Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Brezmadežni so ponavadi tisti, ki se sesujejo, pristanejo pod zemljo ali v bolnici in itak ničesar krivi, ne, da vozijo z neregistriranimi motorji, ne, da vozijo vsaj 2xomejitev hitrosti, ne prehitevajo čez polne črte...to so brezmadežni. Tudi tukaj je takih brezmadežnih največ :)

Popravljeno . Popravil aero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak pa veš da ne pašeš u nobeno skupino? :O  k sam uni so brezmadežni namreč....


 

Enostavno!

 

Takrat, ko se zavedaš, da lahko na cesti ubijaš ali pohabljaš sebe in ostale kljub temu, da voziš defenzivno, odgovorno do sebe in ostalih, po zdravi pameti, v okviru razumnih hitrosti in varno zaradi sebe in ne predpisov (ali policajev).

 

Mene vedno fascinira, da se v SLO ljudje panično bojijo strelnega orožja, pa starih bomb in granat, pa granitnih kock in ostalih neumnosti. Ko pa te zgazi en zafrustriran pizdek z po možnosti nemškim avtom je pa to normalno :hmm:   

 

LP, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak pa veš da ne pašeš u nobeno skupino? :O  k sam uni so brezmadežni namreč....

Neb reku, da smo brezadežni in prav zato se opominjam, da v prvi vrsti sam sebe, ker sem preveč na cesti in vidim raznorazne pizdraije, da

1. je kultura voznikov, ali pa zavedanje kaj se dogaja, predvsem nekaterih starejših res, enako 0

2. da je mularija hiperaktivna in ne pomisli dovolj, kaj se lahko zgodi

3. da kot voznik tovornega vozila oziroma avtomobila moram paziti na šibkejše okrog sebe, sploh ko se začne pomlad in bo na cesti veliko motoristov, skuteristov in biciklistov (pa čeprav vozi neregistriran moped, se bom žrl do konca lajfa, če ga bom podrl)

 

In če močno posplošim še vedno drži stavek: boj se stricov s klobuki in tet z očali :Pin da, včasih se tudi jaz obnašam kot stric s klobukom, čeprav se trudim, da čimmanj....

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neb reku, da smo brezadežni in prav zato se opominjam, da v prvi vrsti sam sebe, ker sem preveč na cesti in vidim raznorazne pizdraije, da

1. je kultura voznikov, ali pa zavedanje kaj se dogaja, predvsem nekaterih starejših res, enako 0

2. da je mularija hiperaktivna in ne pomisli dovolj, kaj se lahko zgodi

3. da kot voznik tovornega vozila oziroma avtomobila moram paziti na šibkejše okrog sebe, sploh ko se začne pomlad in bo na cesti veliko motoristov, skuteristov in biciklistov

 

In če močno posplošim še vedno drži stavek: boj se stricov s klobuki in tet z očali :Pin da, včasih se tudi jaz obnašam kot stric s klobukom, čeprav se trudim, da čimmanj....

ampak te strici pa tete so preživel svojih 72 let...med drugim tudi na cesti ? torej SO... če bi delal pizdarije jih ne bi bilo več.... ne bojim se jih, prej se sebe bojim, ko ne gledam kaj drugi delajo... :) tolk o tej skupini ljudi, v kateri bomo vsi nekoč.... se pa fajn sliš, da se me bodo drugi bal... končno enkrat :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak te strici pa tete so preživel svojih 72 let...med drugim tudi na cesti ? torej SO... če bi delal pizdarije jih ne bi bilo več.... ne bojim se jih, prej se sebe bojim, ko ne gledam kaj drugi delajo... :) tolk o tej skupini ljudi, v kateri bomo vsi nekoč.... se pa fajn sliš, da se me bodo drugi bal... končno enkrat :D

Tebe se že zdj, sej maš očala :P

 

aja: večinoma tisti v avtu preživijo, za motorista se pa ponavadi bolj klavrno konča...sicer pa veš kako je to, kaj bi ti razlagal

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebe se že zdj, sej maš očala :P

 

aja: večinoma tisti v avtu preživijo, za motorista se pa ponavadi bolj klavrno konča...sicer pa veš kako je to, kaj bi ti razlagal

ne vem, mene tete pa strici ne motjo ampak psi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Ne gre vse samo na starejše zvračati, več nesreč povzročijo mladi začetniki kot vsevedni junci z odličnimi refleksi, ki vozijo preko svojih sposobnosti.

 

jst zmerej vozim preko sposobnosti ...zato sm prej mimo predn se kej zgodi..  :P  kadarkoli sem počakal se mi je ker od zadaj zabil...

Brezmadežni so ponavadi tisti, ki se sesujejo, pristanejo pod zemljo ali v bolnici in itak ničesar krivi, ne, da vozijo z neregistriranimi motorji, ne, da vozijo vsaj 2xomejitev hitrosti, ne prehitevajo čez polne črte...to so brezmadežni. Tudi tukaj je takih brezmadežnih največ :)

 

kaj boš pa zame rekel ko mi motor ne gre 2x čez omejitev???? ajde heroj da te slišim!  pa sem bil kar nekajkrat lepo izsiljen ...

Zakaj že?

zato k si še mulo...potemtakem se boš moral še matrat do smrt...pa nč prej ne boš mogel umret...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst zmerej vozim preko sposobnosti ...zato sm prej mimo predn se kej zgodi..  :P  kadarkoli sem počakal se mi je ker od zadaj zabil...

 

kaj boš pa zame rekel ko mi motor ne gre 2x čez omejitev???? ajde heroj da te slišim!  pa sem bil kar nekajkrat lepo izsiljen ...

zato k si še mulo...potemtakem se boš moral še matrat do smrt...pa nč prej ne boš mogel umret...

