Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Mislim da če znam jaz dokaj dobro ocenit spretnosti pred seboj vozečega motorista, bi lahko tudi ta policaj ocenil, da ni ravno pametno preganjati dečka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S takšnim razmišljanjem kot ga imate nekateri ..... Vzgajati otroke?

Ta tip ni bil noben deček, ampak 21 let star butel, ki je bil verjetno vzgojen tako kot tamladi jankoviči. Bo oči vse zrihtal. Zdj bo pa pač moral sprejet lekcijo, da moraš, tako ali drugače odgovarjati za svoja dejanja. Ce se ni.naučil zdaj, ga čaka se kaka preizkušnja v življenju. Čisto sam si je kriv! Kako je pa s tem, da te pustijo bežati in te najdejo doma, pa tut vemo. Kdo bi lahko dokazal, da ni hotel ustaviti in da je bil sploh on na motorju. Policaj bo itaq moral živet s tem, da ga je povozil, ce je moje tolk moralen, si verjetno želi, da bi se drugače končalo.

Res se mi zdi nedopustno, da nekateri zagovarjate beg..

Kaj pa ce bi ta mulc, zame bolj butast odrasel poškodoval koga na svojem begu? Po vašem mnenju bi bil za to tut policaj kriv, ne?

Pa ce ti vlomijo v bajto, si dam kriv, kaj te pa ni blo doma, al kaj? Zakoni in neke norme in pravila so v družbah z razlogom, ne zato, da jih lahko določeni idiota kršijo. To lekcijo naj bi nekako vsak odrasel osvojil v svojem življenju..

Evo pa sem dokazal svoje. Čim ni po tvoje smo bučmani pa butli. Važn da si ti pametna in oh in sploh. Poznam motoriste in vem da ti to nisi! Jah eno se je peljati brez izpita eno pa je da te preganjajo kot žival, kaj je mislil tisti trenutek ne bomo nikoli vedli, in če ne poznamo razloga nimamo pravice obsojati.... Bučka za razliko od tebe jaz drugim želim samo dobro. Ne pozabi da se vse vrača in vse se plača... tudi slabe privoščljive misli kako si 21 letnik zasluži biti polomljen bog ne daj invalid... Raje kot obsojanje mu zaželi srečo pri okrevanju!

Najprej si preberi moje poste, da boš sploh videl kakšno je moje mnenje, ce te že zanima.

Bučman in butler zame ni isto, mi blo mišljeno žaljivo.

In, ja. Ce te bo policaj hotel ustaviti, pa ne boš reagiral, bi šel za tabo. Pa ce ti je všeč al pa ne.

15 lajkov za fritza. Lepše ne bi mogel povedat.. :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če bi bil pa moped ukraden, bi tudi zagovarjali samo popis tablice?

Normalno...

Ni neka jaka fora, da ubijejo tatu in vrnejo razbit motor.

D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno tako je butasto zagovarjati neumno početje policaja, kot neumno početje mulca : :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej po tvoje je beg upravičen, vlom pa ne?

Po nekod v tujini gredo ubežniki v čuzo direkt, ker jih takoj smatrajo kot hude kršitelje, ker naj bi imeli hudo dober razlog za beg. Kaj bolj 'smotrnega' kot samo denarno kazen.

Jaz nikomur ne privoščim tega, kar se je zgodilo temu fantu, samo pravim, da si je čisto sam kriv. Policaj ga pa lahko lovi kjer hoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej po tvoje je beg upravičen, vlom pa ne?

Po nekod v tujini gredo ubežniki v čuzo direkt, ker jih takoj smatrajo kot hude kkršitelje, ker naj bi imeli hudo dober razlog za beg. Kaj bolj 'smotrnega' kot samo denarno kazen.

Jaz nikomur ne privoščim tega, kar se je zgodilo temu fantu, samo pravim, da si je čisto sam kriv. Policaj ga pa lahko lovi kjer hoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej po tvoje je beg upravičen, vlom pa ne?

Po nekod v tujini gredo ubežniki v čuzo direkt, ker jih takoj smatrajo kot hude kršitelje, ker naj bi imeli hudo dober razlog za beg. Kaj bolj 'smotrnega' kot samo denarno kazen.

