Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Danes se peljem kot zadnji v koloni z mopedom čez naselje. cca 2km, z 60km/h, omejitev 50. Ves čas sem imel ne rit zalepljeno eno češpljo v majhnem Folxvagnu, včasih me je penetrirala v rit na manj kot četrt metra. Ko pa sem jo pred rdečo na semaforju fokusiral v oči (preverjena taktika :grim za take bolnike ), je nakazala nazaj nekaj v stilu "zakaj ne prehitiš kolone in kaj se vlečeš, saj imaš motor in si itak divjak in potencialno darovalec organov. Jaz pa sem  klena PodAlpska dečva, pa še Folcvagen imam, in to na lizing in ne kredit...."

Meni se je zadeva zdela blazno smešna. Tale zmedena kura me je spomnjala na eno kravo z velikimi solznimi očmi, katera se pase blizu Notranjih Goric.. Vsak dan jo vlečejo za joške, jebejo pa le 1xletno, pa še takrat se oplojevalec pripelje v Suzukiju :grrr Jimniju..

 

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, če sem mimo teme a bom vendar opisal moje opažanje. ( in to je bil po moje tudi princip pri tebi BinaBana ! )

Zelo pogosto sez mojo voziva skupaj v paru. Ne divjava, peljeva normalno, no malo hitrje kot avtomobili pa že. AMPAK, nedajbože, da ona prehiti kašnga tipa u kašni stari škatli ( al pa tud ne )

Tip ganga dol, pa po gasu in ji vozi meter dva za njo ( prej vozil normalno ), prehiti pa ne, po par kilometrov, da potem raje nekam zavijem na pavzo, da gre idiot mimo !!! Da bi ga baba prehitela,.......in jo s tem spravlja v veliko nevarnost, ker mora pač precej koncentracije namenit dogajanju za sabo.

 

Prvič naslednjič, bom takmu ob prvi prilki ponudu, da se greva sprobat na ride, če ma kej jajc, k zna tko fajn po gasu, motoristki za ritjo.

 

A ima še kdo tu take izkušnje ?

 

Tole je iz teme "črno siva kronika" -- da ne bomo tam nabijali.

Js imam popolnoma enake izkušnje. Zato redko prehitim, ker me je kakšen že spravil v resno nevarnost. Ker sem z vsemi ščitniki in želvami na hrbtu in debeloritnim motorjem hitro zamenljiva za kakšnega malo bolj žgoljavega desca najraje pred prehitevanjem skrijem lase - kito zatlačim za ovratnik, eno dol in voila! Ja, tako daleč je to pripeljalo. Moti jih že dejstvo, da ženske SMEMO vozit motor, pa da ga dejansko vozimo, da smo hitrejše (!) in tako spretne, da nam je njihova "vratolomna" vožnja preveč ležerna. Poznavalci se utaknejo tudi v razporeditev in velikost cilindrov... in ceno dodatne opreme.  :slap:  Dostikrat mi na črpalki to tudi povejo, s kretnjami ali besedami. Joj, foušija bo pokopala ta narod.

Nadalje, Vespa in mestna vožnja. Ja, se vrivam na semafor, bohpomagi. Ne vedno in ne za vsako ceno, ampak če je prilika švignem, bohpomagi, zato jo pa imam. Vsem moškim prijateljem motoristom/skuteristom se zelo čudno zdi, da imam zaradi tega redno  (!) težave - to je vsaj 1-2 semaforja na vožnjo. Ko je rdeča, turirajo gas, češ, ajd kdo bo prvi. Spet drugi odpirajo okna in se kregajo, tretji se spravijo odpirat vrata in grabit moja ogledala. Četrti pa (če se postavim prav spredaj) radi dajo v prvo, naslonijo odbijač na mojo tablico in me rinejo v križišče. :wallbash:  Včasih se mi kdo pripelje v štric v premikajoči se koloni in me rine v robnik. YYESSS kok mam to rada! :wallbash: Ja, tukaj ne morem skrit, da sem ženska. Sem v civilu, las nimam kam zatlačit, postava ni skrita. Še sreča, da imam včasih varuha s sabo.

