Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Boge punce, ne bomo vedli, če sta gledale ali ne, ostalo pa je samo bla, bla!!!

 

Na prehodu za pešce skoz gledaš okoli sebe dokler nisi 100% da so te vsi opazili in vsi stojijo. Seveda če hočeš ostat živ in cel. Vse ostalo je nepotrebno nakladanje. Kaj ti kurac pomaga prednost če si polomljen ali mrtev?!?!

 

Da greš na prehod za pešče in potem nisi več pozoren je enako kot da se z motorjem postaviš na prednostno cesto potem pa gasa ker imaš prednost. Pri nas v mestu je en semafor kjer vozniki redno lovijo rumeno luč, preden pa pride tisti ki ujeme rumeno ali že rdečo skozi križišče pa že imajo pešci zeleno. Pol pa pešči gledajo samo semafor in ne tudi cesto in ob zeleni za pešce skačejo pred avte onim junakom ko so še v križišču ker so prevozili rumeno ali rdečo.

Ful ti pomaga, da je on kriv ko te avto nabije oziroma če imaš srečo skuter ali kolesar.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno, da se sploh razpravlja o tem, da se na prehodih pogleda. Obsojanja vredno, da nekdo pijan sede za volan, celo brez izpita in je še vedno toliko priseben, da pobegne s kraja nesreče in gre nazaj po tablico. Zaveda se kaj je naredil pa vseeno ne prenese toliko poguma, da bi dejanje priznal, lažje se je potuhniti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo mi je to, če peški nista pogledali levo in desno, saj semaforja menda ni bilo.

 

Velikokrat vidim pešce, ki kot kure stopijo na prehod, ne da bi pogledali kaj se bliža. Saj gre za njihov life.

Tudi pešec se mora pred prehodom ustaviti in pogledati na levo in desno, vsaj tako je meni znano. Za vozila pa isto, da morajo pred prehodom vsak hip ustaviti.

 

Kaj menite?

 

Ob 4.00 zjutraj se je dogajalo...

 

Doma sem (bila) kakih 200 m zračne črte od kraja nesreče. Križišče je semaforizirano, je pa semafor pogosto odklopljen in utripa rumena luč. Prehod je popolnoma pregleden z obeh strani.

 

 

Zgodilo se je že včeraj okol 21:30, peška pa je umrla v bolnici ob 4:00, dopoldan pa menda še druga.

Seveda so celo jutro nakladal po radiju, ker pač verjetno niso dobil sporočila o odprtju ceste.

 

Cesta je bila ob 8:03 danes zjutraj še vedno zaprta, okoli pa temu primerna gužva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda lahko... Ni pa najbolje za zdravje. :slap:

D.

 

 

jp  zna bit zajebano....kaj češ...balkanska šoferska kultura:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp  zna bit zajebano....kaj češ...balkanska šoferska kultura:(

Da ti ne govorim o kulturah (šoferskih) Indonezija,Vietnam...itd...sem bil tam,ni primerjave,Balkanci smo še vedno kar kulturni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma sem (bila) kakih 200 m zračne črte od kraja nesreče. Križišče je semaforizirano, je pa semafor pogosto odklopljen in utripa rumena luč. Prehod je popolnoma pregleden z obeh strani.

 

 

 

Cesta je bila ob 8:03 danes zjutraj še vedno zaprta, okoli pa temu primerna gužva.

 

20130507123116.jpg

 

meni ne zgleda, da je semaforizirano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako smer 100m od tega prehoda sta še semaforizirana prehoda. Žalostno, da se ljudje sprašujejo kaj bi bilo, če bi punci bolj pogledali. Vsak normalen človek bi se moral raje vprašati zakaj se je oseba brez izpita usedla v avto ali zakaj se pijan človek vsede v avto. Vedno se je lažje spraševati kaj naj bi žrtev morilca naredila, da do tega ne bi prišlo in ne kako bi moral morilec ukrepati. Če se nekdo zavestno usede v avto, čeprav pijan in zbije 2 osebi ni nič drugega kot morilec. Potem bo pa še rekel, da zaradi alkohola ni bil prišteven pa kaj še, če je vedel, da mora po izgubljeno tablico.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma zalostn je marsikej, od tega, da folk nazgan okol pizdarije dela, do tega, da suvereno precka cesto, ker ima kao prednost....Vec stvari se more poklopt, da rata pisdarija.... Pa se enkrat....noben ne zagovarja bedaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, se opravičujem... rečeno je bilo, da je to prehod pri ljubljanskih mlekarnah, ki je res semaforiziran, je pa en višje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti ne govorim o kulturah (šoferskih) Indonezija,Vietnam...itd...sem bil tam,ni primerjave,Balkanci smo še vedno kar kulturni....