Jaz nikomur ne privoščim tega, kar se je zgodilo temu fantu, samo pravim, da si je čisto sam kriv. Policaj ga pa lahko lovi kjer hoče.

Emm. ...Če se ti voziš za nekom, in te ne bo pustil prehitet, ker mu je pač izpod časti, in si opazila in morda ravno ne obvlada v nulo svoj motocikel, boš vseeno tvegala svoje, njegovo, drugih udeležencev življenje, samo da boš ti dobila svoje in ohranila obraz ?

Policaj ne sme vsakega in vsepovsod preganjat (lahko pa se tudi motim).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da je pač beg bil njegova odločitev... verjamem, se je ustrašil policajev, adrenalin je na vilo do konca, zavrtel se mu je film, da izpita nima, motorja vozit ne sme, kazen bo... trenutek nepremišljenosti in vse skupaj se sprevrže v "beg".. Si pa zato ni zaslužil, da se ga povozi skoraj do smrti...

Iz slik lahko vsak amater razbere, da motor ni hard endura in bi le mojster lahko pobegnil z takšnim motorjem po njivi.

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S takšnim razmišljanjem kot ga imate nekateri ..... Vzgajati otroke?

Saj res, otroku, ki iz predala ukrade čokolado, je treba zlomit roko. Ali raje kar obe?

Ta tip ni bil noben deček, ampak 21 let star butel, ki je bil verjetno vzgojen tako kot tamladi jankoviči. Bo oči vse zrihtal. Zdj bo pa pač moral sprejet lekcijo, da moraš, tako ali drugače odgovarjati za svoja dejanja. Ce se ni.naučil zdaj, ga čaka se kaka preizkušnja v življenju. Čisto sam si je kriv! Kako je pa s tem, da te pustijo bežati in te najdejo doma, pa tut vemo. Kdo bi lahko dokazal, da ni hotel ustaviti in da je bil sploh on na motorju. Policaj bo itaq moral živet s tem, da ga je povozil, ce je moje tolk moralen, si verjetno želi, da bi se drugače končalo.

Ne nakladaj, če ne veš...

Verjetno je beg v takšnem kontekstu več ali manj 'nagonska' reakcija in se nihče racionalno ne odloči zanj.

Res se mi zdi nedopustno, da nekateri zagovarjate beg..

Noben ne zagovarja bega. Ampak neko razsodnost od policajev pa vseeno pričakujem.

Navsezadnje se je tudi meni že zgodilo, da sem 'bežal' - in to zgolj zato, ker je policaj bil bolj lene sorte in je prepozno začel krilit z rokami ali loparčkom, jaz pa tega nisem videl (so mi pa povedali tisti, ki so vozili za mano). Sicer ne vem, ali se je spravu mene lovit ali ne, ampak če bi, bi me verjetno tudi dohitel. In kaj potem? Bi me naj kar zbil!?

Kaj pa ce bi ta mulc, zame bolj butast odrasel poškodoval koga na svojem begu? Po vašem mnenju bi bil za to tut policaj kriv, ne?

Ne.

Vsekakor pa bi policaj bil kriv, če bi on v lovu poškodoval koga drugega.

Pa ce ti vlomijo v bajto, si dam kriv, kaj te pa ni blo doma, al kaj?

Ne razumem sicer povezave, ampak v bistvu ja.

Če nimaš ustreznega varovanja, če na Facebooku objaviš, da te ne bo doma, če pustiš vrata odklenjena, ... Ja, si si sam kriv. In temu pritrjujejo tudi zavarovalnice. :slap:

Zakoni in neke norme in pravila so v družbah z razlogom, ne zato, da jih lahko določeni idiota kršijo. To lekcijo naj bi nekako vsak odrasel osvojil v svojem življenju..

In veljajo tudi za policaje.

In norma, da nekoga pohabiš zaradi morebitnega prometnega prekrška, se mi ne zdi sprejemljiva.

Torej po tvoje je beg upravičen, vlom pa ne?

