Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Vprašanja ? Človeka moraš naučiti loviti ribe, ne pa mu jih dajati, da ne bo lačen. Z vprašanji želim vse "prisiliti", da bi malo razmislili, ne pa samo nabijali. Nimam metra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žegni niso nič slabega. Sicer pa je Niko enkrat rekel (oziroma vedno mimogrede pove), da žegn ne bo nič nucal, če glava ni razsodna. V tem primeru te lahko s cisterno žegnane vode polivajo, ne bo haska... Sicer pa se je najlažje (in najmanj boleče) učiti se na napakah drugih. Se pa premika na bolje, prometna kultura. Skorajda ne opaziš več motorista brez čelade. Razen onih, z želirano bučo in prevelikimi Guči špegli za dva evra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom na hitro pomislil in navedel enega, ki se je zakantal z avtom v drugi avto (sedaj vegetira), drugega, ki se je z motorjem ovil okoli znaka (mrtvo hladen), tretjega, ki je z motorjem oziroma z nogo hotel podreti varnostno ograjo (ima probleme z lubadarji v svoji novi nogi), četrtega, ki je kolesa avta pokazal zvezdam (leti kot superman), petega, ... Vsi so bili problematični v prometu. To niso bili samo majhni prekrški, to je bilo objestno izživljanje z elementi ogrožanja vsega okoli sebe. Pa vendar jih je nekdo kaznoval. Ta nekdo je pa neotipljiv in neviden. Za vsako rit raste šiba (drevo, ograja, avto, zid, .. .).

 

Naštevaš tja v tri krasne in poskušaš bit duhovit iz TRAGEDIJ ki so se zgodile posameznim motoristim in ki so pahnile njihove bližnje v žalost (lubadarji, mrtvo hladni  in supermani). To ni smešno...

Res je da za vsako rit raste šiba, kako pa potem razlagaš nesreče motoristov ki vozijo popolnoma po CPP in jih nekdo izsili? Ta nekdo ki mu praviš ima čuden  izbor. Ljudje ki največ izivajo imajo ponavadi tudi več sreče kot nekdo ki je preveč previden. CPP in poligon ti v prometu pomagajo ZELO malo. Največ so kilometri in izkušnje. Ker ti to ni jasno vem da si letos kupil motor in sedaj pametuješ. Žegnjanje je super za vse ki verjamemo da bo to vsaj malo pomagalo.  Upamo da bo pomagalo pri stvareh na katere nimamo vpliva, na lastne odločitve pa seveda ne more vplivat.

 

Vsi se neki pizdite čez motorista ki po zadnjem vozi čez celovško.... Za moje pojme je več motorista kot večina(tisti ki se vozijo od zbora do zbora pit, tisti  ki delajo 2000km letno in še sami ne vejo zakaj majo motor, razni Harley vozniki in podobni.... Motoristi....)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naštevaš tja v tri krasne in poskušaš bit duhovit iz TRAGEDIJ ki so se zgodile posameznim motoristim in ki so pahnile njihove bližnje v žalost (lubadarji, mrtvo hladni  in supermani). To ni smešno...

Res je da za vsako rit raste šiba, kako pa potem razlagaš nesreče motoristov ki vozijo popolnoma po CPP in jih nekdo izsili? Ta nekdo ki mu praviš ima čuden  izbor. Ljudje ki največ izivajo imajo ponavadi tudi več sreče kot nekdo ki je preveč previden. CPP in poligon ti v prometu pomagajo ZELO malo. Največ so kilometri in izkušnje. Ker ti to ni jasno vem da si letos kupil motor in sedaj pametuješ. Žegnjanje je super za vse ki verjamemo da bo to vsaj malo pomagalo.  Upamo da bo pomagalo pri stvareh na katere nimamo vpliva, na lastne odločitve pa seveda ne more vplivat.

 

Vsi se neki pizdite čez motorista ki po zadnjem vozi čez celovško.... Za moje pojme je več motorista kot večina(tisti ki se vozijo od zbora do zbora pit, tisti  ki delajo 2000km letno in še sami ne vejo zakaj majo motor, razni Harley vozniki in podobni.... Motoristi... .)