Primerjal sem nas z bliznjimi eu drzavami:).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesreča se zgodi. Res pa je, da se nekaterim nesreče dogajajo. Imajo pač "smolo". Alkohol, droga in ostale pomanjkljivosti (brez VD, brez registracije, ...) so pa oteževalne okoliščine. Sedaj se vsi sprašujemo, kaj za vraga je ta voznik sploh počel za volanom in zakaj ni bil sopotnik. Tukaj pa lahko začenjamo omenjati nam domači Balkan. Ker živimo v nesposobni državi oziroma v državi, katere vodstva ne zanima urejanje prometne varnosti. Potem smo pa še udeleženci, kateri se ne znamo obnašati v prometu. Dokler se bomo hvalili z doseženimi časi na nekem cestnem odseku in koliko piv smo spili, se ne bomo približali prometno urejenim državam. Prvo moramo pred lastnim pragom pomesti, da se lahko z metlo sprehajamo po ulici. Sedaj pa nabijajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjal sem nas z bliznjimi eu drzavami:).

Ja nisi definiral z kom :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se močno strinjam. Ampak bom še enkrat ponovil, da državo ne briga za našo varnost, temveč samo za naše dinarje. Zato se moramo sami prometno ozavestiti, da bomo preživeli in, da ne bomo polnili državni proračun. V vsaki kategoriji prometnih udeležencev se najdejo ekstremi, zaradi katerih je celotna kategorija osovražena. Če pogledamo v hribe, vidimo kar precej poškodovanih in mrtvih planincev. In kaj ste zasledili v medijih ? Nič, razen novice o ubogem planincu. Pa zakaj država ne kaznuje napačno opremljene planince in tiste, ki s svojim početjem ogrožajo sebe in ostale. Glede na statistiko poškodovanih in mrtvih, je veliko takih. Pa pojdimo k prometu. Država zasluži pri nakupu motorja (davek), pri registraciji, pri točenju goriva, ..., pri prehitrih voznikih, pri preneumnih voznikih, ... Pa zakaj bi država sploh kaj vložila v preventivo, če pa veselo služi na naših dejanjih. Zato pa so poostreni nadzori nad tistimi skupinami udeležencev v prometu, za katere se pričakuje, da bodo na veliko kršili CPP. Zato, ker je take voznike lahko ujeti pri kršitvi. Motoristi vozimo prehitro, vedno in povsod. Kaj narediti ? Radar in še enkrat radar. Pa je dinarčkov ko peska. Tistega strica ali pa teto, ki enkrat nekoga izsili se ne da ujeti tolikokrat, kot enega motorista na relaciji LJ-Obala-LJ pri prehitri vožnji, pri nepravilnemu prehitevanju, pri sekanju ovinkov. Zato država preganja množico, ker množica ima veliko denarja, posameznik pač ne. Sedaj pa se pozanimajte, koliko avtomobilistov je izsililo motorista (prometna nesreča) in koliko motoristov je naredilo vse vrste prekškov. Tisto nabijanje na FB je tako kot to naše nabijanje. To naše nabijanje morajo slišati tudi drugi, ne samo ozek krog ljudi. Me prav zanima, če je trener varne vožnje svojemu šefu svoje razmišljanje prenesel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaaaaaaaaaaa....spet topla voda :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz enega drugega foruma:

A je to ta?

https://www.facebook.com/dejan.stanko.5

Poglejte nad čim se navdušuje ???

Šta nije uredu sa ovom fotografijom majke i sina? Pogledaj, Sta je decko uradio devojci nakon pijanstva Video, Slovenija na Fejsbuku, Poglej ta legendarni pretep, Poglej kako danes izgleda fant iz filma SAM DOMA, - Ej , volim te, Audi Slovenia, FAŠENK V MARKOVCIH, Kara Monaco, Onaj osjecaj kad kazes NIKAD VISE i onda to opet NAPRAVIS. -.-", SAMIR HANDANOVIĆ JE NAJBOLŠI VRATAR NA svetu..., E.P.C.MONT, Fascinantni video klipovi, I <3 Poker, Travel, Neymar JR. 11 # TIPS., Ničija djeca, Funny ツ, Zanimljive slike, Extreme Bars Slovenia, YODO, NK Zavrč, Avtomobili, Amazing Pictures, TOP slike, Ljubitelji mesa, Monika Malešič, Franc Kangler naj odstopi kot župan Maribora, Matorke Iz Srbije, Adrijana Osenar, Revija Cool, Matematika - Odličan (2) √, Erotske i incest price, Lavoretti Creativi, Last Bet, Power Bonus FAN, MNZ Ptuj, OkulistCeneje - Klinika Svjetlost SLO, Moškisvet.com, Hyundai Slovenija, Vsi Za Slovenijo, Mingl, Radio City, Studioface.si - celovite rešitve za družabna omrežja, VseCeneje, ಌ + ಌ = ಌ², Mama, Za vse ki podpiramo Dejana Zavca v njegovi karieri, in še en fajt, Lista Zorana Jankovića, Pozitivna Slovenija