Čemu vse to? Ja, vem, d bi mogla doma za šporgetom stat - ampak sadje za marmelado je pa tut treba dam zvozit! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Belastrala, nisi navajena moske pozornosti...Ko bi zenske tako rinile vame in me ogovarjale na crpalkah   :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je iz teme "črno siva kronika" -- da ne bomo tam nabijali.

Js imam popolnoma enake izkušnje. Zato redko prehitim, ker me je kakšen že spravil v resno nevarnost. Ker sem z vsemi ščitniki in želvami na hrbtu in debeloritnim motorjem hitro zamenljiva za kakšnega malo bolj žgoljavega desca najraje pred prehitevanjem skrijem lase - kito zatlačim za ovratnik, eno dol in voila! Ja, tako daleč je to pripeljalo. Moti jih že dejstvo, da ženske SMEMO vozit motor, pa da ga dejansko vozimo, da smo hitrejše (!) in tako spretne, da nam je njihova "vratolomna" vožnja preveč ležerna. Poznavalci se utaknejo tudi v razporeditev in velikost cilindrov... in ceno dodatne opreme.  :slap:  Dostikrat mi na črpalki to tudi povejo, s kretnjami ali besedami. Joj, foušija bo pokopala ta narod.

Nadalje, Vespa in mestna vožnja. Ja, se vrivam na semafor, bohpomagi. Ne vedno in ne za vsako ceno, ampak če je prilika švignem, bohpomagi, zato jo pa imam. Vsem moškim prijateljem motoristom/skuteristom se zelo čudno zdi, da imam zaradi tega redno  (!) težave - to je vsaj 1-2 semaforja na vožnjo. Ko je rdeča, turirajo gas, češ, ajd kdo bo prvi. Spet drugi odpirajo okna in se kregajo, tretji se spravijo odpirat vrata in grabit moja ogledala. Četrti pa (če se postavim prav spredaj) radi dajo v prvo, naslonijo odbijač na mojo tablico in me rinejo v križišče. :wallbash:  Včasih se mi kdo pripelje v štric v premikajoči se koloni in me rine v robnik. YYESSS kok mam to rada! :wallbash: Ja, tukaj ne morem skrit, da sem ženska. Sem v civilu, las nimam kam zatlačit, postava ni skrita. Še sreča, da imam včasih varuha s sabo.

Čemu vse to? Ja, vem, d bi mogla doma za šporgetom stat - ampak sadje za marmelado je pa tut treba dam zvozit! :whistle:

 

Ne verjamem, da je tebi kdo fauš za bokserja, saj vidiš da se ta model praktično ne kupuje v slo :) glede scen, ki jih opisuješ, pretežno si sama kriva z agresivno vožnjo. Če vidiš, da je hitrejši, daj znak in se umakni, ne moreš verjet kako se takšnemu šoferju fajn zdi, da je hitrejši, ponavadi se zahvalijo s kakšnim signalom.

 

Če turira, se umiriš in lepo počasi spelješ. Če ti rine v tablico (no, zelo nenavadno), se postavi na stran ali pa čakaj tam, kjer bi morala itd. ali pa pokliči policijo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš solzivec, če so kakšni problemi potrkaš na voznikovo šipo in vsebino izprazniš v potniško kabino ter pokličeš policijo - zaradi osebne ogroženosti ti ni preostalo drugega kakor samoobramba.  :OK: Sicer pa kakšni mrcini na motorju rečeš, da pelje za tabo v primerni obutvi in po potrebi odbija ogledala tistim, ki do tebe niso bili prijazni. Kmet se ziher takoj javi! :D 
Ne, sej ne ...  :ninja:Ali pač, mwahaha Ni prav, bi pa včasih kar pasal ... Realno kaj storiti - nimam pojma..? Vstaneš z motorja, zapišeš registrsko in konfrontiraš voznika - "pojasni kaj za vraga počneš ali pojasni policiji". Res ne vem kako bi drugače rešil tako situacijo - ali folk postaja vse bolj neumen, ali pa samo jaz vidim vse več neumnosti?!  :huh:

