Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

PS: Pa ne se zdej vadit da niste tko mislil ker itak nč ne mislte. Nobeno nasilje ni rešitev!! Tudi pike in varna vožnja so idiotsko sredstvo. Proporcionalne kazni zadoščajo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... V tem primeru je 21 letnik odrasla oseba, ki bi morala biti sposobna realno oceniti stanje in do neke mere sprejemati družbene norme....

Če je to res tako, zakaj pa država mu potem ne dovoli, da ima neomejeno A kategorijo pri teh letih?

Je že ocenila, da pa le ni toliko zrela osebnost pri 21, kar je tudi res.

Par podobno tragičnih primerov je že pricurljalo v javnost in če me spomin ne vara so vedno bili udeleženi starejši mladostniki oz. mlajše odrasle osebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je to res tako, zakaj pa država mu potem ne dovoli, da ima neomejeno A kategorijo pri teh letih?

Je že ocenila, da pa le ni toliko zrela osebnost pri 21, kar je tudi res.

Par podobno tragičnih primerov je že pricurljalo v javnost in če me spomin ne vara so vedno bili udeleženi starejši mladostniki oz. mlajše odrasle osebe.

Ljudje se z leti ne spreminjamo dosti tako da trditev ne drži!! Če se ne moreš spihati pri 15ih se boš pa pri 30ih. Če boš pa pod stresom ali depro bo pa slika še precej hujša.

Več represije pomeni več sproščanja potrebnih voznikov kar rezultira ravno nasprotno kot si želimo. Sevede pa posledično obstaja vedno več "pozombljenih" ljudi z zlomljeno hrbtenico ki so seveda večna ovira na cesti in praviloma vozijo precej pod omejitvijo pa tud če je leta 30km/h. Sevede pa nadzor popusti pod vplivom raznih substanc. :surrender:

In ja!!! To je cilj !! Ljudi spremeniti u mehkužce brez hrbtenice!! :smoke:

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje se z leti ne spreminjamo dosti tako da trditev ne drži!! Če se ne moreš spihati pri 15ih se boš pa pri 30ih.

Torej hočeš reči, da si na isti stopnji intelekta kot mladostnik od 15-20 let?

Sem te prav razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, verjetno se vsi strinjamo, da na takšen način ga ne bi smel loviti. Na žive in mrtve. Pa se strinjamo tudi v tem, da bi fant moral ustaviti...?

Končno eno pametno vprašanje!!! Zakaj fant ni vstavil? Pustimo vse tajkune, zločince, narkiče,... in se vrnimo na ta osnovni vzrok. Začelo se je tako, da ni vzel avtomobila ampak motor.

1. ugotovitev - fant ima izpit B kategorije in ni začetnik v prometu.

2. ugotovitev - fant nima izpita A kategorije

3. ugotovitev - motor je BMW F 650 in ne plastična raketa

Sedaj pa zanimivo vprašanje:

1. ali je bil ustavljan zaradi narejenega prekrška (divjanje, objestnost,..) ali zaradi slučajne kontrole?

Odgovor na to vprašanje daje težo in odgovornost dejanjem, ki so sledila. Zakaj? Preprosto:

- če ni bil ustavljan zaradi prekrška (divjanje, objestnost,..) ampak samo zaradi kontrole, je opravičljiv pobeg motorista, čeprav je pobeg začel s prekrškom, ki so se nato še stopnjevali do žalostnega konca

- če je policaj ustavljal motorista zaradi navadne kontrole, se ne bi smel odločiti za gonjo, ker do tega trenutka zanjo ni bilo vzroka. Moral bi ukrepati drugače (obisk na domu, zapis ....). Dečko ne bi zategnil gasa, ko bi videl, da mu nihče ne sledi, na gatah pa bi mu kljub temu ratala "špura" in dvomom, da bi si še kdaj to neumnost privoščil.

Sedaj pa pridemo do bistva vzroka pobega. Ni to nespoštovanje zakonov ampak policaja, ki skrbi za ta zakon!!! Nesorazmerno velika kazen za storjeno dejanje, majhnja možnost "odpustka" ali samo opomina. Iz nedolžnega in majhnjega prekrška je naenkrat ratala velika finančna obremenitev. Ne pozabimo, da fant ima izpit za avto.

