Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

a pol še vedno velja, da ti ni treba ustaviti, saj je nesorazmerno dejanju in te ne bodo preganjali :?

res sm mau zmeden ... bom še kakšno navodilo motosvetovcev počaku :P

Vozi, Miško...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ki morajo biti sorazmerne dejanju! Vsaj kar se tiče uradnih sankcij.

Seveda. In če bi mulc ustavil in prevzel odgovornost in kazen za to, da se vozi brez izpita z mopedom, ki ga je plunil fotru, ne bi zdele ždel v bolnici, a ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DEjstvo je pa tud,da če bi polcaj pustu mulca pr mir,bi se ta prpelu varno(verjetn)domov in vsega tega sranja sploh ne bi blo!Najbolš da jim omogočjo,da v primeru ,da vidjo da kršiš prometne predpise,začnejo brez opozorila strelat,pa to z dum-dumkami,da me bo zihr zatolku, da se mi ne bo treba več matrat!

Popravljeno . Popravil billy
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. In če bi mulc ustavil in prevzel odgovornost in kazen za to, da se vozi brez izpita z mopedom, ki ga je plunil fotru, ne bi zdele ždel v bolnici, a ne

Pa se ni, a ne de? In je policaj prešel mero in bo za to moral gor plačati. Poba to ne bo pozdravilo, to je res. A ni to bistvo. Bistvo je, da obstaja meja, ki jo uradna oseba ne sme prekoračiti. Se ti zdi, da je strahovlada prava pot? Meni ne. A ravno to je tisto, kar se nam vriva in kar nekateri še zagovarjate.

Zato ker naredi prekršek, se človeka pohabi?! Bravo policaji, bravo njihovi navijači.

Boste šli ponoven krog s floskulami a'la "kaj pa če bi bil ropar, če bi ukradel motor, če bi nekoga ubil ipd..."? Ja fajn, argumenti na "če" pa res držijo. Čebulo, pa še tisto bolj švoh.

Ko pobesnim, ker me nekdo oropa, ukrade trud dolgih let, pretepe člana družine ipd. ne smem niti mrdniti, saj bo policija in država mene štrafala, če mu le kriv prst pokažem.. Ko nekdo policaju pokaže figo ali naredi prekršek, ga ta sistemski hlapec lahko ubije ali pohabi. Ja fajn. In enim je to še prav. Ja to pa ni samo fajn, je super fajn. Za kozlat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti Ninđasti Šmrkl, dej se mal useknt, ker se ti je zgleda zamašil, pa neumnosti trobezljaš in zadevo spravljaš iz konteksta.

Ali res ne znate drugega kot samo na črno in belo delit? Nič sivega vmes? Samo vaši pa naši, do "svojih" pa nobene kritičnosti? Škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

siuga pr men je velik :P .. še posebi na glau ... nism se postavu na nobeno stran ... samo povzemam, kakor jaz razumem ...

evo .. šmrkl vn stisnu .. zdj drugače razmišljam :? .. a-a ... še vedno samo podajam svoje mnenje ... nikomur ne oporekam nič .. vsak razmišlja s svojo glavo .. itak ..

jaz ne upam bejžat pred policaji, ker sem reva ... zato verjetno ne bom nikoli izvedel, kaj bi bila posledica mojega bežanja.

točka 8 enega od mojih postov ... bom komentiral, ko bo zananih več dejstev ... rekla-kazala je tukaj preveč ... kaj se bo iz vsega izcimilo ... pojma neimam .. upam pa, da bo z fantom vse v redu in tega več nikol naredu ... policaju pa, da bi lahko tudi drugače postopal, če bi vedel kako je postopal .. itak bodo vse prevetrili specialno raziskovalni organi, ki so pa znani po tem, da ne prizanašajo policajem, ki so prekoračili pooblastila.

Malo me moti, ker se vsi obešate samo na konec zgodbe ... začetek pa bolj mlačen, neodločen ... malo prizanesljiv do kršitelja ....

Kaj vse jima je rojilo po glavi tega pregona, vesta samo onadva ... zgodba, ki bo na koncu vn prišla, pa verjetno malo drugačna ... bomo videli.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti koncept ostrejšega nadzora nad močnejšimi udeleženci odnosa (ie, represivnimi organi) ni jasen oz. se ti zdi nepotreben ("mi dol maha, če je policaj ali ne"), je to tvoja odločitev. Nam ostalim pa ga ne moreš odrekati.

