Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Siva stara BMW petica? Sem videl, sem se 2 avta nazaj peljal..res je bilo blizu... 

Popravljeno . Popravil Horzy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zgleda je blo včeraj neki v zraku. Dopoldan na ridah se ustavi motorist, ka mu je prej avto priletel na nasprotni pas pa špeglce zbil, uni pred njim se komaj rešil. Ko smo se pa med Mostom na Soči in Idrijo peljali pa model z Avdijom in "xxx - T - xxx" registracijo več po sredini in drugem pasu vozil kot po svojem in to pri potovalni hitrosti 50 km/h. 

 

Hvala Bogu nobeden motorist tisti čas nasproti

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma bodite pa se nobenmu ne bo nič zgodilo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma bodite pa se nobenmu ne bo nič zgodilo :P

pajade, pol mi bo pa lestenc na glavo padu :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pajade, pol mi bo pa lestenc na glavo padu :(

Okno zapri pa ne bo burja vlekla.... :closedeyes:  :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O zapori ceste poslušam že celo jutro - zaradi tega. In ko prebereš se lahko samo zgroziš:

http://www.zurnal24.si/zbil-mladi-peski-ena-je-umrla-clanek-192501

 

 

" ... Nekaj minut po trčenju so občani na kraju nesreče opazili moškega, ki je na mestu, kjer se je zgodila nesreča pobral odpadlo registrsko tablico, zato so ga zadržali do prihoda policistov. "Ugotovljeno je bilo, da gre za 35-letnega voznika, ki je po nesreči vozilo parkiral na Vodovodni cesti in se peš vrnil na kraj nesreče," ... "

 

"Policisti so ugotovili še, da je vozil brez vozniškega dovojenja ter pod vplivom alkohola."
 

 

 

In mislim da takle debil brezkompromisno pokosi tudi motorista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo mi je to, če peški nista pogledali levo in desno, saj semaforja menda ni bilo.

 

Velikokrat vidim pešce, ki kot kure stopijo na prehod, ne da bi pogledali kaj se bliža. Saj gre za njihov life.

Tudi pešec se mora pred prehodom ustaviti in pogledati na levo in desno, vsaj tako je meni znano. Za vozila pa isto, da morajo pred prehodom vsak hip ustaviti.

 

Kaj menite?

 

Ob 4.00 zjutraj se je dogajalo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm Snecer, kaj meniš: Nekaj minut po trčenju so občani na kraju nesreče opazili moškega, ki je na mestu, kjer se je zgodila nesreča pobral odpadlo registrsko tablico, zato so ga zadržali do prihoda policistov. "Ugotovljeno je bilo, da gre za 35-letnega voznika, ki je po nesreči vozilo parkiral na Vodovodni cesti in se peš vrnil na kraj nesreče," ... "

gotovo se je počutil nekrivega, če je tako ravnal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1:  Tu sploh NI KAJ ZA RAZMIŠLJATI!

 

Pešec, kot najšibkejši udeleženec v prometu IMA ABSOLUTNO PREDNOST, še posebej pa pri PREČKANJU CESTE NA OZNAČENEM PREHODU ZA PEŠCE.

 

:angry: Res ne vem od kje ideja o krivdi pešk?

 

:slap: A se sam po balkanu furate, al tudi morda kam v civilizacijo zavijete?

 

Ko sem se na Švedskem sprehajal po mestu ( Malmo ) me je skoraj KAP sunla.  Ko sva se približala ( POVDARJAM SAMO PRIBLIŽALA ) robu pločnika z namero prečkanja ceste po prehodu za pešce .................... :hmm: ................... so vozniki USTAVILI PRED PREHODOM................... in počakali, da sva sploh stopila na prehod za pešce in seveda lepo prečkala cesto.

 

:whistle: Temu se enostavno reče "kultura in bonton"

 

:jezen Ampak ker smo očitno še vedno "BALKAN" sem v zadnjih 3 letih "pokasiral 2x nalet v zadnji del mojega avta. 1x na izvozu iz rondoja, ker sem pustil prednost pešcu, ki je prečkal ZEBRO, ter enkrat pred navadnim prehodom za pešce.

 

Enaka zgodba je bila pred leti v Sarajevu.

 

To, da pa nekdo s kraja nesreče pobegne, ne nudi prve pomoči poškodovanemu, skratka ne pomaga, to pa je višek ignorance in ........................... takega modela bi ......................... :bum:  :bum: ................ v nedogled!

