Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ne razumeš.

 

Ne gre za odvzem prednosti, če se prepričaš in normalno spelješ, v tistem trenutku pa prileti raketa, ki bi jo normalno videl, če bi vozila po predpisih.

 

V tem primeru vozniku osebnega vozila ni mogoče ničesar očitati = ni odgovoren za nesrečo. Naredil je prav vse, kar od njega velevajo predpisi.

Od ostalih udeležencev pa vsak upravičeno pričakuje, da bodo vozili po predpisih.

 

Kaj bi lahko naredil voznik?

 

Parkiral ob cesti in poslal proti ovinku sopotnika, da mu gre pogledat in kazat, če iza ovinka ne prihaja raketa.

 

To je isto kot da imaš nabito puško pa se ti nekdo postavi pred puško, da tvoj prst na sprožilec in ga sproži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumeš.

 

Ne gre za odvzem prednosti, če se prepričaš in normalno spelješ, v tistem trenutku pa prileti raketa, ki bi jo normalno videl, če bi vozila po predpisih.

 

V tem primeru vozniku osebnega vozila ni mogoče ničesar očitati = ni odgovoren za nesrečo. Naredil je prav vse, kar od njega velevajo predpisi.

Od ostalih udeležencev pa vsak upravičeno pričakuje, da bodo vozili po predpisih.

 

Kaj bi lahko naredil voznik?

 

Parkiral ob cesti in poslal proti ovinku sopotnika, da mu gre pogledat in kazat, če iza ovinka ne prihaja raketa.

 

To je isto kot da imaš nabito puško pa se ti nekdo postavi pred puško, da tvoj prst na sprožilec in ga sproži.

Zelo dobro razumem mogoče ti ne razumeš mene.

Kaj bi lahko naredil voznik -  NIČ v neskončnost. ampak tega v zakonodaji ni in bo kriv.To ti je isto kot neprilagojena hitrost padeš z motorja pri hitrosti 5km(poledica,olje,pesek) kjer je dovoljeno 50km in dobiš plačilni nalog ker nisi prilagodil hitrost razmeram na cesti( in koliko bi morala bit ta hitrost) in isto bi bilo če bi speljal in padel na cestišču ker si nabasla na kamen in spet nisi prilagodil hitrost razmeram in spet si kriv torej kaj naredit v tem slučaju nič (ostat doma da ne pride do kake jebe).

No to z puško pa je mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motiš se. To je v zakonodaji!

 

 

 

Povzročitev prometne nesreče iz malomarnosti

323. člen

 

V tem primeru vozniku ni mogoče očitati kaznivega dejanja, ker ni šlo za malomarnost.

 

 

 

Krivda

24. člen

Kriv je storilec, ki je bil ob storitvi kaznivega dejanja prišteven in je ravnal z naklepom ali iz malomarnosti, pri tem pa se je zavedal ali bi se moral in mogel zavedati, da ravna v nasprotju s pravom, in če niso podani razlogi, ki izključujejo krivdo.

 

Nisn krif :) 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motiš se. To je v zakonodaji!

 

 

 

 

V tem primeru vozniku ni mogoče očitati kaznivega dejanja, ker ni šlo za malomarnost.

Kako ne spregledal je voznika iz nasprotne strani! Kaj to ni malomarnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično se pogovarjamo, da ko je voznik pogledal da ni bilo ali pa je bil svetleča pika, ali pa je bil za ovinkom.

 

Samo mirno :)

Sej sem miren  pač nabijamo ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to bi dodal zakoni so tako napisani, da ne upoštevjao življenske situacije.( torej po računalniško povedano ali je 1 ali 0 vmes ni )

Če greš na sodišče iskat resnico ali pravico si  totalno mimo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično se pogovarjamo, da ko je voznik pogledal da ni bilo ali pa je bil svetleča pika, ali pa je bil za ovinkom.

 

Samo mirno :)

Prektično ti povem povzetek moje lanske sezone: 3x tedensko na mopedu, vsaj 1x tedensko izsiljen, hitrost vožnje po predpisih, lokacija vračanje domov nekje med Vipavo in Ajdovščino (pazi vsak teden isto)...pizda pa kaj je tem kmetom, da tak prihajajo iz stranskih cest? To sm se vprašal.