Seveda ne. Ampak vlomilca, četudi ga zalotiš, ne smeš razbit ko kanto in mu zlomit hrbtenice, ker boš 'šla v čuzo'.

Po nekod v tujini gredo ubežniki v čuzo direkt, ker jih takoj smatrajo kot hude kršitelje, ker naj bi imeli hudo dober razlog za beg. Kaj bolj 'smotrnega' kot samo denarno kazen.

Ponekod v tujini ljudje gredo v čuzo, ker so napačne barve... :slap:

Jaz se raje ne bi zgledoval po tujini 'kar tako'.

Jaz nikomur ne privoščim tega, kar se je zgodilo temu fantu, samo pravim, da si je čisto sam kriv. Policaj ga pa lahko lovi kjer hoče.

Seveda si je sam kriv, da se je skantal (več ali manj). Da ga je pa policaj povozil, pa niti ne.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah.. Lej.. Ce voziš za nekom, al pa ne, voziš v skladu s cpp inlastno presojo, da je vožnja varna. Jaz na cesti nimam potrebe po tem, da bi si filala ego, al pa ohranjala obraz (?), ampak čist kej drugega. Tole je off topic....

Ce pa se vrnem na temo razprave, ce je bil tip označen za ubežnika, to pomeni, da ga je policaj večkrat s predpisanimi signali opozoril, da mora ustaviti. Ce se tega ne upošteva, so seveda sankcije. Prva je 'lov' s, spet, predpisanimi signali, ki jih morajo upoštevati tudi drugi udeleženci v prometu.

Matr, kaj pisem.. A so vam tut senkali izpite, al ste kak cpp kdaj prebral, no. :-D :-D

Če niste, je poglavje, ki govori o vozilih z zvočnimi in svetlobnimi signali...... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj res, otroku, ki iz predala ukrade čokolado, je treba zlomit roko. Ali raje kar obe?

Seveda si je sam kriv, da se je skantal (več ali manj). Da ga je pa policaj povozil, pa niti ne.

D.

Hvala Danči da si si čas vzel.

Se podpišem.

Ah.. Lej.. Ce voziš za nekom, al pa ne, voziš v skladu s cpp inlastno presojo, da je vožnja varna. Jaz na cesti nimam potrebe po tem, da bi si filala ego, al pa ohranjala obraz (?), ampak čist kej drugega. Tole je off topic....

Matr, kaj pisem.. A so vam tut senkali izpite, al ste kak cpp kdaj prebral, no. :-D :-D

Če niste, je poglavje, ki govori o vozilih z zvočnimi in svetlobnimi signali...... :P

Je bilo jasno da neoš razumela, ker verjetno nikdar nisi doživela takšnega ali podobnega scenarija.

Lp.

Andrej

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S takšnim razmišljanjem kot ga imate nekateri ..... Vzgajati otroke?

Ta tip ni bil noben deček, ampak 21 let star butel, ki je bil verjetno vzgojen tako kot tamladi jankoviči. Bo oči vse zrihtal. Zdj bo pa pač moral sprejet lekcijo, da moraš, tako ali drugače odgovarjati za svoja dejanja. Ce se ni.naučil zdaj, ga čaka se kaka preizkušnja v življenju. Čisto sam si je kriv! Kako je pa s tem, da te pustijo bežati in te najdejo doma, pa tut vemo. Kdo bi lahko dokazal, da ni hotel ustaviti in da je bil sploh on na motorju. Policaj bo itaq moral živet s tem, da ga je povozil, ce je moje tolk moralen, si verjetno želi, da bi se drugače končalo.

Res se mi zdi nedopustno, da nekateri zagovarjate beg..

Kaj pa ce bi ta mulc, zame bolj butast odrasel poškodoval koga na svojem begu? Po vašem mnenju bi bil za to tut policaj kriv, ne?

Pa ce ti vlomijo v bajto, si dam kriv, kaj te pa ni blo doma, al kaj? Zakoni in neke norme in pravila so v družbah z razlogom, ne zato, da jih lahko določeni idiota kršijo. To lekcijo naj bi nekako vsak odrasel osvojil v svojem življenju..

