motozbora - pod pogojem, da ima voznik resice na suknjiču.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tiče varne vožnje - varnejša je tista, ki povzroča manj nesreč - in tu je statistika krepko na strani 6 pirov v riti pri vožnji z motozbora - pod pogojem, da ima voznik resice na suknjiču.

a to zato ker te resice žgečkajo po nosu in potem ko kihneš te pribije naprej obenem pa še gas spustiš? :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub temu, da nikoli nimam niti enega pira v riti in da ne hodim na motozbore in se vozim s čoperjem pod omejitvami, me prehitevajo tudi avtomobili in včasih kak kombi (motorji ponavadi padajo mimo). Zato približno vem, da večina avtomobilov vozi skoraj na zgornji meji omejitve in četudi kamera laže, je iz časa prehitevanja lahko sklepati, da niste plazili mimo teh avtomobilov. Torej mi ne nakladati o počasni vožnji.

Zase vem, da sem slab voznik, da vozim počasi (čeprav ne vedno po predpisih), da mi brzina ne predstavlja užitka ampak vsaj ne tvezim, da vozim varno. Verjamem pa, da se vam (in drugim, ki so te čakali) dozdeva, da je takšna vožnja varna in zelo počasna.

Kar se pa tiče varne vožnje - varnejša je tista, ki povzroča manj nesreč - in tu je statistika krepko na strani 6 pirov v riti pri vožnji z motozbora - pod pogojem, da ima voznik resice na suknjiču.

počasna vožnja ni vedno bolj varna od hitre.

če bi bilo tako, bi bila vožnja s 50ccm skuterjem najbolj varna kar jih je...pa je prekleto grozljiva pustolovščina. In tisto o statistiki s šestimi piri v riti je klamfa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si ti vozil zelo počasi in previdno, potem so avtomobili očitno stali, vsaj tako si švigal mimo. Očitni si motoristi tako predstavljate varno vožnjo.

Pospeški motorja definitivno omogočajo "skok" mimo avtomobila.

Ker je prehitevanje vedno nevaren manever, ga je potrebno opraviti odločno in kar se da hitro ter seveda dovolj naokoli :)

Mene je to izučila lastna izkušnja, ko sem po nepotrebnem mencal. (Na srečo brez incidenta).

Tako, da sam ne vidim problema, zakaj bi se mimo avtomobilov vlekel, če je možno prehitevanje opraviti v bistveno krajšem času.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si ti vozil zelo počasi in previdno, potem so avtomobili očitno stali, vsaj tako si švigal mimo. Očitni si motoristi tako predstavljate varno vožnjo.

Če je to hitra vožnja in "šviganje" mimo avtomobilov pol si ti nevaren za na cesto, ker imaš percepcijo NULA! :slap:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Et.... včeraj na Rakitni posnel lep primerek!! Sicer sem bil po pol leta prvič u sedlu in sem vozil zelo počasi in previdno ampak tale ni videl nič, rajtam!!?

Okrog minutke in 0,2

Dobro predvidevanje. Sicer pa se je takoj videlo, da te bo idiot izsilil. Jaz bom sedaj na desno stran motorja "namontiral futrolo" za "baseball-bat". Pri takšnih bližnjih srečanjih; prehitet, baseball-bat ven, pa dvakrat po strehi! :kva2:.

Popravljeno . Popravil Terminator
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro predvidevanje. Sicer pa se je takoj videlo, da te bo idiot izsilil. Jaz bom sedaj na desno stran motorja "namontiral futrolo" za "baseball-bat". Pri takšnih bližnjih srečanjih; prehitet, baseball-bat ven, pa dvakrat po strehi! :kva2:.

Saj lahko voziš s seboj granitno kocko, jo poliješ s prilom in takemu, ki te izsili, "opereš" šipo :evilgrin: :P . Tako bo naslednjič bolje videl, kam vozi :whistle:.