 

Nisem še doživel, da bi se mi kdo naslonil na tablico (WTF?!, no nisem pa glih na skuterju), v primeru, da kdo vztrajno rine proti meni, ko kolona stoji pa jim kar potrkam po steklu če je le prilika. Večinoma je odziv  :jezen ali pa enostavno   :blink:. Konzervarji pomojem sploh ne dojamejo, da nisi v svoji kovinski kletki. S kretnjo jim dam vedeti, da ne vem(o) zakaj se to dogaja in odpujsam naprej.  :010 To se mi je zgodilo samo 2x v centru Ljubljane ... Cesto poznaš in to pridno izkoriščaš za guzenje, dddd! :lol:  Večina jih sploh ne pomisli, da lahko grdo padeš že ob manjšem (namernem!) dotiku. Po drugi strani, pa sem prepričan, da so tudi pacienti, ki se tega dobro zavedajo.  :hmm:

 

 

Vozniška kultura je v naših koncih kar problematična, tudi v mestnih središčih, kjer to ne bi pričakovali. Folk v avtih sploh ne dojame zakaj se štulimo na križiščih (ker se lahko in je vrooooče)! Na odprtih cestah se tudi najdejo kakšni pacienti, ampak ti bi verjetno delali iste probleme če bi jih kak 10 let star clio prehitel, kaj šele, da je :K voznica - pač ego trpi.  :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prehode pešakom pomagajo kovanci. Frc, pa poleti, za predhodnico pešcu v višini vetrobranca. :whistle:

Za v rit tišeče pa pomaga stopiti dol in it gledat svojo tablco.

 

No ja, pa vsaj dva ta velka žakla cementa moraš vagat, to je pa res. :ninja:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je iz teme "črno siva kronika" -- da ne bomo tam nabijali.

Js imam popolnoma enake izkušnje. Zato redko prehitim, ker me je kakšen že spravil v resno nevarnost. Ker sem z vsemi ščitniki in želvami na hrbtu in debeloritnim motorjem hitro zamenljiva za kakšnega malo bolj žgoljavega desca najraje pred prehitevanjem skrijem lase - kito zatlačim za ovratnik, eno dol in voila! Ja, tako daleč je to pripeljalo. Moti jih že dejstvo, da ženske SMEMO vozit motor, pa da ga dejansko vozimo, da smo hitrejše (!) in tako spretne, da nam je njihova "vratolomna" vožnja preveč ležerna. Poznavalci se utaknejo tudi v razporeditev in velikost cilindrov... in ceno dodatne opreme.  :slap:  Dostikrat mi na črpalki to tudi povejo, s kretnjami ali besedami. Joj, foušija bo pokopala ta narod.

Nadalje, Vespa in mestna vožnja. Ja, se vrivam na semafor, bohpomagi. Ne vedno in ne za vsako ceno, ampak če je prilika švignem, bohpomagi, zato jo pa imam. Vsem moškim prijateljem motoristom/skuteristom se zelo čudno zdi, da imam zaradi tega redno  (!) težave - to je vsaj 1-2 semaforja na vožnjo. Ko je rdeča, turirajo gas, češ, ajd kdo bo prvi. Spet drugi odpirajo okna in se kregajo, tretji se spravijo odpirat vrata in grabit moja ogledala. Četrti pa (če se postavim prav spredaj) radi dajo v prvo, naslonijo odbijač na mojo tablico in me rinejo v križišče. :wallbash:  Včasih se mi kdo pripelje v štric v premikajoči se koloni in me rine v robnik. YYESSS kok mam to rada! :wallbash: Ja, tukaj ne morem skrit, da sem ženska. Sem v civilu, las nimam kam zatlačit, postava ni skrita. Še sreča, da imam včasih varuha s sabo.