Kje sem rekel, da ne želim ostrejšega nadzora nad policijo? Kamere in mp3 rekorderje v vsako policijsko kapo!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če s črnim salotejpom nardim iz tablice MAO8 ... me lahko doma čakajo kor čjo ... pa slike mi kažejo ... itak mi nč ne morjo .. vse očiju povem, bodo vidl hudića

itak me ne smejo ustaut, ker lahko padm ... itak je večina tazga mnenja ... torej ... boli nas đoko ... sam gasa :P ... zakaj sem sploh delal izpit ... pomoje brezveze ... itak pol pridejo domov, se opravičjo ker motijo pri večerji in vročijo kazen ... saj, jas sem se hotu sam mal okol vozt in nč druzga .. sam mal wrooom wroom okol bajte in bližnje okolice, saj punce "kao" padejo na to .. so mi povedal t'stari tapravi motoristi :P

ja .. teli policaji so pa itak prasci... sploh ne vem zakaj jih mamo ... nikjer na svetu jih nimajo .. pr ns so se pa krneki spomili in si celo dovolijo kontrolirat po cesti ... aja .. po nekaterih naj bi kr streljali .. to se pa res tedensko dogaja ...

še kaj bom zvedel :P ... me zanima in bom upošteval .. pač .. celo življenje se učim .. pa se še nisem vsega naučil :P

Sploh si pa pozabu oment, da smo "kwakarji" izuzeti od pregonov :D kwak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pa ga na žalost opozoril na policista, ki je gledal malo preveč akcijskih filmov na to temo :rolleyes: in, ki je v želji, da bi končno enega "zašil" šel čez rob.

Dvomim, da se je tip z motorjem peljal in so policaji v stilu "hammer of Thor" prileteli za njim in direkt sirena pa na njivo pa povozit ... Verjetno so mi najprej bolj ali manj prijazno nakazali, če bi blagovolil ustaviti ...

Vsaj kar se sam spomnim, so mi nekoč prijazno trobili, sirenkali in rotirali z rotacijsko nekje po centru Ljubljane, ok, sem jim takrat s staro hondo civic lepo spizdil po ovinkih ... no, tako lepo samozadovoljen sem potem pripeljal proti domu in poln samega sebe zapeljal čez rdečo luč v praznem križišču (okoli 3-4h zjutraj, tam pri Franci na balanci), pa je glih na parkingu stal policaj ... loparček ven, jaz pa samo v pit-stop, ker se mi ni dalo še enkrat jagat naokoli ...

Eh, ja, to so bili cajti ...

Hočem rečt - ko ti policaj signalizira, mu ustaviš.

:-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh si pa pozabu oment, da smo "kwakarji" izuzeti od pregonov :D kwak

Dami, s kwakom se sploh ne da bežat :grrr .

Da ne bom čisto mimo teme, odgovorni naj ugotovijo vse okoliščine nezgode in tudi vzroke zanjo. Potem se bomo pa še mi med sabo poklali, kdo je kriv in kdo ne, kdo lahko koga lovi in kdo sme komu ustaviti, če ga kdo ustavlja, kdo sme zapeljati na kmetijsko površino in kdo ne, kdo lahko koga povozi in kdo ne. Nikoli končana zgodba... ...

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DEjstvo je pa tud,da če bi polcaj pustu mulca pr mir,bi se ta prpelu varno(verjetn)domov in vsega tega sranja sploh ne bi blo!Najbolš da jim omogočjo,da v primeru ,da vidjo da kršiš prometne predpise,začnejo brez opozorila strelat,pa to z dum-dumkami,da me bo zihr zatolku, da se mi ne bo treba več matrat!

Ja, to bi bilo res še najboljše. Jeba je edino v tem, da nas v tem primeru policaj kot predstavnik sistema in mulc kot koristnik od policista podeljene nepripadajoče mu pravice postavijo v neenakopraven položaj, ker se mulc lahko vozi brez izpita in tudi zaradi tega koga ogroža na cesti ... Ampak, pustimo detajle. Jaz bi mu namesto motorja celo dal šlepar v roke, po možnosti tistega, ki ti nasproti za ovinkom pripelje po tvojem pasu ...

Bistvo je, da obstaja meja, ki jo uradna oseba ne sme prekoračiti. Se ti zdi, da je strahovlada prava pot? Meni ne.