Pa kaj ti seješ bedarije po forumu??!?!?!

Za take kazni in neumno zakonodajo, marsikdo ne bo počakal, ker nima s čim plačat in gre raje tvegat..

1.) Zakonodaja ne dopušča in ni napisana z razumom, ampak je zelo progresivna in zelo zatirajoča..

2.) Kresalova je že pred leti leti obljubljala kazni glede na prihodke.. kje je zdaj kaj? Tisti, ki imajo moč in denar, ne plačajo kazni ker poznajo "koga visoko", tisti, ki je pa nimajo, jih čakajo v grmovju in ko se slučajno zgodi, da se peljejo 60 namesto 50 ali 100 namesto 90.. mastno plačajo..

Pa kaj imaš tle Jankoviče za omenjat?.. Tole in njihovi zločini, ni nobene primerjave.. Še zdaj se jih vsi bojijo.. vsi vemo za Stožice in še marsikaj drugega.. tako da mi sploh ne omeni, kako si je tale fant tole zaslužil.. ker potem si res podn od podna..

Ti sploh veš kako pravo deluje pri nas? Da te malce izobrazim..

PRIMER: Pri vas vlomi ropar, in ker ste slučajno doma se mu uprete in se branite (ga napadete).. če ga pri tem poškodujete, on toži vas za take vsote da kar glava peče.. Dejstvo je, da ropar ni imel kaj pri vas iskat, a na koncu ste krivi vi, ker ste njega poškodovali zaradi upora..

Ti sploh ne veš, niti se ti ne sanja kakšna je realna situacija v prometu in nasploh.. nikoli ne lovijo velikih rib (gangsterjev, organiziran kriminal, pralcev denarja, itd. ), vedno se spravijo na tistega, ki ga lahko dobijo.. ali v prometu ali v kakšnem drugem zločinu.. ker policija tudi ni neumna in ne bo za vsako ceno tvegala glave..

Bežalo se je že od nekdaj, in se še verjetno bo.. ni najbolj pametno.. ampak, če ima tisti, ki lovi kaj v glavi, bo vedel.. da tisti, ki beži, zagotovo tega ne počne iz užitka.. in bo kar se da hitro uredil stvari, da mu tega ne bo potrebno več početi.. Zato je marsikateri lov povsem nepotreben (razen če gre za težek kriminal.. )

Včasih je padla kakšna vzgojna od staršev in se je stvar rešla, zdaj pa se še ljudje samo "jebejo" med sabo, ravno zaradi takih "sanjačev" kot si ti, ki mislijo, da so zakoni in predpisi pisani za ljudi.. pisani so za kapital in korist velikih, in ne za mene in tebe..

Popravljeno . Popravil Izek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj res, otroku, ki iz predala ukrade čokolado, je treba zlomit roko. Ali raje kar obe?

Ne nakladaj, če ne veš...

Verjetno je beg v takšnem kontekstu več ali manj 'nagonska' reakcija in se nihče racionalno ne odloči zanj.

Noben ne zagovarja bega. Ampak neko razsodnost od policajev pa vseeno pričakujem.

Navsezadnje se je tudi meni že zgodilo, da sem 'bežal' - in to zgolj zato, ker je policaj bil bolj lene sorte in je prepozno začel krilit z rokami ali loparčkom, jaz pa tega nisem videl (so mi pa povedali tisti, ki so vozili za mano). Sicer ne vem, ali se je spravu mene lovit ali ne, ampak če bi, bi me verjetno tudi dohitel. In kaj potem? Bi me naj kar zbil!?

Ne.

Vsekakor pa bi policaj bil kriv, če bi on v lovu poškodoval koga drugega.

Ne razumem sicer povezave, ampak v bistvu ja.

Če nimaš ustreznega varovanja, če na Facebooku objaviš, da te ne bo doma, če pustiš vrata odklenjena, ... Ja, si si sam kriv. In temu pritrjujejo tudi zavarovalnice. :slap:

In veljajo tudi za policaje.

In norma, da nekoga pohabiš zaradi morebitnega prometnega prekrška, se mi ne zdi sprejemljiva.