 

Če pa je bil poleg tega alkoholiziran, brez vozniške, verjetno pa je tudi avtu potekla registracija in zavarovanje ................... :wallbash:  :wallbash: ,...................... no, tak pa si ne zasluži naziva "člouk". :angry: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1:  Tu sploh NI KAJ ZA RAZMIŠLJATI!

 

Pešec, kot najšibkejši udeleženec v prometu IMA ABSOLUTNO PREDNOST, še posebej pa pri PREČKANJU CESTE NA OZNAČENEM PREHODU ZA PEŠCE.

 

:angry: Res ne vem od kje ideja o krivdi pešk?

 

:slap: A se sam po balkanu furate, al tudi morda kam v civilizacijo zavijete?

 

Ko sem se na Švedskem sprehajal po mestu ( Malmo ) me je skoraj KAP sunla.  Ko sva se približala ( POVDARJAM SAMO PRIBLIŽALA ) robu pločnika z namero prečkanja ceste po prehodu za pešce .................... :hmm: ................... so vozniki USTAVILI PRED PREHODOM................... in počakali, da sva sploh stopila na prehod za pešce in seveda lepo prečkala cesto.

 

:whistle: Temu se enostavno reče "kultura in bonton"

 

:jezen Ampak ker smo očitno še vedno "BALKAN" sem v zadnjih 3 letih "pokasiral 2x nalet v zadnji del mojega avta. 1x na izvozu iz rondoja, ker sem pustil prednost pešcu, ki je prečkal ZEBRO, ter enkrat pred navadnim prehodom za pešce.

 

Enaka zgodba je bila pred leti v Sarajevu.

 

To, da pa nekdo s kraja nesreče pobegne, ne nudi prve pomoči poškodovanemu, skratka ne pomaga, to pa je višek ignorance in ........................... takega modela bi ......................... :bum:  :bum: ................ v nedogled!

 

Če pa je bil poleg tega alkoholiziran, brez vozniške, verjetno pa je tudi avtu potekla registracija in zavarovanje ................... :wallbash:  :wallbash: ,...................... no, tak pa si ne zasluži naziva "člouk". :angry: 

 

Tak ja, ko jadrnica ko ma prednost pred večjo ladjo, ki ni na transportni liniji...

 

Pa bodimo trmasti in silimo, glavno da smo imeli prav, ko nas bo tanker razrezal.

 

Neopravičujem norega divjaka, ampak ima pomisleke tudi o previdnosti pešk, ker to dnevno vidim, kako folk zbezlja čez prehod, se tam prek šeta kot da ni v prometu ipd...

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1:  Tu sploh NI KAJ ZA RAZMIŠLJATI!

 

Pešec, kot najšibkejši udeleženec v prometu IMA ABSOLUTNO PREDNOST, še posebej pa pri PREČKANJU CESTE NA OZNAČENEM PREHODU ZA PEŠCE.

 

:angry: Res ne vem od kje ideja o krivdi pešk?

 

:slap: A se sam po balkanu furate, al tudi morda kam v civilizacijo zavijete?

 

Ko sem se na Švedskem sprehajal po mestu ( Malmo ) me je skoraj KAP sunla.  Ko sva se približala ( POVDARJAM SAMO PRIBLIŽALA ) robu pločnika z namero prečkanja ceste po prehodu za pešce .................... :hmm: ................... so vozniki USTAVILI PRED PREHODOM................... in počakali, da sva sploh stopila na prehod za pešce in seveda lepo prečkala cesto.

 

:whistle: Temu se enostavno reče "kultura in bonton"

 

:jezen Ampak ker smo očitno še vedno "BALKAN" sem v zadnjih 3 letih "pokasiral 2x nalet v zadnji del mojega avta. 1x na izvozu iz rondoja, ker sem pustil prednost pešcu, ki je prečkal ZEBRO, ter enkrat pred navadnim prehodom za pešce.

 

Enaka zgodba je bila pred leti v Sarajevu.

 

To, da pa nekdo s kraja nesreče pobegne, ne nudi prve pomoči poškodovanemu, skratka ne pomaga, to pa je višek ignorance in ........................... takega modela bi ......................... :bum:  :bum: ................ v nedogled!

