Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pomaga radar - pomaga saj gre marsikateri motor samo s prvo 100++

Kaj ma veze kok gre motor s prvo? Na tistem delu Presernove je 50 ze kar velik....tko da dvomim,da bi radar koga ujel ;)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res mi gre na kurac ko serjete po temi Cestna črno siva kronika! :bum:

ko je že debata okoli 50+...

ne noben nebo rabo prodat avta ali motorja, bi pa vsak na kakih 5 let moget it na vransko in če ni sposoben sfurat osnovnih stvari (v minimalnem času!!!) -> AVTOBUS!

kapiš??

bosko91 ima čisto prav (in še kdo drug), smrko I30 pa seveda v njebovem slogu spet bučko serje (njegove besede - drugih, bol kulturnih itak ne razume).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in če ... jaz pri 50+ speljem osnovne stvari 3 x bolje, kot nekateri 30- ... jim je treba res eno lekcijo narest ... taki morajo pol 2 x na leto v šolo varne vožnje... kajne :)

sicer pa .. zakaj pa Vransko .. obstaja odlična Maksi delavnica, katero se večinoma starješi udeležujejo .. vsaj ko sem jaz prišel pogledat ...

se pa strinjam, da bi bilo iz tiste teme vse prenest sem .. sem kriu in priznam :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bi pa tistim 50+ sam davke povecal da so se lahko na cesti:) onmu mausu pa takim:)

ni blema ... davke, ki jih plačujem za tiste, ki študirajo, pa dobim nazaj :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš pav maus.

si kriv! lepo da priznaš. :)

vansko sem napisal kar tako...

jaz si stvar zamišljam dokaj simpl.

prideš s svojim avtom, zvoziš neko osmico in slalom (naprej in ritemski!!!), bočno parkiranje, pospeševanje in zaviranje v sili, ustavlanje in speljevanje na klancu.

to je to, morda še kaj.

poleg stoji tip z štoparco in maš pač določen čas, da to zvoziš. če nisi sposoben, žalim slučaj.

če to pri 50 ali več narediš boljše kot tisti pri 30 (ni nekega jakega razloga da nebi), vsaka čast.

ni treba ravno driftat in gum uničevat, bi blo fajn, samo bi stvar postala dražja. za neki taki simpl test je vidim razloga, da bi sploh mogo bit plačljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še mau pa bom 50+ .. a nj se neham vozt :?:cry: ... šenkam motor :glare:

Dobiš po pošti vabilo na servis, kjer ti bodo odstranili vse ostale prestave razen 1, aja pa rikverc še dobiš :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GDII ... vem .. sem samo na splošno pisal :P

Kar se tiče pa starejših ... hmmm .. no ja ... zgodba 15 minutnega pešačenja v službo:

1 Rdeča luč na prehodu za pešce ... gospa in gospod (ter seveda tudi jaz), čakamo na rdečo luč, 3 mladeniči + 2 mladenke vseeno prečkajo,

2 Gospodt se lepo vozi po kolesarski stezi, mladenič s kolesom s telefonom u roki v nasprotno stran po kolesarski,

3 Na prehodu za pešce brez semaforja, na eni strani starejši možakar lepo ustavi in gremo dva cca 12 letnika in jaz preko, v nasprotni smeri pa mladenič z tričrkasto oznako kar pogumno mimo ... če ga ne bi vidu, bi vsi trije zdele, če bi blo po sreči, jedl kosilo po slamci...

4. mlajši skuterist, brez čelade (verjetno na skuterju do 25 km/h ..) malo po pločniku, malo po kolesarski, čez park in zelenico, direkt na cesto in skozi rdečo ... ni kaj .. spretno ... to bi res moral probat enkrat na varni vožnji ... sam ne s svojim motorčkom :P

sj vem .. to se verjetno samo meni dogaja, ker sem malo bolj čudn :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res mi gre na kurac ko serjete po temi Cestna črno siva kronika! :bum:

ko je že debata okoli 50+...

ne noben nebo rabo prodat avta ali motorja, bi pa vsak na kakih 5 let moget it na vransko in če ni sposoben sfurat osnovnih stvari (v minimalnem času!!!) -> AVTOBUS!

kapiš??

bosko91 ima čisto prav (in še kdo drug), smrko I30 pa seveda v njebovem slogu spet bučko serje (njegove besede - drugih, bol kulturnih itak ne razume).

Verjemi, da tudi drugim gre marsikaj na penis. Recimo razna posploševanja boskotov91 in BenX-ov.