Seveda ne. Ampak vlomilca, četudi ga zalotiš, ne smeš razbit ko kanto in mu zlomit hrbtenice, ker boš 'šla v čuzo'.

Ponekod v tujini ljudje gredo v čuzo, ker so napačne barve... :slap:

Jaz se raje ne bi zgledoval po tujini 'kar tako'.

Seveda si je sam kriv, da se je skantal (več ali manj). Da ga je pa policaj povozil, pa niti ne.

D.

Basicly lahko tudi doktorirava iz vseh mojih in tvojih besed. Moje mnenje je pač tako, da si je kriv sam, tragika je samo v tem, da je bil povozen. Zanalašč, po nesreč, ne vem. Edino on je na slabem zarad tega. 21 sem rekla zato, ker piše v enem od postov više. Ce je bil pa manj, pa sploh nima kej iskat na motorju 650. Je pa itaq trend iskat krivce povsod, sami v sebi ne.

Če je na splošno lažje okriviti vse druge, pol pa ok. Ko ti bo pa en takle deček s fotrovim motorjem brez izpita povozil otroka, ker ga organi pregona ne bodo ustavili, se pa oglasi. Takrat bomo pa razpravljali, kako bi ga morali policaji že prej ustaviti itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je bil pa manj, pa sploh nima kej iskat na motorju 650. Je pa itaq trend iskat krivce povsod, sami v sebi ne.

Če je na splošno lažje okriviti vse druge, pol pa ok. Ko ti bo pa en takle deček s fotrovim motorjem brez izpita povozil otroka, ker ga organi pregona ne bodo ustavili, se pa oglasi. Takrat bomo pa razpravljali, kako bi ga morali policaji že prej ustaviti itd.

kaj pa, kaj pa, kaj pa, kajpa,kajpa.....

če mi ga ravno zaradi tega povozi, kr ga je policaj po travniku preganjal, al pa,da ga še kje policaj zbije, kr ga je preganjal po travniku???? Keri pa je pol kriv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izek. kot prvo, jaz nisem nikogar zalila, tako, da tudi ti ni treba. velikrat sem že povdarila, da temu tipu in tudi nikomur ne privoščim tega, kar se mu je zgodilo. kako stvari delujejo pri nas, vem še predobro.

na koncu si omenil nekaj v zvezi z vzgojo... točno ta je tista, ki je tle bistvena. o tem bi verjetno bilo treba povprašat tega fotra. kakšna je pa splošna vzgoja pri nas... preberi zadnje 3 strani postov, pa ti bo jasno. izogibanje odgovornosti. fajn bi blo, da bi se ta policaj drugače odločil, verjetno si tega tudi on želi. pa se pač ni. in samo en človek je zarad tega zelo na slabšem.

kar se pa tiče čokolade in otroka.....

verjetno ste še premladi, al pa nimate otrok.. NE, ni mu za odsekat roko. ampak, če majhnemu ne boš dal vedeti, da je to (krasti) narobe, verjemi, da sam od sebe ne bo nehal krasti. če govorimo, da je čokolado ukradel (ne vzel iz omare). vzgoja se začne v zibelki, otroku je od 3 do 6 leta potrebno pokazat (pa tudi že prej), da je nekaj prav, nekaj pa ne in zakaj. če pa trga ne narediš, dobiš pa tako tragedijo, kot je bila ta. in glede na to, v katero smer gre vzgoja, verjemte, da bo takih situacij vedno več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli vam ni prov. če kapsi ujamejo nekoga, ki dela prekrške, če ga ne ujamejo, zjasnte se že.

Verjamem, da bi blo vam (sploh tistim mlajšim, ki sprašujejo neumnosti, kot je, če se da kupit izpit) najbolj prav, da ne bi blo ne omejitev hitrosti, ne policajev, ne nikogar, ki bi zahteval izpit za motor, in bi se veselo furali lagano sportski, 200 na uro po ridah in nevem, kje še vse...

pa pač tko ne gre.

in vsaj približno se je pa treba mal držat kakih pravil.