Povzetek: čeprav vozim po prednostni, mu raje dam prednost in zabremzam, kot bi vanj priletel. Pa meni ni jasno, zgleda da je folku to prišlo v navado..al pa sovražijo Kawasakije, al pa mislijo, da sm skuter k mam sam eno luč prižgano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prektično ti povem povzetek moje lanske sezone: 3x tedensko na mopedu, vsaj 1x tedensko izsiljen, hitrost vožnje po predpisih, lokacija vračanje domov nekje med Vipavo in Ajdovščino (pazi vsak teden isto)...pizda pa kaj je tem kmetom, da tak prihajajo iz stranskih cest? To sm se vprašal.

Povzetek: čeprav vozim po prednostni, mu raje dam prednost in zabremzam, kot bi vanj priletel. Pa meni ni jasno, zgleda da je folku to prišlo v navado..al pa sovražijo Kawasakije, al pa mislijo, da sm skuter k mam sam eno luč prižgano.

Imaš prepoved vožnje, da ne boš več ogrožal druge.(55 člen o varnosti v prometu by exclan - podčlen Dami - kvaka 1.1- prepoved vožnje na cesti)

Kvaka dej v muzej in se spominjaj na lepe dni.Če te srečam na cesti te povozim :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če povzamem, tista voznica ki je omenjena izpred 2eh let (2 motorja,..), je bila oproščena vse krivde po nevemkaterm zakonu, ki pravi, da nisi kriv, če si peljal v zakonsko določenih okvirih, ker pri vsem skupaj se pričakuje, da se bojo tudi ostali udeleženci držali teh okvirov. Vkolikor se jih ne, so po dokazani(h) prekoračitvi(ah) kot krivci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če povzamem, tista voznica ki je omenjena izpred 2eh let (2 motorja,. .), je bila oproščena vse krivde po nevemkaterm zakonu, ki pravi, da nisi kriv, če si peljal v zakonsko določenih okvirih, ker pri vsem skupaj se pričakuje, da se bojo tudi ostali udeleženci držali teh okvirov. Vkolikor se jih ne, so po dokazani(h) prekoračitvi(ah) kot krivci.

 

No... zakon sem pa gori citiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja je bila oproščena pa ne po tvojem zakonu ampak zakonu ki ga je hotela sodnica to pa zaradi tega ker sta oba motirista bila večkratna znanca policajev in sodnikov za prekrške in sta avtomatsko kriva za vse.

V primeru mojga prijatelja ki je tudi letel prek 200 in poknu v avto ki ga je izsilil je bilo pa obratno voznik avta je bil kriv prijatelj pa je dobil globo za neprilagojeno hitrost. Nikoli prej ni bil obravnavan za prekrške .

Vidiš sencer imamo dve plati kako se ta člen obravnava vse je odvisno od sodnika in kaj si počel pred tem pa povej potem če si lahko pometen pri teh sodniških obravnavah.

Pa še en primer voznik motorja vozil 40km (dokazano z sodnim izvedencem ki ga je naročilo sodišče) kjer je dovoljeno 50km torej pod omejitvijo in ga je izsilila voznica ugani kdo je bil kriv - motorist veš zakaj ker je že parkrat dobil položnico od policije - ( neuporaba svetlobnih signalov,slabe gume .. uglavnem majhni prekrški nikoli zaradi prehitre vožnje) avtomatsko si črna ovca

Popravljeno . Popravil Cufa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu ko si polaman ti pa itak nič ne nuca, če si kriv ali nedolžen. Če gledaš na problem iz tega zornega kota je zmagovalec vedno tisti, ki sedi v avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu ko si polaman ti pa itak nič ne nuca, če si kriv ali nedolžen. Če gledaš na problem iz tega zornega kota je zmagovalec vedno tisti, ki sedi v avtu.

In zaključek po vsem tem nabijanju vsak naj poskrbi zase, da ne bo potegnil takrajši konec in naj bodo nesreče drugih v opozorilo in opomin, da na cesti si sam s svojimi odločitvam in da nobeden ne bo poskrbel za tebe pa čeprav tukaj nabijamo v nedogled in mlatimo prazno slamo. Ker če upoštevaš vse kar bi moral se še vedno najde nekdo, ki ima slab dan in ti ga tudi tebi zna še, kako pokvarit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vsaki nezgodi pridemo na isto debato :surrender:

 

Zdej Je treba samo se ugotovit kako je na BMWju moznost prezivetja ful vecja.