Valda se strinjam. Ampak, kot rečeno - life's a bitch. And then one chases you in a police car ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z takim načinom ustavljanja ubežnika se ne strinjam, posebej, če je peš, na motorju na kolesu, rolerjih,... In taki, ki z motorjem bežijo ogrožajo še najbolj sebe. Sicer pa v kolikih primerih se je že zgodilo, da bi se pri bežanju motorist zaletel v pešca ali ga pri drsenju, ker je padel podrl??? Pri nas dvomim da kakšnega, v tujini pa tudi bolj malo. Pri avtomobilih je stvar toliko hujša, da ne omenjamo težjih vozil, tudi tovornih,... In tisti, ki zagovarjate policista se lahko vprašate ali si res sami želite tak način ustavljanja. Samo primer dam vozniki avtomobilov, pri vožnji v krožišču za izvoz uporabi smerokaz mogoče 10% voznikov in ko bo eden od prepotentnih z egom nabitih policistov za vami videl, da niste nakazali da zapuščate krožišče vas bo želel zaustavit, ker ne boste ustavili vas bo zrinil s ceste, po možnosti v kakšen jarek ali hišo, da bo ja videt, da ste noreli kot zmešani. Sicer pa si akcije neuravnovešenih policistov ogledate na internetu in ne boste verjeli, večina teh posnetkov prihaja iz "najbolj demokratične" dežele Amerike. Fant je za napako plačal skoraj z življenjem, pa naj plača tudi policist. Sicer pa če bi bil sam v avtomobilu in bi nek motorist poškodoval moj avto in se odpeljal, jaz pa bi ga lovil zbil in povozil bi dobil hudo kazen ne glede na to ali bi ga povozil na cesti ali pa na njivi. Zakaj je tudi policist nebi, saj tako ali tako pravijo, da smo si pred zakonom vsi enaki, smo, samo odvisno na kateri strani zakona stojimo. Saj je nekdo že omenil kaj se ti zgodi, če zalotiš in nalomiš vlomilca v svoji hiši. Potem te za poškodbe toži, da moraš hišo prodat. Po zakonu ga moraš torej tako nalomit, da se sploh ne spomni, kdo je in kaj se mu je zgodilo. In potem je nekdo omenil da so zakoni pisani za ljudi, mhm, malo morgen. Pa da ne bo kdo mislil da podpiram pobege, nikakor ne, treba je samo spisat realne kazni ob katerih človek ne bo bankrotiral in te kazni naj bodo VZGOJNE! Pa, da dam primer. Ustavil me je policist in sem ustavil. Ko sem se ustavil sem si odpel pas (ker sem tako navajem ko pridem domov in zapeljem na dvorišče), seveda po njegovo sploh nisem bil pripet ker pa sem mu vztrajno zatrjeval da sem bil in da sem se odpel ko sem ustavil. Zagrozil mi je naj bom raje tiho ker mi bo napisal kazen, ker za kaj drugega mi je tako ali tako ni mogel. Tiho sem bil pa samo zaradi tega ker se ostal brez službe in bi me kazen še bolj upalila po žepu. Pa tudi če bi jo dobil je ZAGOTOVO nebi plačal. Prav tako dobi človek kazen, ker vozi brez izpita (izpit ima seveda opravljen po vseh zakonih, doma je pozabil samo vozniško dovoljenje oz knjižico, ki naj bi to izkazovala, pa vidimo da je kar nekaj ponarejenih, kupljenih, itd). Kljub vsej tehniki ih nevem koliko podatkovnih baz bi lahko policist preveril če ima oseba za vozilom res opravljen izpit in ga spustil naprej, ne pa, da mu zaradi pozabljenega kartončka napali kazen (koliko je že???). To sta samo dva primera egoistično nabildanih policajev, ki imajo jajca, da se spravljajo nad navadne državljane, ki tu pa tam naredijo napako, sami pa kršijo veliko več predpisov, kot mi ostali, ki nimamo vez na policiji. Dost je blo za zdej. No pa sem nabil še nekaj za v to temo, ima vsaj upravičeno ime.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je to spet prazna debata okoli zgodbe, ki so nam jo prodali mediji, noben pa ne pozna ta pravih dejstev, isto kot npr. zgodba o deložaciji tipa, ki je bil dolžan 100 ali kolk eur že, pa so ljudje protestiral pa se metal po tleh, "ubogi" polcaji pa so jih moral nosit. Nobeden od medijev ni raziskal oz. že na začetku točno povedal v čemu je keč...ni bilo samo 100 eur, ljudje pred hišo pa so izpadli bedaki, kot izpademo premnogokrat ko povzemamo piarije medijev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ja, kaj reči na tole :hmm:

Najbrž tole z "boys will be boys", ne bo zdržalo ali pa tudi bo. Krivda je v bistvu na strani... No v prvi vrsti ta fant brez izpita ne bi smel biti na motorju, drži, se strinjam :yes: in zdaj, če to malo pospremim še z besedami mladega in adrenalina polnega Simona:"Oči, a se lahko mal zapeljem, sam malo tu naokrog, pa še zate grem tisto iskat?" , se slika malo spremeni. No in oči, tudi sam motorist s spomini iz mladosti in na začetke svoje moto-kariere mu dovoli, saj ve, kako močna je ta želja. Prepričana sem, da mu ni samo 1x rekel, naj bo previden in, ker je to bila ožja okolica se mu ni zdelo, da bi lahko koga ogrozil, kar se tudi ni zgodilo. Ni pa ga na žalost opozoril na policista, ki je gledal malo preveč akcijskih filmov na to temo :rolleyes: in, ki je v želji, da bi končno enega "zašil" šel čez rob. Ponavljanje, da je mladič pri svojih letih odgovoren za svoja dejanja in, da bi moral ustaviti seveda drži, ampak največkrat le na papirju. Večina pri teh letih še ni dovolj zrela (se opravičujem izjemam, ampak kot vemo izjema ne potrjuje pravila) in vsak od nas pozna koga, ki je veliko starejši od tega mladiča, pa še zdaj nima "pošlihtan" v glavi, kaj šele, da prevzema odgovornosti :P . Če zraven še prištejemo faktor strahu, ki je v tem primeru bil prisoten, saj drugače ne bi zapeljal na njivo, ampak bi veselo manevriral po cesti in se šel igrico "ujemi me, če moreš". No naš vrli policist, čeprav bi vse do "usodne" njive, lahko že zdavnaj videl in si zabeležil tablico ni zmanjšal hitrost. Ne, on je še malo pospešil in ga (po Simonovih besedah) zbil, nato pa na njem pustil še avtogram svojih gum. Mladič ni bil niti ropar, niti ni imel tiralico na svojo glavo razpisano, torej je bilo vse skupaj pretirano tudi s strani policista. Zdaj bo fant zaznamovan do konca svojega življenja, bil bi pa lahko tudi mrtev...

Vsem tistim, ki tukaj razlagate v smislu, da kdor išče, ta najde in imate polna usta pravil in zakonov, naj vam povem, da se nikoli in nikdar ne moreš postaviti v kožo vpletenih dokler sam ali kdo od tvojih bližnjih ne izskusi česa podobnega. Po bitki je lahko biti general :) . In še nekaj, če je že ena stran delovala nepremišljeno, bi vsaj druga "uradna" morala delovati preudarno in premišljeno.

Pa srečno in varno cesto vam želim :worship:

Sam tebi pa rata samo sebe v koleno ustrelit.

V prepredzadnjem stavku trdiš, da se človek ne more postaviti v kožo vpletenih ob tem pa je celotni prvi del tvojega posta točno to, fantaziranje o tem, kaj se je folku pletlo po glavi.

Bravo, argumenti podkrepljeni s takšnim mentalnim vijuganjem so res čvrsti.

Nad tem se lahko upravičeno zgražajo samo tisti, ki nikoli, ampak res 100% nikoli, ne prekršijo CPP...

D.

A to velja samo za CPP ali za celotno zakonodajo in tudi človekove pravice? Ko sem bil star ene 6 let sem v trgovini ukradel eno vrečko za led delat (taka mala vrečka za naredit 12 ledenih kuglic). A to pomeni, da sedaj ne smem razpravljati o cestnoprometnih prekrških in ostalih pravnih pripetljajih? :D

Popravljeno . Popravil Cufa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko en približno oceni, kako hitro se lahko z osebnim avtom pelješ po njivi?

Še posebej če je ta zrahljana, posejana (obdelana) ???

in kakšna je zavorna pot pri tej hitrosti po njivi ???

vse skupaj je sumljivo .... počakajmo raje na informacije iz druge strani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to velja samo za CPP ali za celotno zakonodajo in tudi človekove pravice? Ko sem bil star ene 6 let sem v trgovini ukradel eno vrečko za led delat (taka mala vrečka za naredit 12 ledenih kuglic). A to pomeni, da sedaj ne smem razpravljati o cestnoprometnih prekrških in ostalih pravnih pripetljajih? :D

Če bi v trgovini naletel na mulca, starega ene 6 let, ki bi ukradu recimo eno vrečko za led delat, pa bi ga prodajalec zalotil in mu polomil roke - a se ti bi zdelo OK?