če jih pa že kršiš, in te ujamejo, pa vsaj imej tolk hrbtenice, da priznaš svojo napako ali krivdo, ne pa se neki po cigansk izmikat in gledat v zakone, al te je kaps prov ustavil, al ne... c'mon..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa, kaj pa, kaj pa, kajpa,kajpa.....

če mi ga ravno zaradi tega povozi, kr ga je policaj po travniku preganjal, al pa,da ga še kje policaj zbije, kr ga je preganjal po travniku???? Keri pa je pol kriv?

po tvojem mnenju sigurn policaj.. naj gre hudič nazaj na polcijsko postajo krofe žret, motoriste brez izpitov naj pa pr mer pusti, a ne? k ne znajo dobr vozt in lah padejo, ker bojo itaq bežal, ker jih bo panika, ker nimajo izpita in jih pol lahko policaj (zanalašč) povoz...

a res sam jaz vidm nesmisel tle....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne gre za avtoriteto. Meni gre enostavno na jetra "prepametna" mularija :-). Sicer ne bi nikogar povozil, ampak tule s prstom kazati na policaja tudi ne mislim. Sta se pač dva butca našla v "chase game" in je enmu varovalko strgalo ... mi dol maha, če je to policaj ali ne.

PS, če še kdo slučajno ni prebral - policisti so se izognili motorju, fant pa se je medtem baje pobral in verjetno v šoku skočil naravnost pred avto ... valjda so zdaj policaji kriv, a ne?

Ja - pravijo policaji. But then again - they would say that, wouldn't they?

Če ti koncept ostrejšega nadzora nad močnejšimi udeleženci odnosa (ie, represivnimi organi) ni jasen oz. se ti zdi nepotreben ("mi dol maha, če je policaj ali ne"), je to tvoja odločitev. Nam ostalim pa ga ne moreš odrekati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po tvojem mnenju sigurn policaj.. naj gre hudič nazaj na polcijsko postajo krofe žret, motoriste brez izpitov naj pa pr mer pusti, a ne? k ne znajo dobr vozt in lah padejo, ker bojo itaq bežal, ker jih bo panika, ker nimajo izpita in jih pol lahko policaj (zanalašč) povoz...

a res sam jaz vidm nesmisel tle....

a lomlenje hrbtenice je pa smiselno? Dej no dej..čez en čas se boš že sprijaznila z odstrelom? (ups, mi je prst trznil na pištoli. .)

Zanimivo: mestnemu redarstvu, bodisi radarju ali napačna parkiranja, pa nihče ne uide (razen onih, ki majo veze) in prav vsi lepo plačajo položnico, ki pride na dom, pa zato ni bilo nobene potrebe po preganjanju..samo obvestilo in hop priporočeno pismo..in to je vse...se pravi se da tudi drugače, mar ne?

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S takšnim razmišljanjem kot ga imate nekateri ..... Vzgajati otroke?

Ta tip ni bil noben deček, ampak 21 let star butel, ki je bil verjetno vzgojen tako kot tamladi jankoviči. Bo oči vse zrihtal. Zdj bo pa pač moral sprejet lekcijo, da moraš, tako ali drugače odgovarjati za svoja dejanja. Ce se ni.naučil zdaj, ga čaka se kaka preizkušnja v življenju. Čisto sam si je kriv! Kako je pa s tem, da te pustijo bežati in te najdejo doma, pa tut vemo. Kdo bi lahko dokazal, da ni hotel ustaviti in da je bil sploh on na motorju. Policaj bo itaq moral živet s tem, da ga je povozil, ce je moje tolk moralen, si verjetno želi, da bi se drugače končalo.

Res se mi zdi nedopustno, da nekateri zagovarjate beg..

Kaj pa ce bi ta mulc, zame bolj butast odrasel poškodoval koga na svojem begu? Po vašem mnenju bi bil za to tut policaj kriv, ne?

Pa ce ti vlomijo v bajto, si dam kriv, kaj te pa ni blo doma, al kaj? Zakoni in neke norme in pravila so v družbah z razlogom, ne zato, da jih lahko določeni idiota kršijo. To lekcijo naj bi nekako vsak odrasel osvojil v svojem življenju..