Zakaj ti ne pride na misel bežati v tujini, če narediš prekršek? V Avstriji ga že težko narediš, če se voziš po predpisih Tam ko so omejitve, so te res potrebne, izven naselja, takoj za tablami,.... Samo poglejte za primerjavo KJE in na KAKŠNIH mestih kasirajo naši v primerjavi s tujino. Če se dober policaj za svoje predpostavljene ocenjuje po višini skasiranega denarja (povprašajte avtoprevoznike, kjer te zneski sesujejo!!!), je to, žal, povzročilo odpor do njih. Na kozlanje mi je šlo, ko sem prvič slišal njihov argument pri štrajku o izgubi denarja za proračun iz neskasiranih kazni. Pa kaj so za to na cesti???

Zato pa razumem fanta, ki je z vsem tem, kar se mu je zapelalo pred očmi (v stilu: "Mater, zaj pa bom najebal!") hotel rešiti svojo kožo in potegnil mimo verjetno lokalnega policaja, ki ga je morda še poznal....

Zaj pa grem na motor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ ataIBA

Čeprav se strinjam s teboj glede Avstrije in inkasantstva, je pa vse ostalo precej razvlečeno opravičevanje tistega, ki je vso godljo zakuhal.

Če greš zavestno na cesto delati prekršek, potem obstaja možnost, da te bodo pri tem zalotili policisti bodisi pri redni kontroli ali tako, da te bodo opazili pri očitni kršitvi CPP in potem ti ostaneta samo dve opciji:

- ustaviš in sprejmeš odgovornost za zavestno storjen prekršek;

- pobegneš in sprejmeš odgovornost za to kar se bo dogajalo med pobegom.

Velja pa tudi odgovornost policista, saj zakon o Policiji pravi tako:

51. člen

Policisti smejo uporabiti le tisto prisilno sredstvo, s katerim opravijo nalogo z najmanjšimi škodljivimi posledicami za osebo, proti kateri ga uporabijo. Pri uporabi prisilnih sredstev morajo policisti spoštovati človekovo osebnost in njegovo dostojanstvo.

Čeprav mu ta isti zakon dovoljuje in naloga nadzora cestnega prometa zapoveduje (da je imel takšno nalogo sklepam iz tega, kar je počel, lahko pa se, seveda, tudi motim):

51.d člen

Sredstva za prisilno ustavljanje prevoznih sredstev sme policist uporabiti:

– za preprečitev bega s prevoznim sredstvom osebi, zaloteni pri storitvi kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti;

– za preprečitev bega s prevoznim sredstvom osebi, ki ji je bila vzeta prostost ali za katero je bil izdan nalog za odvzem prostosti;

– za preprečitev nezakonitega prehoda s prevoznim sredstvom čez državno mejo;

– za preprečitev nadaljnje vožnje s prevoznim sredstvom osebi, ki je bila pred tem najmanj dvakrat pravilno ustavljana in ni upoštevala zakonitega policistovega ukaza;

– za preprečitev nedovoljenega dostopa s prevoznim sredstvom do objekta ali na območje, kjer se zadržuje ali biva varovana oseba;

– za preprečitev nadaljnje vožnje s prevoznim sredstvom osebi, ki se pasivno upira ali ne upošteva zakonitega ukaza policista ali poskuša nadaljevati z vožnjo, pa ne izpolnjuje pogojev za vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precejšen delež prisotnih pravi da če bežiš z razlogom ali brez si lahko prislužiš tudi take posledice in to je za njih tudi prav!!! Hlapci!!!

Lahko obračaš kakorkoli češ, ampak tvoja trditev je navadna laž!

In če si pripravljen za argumentiranje svojih pogledov se takole brez težav zlagati, pač pove to nekaj o tebi in pa o pravilnosti tvojih pogledov.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko obračaš kakorkoli češ, ampak tvoja trditev je navadna laž!

In če si pripravljen za argumentiranje svojih pogledov se takole brez težav zlagati, pač pove to nekaj o tebi in pa o pravilnosti tvojih pogledov.