 

Če pa je bil poleg tega alkoholiziran, brez vozniške, verjetno pa je tudi avtu potekla registracija in zavarovanje ................... :wallbash:  :wallbash: ,...................... no, tak pa si ne zasluži naziva "člouk". :angry: 

No a te še ni naučilo življenje in izkušnje,da ne ustavljaj več pešcem,ker zna biti opasno po život :P

No malo šale,se pa strinjam z Snecerjem(še sam ne vrjamem ampak se)da pešci ,ponavadi so to kakšni strici z debelo denarnico ,ki so izgubili občutek in mislijo da si lohk tud varnost v prometu kupijo,prečijo cesto brez da bi mal poškilili levo in desno,kot da jim je to samoumnevno,no problem nastane ko je ta isti takšen debil v avtu :D

drugače pa sam ustavljam vedno ko mi to pešec nakaže,ali z dvignjeno roko ali z eno nogo na cestišču,ne ustavljam pa kar vsakemu ,ki ga vidim,saj se mi je že velikokrat pripetilo da je pešec štel metuljčke v zraku in ni imel namena prečitiu ceste,sem pa ob takih primerih ,ko mi ne nakaže in ne ustavljam še posebno pozoren in previden,saj je čist možno ,da je eden unih stricev ,ki misli,da lohk vse kupi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih pesci bi mogl bit extra pazljivi,ker so sibkejsi....ampak ne,folk suvereno cez prehod,ker majo prednost....tega ne stekam. Js kot pesec pocakam,da je frej...ce pa kdo ustavi pa super. Da bom pa rinil na cesto,ker imam prednost,mi je pa skrajno debilno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1:  Tu sploh NI KAJ ZA RAZMIŠLJATI!

 

Pešec, kot najšibkejši udeleženec v prometu IMA ABSOLUTNO PREDNOST, še posebej pa pri PREČKANJU CESTE NA OZNAČENEM PREHODU ZA PEŠCE.

Jaz tudi na semaforiziranem prehodu pri zeleni še pogledam, če je res varno... Zakaj? Ker nočem bit 'roadkill' in ker mi bo 2m pod zemljo čisto vseeno, če sem 'imel absolutno prednost'. :slap:

 

:angry: Res ne vem od kje ideja o krivdi pešk?

Če bi malo pogledali, nesreče ne bi bilo.

:slap: A se sam po balkanu furate, al tudi morda kam v civilizacijo zavijete?

 

Ko sem se na Švedskem sprehajal po mestu ( Malmo ) me je skoraj KAP sunla.  Ko sva se približala ( POVDARJAM SAMO PRIBLIŽALA ) robu pločnika z namero prečkanja ceste po prehodu za pešce .................... :hmm: ................... so vozniki USTAVILI PRED PREHODOM................... in počakali, da sva sploh stopila na prehod za pešce in seveda lepo prečkala cesto.

Ne vem, kje v Sloveniji živiš, ampak meni se to redno dogaja tudi v Mariboru...

 

To, da pa nekdo s kraja nesreče pobegne, ne nudi prve pomoči poškodovanemu, skratka ne pomaga, to pa je višek ignorance in ........................... takega modela bi ......................... :bum:  :bum: ................ v nedogled!

 

Če pa je bil poleg tega alkoholiziran, brez vozniške, verjetno pa je tudi avtu potekla registracija in zavarovanje ................... :wallbash:  :wallbash: ,...................... no, tak pa si ne zasluži naziva "člouk". :angry: 

Se strinjam.

Ampak ljudje v šoku s(m)o nepredvidljivi in iracionalni... In verjamem, da je tak dogodek hud šok tudi za tistega v avtomobilu.

D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:smoke: No potem pa poglejmo na stvar takole:

 

- pijan

- brez vozniške

 

:jezen A JE TREBA ŠE KAJ VEČ?

 

Model ni mel kaj tam iskat v tistem trenutku.  Pika. Amen. Šlus.

 

In konec vseh debat o tem, kaj bi peški morali ali lahko storili, da bi preprečili nesrečo.

 

:jezen SPET OPRAVIČUJEMO IN IŠČEMO IZGOVORE ZA PIJANCA IN ČLOVEKA BREZ VESTI.

 

:jezen KAKŠEN ŠOK?

 

Peški bi šli čist kamot varno čez često - tudi ob 4-ih zjutraj, če nek DEBIL, ne bi mislil, da je frajer, da pijan bolje vozi kit trezen, in da ON pač vozniške ne potrebuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je, da ko pa je udeleženec motorist pa je tukaj bolj poredko slišati kakšne izjave, da bi motorist moral bolj gledat pa bolj pazit in podobno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 

 

Ob 4.00 zjutraj se je dogajalo...

Zgodilo se je že včeraj okol 21:30, peška pa je umrla v bolnici ob 4:00, dopoldan pa menda še druga.

