Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

ne se kregat fantje.. če bi fritz takrat vozi bolj ofenzivno bi ga un cepec opazu ... če bi pa vozil 85 po naselju ga pa ne bi opazil ...al kako ... brez veze ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Damij vem da ni jokica ker ga poznam za tebe pa nebi rekel da nisi nabijalec b.. in moralist ker te ne poznam vidim in berem tvoje poste in sliko sem dobil.

Potem pa ne viset niti občasno tukaj gor pa te ne bodo motile jokice pa ti nas.

 

Če je tvoj edini argument to, da poznaš Damija, se lahko človek samo pokloni. Tudi moji znanci so nezmotljivi, moj predsednik najlepejši, moj ata pa najmočnejejši...

 

Raje se potrudita z argumenti.

 

P.S.

Sorry prjatu Thumper, slučajno imam čas ;)

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da povzamem: spraševal si se ali se je (bo) Dami iz znanih situacij kaj naučil? In seveda si tudi podal rešitev, ki se enostavno glasi: defenzivna vožnja.

Jaz ti pa enostavno odgovarjam: slep je tisti, ki misli, da je defenzivna vožnja dovolj, da se izogneš kretenom, ki počnejo neumnosti.

Zase lahko rečem: ne vem, ne kje ne kdaj lahko končam, kot je zapisano je zapisano, žal pa še vedno drži rek: pričakuj nepričakovano. 

 

Jaz si sebi ne lažem, da v kolikor vozim 100% po pravilih ali še 10km manj ali čimbolj defenzivno, da sem varen, ampak poskušam narediti nekaj več, tudi v tej smeri, da opozarjam voznike (vključno z mano in mojo družino), da so na cesti najbolj ogroženi tisti, ki jih ne obvija pločevina. Zato se vedno trkam po buči, da večkrat pogledam, ko počnem kake manevre, bodisi pri speljevanju s stranske ceste, ali spremembami smeri...točno v takih situacijah se zgodi največ nesreč, ki jim je vzrok površnost, zamišljenost, flegmatičnost, pa tudi starost in nezavedanje kaj se na cesti počne. Prav vse te nesreče bi se lahko preprečile, če bi 3x pogledal namesto enkrat.

Upam, da sem ti pojasnil, kaj je moj glavni namen pisanja. Ni to opravičevanje motoristov, ampak opozarjanje na pomanjkljivosti v prometu. 

Če me vprašaš zakaj: ker že dobrih 30 leto opažam eno in isto na cesti..nezbranost, raztrsenost, zgubljenost, nezavedanje ,da nekateri niso več kos gneči in volanu. 

In na koncu, če me vprašaš, zakaj ne opozarjam tudi na snete sekire, je odgovor preprost, ker jih je bore malo in nekaj dela moram pustiti tudi ostalim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da povzamem: spraševal si se ali se je (bo) Dami iz znanih situacij kaj naučil? In seveda si tudi podal rešitev, ki se enostavno glasi: defenzivna vožnja.

Jaz ti pa enostavno odgovarjam: slep je tisti, ki misli, da je defenzivna vožnja dovolj, da se izogneš kretenom, ki počnejo neumnosti.

Zase lahko rečem: ne vem, ne kje ne kdaj lahko končam, kot je zapisano je zapisano, žal pa še vedno drži rek: pričakuj nepričakovano. 

 

Jaz si sebi ne lažem, da v kolikor vozim 100% po pravilih ali še 10km manj ali čimbolj defenzivno, da sem varen, ampak poskušam narediti nekaj več, tudi v tej smeri, da opozarjam voznike (vključno z mano in mojo družino), da so na cesti najbolj ogroženi tisti, ki jih ne obvija pločevina. Zato se vedno trkam po buči, da večkrat pogledam, ko počnem kake manevre, bodisi pri speljevanju s stranske ceste, ali spremembami smeri...točno v takih situacijah se zgodi največ nesreč, ki jim je vzrok površnost, zamišljenost, flegmatičnost, pa tudi starost in nezavedanje kaj se na cesti počne. Prav vse te nesreče bi se lahko preprečile, če bi 3x pogledal namesto enkrat.

Upam, da sem ti pojasnil, kaj je moj glavni namen pisanja. Ni to opravičevanje motoristov, ampak opozarjanje na pomanjkljivosti v prometu. 

Če me vprašaš zakaj: ker že dobrih 30 leto opažam eno in isto na cesti..nezbranost, raztrsenost, zgubljenost, nezavedanje ,da nekateri niso več kos gneči in volanu. 

In na koncu, če me vprašaš, zakaj ne opozarjam tudi na snete sekire, je odgovor preprost, ker jih je bore malo in nekaj dela moram pustiti tudi ostalim :D

 

Če bi ti pisal povečini tako kot v tem postu, potem sam ne bi imel veliko za dodati.