:OK: +10 sedi za vse napisano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi se neki pizdite čez motorista ki po zadnjem vozi čez celovško.... Za moje pojme je več motorista kot večina(tisti ki se vozijo od zbora do zbora pit, tisti  ki delajo 2000km letno in še sami ne vejo zakaj majo motor, razni Harley vozniki in podobni.... Motoristi... .)

in plastičen sportak jurja je edino čemur se zakonsko reče "motor" ter njegovemu vozniku motorist ... če ga pa postavi na zadnjega sredi mesta pa povrh vsega še brez čelade  je pa že pravi bajker...

vidim da se boriš za pravo stvar..pohvalno - le tako naprej ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in plastičen sportak jurja je edino čemur se zakonsko reče "motor" ter njegovemu vozniku motorist ... če ga pa postavi na zadnjega sredi mesta pa povrh vsega še brez čelade  je pa že pravi bajker...

vidim da se boriš za pravo stvar..pohvalno - le tako naprej ..

 

Prosim povej mi kaj je zate "Pravi Bajker"? Kakor smo ljudje različni hvalabogu smo tudi motoristi zelo različnih, zato me zelo zanima tvoja definicija. Če ga veseli po zadnjem vozit v rdečo brez čelade pa naj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa je ta stunt šiškar dejansko na polno v rdeco po zadnji ubrisal, al ga je "rdeca ujela"? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ljudje ki največ izivajo imajo ponavadi tudi več sreče kot nekdo ki je preveč previden. ... .)

Lahko ta svoj stavek potrdiš s kakšnimi številkami, statistiko, morda raziskavami, ali je to le plod  tvoje domišlije in se ti samo tako zdi? Podobno glede ostalih bedarij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa je ta stunt šiškar dejansko na polno v rdeco po zadnji ubrisal, al ga je "rdeca ujela"? 

ma to verjetno on zmeraj na tardečo ...sej veš kako je če ti brat pripelje od strani ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok Otko, bom poskusil napisati tako da bo tvoja preprosta glava razumela. Z leti ko boš srečaval ljudi, boš videl da nekateri vozijo zelo hitro in se jim nič ne zgodi, potem boš pa bral/slišal o nekomu ki se je peljal pravilno in ga je doletela neka nesreča. Hotel sem povedati, da ima Boratov nekdo čuden izbor komu se kaj zgodi. Glede tega je nemogoče voditi statistiko ali raziskavo, temu se reče življenje, ki je polno bedarij... :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim povej mi kaj je zate "Pravi Bajker"? Kakor smo ljudje različni hvalabogu smo tudi motoristi zelo različnih, zato me zelo zanima tvoja definicija. Če ga veseli po zadnjem vozit v rdečo brez čelade pa naj. 

kaj a si policaj pa rabiš take paciente za plačo??? ja tud vse take bi še pohvalil tukaj posebej komandirja pa negovga pomočnika...

 

eh..vsi ki mislijo da obstaja definicija "pravega bajkerja" živijo v iluziji... to je tko kot da bi rekel "pravi vernik"... obstaja - samo še ni znanstveno dokazano ...tisti ki so pa prišli do razsvetlenja so pa že pokojni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok Otko, bom poskusil napisati tako da bo tvoja preprosta glava razumela. Z leti ko boš srečaval ljudi, boš videl da nekateri vozijo zelo hitro in se jim nič ne zgodi, potem boš pa bral/slišal o nekomu ki se je peljal pravilno in ga je doletela neka nesreča. Hotel sem povedati, da ima Boratov nekdo čuden izbor komu se kaj zgodi. Glede tega je nemogoče voditi statistiko ali raziskavo, temu se reče življenje, ki je polno bedarij... :D

 