 

In zaključek po vsem tem nabijanju vsak naj poskrbi zase, da ne bo potegnil takrajši konec in naj bodo nesreče drugih v opozorilo in opomin, da na cesti si sam s svojimi odločitvam in da nobeden ne bo poskrbel za tebe pa čeprav tukaj nabijamo v nedogled in mlatimo prazno slamo.------> Ker če upoštevaš vse kar bi moral <-------se še vedno najde nekdo, ki ima slab dan in ti ga tudi tebi zna še, kako pokvarit.

Prvi nesrecnik leta pac se zdalec ni naredil vsega kar bi moral. Nasprotno. Brez veze moralizirat. Dejsva so proti njemu. Ja, zbil ga je starejsi avtomobilist, ocitno sorodnik Damijevih sosedov. Ampak bit na cesti brez urejene papirologije nekaj pove. na posutih januarskih cestah je nevarno ze samo po sebi. Ne mors zlajfat, ne mors korajzno zavit stran, po ravnem pa kar lahko nazges.....ne vem. Dejstvo je, da na cesti laho vse nardis prav, pa te kej zajebe. (Frenda, strasno zmernega z gasom, popolnoma opremlenga z usnjem celado so dve srni zbili z motorja v trenutku ko je nasprotmprpelal avto.....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja je bila oproščena pa ne po tvojem zakonu ampak zakonu ki ga je hotela sodnica to pa zaradi tega ker sta oba motirista bila večkratna znanca policajev in sodnikov za prekrške in sta avtomatsko kriva za vse.

 

 Za razliko od tebe sem bil na kraju nesreče in nekako je razlika ob pogledu, ko odpreš vizir na čeladi, če se nekdo sesuje pri 90km/h in vsaj 2x toliko. Ženska dejansko ni mogla biti kriva, ker nekoga, ki prileti s takim šusom ne vidiš, tudi 20letni človek ju ne bi mogel videti. Tudi, če bi ju vidla in pričakovala, da vozita po omejitvi, bi se izšlo brez problema-tako so pokazali izračuni. Pri motorju težko presodiš s kakšno hitrostjo se ti približuje, če gre za ravnino.

Tudi sam sem se že skliceval na tisto, da sem pričakoval, da bo oseba vozila po predpisih, ker ni, je počilo in nisem bil kriv. Zakaj bi pa pričakoval, da bo nekdo vozil 2kratnik omejitve hitrosti, kje pa pristanemo. Teh primerov je veliko, vendar se ljudje tega ne zavedajo in na žalost tudi precej policistov ne pomisli na to, jih je treba opomniti.

Popravljeno . Popravil aero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to nič ne pomaga! Zakon in njegova uporaba je podrejeno filanju proračuna in nima velik veze s stanjem na cesti. Preživetje na cesti pa je odvisno edino od sposobnosti posameznika in kopice sreče. Vsak dan se dogaja da me spregledajo ko sedim v kombiju svetle barve kaj šele na mopedu.? Pač je motor na cesti za velik del avtomobilistov preveč gibčen... dinamičen in ne folgajo nadzorovat gibanja le teh. Skratka.... previdnost, previdnost, previdnost!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, da ne sfolgajo slediti, če se ima pa 90% ljudi na ss motorjih za ghost riderje.

Si prepričan v to, kar govoriš?

Vprašanje pa velja tudi za damo, ki ji je tvoj komentar všeč (le zakaj)

Po moje ni zaradi > ghost riderjev< da folk ne sfolga predvsem je problem, da ogromno ljudi sedi samo za volanom in dodaja plin z mislijo odtujen daleč stran od trenutnega dogajanja in taki ljudje ne spadajo na cesto, kot ne spadajo tudi ljudje z motorjem, ki imajo možgane med vožnjo na off.