 

Je pa še vedno potrebno povedati slednje:

- jaz nisem trdil, da defenzivna vožnja prepreči vse nesreče, ker vseh nesreč ne more preprečiti popolnoma nič, dokler se na isti površini gibljejo vozila katera uporabljajo ljudje, ki imajo svobodno voljo in so zmotljivi. Nedvomno pa defenzivna vožnja (to govorim tudi iz lastnih izkušenj, ne samo iz npr. Cartmanovih) zmanjša možnost za nesrečo oz. zmanjša možnost hudih poškodb v primeru nesreče;

- če se zavedaš svoje ranljivosti, potem ti defenzivna vožnja ne bo nekaj tujega ali pod častjo. Gre za čisto logiko preživetja;

- to, da skoraj nihče (razen če voziš Thumperjev moped) ne more ves čas voziti 100% po predpisih je nedvoumno dejstvo. Med objestnostjo in odstopanjem od predpisov pa je razlika in to dovolj velika, da objestnosti ni možno opravičevati s tem, da vsakdo od nas kdaj prekrši kak predpis.

 

Ko potem zasledimo kak napis o tem, kako je nek 'ata' vzel prednost motoristu, ni treba nabijati o izključni odgovornosti 'atejev', če nimamo verodostojnih podatkov o tem, kako je do nesreče prišlo. Morda je bil res kriv 'ata', morda pa je 'ata' kriv le tega, da je zavijal ravno tam, kjer je kakšna sneta sekira preverjala dirkaške performanse svojega stroja. Ker krivde v večini primerov ne moremo zagotovo določiti, menim, da je kazanje s prstom na druge kontraproduktivno, ker odvrača pozornost od tega, da za svojo varnost lahko največ naredimo le mi sami. To je tisto predvidevanje, ki ga omenjaš in katerega recimo moto-rider in starejši motoristi promovirajo že vrsto let, tudi na teh straneh. Bistvo defenzivne vožnje je v predvidevanju in prilagajanju razmeram, ne pa v cijazenju pod omejitvami, kot si nekateri zmotno predstavljajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst se moram po naseljih prekleto brzdat de me ne dobijo slučajn na radar,,,,z mopedom...

z motorjem sm  bil pa ene dvakrat s semaforja prav bled ko sem jih zagledal...

men se zdi , da ima največji vpliv pri neki povprečni vožnji sreča....če jo imaš si se pač zmazal...tko kot uni na titaniku k so bli zdravi sam niso mel sreče...

je pa res , da lahko malo manj gasa malce pomaga sreči...lahko ni pa to kot pribito..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnica je ,da če ne bi bilo represivnih organov 90% ljudi ne bi upoštevalo omejitev,smo kot podgane,ko nas udari šele takrat se kaj naučimo,velik procent pa tudi takrat ne.... :P

Ostalih 10% ki pa bi se držali omejitev bi bili pa ogrožena vrsta,saj bi na njih vedno prežalo tistih 90% ki se ne ^_^

Tukaj je brez veze moralizirat in z prstom kazat kdo je kriv,kdo je brezmadežen...itd..vsak naj poskrbi za sebe in svojo varnost,pomete pred svojim pragom in šele nato uči druge kako in kaj.......

Vsi ki se v tej temi oglašamo pa naj kritiziramo,moraliziramo ,grajamo ali hvalimo smo pa dobri motoristi B) ...namreč vsi smo še živi -_- kljub svojim napakam!

Drugače pa ateki gor ali dol prav tako staremamce z očali,vsi pridemo za njimi če ne v leta pa v zemljo :lol:

 

P.S. moj post ne jemljite preveč resno saj je napisan naslovu teme primerno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi ti pisal povečini tako kot v tem postu, potem sam ne bi imel veliko za dodati.

 

Je pa še vedno potrebno povedati slednje:

- jaz nisem trdil, da defenzivna vožnja prepreči vse nesreče, ker vseh nesreč ne more preprečiti popolnoma nič, dokler se na isti površini gibljejo vozila katera uporabljajo ljudje, ki imajo svobodno voljo in so zmotljivi. Nedvomno pa defenzivna vožnja (to govorim tudi iz lastnih izkušenj, ne samo iz npr. Cartmanovih) zmanjša možnost za nesrečo oz. zmanjša možnost hudih poškodb v primeru nesreče;

- če se zavedaš svoje ranljivosti, potem ti defenzivna vožnja ne bo nekaj tujega ali pod častjo. Gre za čisto logiko preživetja;

- to, da skoraj nihče (razen če voziš Thumperjev moped) ne more ves čas voziti 100% po predpisih je nedvoumno dejstvo. Med objestnostjo in odstopanjem od predpisov pa je razlika in to dovolj velika, da objestnosti ni možno opravičevati s tem, da vsakdo od nas kdaj prekrši kak predpis.