O zapori ceste poslušam že celo jutro - zaradi tega. In ko prebereš se lahko samo zgroziš:

http://www.zurnal24.si/zbil-mladi-peski-ena-je-umrla-clanek-192501

 

 

" ... Nekaj minut po trčenju so občani na kraju nesreče opazili moškega, ki je na mestu, kjer se je zgodila nesreča pobral odpadlo registrsko tablico, zato so ga zadržali do prihoda policistov. "Ugotovljeno je bilo, da gre za 35-letnega voznika, ki je po nesreči vozilo parkiral na Vodovodni cesti in se peš vrnil na kraj nesreče," ... "

 

"Policisti so ugotovili še, da je vozil brez vozniškega dovojenja ter pod vplivom alkohola."

 

 

 

In mislim da takle debil brezkompromisno pokosi tudi motorista.

Seveda so celo jutro nakladal po radiju, ker pač verjetno niso dobil sporočila o odprtju ceste.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je, da ko pa je udeleženec motorist pa je tukaj bolj poredko slišati kakšne izjave, da bi motorist moral bolj gledat pa bolj pazit in podobno. 

Ti bom pojasnil:

ko grem čez prehod za pešče pogledam, saj se gre za dobrih 6 metrov gibanja...in ko se potem sprehajam naprej, pa nisem več pozoren. Pri motorizmu pa moraš biti pozoren non stop. In največ sranja se zgodi, ko te na polno spregledajo. Tudi to se dogaja, bodisi zaradi malomarnosti, starosti ali česa drugega. In tega kot motorist žal skoraj ne moreš pričakovati, saj misliš, da te je avto, ki čaka na vključitev na prednostno cesto videl. V tem primeru, si kot motorist, lahko le bore malo pomagaš, edino kar je, da avtomatsko voziš bližje črti in pa da opozarjamo sebe in druge (ko smo vozniki avtomobila), da smo bolj pozorni pri vključevanjih na cesto. Enostavno ko pasulj-in če bi vsi to počeli, potem za prvomajske ne bi bilo smrtnih žrtev in mojih prijateljev v bolnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najti izgovore za pijanega bedaka brez izpita, ki na prehodu za pešce ubije dve osebi in potem pobegne in še kasneje pride iskat tablice ... :hmm:

 

To zmore le drugi bedak!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne zagovarjam tega tipa....zagovarjam kvečjemu možnost, da se fotru vsaj ene od žrtev "strga" in mu zabije šraufenciger direkt v oko...

 

..ampak...mislim, da se nekaj podobnega lahko zgodi  vsem nam.....

 

.......meni se je že zgodil, da sem se peljal v avtu in obenem razmišljal, zakaj nimam jajc  da bi nokautiral idiotskega šefa, pa zakaj  prodajalec na črpalki, kjer tedensko pustiš 60€ ni tolk, da bi ti rekel vsaj dober dan, če že besede hvala nima na hard disku...in naenkrat se zaveš, da si, tako....podzavestno, prevozil ene par sto metrov, oziroma dve, tri ulice...

 

....in takrat bi se lahko zgodilo, da ti kak pešec skoči na cesto...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej noben ne zagovarja pijanga bedaka.....opozorjeno je blo,da tud pesci niso perle. Da pa un tm pijn ni meu kej delat je pa jasno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ampak...mislim, da se nekaj podobnega lahko zgodi  vsem nam.....

 ...in naenkrat se zaveš, da si, tako....podzavestno, prevozil ene par sto metrov, oziroma dve, tri ulice...

 ....in takrat bi se lahko zgodilo, da ti kak pešec skoči na cesto...

 Ja to drži in se strinjam, da se kot voznik zamisliš in potem ti "manjka" par sto metrov ceste .,.. ampak da smo pa vsi nabasani za volanom in še brez ustreznih dovoljenj - no to pa ne bo res.

Sem se pa zalotil v premišljevanju, da ob taki žalosni novici sploh ne vem, kaj početi s takim izmečkom kot je dotični povzročitelj: mogoče samica, brez dnevne svetlobe, kos kruha in voda do konca življenja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je pa rekel, da nista pogledali levo in desno. Lahko sta videli, recimo 50m stran avto (po možnosti na drugem voznem pasu kot sta ga začeli prečkati) in sta predvidevali, da bo avto na prehodu ustavil.

Vsak udeleženec v prometu lahko predvideva, da se bo drugi udeleženec ravnal po prometnih predpisih...ali kako že gre tisti stavek v zakonu.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je pa rekel, da nista pogledali levo in desno. Lahko sta videli, recimo 50m stran avto (po možnosti na drugem voznem pasu kot sta ga začeli prečkati) in sta predvidevali, da bo avto na prehodu ustavil.

Vsak udeleženec v prometu lahko predvideva, da se bo drugi udeleženec ravnal po prometnih predpisih...ali kako že gre tisti stavek v zakonu.

Seveda lahko... Ni pa najbolje za zdravje. :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!