 Če nima 300 konjev sploh ni motor :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte no jamrat. Proti našim kaznim je to prava miloščina! Da meni reče 25 evrov mu rade volje stisnem 50 in ga prosim, če se lahko peljem še enkrat...

Pa naslov bi tudi že lahko popravili.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je precej hude krvi tle gor okoli sobotne nesreče, lahko rečem tole:

motorista nisem poznal(baje bil iz Gomilskega), niti nisem poznal ateka, ki ga je izsilil(no, na videz) ampak, ko so se ljudje ob pol dveh vračali iz pogreba, je čez šempeter peljal kot sneta sekira in so mnogi rekli, da daleč ne bo prišel. In res ni!

Ravnina, ki se nadaljuje od Šempetra proti Žalcu, pa je sploh nekakšno dirkališče, ker poznam precej ljudi, ki so tam leteli krepko preko 200, eden tudi čez 250.

Koliko je naš brat imel te nesrečne sobote ne vemo, verjamem pa, da se po omejitvah ni peljal. In tle atek pravzaprav ni nič kriv....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je že stara zgodba.

 

"Navidezen" odvzem prednosti, ki to ni.

 

Povprečen šofer osebnega vozila zamerava zaviti levo iz glavne ceste. 

 

Iz nasprotne smeri ni prometa na vidni razdalji.

 

Spelje in v tistem trenutku prileti raketa.

 

Šofer osebnega vozila ni prav v ničemer odgovoren za nesrečo, ravnal je v skladu s predpisi in če bi drug udeleženec ravnal enako, do nesreče ne bi prišlo, ker bi ga pravočasno videl in ustavil.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vsaki nezgodi pridemo na isto debato :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je že stara zgodba.

 

"Navidezen" odvzem prednosti, ki to ni.

 

Povprečen šofer osebnega vozila zamerava zaviti levo iz glavne ceste. 

 

Iz nasprotne smeri ni prometa na vidni razdalji.

 

Spelje in v tistem trenutku prileti raketa.

 

Šofer osebnega vozila ni prav v ničemer odgovoren za nesrečo, ravnal je v skladu s predpisi in če bi drug udeleženec ravnal enako, do nesreče ne bi prišlo, ker bi ga pravočasno videl in ustavil.

žal je tu preveč čejev...raketa je narobe...počasno mencanje in komaj premikanje po cesti je narobe....poglej si nesrečni primer Bikerja77...a boš rekel da stari ni kriv, ker ga ni videl? Al boš rekel da je Biker kriv zaradi 5 km prehitre vožnje?

Dejstvo je, da če vozim 200km/h je velika možnost, da me spregledajo, ravno tako pa je dejstvo, da je za nepreglednim ovinkom nespametno parkiral Italijan, ko je šel scat in prav tako je dejstvo, da ti izza vogala lahko prileti pes pod motor.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biker je lahko le sokriv (teoretično), ampak pustimo tisto.

 

Spomni se leto, dve nazaj, dve neregistrirani raketi (dirkalnika)... oba sta se morala posloviti.

 

Kaj bi tam lahko naredila voznica?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biker je lahko le sokriv (teoretično), ampak pustimo tisto.

 

Spomni se leto, dve nazaj, dve neregistrirani raketi (dirkalnika)... oba sta se morala posloviti.

 

Kaj bi tam lahko naredila voznica?

Spomni  se dve leti nazaj pri Ajdovščini, ko je snela čoperja...

Drugače pa se strinjam...vedno smo sokrivi, če ne zaradi drugega, pa zaradi tega ker ne uspemo prebrati neumnosti, ki jih drugi počnejo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prihodnje bo še veliko huje za nas motoriste. Z novodobnimi telefoni, ki so non stop on line, se je pozornost sploh mljaših, ki to konzumirajo, drastično zmanjšala. Facebook, Twiter in podobno, bodo imeli na vesti prenekaterega motorista.

 

Torej, ne bojte se le starih voznikov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je že stara zgodba.

 

"Navidezen" odvzem prednosti, ki to ni.

 

Povprečen šofer osebnega vozila zamerava zaviti levo iz glavne ceste. 

 

Iz nasprotne smeri ni prometa na vidni razdalji.

 

Spelje in v tistem trenutku prileti raketa.

 

Šofer osebnega vozila ni prav v ničemer odgovoren za nesrečo, ravnal je v skladu s predpisi in če bi drug udeleženec ravnal enako, do nesreče ne bi prišlo, ker bi ga pravočasno videl in ustavil.

Saj bi se mogoče tudi strinjal z tabo ampak zakon in sodišče veleva drugače  krivec si če izsiliš pa naj bo tudi to raketa ki je priletela v tebe, če pa raketi ugotovijo da je presegel dovoljeno hitrost dobi plačilni nalog za neprilagojeno hitrost ampak ni kriv za povzročeno prometno nesrečo.

Ne govorim na pamet govorim iz prometnih nesreč kjer so bili udeleženi znanci.

Na žalost se fantu ni izšlo in je plačal z največjo možno ceno ki jo lahko, stricu pokvaril do konca  kvaliteto življenja in uživanje v starih letih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biker je lahko le sokriv (teoretično), ampak pustimo tisto.

 

Spomni se leto, dve nazaj, dve neregistrirani raketi (dirkalnika)... oba sta se morala posloviti.

 

Kaj bi tam lahko naredila voznica?

Nič ampak kdo pa je bil v tistem slučaju kriv!?(pravno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vsaki nezgodi pridemo na isto debato :surrender:

In tudi je prav večkrat kot se ponavlaj prej ali slej nekomu pride v podzavest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!