Vsekakor pa se ti nimaš več pravice zgražat nad ~6 letnimi mulci, ki v trgovini ukradejo kakšno malenkost... :smoke:

:rolleyes:Pa nad kršenjem CPP v bistvu tudi ne...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj, koliko od NAS bi se lahko podpisalo pod izjavo, ki zahteva iskrenost:

JAZ SE NISEM NIKOLI ZAPELJAL Z MOTORJEM PREDEN SEM NAREDIL IZPIT.

Me prav zanima... :whistle:

Ko sem jaz delal izpit si se moral vozit brez izpita ( sicer z opravljenim CPP in z L tablico ), inštruktorjev pa še ni blo tko k sedaj. Tako da, ja vozil sem brez izpita zato ker so me v to prisilili. :naughty:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ampak, pustimo detajle. Jaz bi mu namesto motorja celo dal šlepar v roke, po možnosti tistega, ki ti nasproti za ovinkom pripelje po tvojem pasu ...

Eh Đastin, spet vlečeš iz konteksta!

Prekršek ali kaznivo dejanje je storjeno šele ko je storjeno. In mulc ni nikogar ogrožal, da bi tako hudo gor plačal! Če gremo na tako razmišljanje, kot ga prikazujete nekateri, je treba vse motoriste in vse avtomobiliste pobit, če prej ne pa ob prvem nedolžnem prekršku, saj imajo z vozili potencialno nevarno orožje. Pa vsako staro mamo, ki korenček reže za v juho tudi s šusom v glavo spraviti na oni svet, ker lahko kakšnega poštarja zakolje.

Mulc je naredil prekršek. Naj zanj odgovarja, naj se vsakega takega ustavi in sankcionira, kar naj gor plača, vendar v trenutku ko postopek preseže težo prekrška ali kaznivega dejanja je potrebno tak postopek ustaviti in poiskati drugo za vse manj nevarno pot za sankcijo. To velja tako za ta primer, kot za primer video posnetka zasledovanja motorista pred tedni. In policisti morajo biti takih odločitev sposobni, če ne niso primerni za to delovno mesto.

In pizde se pogajajo za nove bonitete in se po cajtngih bere sedaj ko so se prodali, da so njihove službe bolj obremenjujoče kot službe ostalih.

Če mislijo, da je to način za dvig ugleda v očeh javnosti so se krepko zajebali!

Ko se policaj namesto v službo državljanu postavi nad državljana, smo v riti! In meni že krepko smrdi. Tudi pretirana lojalnost oz. servilnost sistemu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ti obraz 6 letnika, ki je pravkar stopil skozi vrata trgovine, ker ve (je prebral na enmu forumu), da ga ne smeš ustaviti in mu povedati, da je to, da je vzel vrečko narobe :P

lahko ga ustaviš, mu lepo razložiš, pokličeš tudi policijo in starše...če pa ti mulc skuša pobegnit in ga spotakneš, porineš, da ne omenim kake bejzbol palice in mu pri tem polomiš kolke, hrbtenico, prsni koš...tako dejanje si edino ti in še par pacientov v tej temi sposobni opravičiti, v stilu...če mulc ne bi bežal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tako dejanje si edino ti in še par pacientov v tej temi sposobni opravičiti, v stilu...če mulc ne bi bežal...

No dečko, ko mi boš citiral objavo, kjer sem podpiral takšno dejanje policista v primeru o katerem teče beseda se lahko pogovarjamo naprej. Do takrat je tvoje pisanje kratko malo LAŽ!

Toliko o bralnih sposobnostih ...

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ti obraz 6 letnika, ki je pravkar stopil skozi vrata trgovine, ker ve (je prebral na enmu forumu), da ga ne smeš ustaviti in mu povedati, da je to, da je vzel vrečko narobe :P

A je še prezgodaj, da bi prebral kaj je pisalo ?

Nimaš se več pravice zgražat, lahko pa ga kulturno ustaviš in mu poveš, kar mu imaš povedati.