 

Ko potem zasledimo kak napis o tem, kako je nek 'ata' vzel prednost motoristu, ni treba nabijati o izključni odgovornosti 'atejev', če nimamo verodostojnih podatkov o tem, kako je do nesreče prišlo. Morda je bil res kriv 'ata', morda pa je 'ata' kriv le tega, da je zavijal ravno tam, kjer je kakšna sneta sekira preverjala dirkaške performanse svojega stroja. Ker krivde v večini primerov ne moremo zagotovo določiti, menim, da je kazanje s prstom na druge kontraproduktivno, ker odvrača pozornost od tega, da za svojo varnost lahko največ naredimo le mi sami. To je tisto predvidevanje, ki ga omenjaš in katerega recimo moto-rider in starejši motoristi promovirajo že vrsto let, tudi na teh straneh. Bistvo defenzivne vožnje je v predvidevanju in prilagajanju razmeram, ne pa v cijazenju pod omejitvami, kot si nekateri zmotno predstavljajo.

Pri meni je pa bistvo, poleg napisanega, še opozarjanje vseh, predvsem pa atejev in starih mamic, na veliko pomanjkljivost, katero se ne opozarja dovolj. Še 1x da ti pojasnim, v kolikor samo 1 udeleženec pazi in predvideva je, še vedno izredno velika možnost za prometno nesrečo. Paziti morata oba!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je pa bistvo, poleg napisanega, še opozarjanje vseh, predvsem pa atejev in starih mamic, na veliko pomanjkljivost, katero se ne opozarja dovolj. Še 1x da ti pojasnim, v kolikor samo 1 udeleženec pazi in predvideva je, še vedno izredno velika možnost za prometno nesrečo. Paziti morata oba!!!!

 

Dami, tvoja opozorila in želje so hvale vredne. Smo pa ljudje zmotljivi in tudi ti ali jaz lahko za volanom dvoslednika narediva napako, ki bo ogrožala motorista.

 

Ateki pa stare mamice, razen tistih kot sem jaz, ki poleg dvoslednika vozijo tudi motor, verjetno niso med prevladujočo populacijo Motosvet foruma in jih bo tvoje opozorilo tukaj težko doseglo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2, Dami34 in Fritz!

 

Ne obremenjujte se preveč! Namreč, eni tole tumbamo že vrsto let, pa je ravno tako, kot bi ob ščipu lajali v polno luno...!  :yes:

Vem, da vsi želite isto - in k vam se pridružujem tudi sam. Na žalost je tako, da "bomo" v prometu še naprej vozili "divjaki", kot stare mame in strici s klobučki...

Morda bomo nekoč (če bomo imeli tako veliko srečo kakor "oni"), tudi sami stari.  :hmm:

Fajn bi pa bilo, če se take nesreče nebi dogajale v prihodnje...

Bojim pa se, da se ne bo kaj dosti spremenilo. Nekoliko zaradi njih (mi pa jim bomo "pridno pomagali") Škoda!

 

P.S.

Nihče ni angel! To vedno pravim ob takšnih debatah, kajti; Lahko se to zgodi tudi meni - in to prvič, ko sedem na motor! Nihče ni nedotakljiv.

Še Ahil je imel ranljivo točko! :O

Kako jo nebi imeli tudi MI?!  :hmm:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, tvoja opozorila in želje so hvale vredne. Smo pa ljudje zmotljivi in tudi ti ali jaz lahko za volanom dvoslednika narediva napako, ki bo ogrožala motorista.

 

Ateki pa stare mamice, razen tistih kot sem jaz, ki poleg dvoslednika vozijo tudi motor, verjetno niso med prevladujočo populacijo Motosvet foruma in jih bo tvoje opozorilo tukaj težko doseglo.

Kako pa veš, da samo tukaj opozarjam? Tudi če se samo enega MS udeleženca dotakne, in bo širil idejo naprej, je nekaj. Se strinjam, vsi smo zmotljivi, zato ponavljam, najprej sebe opozarjam, ko sem voznik avtomobila, da moram paziti. In samo 1x pogledati je premalo!

Če pa govorim, kot motorist, še vedno velja: boj se sumljivega obnašanja na cesti, ker nikoli ne veš, kaj bo ta voznik storil. To je pa pomembno za vse člane MSja.