Sicer pa je Dejan Stanko skrajšava priimka Stanko(vić)

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še ena globoka na temo predvidevanja:

 

post-18923-0-54591600-1368012311_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejle grem s sinom preko ceste na prehodu za pešce na glavni cesti skozi Slov. Bistrico. Motoristi verjetno poznate lokacijo ker je to tisti prehod 50 m naprej od rondoja in 10 m pred uvozom k Baru Gams.

Iz leve vse fraj iz desne taka raztrgana počasna kolona. Stopina na prehod in če bi laufala bi prišla preko ker sva normalno hodila je prišel avto. No potem sva lepo na sredini ceste na prehodu počakala, da so se trije avti odpeljali mimo preden je četrti ustavil. Eden se je delal kot da naju ne vidi ko je peljal par cm mimo, dve babi pa so me bulile kot debilke in se verjetno spraševale zakaj ta tip z otrokom stoji sredi ceste.

 

Ampak prednost pa sem imel, če bi hotel bi lahko stopil pred avto in jim pokazal kdo ima prav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi jim pa po šipi potrkal (recimo z betonskim ciglom) pa vprašal če jim lahko kaj pomagaš. :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejle grem s sinom preko ceste na prehodu za pešce na glavni cesti skozi Slov. Bistrico. Motoristi verjetno poznate lokacijo ker je to tisti prehod 50 m naprej od rondoja in 10 m pred uvozom k Baru Gams.

Iz leve vse fraj iz desne taka raztrgana počasna kolona. Stopina na prehod in če bi laufala bi prišla preko ker sva normalno hodila je prišel avto. No potem sva lepo na sredini ceste na prehodu počakala, da so se trije avti odpeljali mimo preden je četrti ustavil. Eden se je delal kot da naju ne vidi ko je peljal par cm mimo, dve babi pa so me bulile kot debilke in se verjetno spraševale zakaj ta tip z otrokom stoji sredi ceste.

 

Ampak prednost pa sem imel, če bi hotel bi lahko stopil pred avto in jim pokazal kdo ima prav!

 

Glej, meni se dogaja podobno, ko ustavim pred prehodom, da bi pešci prečkali cest, pa vozniki iz nasprotne smeri vozijo, kot da tam ni ničesar, kaj šele prehod za pešce.

 

Ampak to so kreteni za volanom in na cesti. Saj je gor eden lepo napisal;

kako naj sploh vozim, če pa med vožnjo raznišljam, kako bi moral šefa u PM poslat, pa kako bo jutri nekaj delal ..................... pa kako naj človk pol še na cesto gleda in opazuje pešce, kaj delajo.

 

Mislim res smo modeli, če tako razmišljamo.

 

Ampak tu ni bilo govora o "normalnih" cestnih spakah in idiotih.

 

Tu je bilo govora o dejanskem "naklepnem umoru".  Ja - o naklepu.

 

Tip je bil pribit, ni imel vozniškega, ker so mu ga plavčki skenslal, ker je bil že XY krat doza, ko so ga čekiral, pa avto ni bil niti registriran, niti zavarovan.

 

ERGO, model je vedel kaj počne in kakšne so lahko posledice.

 

Dogodku nikakor ni mogoče reči nesreča in dekleti nista pri tem niti malo krivi. Sicer bodo izvedenci povedali svoje, ampak tam je tudi sicer omejitev hitrosti 50km/h. Če bi ju zadel pri taki hitrosti, ne bi obležali 25 m stran.

 

Hitrost je bila torej občutno večja in vsak normalen človek NE pričakuje da bo po taki cesti na taki lokaciji nekdo fural 100 in več km/h.

 

Sedaj samo še čakam izjavo,, ko bo nekdo pojasnil, da sta dekleti morda pijancu izsilili prednost. Pa mislim da ne bo treba dolgo čakati. Če prej ne, bo to pogruntal kak ODVETNIK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič novega. Že lep čas s strahom pogledujem v vzvratno ogledalo, ko ustavim pred prehodom za pešce. Sem z motorjem ustavil pred prehodom za pešce, pa me je en nono nabasal. Pa ni bil takoj za menoj, ampak se je vozil precej za menoj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, neprilagojena hitrost je bila. Za nonota, hahaha. Mene so pa potem hoteli reševalci (no ja, samo šofer rešilca) s postelje zvrniti. Ko so modre lučke in sirena, se človek v zadnjem delu rešilca počuti kot žakelj krompirja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!