Ni res, da je laž...tudi jaz razumem da nekateri trdijo, sam si je skuhal, sedaj pa naj nosi posledice zlomljenega hrbta. ali pa: kaj je bežal, policaj je samo opravljal svoje delo in ga mimogrede povozil. Če je pa nujno, lahko tudi navedem številke objav, kjer je to zapisano. Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nate, da se naute samo na smrt kregal, ampak da se bote tud na smrt nasmejal : Ni fejk, je taprav posnetek :D

[media=]

Če še nisem umrli od smeha, boste pa sedaj :D.... kwaaaa ma folk preveč cajta!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje se z leti ne spreminjamo dosti tako da trditev ne drži!! Če se ne moreš spihati pri 15ih se boš pa pri 30ih. Če boš pa pod stresom ali depro bo pa slika še precej hujša.

Več represije pomeni več sproščanja potrebnih voznikov kar rezultira ravno nasprotno kot si želimo. Sevede pa posledično obstaja vedno več "pozombljenih" ljudi z zlomljeno hrbtenico ki so seveda večna ovira na cesti in praviloma vozijo precej pod omejitvijo pa tud če je leta 30km/h. Sevede pa nadzor popusti pod vplivom raznih substanc. :surrender:

In ja!!! To je cilj !! Ljudi spremeniti u mehkužce brez hrbtenice!! :smoke:

Mogoče se ne zavedaš tega, ampak na cesti so tudi ljudje, ki svojo vožnjo, z motorjem ali avtom, prilagajajo svojim sposobnostim. A misliš, da če ne bi blo (dragih) kazni, bi pa vsi 200 na uro dirkal?

Ali po tvojem mnenju 'hrbteničnost' odraža samo kršenje pravil? Oz. kaj po tvojem mnenju odraža človeka s svojim mnenjem in pravo zavestjo?

Če se človek drži nekih pravil, ki so namenjena funkcioniranju družbe, to še ne pomeni, ds je hlapec. Če nihče ne bi kršil pravil, potem res ne bi potrebovali represije. Nekak ne vidim, da bi bili pri nas zreli za kaj takega..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za razliko od tebe jaz ne sovražim policajev, mam kar neki frendov med njimi, sovražim pa kretene in žal je bil v tem primeru en v policijski obleki. to je vse :smoke:

Dami34 ,ne da se mi za vsako besedo razlagat......a sovražim policaje....da v globalu,ker so že dosti krivic naredil meni in ostalim,to pa ne pomeni,da nimam prijateljev med njimi,mam in prav v redu deci so,sem pa zadnjič pri vikiju spoznal še enega in tega motorista poznaš po mojem tudi ti.......skratka med policijsko mafijo se najdejo tudi prijazni,profesionalni in korektni policisti :)

In prav tako kot so po tvojem mnenju kreteni v policijski obleki,so tudi v motorističnem kombinezonu.....in to je vse B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za razliko od tebe jaz ne sovražim policajev, mam kar neki frendov med njimi, sovražim pa kretene in žal je bil v tem primeru en v policijski obleki. to je vse :smoke:

Dami34 ,ne da se mi za vsako besedo razlagat......a sovražim policaje....da v globalu,ker so že dosti krivic naredil meni in ostalim,to pa ne pomeni,da nimam prijateljev med njimi,mam in prav v redu deci so,sem pa zadnjič pri vikiju spoznal še enega in tega motorista poznaš po mojem tudi ti.......skratka med policijsko mafijo se najdejo tudi prijazni,profesionalni in korektni policisti :)

In prav tako kot so po tvojem mnenju kreteni v policijski obleki,so tudi v motorističnem kombinezonu.....in to je vse B)

Itak-lepo da smo na koncu ugotovili, da se strinjamo. Butast motorist je bil obsojen takoj na začetku, zahtevam in hočem pa da se obsodi (verbalno) tudi početje represivnega organa. Tudi meni se ne da pojasnjevat vsega, le tega nočem, da živim v policijski državi, kjer si vsaka budala od redarja dalje zmišljuje svoje zakone in misli da lahko počne karkoli hoče.
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primitivnost in represija nista nikoli bile prava pot..

A to, da nekdo vozi brez izpita in pobegne pred policaji, ki jim vsi zaupamo, da pač pazijo na spoštovanje reda, se ti pa ne zdi primitivno?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej stari to tvoje NIHČE je pač tvoje videnje zadeve. Ne bodi pameten če nisi. Precejšen delež prisotnih pravi da če bežiš z razlogom ali brez si lahko prislužiš tudi take posledice in to je za njih tudi prav!!! Hlapci!!!