Ja nekateri vozijo zelo hitro in se jim nič ne zgodi, nekateri tudi vozijo pijani pa se jim nič ne zgodi...ampak večji odstotek pijanih povzroči hudo nesrečo kot treznih, podobno je pri hitrosti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ne Boratov izbor ni nič kaj čuden, večina nesreč se zgodi zaradi objestne in neprevidne vožnje, malo je nesreč, ki se zgodijo slučajno in po spletu nesrečnih okoliščin. In na to seveda nimamo vpliva, ampak statistično se je bolj varno voziti brez čelade in po predpisih kot pa divjati v "polni bojni opremi", ki daje nekaterim predvsem lažen občutek varnosti. Ker dejansko oprema v primeru nesreče pomaga predvsem tistim, ki vozijo po predpisih in padejo pri nižjih hitrostih, če se z veliko hitrostjo nekam zalepiš je popolnoma vseeno če si gol ali pa v opremi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi prebral moj odgovor boratu, bi videl da sem se strinjal s tem da za vsako rit šiba raste. Kdor preveč izziva seveda prej ali slej dobi kaj. Velikokrat pa smo motoristi žrtve objestne in neprevidne vožnje avtomobilistov. Kakšna je statistika, za koliko nesreč smo krivi motoristi in koliko se jim zgodijo stvari na katere nimajo vpliva(objestna in neprevidna vožnja avtomobilistov) res nevem. Najlažje je seveda obtožit motorista in je zadeva rešena... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi smo krvavi pod kožo. Samo pri avtomobilistu jo varuje pleh, pri motoristu pa "Blažev žegen". Avtomobilist bo rekel, da je kriv motorist, motorist bo seveda krivil avtomobilista. Resnica pa je seveda nekje vmes. Tako avtomobilisti kot motoristi imajo pravico s svojim vozilom zasedati prostor na cesti. Vprašanje je samo kako. Vsi delamo napake, tako avtomobilisti kot motoristi. Ne vem zakaj naj bi bili eni boljši ali manj problematični kot drugi. Je pa avto večji, zavzame več prostora, s slabšimi pospeški, ima veliko motečih dejavnikov (glasna glasba, mobitel, sopotnik, ...), motor je pa manjši (slabše viden), ima boljše pospeške (prehiter za marsikatero oko). Ne metati vseh v en koš.

 

Se tukaj vsi poznate med seboj ? Ker je nekdo napisal, da sem letos kupil motor. Grem v garažo pogledati, če je kakšen letošnji letnik. Če nekoga ne poznaš, ga ne ocenjuj. Forumi so takšna anonimna zadeva, da lahko nekdo napiše, da sploh ne zna voziti motor ali pa, da s svojo vožnjo kaže idealno linijo Rossiju in ostalim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam kar precej članov Motosveta, seveda pa ne vse. Ker si na novo na forumu in po tvojih izjavah sklepam da moraš bit nov motorist, še ves pod vplivom CPPja ter poligonov. Lepo da se trudiš osveščat, vendar me je zmotil tvoj humor glede mrtvih in pohabljenih( ima probleme z lubadarji v svoji novi nogi!?!?!). Noben ne ve kaj bo usoda prinesla, zato se mi take izjave neprimerne. Če kdaj srečamo bomo nadaljeval debato ob kšni kavi, za zdaj pa se mi zdi da je bilo dosti smetenja te teme. :)

 

LP

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikogar ne podcenjuj, ne precenjuj, niti ne ocenjuj, če ga ne poznaš. Nikoli ne veš, koga imaš pred seboj. Lahko te preseneti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz!

Tole sodi v temo "PREDVIDEVANJA, NASVETI IN OSEBNA VARNOST" To je ruska scena, vem...

 

Niti do polovice nisem gledal, pa sem imel dovolj!

Je pa to tisto, kar tumbamo že vrsto let!!

 

In ravno TO JE TISTO, kar bi si moral vsak pogledati pred spanjem!!! Potem pa vzeti v roke kak "motoristični katekizem" in se ga na pamet naučiti!

P.S.

1)  Pijača in nekontrolirana hitrost ne sodita v promet.

2)  Boj se drugih udeležencev v prometu!!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz!

Tole sodi v temo "PREDVIDEVANJA, NASVETI IN OSEBNA VARNOST" To je ruska scena, vem...

 

Niti do polovice nisem gledal, pa sem imel dovolj!

Je pa to tisto, kar tumbamo že vrsto let!!

 

In ravno TO JE TISTO, kar bi si moral vsak pogledati pred spanjem!!! Potem pa vzeti v roke kak "motoristični katekizem" in se ga na pamet naučiti!

P.S.

1)  Pijača in nekontrolirana hitrost ne sodita v promet.

2)  Boj se drugih udeležencev v prometu!!!

res  je   ko  vozim  avto  vidim  kaksni  pacijenti  so  na  motorjih(ne  vsi)in  obratno  ko  vozim  motor  vidim  paciente  v  avtih.kr  groza  me  je

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem najdu teme , ki bi tole obravnavala.Jutri grem v Celje,da mi šraufe in šine poberejo iz gležnja pa me zanima a se ,da dobit tiste šine za spomin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • YBT
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!