Pa, zdaj ko vemo, kake zločine si vse počel v otroških letih, mu lahko še sebe za zgled postaviš :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z takim načinom ustavljanja ubežnika se ne strinjam, posebej, če je peš, na motorju na kolesu, rolerjih,... In taki, ki z motorjem bežijo ogrožajo še najbolj sebe. Sicer pa v kolikih primerih se je že zgodilo, da bi se pri bežanju motorist zaletel v pešca ali ga pri drsenju, ker je padel podrl??? Pri nas dvomim da kakšnega, v tujini pa tudi bolj malo. Pri avtomobilih je stvar toliko hujša, da ne omenjamo težjih vozil, tudi tovornih,... In tisti, ki zagovarjate policista se lahko vprašate ali si res sami želite tak način ustavljanja. Samo primer dam vozniki avtomobilov, pri vožnji v krožišču za izvoz uporabi smerokaz mogoče 10% voznikov in ko bo eden od prepotentnih z egom nabitih policistov za vami videl, da niste nakazali da zapuščate krožišče vas bo želel zaustavit, ker ne boste ustavili vas bo zrinil s ceste, po možnosti v kakšen jarek ali hišo, da bo ja videt, da ste noreli kot zmešani. Sicer pa si akcije neuravnovešenih policistov ogledate na internetu in ne boste verjeli, večina teh posnetkov prihaja iz "najbolj demokratične" dežele Amerike. Fant je za napako plačal skoraj z življenjem, pa naj plača tudi policist. Sicer pa če bi bil sam v avtomobilu in bi nek motorist poškodoval moj avto in se odpeljal, jaz pa bi ga lovil zbil in povozil bi dobil hudo kazen ne glede na to ali bi ga povozil na cesti ali pa na njivi. Zakaj je tudi policist nebi, saj tako ali tako pravijo, da smo si pred zakonom vsi enaki, smo, samo odvisno na kateri strani zakona stojimo. Saj je nekdo že omenil kaj se ti zgodi, če zalotiš in nalomiš vlomilca v svoji hiši. Potem te za poškodbe toži, da moraš hišo prodat. Po zakonu ga moraš torej tako nalomit, da se sploh ne spomni, kdo je in kaj se mu je zgodilo. In potem je nekdo omenil da so zakoni pisani za ljudi, mhm, malo morgen. Pa da ne bo kdo mislil da podpiram pobege, nikakor ne, treba je samo spisat realne kazni ob katerih človek ne bo bankrotiral in te kazni naj bodo VZGOJNE! Pa, da dam primer. Ustavil me je policist in sem ustavil. Ko sem se ustavil sem si odpel pas (ker sem tako navajem ko pridem domov in zapeljem na dvorišče), seveda po njegovo sploh nisem bil pripet ker pa sem mu vztrajno zatrjeval da sem bil in da sem se odpel ko sem ustavil. Zagrozil mi je naj bom raje tiho ker mi bo napisal kazen, ker za kaj drugega mi je tako ali tako ni mogel. Tiho sem bil pa samo zaradi tega ker se ostal brez službe in bi me kazen še bolj upalila po žepu. Pa tudi če bi jo dobil je ZAGOTOVO nebi plačal. Prav tako dobi človek kazen, ker vozi brez izpita (izpit ima seveda opravljen po vseh zakonih, doma je pozabil samo vozniško dovoljenje oz knjižico, ki naj bi to izkazovala, pa vidimo da je kar nekaj ponarejenih, kupljenih, itd). Kljub vsej tehniki ih nevem koliko podatkovnih baz bi lahko policist preveril če ima oseba za vozilom res opravljen izpit in ga spustil naprej, ne pa, da mu zaradi pozabljenega kartončka napali kazen (koliko je že???). To sta samo dva primera egoistično nabildanih policajev, ki imajo jajca, da se spravljajo nad navadne državljane, ki tu pa tam naredijo napako, sami pa kršijo veliko več predpisov, kot mi ostali, ki nimamo vez na policiji. Dost je blo za zdej. No pa sem nabil še nekaj za v to temo, ima vsaj upravičeno ime.

Zakaj pa nebi ustavil? Če ne želiš ustaviti policistu, to poemni, da nekaj skrivaš pred organi pregona, to pomeni, da si nevaren za okolico in ne upoštevaš pravil, za katere smo se dogovorili. Takega je nujno potrebno ustaviti in raziskati zadevo. Tako smo se dogovorili in če bomo temu popustili bo nastal kaos. Jaz bi celo odobril uporabo strelnega orožja organom pregona v primerih pobegov. Me prav zanima, koliko mulcev bi potem še upalo bežati pred policisti.

A zdej bomo pa iz Slovenije dokončno naredili državo, ko lahko vsak vsakega nateguje v nedogled brez posledic, ker imamo toliko zaščitenih vrst državljanov?

PIKA. KONEC.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!