Daj ne nabijaj, ker mi gre na kozlanje ob tvojih butastih izpadih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje se z leti ne spreminjamo dosti tako da trditev ne drži!! Če se ne moreš spihati pri 15ih se boš pa pri 30ih. Če boš pa pod stresom ali depro bo pa slika še precej hujša.

A tko kot si ti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- če ni bil ustavljan zaradi prekrška (divjanje, objestnost,. .) ampak samo zaradi kontrole, je opravičljiv pobeg motorista, čeprav je pobeg začel s prekrškom, ki so se nato še stopnjevali do žalostnega konca

Sori, pobeg pred avtoriteto ni nikoli objektivno opravičljiv ... Lahko pa se pobegli izgovarja pred seboj ali svojimi rendi, ja, za šankom. BTDT.

Ni res, da je laž...tudi jaz razumem ...

Robertjur laže. Trdi namreč: Precejšen delež prisotnih pravi da če bežiš z razlogom ali brez si lahko prislužiš tudi take posledice in to je za njih tudi prav!!! Hlapci!!

Jaz (ki sem eden najglasnejših v tej skupini, ki jo želi očrniti), ne pravim, da je "prav", da so posledice take, kot so. Pravimo, da pač - žal! - obstaja tudi taka možnost. Je pa prav, da policisti takih, ki bežijo, ne spustijo kar tako mirno naprej.

Skratka - Robertjur LAŽE, ti pa očitno NE RAZUMEŠ ...

zahtevam in hočem pa da se obsodi (verbalno) tudi početje represivnega organa.

Hej, si pa nezahteven.

Jaz pričakujem, da bo policist, če mu bo dokazana krivda, šel v zapor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to, da nekdo vozi brez izpita in pobegne pred policaji, ki jim vsi zaupamo, da pač pazijo na spoštovanje reda, se ti pa ne zdi primitivno?

Na pa smo spet na začetku....a ti moram kot 5 letnemu mulcu pojasnit? Da..butasto dejanje od mulca...še bolj butasto od polcaja..kapiš? In ne samo to, tudi olalala strani nazaj enaka zgodba, objavljen posnetek zasledovanja mulca, ki je s 125ccm motorjem in kartonasto tablico bežal skozi mesto...in nori lov za njim.

Robertjur laže. Trdi namreč: Precejšen delež prisotnih pravi da če bežiš z razlogom ali brez si lahko prislužiš tudi take posledice in to je za njih tudi prav!!! Hlapci!!

Jaz (ki sem eden najglasnejših v tej skupini, ki jo želi očrniti), ne pravim, da je "prav", da so posledice take, kot so. Pravimo, da pač - žal! - obstaja tudi taka možnost. Je pa prav, da policisti takih, ki bežijo, ne spustijo kar tako mirno naprej.

Skratka - Robertjur LAŽE, ti pa očitno NE RAZUMEŠ ...

al pa ti SAMO SEBE RAZUMEŠ...razumeš? :D

Hej, si pa nezahteven.

Jaz pričakujem, da bo policist, če mu bo dokazana krivda, šel v zapor.

Torej prelagaš odgovornost na drugega...se pravi čakaš rezultate preiskave, do takrat se pa nočeš izjasniti, ali je policaj ravnal pravilno predvsem pa pametno? Politik..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bežal naj ne bi in ne bi trpel takih posledic, če te želi ustaviti ustaviš, če bežiš ogrožaš druge in če naj... si si sam kriv. Zakaj pa vsi ostali delajo izpite in zapravljajo denar zanje, če se tak lahko vozijo brez in nihče jim nič ne more. Narobe svet, še premalo nadzora ima policija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej prelagaš odgovornost na drugega...se pravi čakaš rezultate preiskave, do takrat se pa nočeš izjasniti, ali je policaj ravnal pravilno predvsem pa pametno? Politik..

Zakaj "prelagam na drugega"? Saj odgovornost JE na drugih - jaz sem samo opazovalec. Sam nisem bil tam, nimam možnosti zaslišanja policista, nimam dostopa do fotografij in drugih podatkov, ki so nastali v času tega incidenta, zatorej tudi ne morem soditi o tem. Vsaj ne kompetentno.