Popravljeno . Popravil exclan
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Za razliko od tebe sem bil na kraju nesreče in nekako je razlika ob pogledu, ko odpreš vizir na čeladi, če se nekdo sesuje pri 90km/h in vsaj 2x toliko. Ženska dejansko ni mogla biti kriva, ker nekoga, ki prileti s takim šusom ne vidiš, tudi 20letni človek ju ne bi mogel videti. Tudi, če bi ju vidla in pričakovala, da vozita po omejitvi, bi se izšlo brez problema-tako so pokazali izračuni. Pri motorju težko presodiš s kakšno hitrostjo se ti približuje, če gre za ravnino.

Tudi sam sem se že skliceval na tisto, da sem pričakoval, da bo oseba vozila po predpisih, ker ni, je počilo in nisem bil kriv. Zakaj bi pa pričakoval, da bo nekdo vozil 2kratnik omejitve hitrosti, kje pa pristanemo. Teh primerov je veliko, vendar se ljudje tega ne zavedajo in na žalost tudi precej policistov ne pomisli na to, jih je treba opomniti.

Z razliko od tebe preberem še ostale poste preden se razvije nabijanje.

HAHA BS kot kondor si  :)

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, exclan, v dopisanem delu se pa strinjam s tabo. Dosti ljudi spi pokonci za volanom ali brklja po telefonu. Živa resnica.

Ampak tole z SS riderji (pa imam zelo dobro prjatlco z SSom) - za moje oči in bemvejaške reflekse na nivoju crknjene ribe je tako početje sicer očitno zelo zabavno, ampak ne sodi na cesto. In večina SS riderjev (vključno z mojo drago prjatlco) zgubi stik z realnostjo.

Se mi pa dopade en filmček ghost riderja in Z3M coupe. Hudo!

 

Zakaj pa kondor?? :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, exclan, v dopisanem delu se pa strinjam s tabo. Dosti ljudi spi pokonci za volanom ali brklja po telefonu. Živa resnica.

Ampak tole z SS riderji (pa imam zelo dobro prjatlco z SSom) - za moje oči in bemvejaške reflekse na nivoju crknjene ribe je tako početje sicer očitno zelo zabavno, ampak ne sodi na cesto. In večina SS riderjev (vključno z mojo drago prjatlco) zgubi stik z realnostjo.

Se mi pa dopade en filmček ghost riderja in Z3M coupe. Hudo!

 

Zakaj pa kondor?? :P :P

Kondor lahko tudi orel  - zato ker se vrtiš nad posti in na koncu pikneš  :)

SS riderji ne izgubijo stik z resničnostjo kot ti praviš seveda za tvoje oči zagotovo ampak je težko zs pravimi besedami povedat kaj se ta trenutek, ko <izgubi stik< .

A tvoja prjatelica izgubi stik z realnostjo v naseljih ?

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem hočem in opozarjam že sedaj udeležence v avtomobilih (tudi sebe in vas), naj bodo skoncentrirani, in da ni dovolj 1x pogledati, preden se vključiš na cesto. Ljudi je potrebno izobraževati in jim stalno tupiti v glavo...drugače jim ne bo jasno, da ogrožajo promet, če ustavijo delno na cestišču v nepreglednem ovinku in gredo brat zvončke. (ja tudi to se dogaja, in ko sem človeka opozoril, da je nevarno ustavil avto mi je odvrnil, pa saj to je slabo prometna cesta???!!!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se potrudim, da v naselju pelje za mano. Kadar sva skupaj. Sicer pa ne morem sodit, ker nisem vidla, na besedo pa po avanturi s Kmet2 ne verjamem več nobenmu :evilgrin:

 

Ampak tale s kondorjem je pa kompliment. :blush:  Če se ne bo aero mal podvizu, bom dala raj teb za kofe :grim

 

Stik z resničnostjo ni tisti moment na motorju, ko vse postane en irealen zmazek. Stik z resničnostjo, vsaj tega sem js imela v mislih, je tisti moment, ko začneš drugim razlagat, da greš itak ful počas, da je use totalno kul in, da bi za cifre na števcu do 100 km/h naredu kr eno samo liso.

Tko da ... usakmu svoje, pravm jst, sam ne me strašit z nadzvočno hitrostjo, k sm zlo občutliva deklca in me rata strah k vas vidim (in, če zraven še strašno rohni, zvečer zaspat ne morm :unsure: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!