LP Robert

Popravljeno . Popravil trebor
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da odpremo temo - Seznam izsiljevalcev in beležimo znamko vozilo, reg.št., da vidimo, koliko jih je, ki to redno počnejo in jim je mogoče to celo zabava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da odpremo temo - Seznam izsiljevalcev in beležimo znamko vozilo, reg.št., da vidimo, koliko jih je, ki to redno počnejo in jim je mogoče to celo zabava

pa tistih , ki ti v naselju padejo 8cm od balance s 120+km/h .... pa tistih , ki ga tudi kdaj pa kdaj userjemo na cesti ... pa nas bo tistih " 98% ki vozimo v "okviru predpisov ter omejitev"" kmalu polna tema ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko potrdim Robrtjurove trditve,da je šel lepo počas in previdno,ker smo ga res čakal in to ene parkrat.Moraš pa vedet ,da kamera prikaže nerealno hitrost....

Kamera je tudi nerealno pokazala, da motoristu pred kamero ni delal smerokaz, čeprav je v resnici blinkal? :)

Vključevanje na cesto pa je realno pokazalo, da je šlo za ganjanje in pritiskanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamera je tudi nerealno pokazala, da motoristu pred kamero ni delal smerokaz, čeprav je v resnici blinkal? :)

Vključevanje na cesto pa je realno pokazalo, da je šlo za ganjanje in pritiskanje.

Ja Snecer ti imaš vedno prav :yes: .......ti je kaj lažje..... :evilgrin:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamera je tudi nerealno pokazala, da motoristu pred kamero ni delal smerokaz, čeprav je v resnici blinkal? :)

Vključevanje na cesto pa je realno pokazalo, da je šlo za ganjanje in pritiskanje.

Vsekakor človek na 1 vožnji po pol leta pavze, s sposojenim motorjem, bolečimi zapesji in s težavnim kolenom polnim vode z lahkoto neki prtiska in ganja!!? :? Šlo je bolj za projekt prve letošnje furce kot kakršnokoli tiščanje pa čeprav se vidi da na mestih kjer je frej vse do triglava mogoče celo poblinka rumena lučka. :wub: Hja kaj naj rečem ..... na blinkerje se pa moram še mal navadit :xx:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, tole se dogaja povsod in je vsakdanje.. Dokler bojo izkljucno avtomobilisti in samo v avtomobilisticni kozi milsili da oni lahko, mi tega ne bomo spremenili, in vsak dan bo padla kasna zrtev ! hitrost motorista ima prav malo veze pri tem, ce te pac voznik ne bo videl, te ne bo, pa ce vozis 50, 90 ali 110...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce te pac voznik ne bo videl, te ne bo, pa ce vozis 50, 90 ali 110...

In v tem primeru je hitrost motorista ključnega pomena, saj lahko pomeni razliko med življenjem in smrtjo motorista. Al ise bo lahko izognil/ustavil, ali pa ne.

No, vsak si sam izbira način vožnje in stavi na tej loteriji, imenovani vožnja po javnih cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JP, loterija ja :SS

Glej vsakemu se lahko kdaj posreči, in tako ima tudi mašina pravico imeti srečo...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej vsakemu se lahko kdaj posreči, in tako ima tudi mašina pravico imeti srečo...

Mah se mi zdi da gre Simčiju na slabše-beri se je poboljšal... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem se minuto za tem pripeljal okoli ovinka Res me je pretreslo Tako grozliv pogled,da nebi rad še kdaj tega doživu.Jozex pol smo se moral vidt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem se minuto za tem pripeljal okoli ovinka Res me je pretreslo Tako grozliv pogled,da nebi rad še kdaj tega doživu.Jozex pol smo se moral vidt?

možno. jst sem bil v unmu lokalu ki ima igralnico. vem da se je pripeljala ena večja družba iz slovenije tja malo preden sem jaz odšel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar zvedu.Točno takrat sem jaz v Senju pil kavo. Ob 13h.

jaz pa po vsej verjetnosti pred tem mimo peljal, sem se vstavil v Karlobagu na pijački ;(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!