Ker zlorabe močnih strojev na cesti srečujem vsaj toliko pogosto kot počasne ateje, se s tvojim predlogom za vsakih 5 let na Vransko (plača država, ker je v interesu vseh) strinjam, če bi istočasno uvedli obsežne psihoteste za tiste, ki vozijo motorje nad 75KM in osebna vozila nad 150KM (plača država, ker je v interesu vseh). Nekako tako, kot je to običajno za profesionalne voznike tovornih vozil in za tiste, ki prevažajo potnike.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom povedal moj primer en teden nazaj v petek:

spremljal sem 4 prijatelje (policaji po poklicu) in smo si šli ogledat en moped v Gorico. Ko smo se vračali (verjemte da smo vozili po pravilih) me je v Ajdovščini iz stranske ceste izrinil "stric", tako da sem ga moral obvoziti...hkrati sem mu nakazal kar kup žaljvih znakov v smislu, kaj ne gledaš, s tem da so kolegi morali prav ustavit, da se je on počasi sklobasal na glavno cesto.

Ob kavici smo potem premlevali situacijo in me je en od njih vprašal:

Ti, a res tle pri vas na primorskem vozijo tako počasi? in jaz sem mu pojasnil: Ja, odkar je nov zakon in take kazni vozi folk v povprečju 70km/h pa naj bo omejitev 90 ali pa samo 50.

Še vedno pa trdim, da ni problem starosti v letih, ampak v glavi in zavedanju ali si ali nisi za v promet.

Pa še eno vprašanje imam: A res lastniki prestižnejših vozil al BMW Audi Mercedes, ne vedo da imajo že v serijski opremi plavizob, al so sam tok prbiti da morajo telefonirati, pisati sms in srfati po netu v avtu? Namreč kar 3 komade sem danes opazoval pri tem početju in nihče ni bil mladi voznik.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pomoje je fora, da so prestizne znamke avtomobilov v vecini avtomatiki in ker je voznja taksnega avta uzitek in lahka, potem mal pomultitaskas in telefoniras pa tko. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Ker zlorabe močnih strojev na cesti srečujem vsaj toliko pogosto kot počasne ateje, se s tvojim predlogom za vsakih 5 let na Vransko (plača država, ker je v interesu vseh) strinjam, če bi istočasno uvedli obsežne psihoteste za tiste, ki vozijo motorje nad 75KM in osebna vozila nad 150KM (plača država, ker je v interesu vseh).....

Podoben, vendar nasproten predlog : motocikli nad 75 KM in avtomobili nad 150 KM BREZ VSEH DAJATEV, brez izpita in še subvencionirani. Potem ne bi bilo problemov z izgubami v zdravstvu, pokojninskim skladom, urejanjem cest in prenaseljenostjo.

Glede na trenutno klimo pričakujem takšno uredbo v najkrajšem času.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, odkar je nov zakon in take kazni vozi folk v povprečju 70km/h pa naj bo omejitev 90 ali pa samo 50.

To je par let stara finta penzionistov in nedeljskih voznikov, ki niso sposobni slediti (pri nas sicer v večini neumno postavljeni in preobsežni) prometni signalizaciji. Po regionalnih cestah vozijo z isto hitrostjo od 60 do 70 km/h. Tam kjer je omejitev 90 km/h niso v prekršku, če pa prekoračijo hitrost v naselju, si pa mislijo za tistih 10-15 se bom pa že zdilal, saj ne zgledam divjak. Ta način vožnje je milo rečeno nekulturen do ostalih udeležencev v prometu. Ni odveč pripomniti, da se tak as ne bo nikoli umaknil koloni, ki jo je povzročil. Značilna zanje je tudi neprekinjena vožnja po prehitevalnem pasu, kajti za uporabo avtoceste so vendar plačali vinjeto in se ne spodobi, da bi asfalt na prehitevalnem pasu uničevali samo drugi!