Da sva se toliko razpisala, gre pa zahvala tebi, ker si se spraševal, če se je Dami iz primerov, ki jih opisuje on in nekateri kaj naučil. Upam, da sem dobil pozitivno oceno :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda si ok Dami, le ne pozabiti vsake toliko omeniti odgovornost nas samih za lastno varnost in se bova čisto lepo razumela  :smoke:

 

Drugače pa jaz tukaj nisem nek faktor, zaradi katerega bi se moral sekirat. Jaz sem navedel določene argumente in čisto od tebe je odvisno ali se te dotaknejo ali ne.

 

lp

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons zjutri sm pogruntu, de je luna v upadanju in bo kmalu mlaj.

To tud na ene vpliva, a ne de?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem opazil, da so čakalnice v ZDjih precej bolj polne pred polno luno. In urgenca tudi, tam se še malo zavleče....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons zjutri sm pogruntu, de je luna v upadanju in bo kmalu mlaj.

To tud na ene vpliva, a ne de?!

 

Zagotovo, 130!

Ko sem začel delati z ljudmi, nisem mogel verjeti lastnemu opažanju Ne, da vpliva na ljudi. Ampak eni so čist' nori!!

 

Če Luna dviga oceane, dokazano je, da je ob polni in ob prazni Luni več nesreč, rojstva "pohitijo" (še moj vnuk se je tako rodil), in če vemo, da je človeški organizem sestavljen iz tri četrtine vode, potem je jasno, da poleg morja dvigne tudi našo "pamet" - da po cesti bolj norimo, da smo nerodni, zaradi česar je posledično veliko več nesreč! Pa še mojo teto je  ob zadnji Luni nekaj zamajalo, da sem jo moral transportirati v UKC.

Evo, pol bo pa že nekaj res!!  :yes:

 

Je pa nekaj res; Če veš, da ti nagaja......Luna, se lahko na to pripraviš, in ublažiš ta trapasti občutek... Zanimivo, ne!? Samo pripraviti se moraš. 

Greš tole   :pos:  delat, pa pozabiš!!

Ne dosti - mal' se pa pozna...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če Luna dviga oceane, in če vemo, da je človeški organizem

sestavljen iz tri četrtine vode, potem je jasno, da poleg morja dvigne

tudi

Greš tole   :pos:  delat, pa pozabiš!!

Ne dosti - mal' se pa pozna...

A tako to lavfa. Pa pravš, da ne zaleže kaj dost? :hmm:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

> To je reklama, ki se te dni vrti na avstralskih televizijskih postajah. Avstralija je imela lansko leto 303 smrtne žrtve na cestah, a ima 22 milijonov ljudi. V Sloveniji bo treba še marsikaj postoriti v tem smislu..

>

>

> Takšno reklamo bi morali vrteti tudi pri nas, da nas bi MOGOČE izučilo!!!!!!

 

 

http://www.youtube.com/watch_popup?v=Z2mf8DtWWd8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjava z Avstralijo je bedarija. Avstralija je večja kot cela evropa, pri 22 milijonih prebivalcev težko koga "srečaš" , da se pa še zaletiš vanj si pa res...

Je pa "reklama" res dobro narejena.

lp

Franc

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

> To je reklama, ki se te dni vrti na avstralskih televizijskih postajah. Avstralija je imela lansko leto 303 smrtne žrtve na cestah, a ima 22 milijonov ljudi. V Sloveniji bo treba še marsikaj postoriti v tem smislu..

>

>

> Takšno reklamo bi morali vrteti tudi pri nas, da nas bi MOGOČE izučilo!!!!!!

 

 

http://www.youtube.com/watch_popup?v=Z2mf8DtWWd8

 

Ja, kdor ima poštimano podstrešje, ob ogledu tega ne more ostati ravnodušen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemčija je lani imela 3200 smrtnih žrtev in ima 88 mio prebivalcev.

Če gledaš procentualno  je to veliko maj kot pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjava z Avstralijo je bedarija. Avstralija je večja kot cela evropa, pri 22 milijonih prebivalcev težko koga "srečaš" , da se pa še zaletiš vanj si pa res...

Je pa "reklama" res dobro narejena.

lp

Franc

 

 

Sam je cist predolga. Men se je ne da cele gledat ta moment recimo.....

 

 

Nemčija je lani imela 3200 smrtnih žrtev in ima 88 mio prebivalcev.

Če gledaš procentualno  je to veliko maj kot pri nas.

 

 

 

pol ga pa žrmo še naprej :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Nemčija je lani imela 3200 smrtnih žrtev in ima 88 mio prebivalcev.

Če gledaš procentualno  je to veliko maj kot pri nas.

 

Glede na vozniško kulturo in tolerantnost voznikov imamo v SLO izredno malo nesreč.

Popravljeno . Popravil 223223
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!