Kar se mene tiče, gre tu bodisi za nesrečo, ali pa za namerno škodljivo ravnanje policista, ki bi moral vendarle paziti, da mulca ne poškoduje oziroma povozi. In o tem se jaz, ti ali še kdo drug tukaj ne moremo kompetentno izjasniti, pa če bi si še tako želeli. Vendar, za razliko od mene, nekateri kar veste, kako je bilo, čeprav vas ni bilo tam in tudi z mulcem verjetno niste govorili, kaj šele s policistom, ali pa katerim od tistih visokousposobljenih očividcev, ki se jima že smeji vesoljna Slovenija.

Glede pravilnosti - pri takih pojmih je meja med pravilnim in nepravilnim tanka. Prav tako med pametnim in nespametnim. Primer sploh ni enostaven. Verjamem pa, da mnogi simpatizirate z motoristom, ker je pač motorist ... seveda, če bi se izkazalo, da je motocikel ukraden, morda toliko vašega strinjanja z njim ne bi bilo.

Politik? Japajade.

Na pa smo spet na začetku....a ti moram kot 5 letnemu mulcu pojasnit? Da..butasto dejanje od mulca...še bolj butasto od polcaja..kapiš? In ne samo to, tudi olalala strani nazaj enaka zgodba, objavljen posnetek zasledovanja mulca, ki je s 125ccm motorjem in kartonasto tablico bežal skozi mesto...in nori lov za njim.

Sebi pojasni, s tem boš največ naredil.

Kar se mene tiče - pričakujem red na cestah, tako, kot ga skušam tudi sam zagotavljati iz svoje smeri.

al pa ti SAMO SEBE RAZUMEŠ...razumeš? :D

Težko mi je očitati, da se izražam nerazumljivo, še posebej na motosvetu, kjer res pazim, da bi me lahko razumeli tudi tisti inteligenčno še bolj od mene deficitarni posamezniki ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učeri nekaj po 19 uri se je voznik rumenega advenčerja z LJ tablico skoraj razpackal na sinovem prvem desnem blatniku, ko je na razcepu Kozarje pridivjal iz smeri Dolenjske proti Dravljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem komentirati, ker sem že, pa so moji posti bili zbrisani, a ne Alla. Očitno nekoga boli tudi kar tebi povem. Tak da nima smisla še 1x tipkati. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj lahko bi bilo tudi obratno - da bi fant z motorjem povzročil smrt policista, ali pa kakšnega naključnega mimoidočega, morda celo otroka ...

Kaj lahko bi bilo še drugače - da bi policist zaradi neobvladovanja svojega vozila povzročil smrt kakšnega naključnega mimoidočega, morda celo otroka ...

D.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včer sm srebal kofe z polacaji. . . . . slučajno je debato odneslo v Ptuj, na golf in bridge tekmovanje, in od tam na njivo, kjer je njihov sodelavec po njihovem mnenju naredu velik in nepotreben kretenizem.

Mord to kaj pomeni, ni pa nujno.

Verjetno se tudi temu doticnemu policaju zdi enako. Če bi lahko zavrtel čas nazaj, bi verjetno ga. Ce je normalen, ga je povozil po nesreči. Ce ga je zanalašč, potem itaq sodi v samo eno ustanovo.

Je pa tako. Policist nikoli ne ve, kako se bo kako zasledovanje končali. Ali bi moral zato kar vse izpustiti? Pssssred leti je policist na kontroli prometa ustavil nekoga, le ta pa ha je ustrelil. Tudi kaps lahko pri čisto navadnem delu naleti na triger, ki bo zapletel rutinske stvari. Obsojati policiste (sploh preko žute stampe in brez dejstev) se mi zdi spopredvsem zato, ker bomo s tem dosegli samo to, da svojega dela ne bodo več opravljali. Jaz ga tudi ne bi. Zakaj pa bi človek izpostavljal svoje življenje, če lahko s tem škodi samo sebi. Potem pa se sprašujemo, zakaj ne ukrepajo ob ropih, ne posredujejo v pretepih.. Zakaj pa bi, ce je potem kršitelj revež, ki je storil eno napako in res ne bo nikoli več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!