Še ena "nedeljska"... Velika večina ne razume uporabe meglenk. Butlji se vozijo s prižganimi vsemi štirimi meglenkami že v primeru rosenja - SEVEDA V KOLONI. Narod ne razume, da v primeru, ko za nekom voziš s prižganimi meglenkami le tega motiš. Posledično spredaj vozeči težje zazna ovire na cestišču, kar pomeni, da bo zaviral v zadnjem momentu. Torej obstaja večja možnost, da bo zadaj vozeči kreten s prožganimi meglenkami lahko presenečen naletel na vozilo spredaj. V primeru prižganih meglenk zadaj, za njim vozeči ne bo mogel videti zavornih luči, ker se bo že tako ali tako vse bleščalo... Apeliram na vse, da vsem, ki jih poznajo in za njih vedo, da uporabljajo meglenke ves čas povedo, da je meglenka narejena, da te nekdo opazi, ne pa za vožnjo samo. Kadar imate prižgane meglenke in vas nekdo dohiti, jih ugasnite, ker vas je tisti zadaj že opazil. Enako ravnajte, ko dohitite počasnejše vozilo.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za smrkota Benx-a ( smrko ker je res bolj smrkov od mene in da ga ne razočaram v njegovih pričakovanjih mojega besednjaka) še eno bučko:

Nujno uvesti maxsi mega super duper high nadvišinska zavarovanja za vozila, ki bodo onemogočila mulariji voziti prde močnejše od 70KM ali kaj podobnega. Nekaj v smislu kot so vpeljali Hrvati in kar imajo drugje po Evropi.

Seveda je možnost tudi v že predlaganih psihotestih a saj gre v bistvu za dokaj podobno stvar prenapihnjeni in samovsečni mulariji skrhati rezilo s katerim kosijo v prometu.

Benx-a na 25km/h moped se tole zgoraj glasi na kratko povedano!

Zakaj tako? Na osnovi njegovega enkratno njegovo inteligenco izkazuječega predloga poteka testa na Vranskem.

Bo to dovolj radikalna protiutež tvojemu blebetanju Benx?

Maus, carski smrkl! :notworthy:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je par let stara finta penzionistov in nedeljskih voznikov, ki niso sposobni slediti (pri nas sicer v večini neumno postavljeni in preobsežni) prometni signalizaciji. Po regionalnih cestah vozijo z isto hitrostjo od 60 do 70 km/h. Tam kjer je omejitev 90 km/h niso v prekršku, če pa prekoračijo hitrost v naselju, si pa mislijo za tistih 10-15 se bom pa že zdilal, saj ne zgledam divjak. Ta način vožnje je milo rečeno nekulturen do ostalih udeležencev v prometu. Ni odveč pripomniti, da se tak as ne bo nikoli umaknil koloni, ki jo je povzročil. Značilna zanje je tudi neprekinjena vožnja po prehitevalnem pasu, kajti za uporabo avtoceste so vendar plačali vinjeto in se ne spodobi, da bi asfalt na prehitevalnem pasu uničevali samo drugi!

Še ena "nedeljska"... Velika večina ne razume uporabe meglenk. Butlji se vozijo s prižganimi vsemi štirimi meglenkami že v primeru rosenja - SEVEDA V KOLONI. Narod ne razume, da v primeru, ko za nekom voziš s prižganimi meglenkami le tega motiš. Posledično spredaj vozeči težje zazna ovire na cestišču, kar pomeni, da bo zaviral v zadnjem momentu. Torej obstaja večja možnost, da bo zadaj vozeči kreten s prožganimi meglenkami lahko presenečen naletel na vozilo spredaj. V primeru prižganih meglenk zadaj, za njim vozeči ne bo mogel videti zavornih luči, ker se bo že tako ali tako vse bleščalo... Apeliram na vse, da vsem, ki jih poznajo in za njih vedo, da uporabljajo meglenke ves čas povedo, da je meglenka narejena, da te nekdo opazi, ne pa za vožnjo samo. Kadar imate prižgane meglenke in vas nekdo dohiti, jih ugasnite, ker vas je tisti zadaj že opazil. Enako ravnajte, ko dohitite počasnejše vozilo.

Amen :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je par let stara finta penzionistov in nedeljskih voznikov, ki niso sposobni slediti (pri nas sicer v večini neumno postavljeni in preobsežni) prometni signalizaciji. Po regionalnih cestah vozijo z isto hitrostjo od 60 do 70 km/h. ...

Dej Žabja mast, saj si tudi ti že skor penzionist!

Taka vožnja je stalna praksa v jutranjih kolonah na šiht v metropolo. In vice versa tudi.

Vmes se najde nekaj padalcev, ki jim gre na spolovilo cijaziti za kolono 65,3km/h izven naselja po ravni cesti. In prehitijo celo na kup nabito kolono napol pof...nih uradnic in štacnark, ki spijo za volani. Če se to steče, imajo isto kolono takoj za ritjo, ko zapeljejo v naselje in spustijo hitrost na dobrih 5okm/h. One kure odzadaj jasno ne in začno prehitevati ene, druge pa se nalimajo direkt na rit do semaforja, kjer celo čakanje čepijo na zavori in svetijo.