Waneska bi te rad videl pametovati k bi bil tvoj 21 let stari otrok na njegovem mestu. Prosim začni malce misliti z možgani ker si izpadla totalno khm khm nočem izpasti žaljiv.... Vsak je bil kdaj v življenju "butel" in naredil eno napako. Mora biti pri tem povožen ali preganjan v smrt? Kot da bi otroku za krajo lizike odsekali roko, kot da bi kolesarju zaradi vožnje v nasprotno smer polomili noge. Nevem ali živimo v Iraku ali v Sloveniji? Ne bit preveč pametna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Waneska bi te rad videl pametovati k bi bil tvoj 21 let stari otrok na njegovem mestu. Prosim začni malce misliti z možgani ker si izpadla totalno khm khm nočem izpasti žaljiv.... Vsak je bil kdaj v življenju "butel" in naredil eno napako. Mora biti pri tem povožen ali preganjan v smrt? Kot da bi otroku za krajo lizike odsekali roko, kot da bi kolesarju zaradi vožnje v nasprotno smer polomili noge. Nevem ali živimo v Iraku ali v Sloveniji? Ne bit preveč pametna...

Če se bo to zgodilo mojemu otroku pri 21, me bo hudičevo bolelo srce, se bom pa vseeno zavedala nekaterih dejstev (mogoče tudi zato, ker sem iz stroke, če veš, kaj to pomeni).

a) star je 21 let, je že odrasel, in sem ga očitno hudičevo posrala pri vzgoji nekje v njegovi mladosti, če mi gre pri teh letih (velja za vsa leta nad 16) vzet motor in bežat pred policaji.

b ) že zdaj se ga trudim vzgajat v smislu prevzemanja odgovornosti za svoja dejanja (pa ne s kaznimi), torej, tudi če se bo že vozil z motorjem brez izpita, upam, da mu bo iz vsega, kar se je naučil do 21 leta, jasno, da če ga ustavi policaj, pač prevzame odgovornost in sprejme sankcije in se temu ne izogne.

c) vsak človek se uči celo življenje. včasih naredimo veliko napako, pa jo plačamo zelo malo (sreča, al kaj), včasih pa naredimo majhno napako, pa jo plačamo zelo drago (nesreča, al kaj) tako pač je

še enkrat.. nikoli nisem trdila, da se je ta mladenič to zaslužil. nikomur ne privoščim, da tako plača svoje napake. govorim samo o tem, da mora prevzeti svoj del odgovornosti. je pač svojo napako (na žalost) plačal drago. nikakor se mi pa ne zdi smiselno za vse krivit policista. tudi on bo pač odgovarjal za svoje napake, če jih je storil. mulc (oprosti izrazu) je pa na najslabšem, pa naj bo (po vaše, ali nevem čigavo) kriv kdor hoče ali noče.

kako sem jaz izpadla v tvojih očeh, ali očeh ljudi, ki se ne strinjajo z mojim mnenjem, mi je vseeno. je pa dejstvo, da udeleženci na tem forumu za nesreče motoristov zelo radi iščete krivce v drugih, še najbolš, da je kak policaj kriv..

v razmislek ti dam pa tudi tole, da mnenje večine ni vedno ali pa je raje redko najbolj pravilno.. tako, da če se tukaj večina ne strinja z mano, še ne pomeni, da mislim narobe, ali pa da sem .... (kot si se izrazil). je pač moje mnenje. nikoli ni bilo namenjeno presoji, ali je pravilno, ali ne. ;)

Popravljeno . Popravil wanesska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? Kako pa to veš?

A ti je sam povedal?

Al mu je mulo bejbo speljal, pa se je hotel maščevat?

Al si slučajno zraven sedel?

vem vec kakor ti. in ne rabim ti obrazlozit....

fant je ze enih 30 metrov pes se bezal.....

in ta doticni policist je mene tudi tisti dan ustavil.. kaksno urco prej

da ti obrazlozim.... peljal sem se v kolonih 5 avtomobilov in se je mimogrede odlocil da bo mene ustavil.....

po naklucju.. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • vandrovec
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!