Ja Žabja mast, znana zgodba, a penzioneri so takrat večinoma doma, za volani pa predvsem cvetke naše dežele v prvih letih službovanja. Sem se že dostikrat zabaval z opazovanjem teh pojavov in si pri sebi delal statistiko. Mogoče je v drugih regijah drugače, v Ljubljanski je tako kot sem napisal! Mlade mamice so najhujši slučaji!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Kaj vse človek najde na spletu:

http://www.24ur.com/ekskluziv/domaca-scena/imel-ze-tretjo-prometno-nesreco.html

PS 1: je sicer bedak (ki je imel do sedaj srečo) za volanom ampak ni težko potegniti vzporednic tudi z posamezniki na enoslednih vozilih ...

PS 2: ja in kar me moti še posebej pri vsej stvar: POP TV mu veselo drži štango in dela iz njega spet eno quazi zvezdo za trač revije - bolano. Potem pa gledaš njihova poročila kjer prometni strokovnjaki razglabljajo o varni in strpni vožnji :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale :whistle: sinko je pa izbor za SLO pacienta 2012!

Na zunaj simpatičen, zelo lep, zelo mlad, ter definitivno zeeelo poženščen.

V mladosti je verjetno trpel za pomanjkanjem pozornosti (ločeni starši ali povzpetniki!?), mogoče zrorabljen. V osnovni šoli definitivno zasmehovan

Zato gre v fitnes, gre na bodybilding........

Papca steroide in ostale smetane.

Dobi močan občutek večvrednosti (?), s tem kompenzira manjvrednostni kompleks.

Zelo verjetno ima tetovažo na desni nadlahti, (na sliki ni vidna).

Tip in model avta potrjujeta omenjeno tezo, le barva ni ustrezna. trenutno je v modi bela.

Njegova prikrita agresivnost je odraz notranjih travm.

Glede na opeženo obnašanje v prometu je defiintivno prikriti homoseksualec, (ne peder, ker bi s tem žalil drugače usmerjene), je toplovoden po domače.

Po avtocesti vozi tesno za ritjo in želi ves čas penetrirati naprej kljub strnjeni koloni na prehitevalnem pasu.... Opazoval sem ga par mesecev nazaj, njegovo obnašanje NI PRIMERNO trenutnim družbenim normam, žal, ....

Borilne izkušnje pa mu ne bojo preveč pomagale, ko ga bo dobil v roke kakšen ZdravKmečkiFant iz Horjula.

Upam, da sinko ne bo imel svojega zasebnega pokopališča, če ga mogoče enkrat v cvetu starosti sreča pamet ("potraje, da nekima dođe iz guzice u glavu")

LP, :hmm: Andrej

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

V mladosti je verjetno trpel za pomanjkanjem pozornosti (ločeni starši ali povzpetniki!?), mogoče zrorabljen. V osnovni šoli definitivno zasmehovan

...

Mislim, da gre bolj za primerek "maminega sinčka". Poznam smrkavca s popolnoma istimi sindromi.

Stara gre celo tako daleč, da prileti na mesto "nesreče" in prevzame krivdo, češ, da je ona vozila. K sreči policija sedaj že obvlada forenziko.

Mulci scrkljani do amena, kar prepoznajo že sošolci v osnovni šoli in ker se ne zna vklopiti forsira svoj ego in se dokazuje da je nad vsemi in od vseh pričakuje, da ga bodo crkljali in odobravali njegove kozlarije.

In karkoli se mu zgodi, je kriv celi svet samo on ne. V tem prepričanju ga seveda podpira stara. Običajno v taki družini oče iz takih ali drugačnih vzrokov ne odigra svoje vloge. Ata Rugelj bi vedel marsikaj povedati o takih psihopatih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes trčenje "motorista" in avtomovila v Šempetru (Savinj. dolina), motorist podlegel poškodbam. :(

 

NESREČE V PROMETU
19.1.2013 13:40

Nesreče v cestnem prometu - prometne nesreče
ŽALEC, Na Rimski cesti v Šempetru sta trčila osebno vozilo in motorist, zaradi česar je cesta Žalec-Šempeter zaprta za ves promet.

 

Vir: SPIN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!