Čemu vse to? Ja, vem, d bi mogla doma za šporgetom stat - ampak sadje za marmelado je pa tut treba dam zvozit! :whistle:

 

Zanimivo kolk mate ene vedno tisoč in eno težavo na motorju ker ste dečve. Mogoče pa problem ni v ostalih? Po cca 100.000 kmjih po slovenskih cestah še nisem naletela na situacijo, kjer bi kdo imel težave s tem da vozim motor. Kvečjemu kak prijazen pozdrav več kot ga dobijo ostali. Pa prehitevanje s kito zuni al pa ne, ni bil noben nič bolj živčen, kot ko ga je prehitel kak sotrpin. Pa mislim da se mi vsaj še nekaj motoristk, s katerimi se vozim, lahko pod to podpiše.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo...mojo "ex" je tudi pajac hotel izriniti s ceste, potem ko ga je prhitela. Jo je hotel na vsak način prehiteti nazaj. Peljal sem za njima. Tako da....ja obstajajo takšni bedaki za volanom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš solzivec, če so kakšni problemi potrkaš na voznikovo šipo in vsebino izprazniš v potniško kabino ter pokličeš policijo - zaradi osebne ogroženosti ti ni preostalo drugega kakor samoobramba. 

napad bi se reklo temu :glare:

sicer je pa tko, da se debilom poskušaš izognit; snecer je napisal po moje najboljšo taktiko

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa črni humor ... odvisno koliko si take stvari k srcu jemlješ!  :slap:

jst si tega definitvno ne jemljem ne k srcu, še manj kam drugam :004

zakonodajlc si je tko zamislu :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem, da je tebi kdo fauš za bokserja, saj vidiš da se ta model praktično ne kupuje v slo :) glede scen, ki jih opisuješ, pretežno si sama kriva z agresivno vožnjo. Če vidiš, da je hitrejši, daj znak in se umakni, ne moreš verjet kako se takšnemu šoferju fajn zdi, da je hitrejši, ponavadi se zahvalijo s kakšnim signalom.

 

Če turira, se umiriš in lepo počasi spelješ. Če ti rine v tablico (no, zelo nenavadno), se postavi na stran ali pa čakaj tam, kjer bi morala itd. ali pa pokliči policijo.

 

Dragi moj, točno to tudi počnem, sicer ne vem kako bi bilo. Tega si ne ženem k srcu, ker nima smisla. Sem zgolj zapisala moja opažanja.

Velikokrat nakažem z roko, naj me prehitijo, se umaknem s semaforja, zamenjam smer...

 

Zanimivo kolk mate ene vedno tisoč in eno težavo na motorju ker ste dečve. Mogoče pa problem ni v ostalih? Po cca 100.000 kmjih po slovenskih cestah še nisem naletela na situacijo, kjer bi kdo imel težave s tem da vozim motor. Kvečjemu kak prijazen pozdrav več kot ga dobijo ostali. Pa prehitevanje s kito zuni al pa ne, ni bil noben nič bolj živčen, kot ko ga je prehitel kak sotrpin. Pa mislim da se mi vsaj še nekaj motoristk, s katerimi se vozim, lahko pod to podpiše.

 

Ja, tudi jaz od taprjaznih dobim kakšen lep pozdrav, nasmeh, stisk roke, prijazno besedo. 

Moram rečt, da je zdej, ko so se nas mal navadl, bolš. Evo, dans brez incidentov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no parkrat je kdo hotel tekmovat z mano pa je po par metrih odnehal ker ni mogel sledit. še najbližje resni tekmi je bil en z cliotom na ovinkih proti idriji (onih talepih dol po bregu) pa je tudi on odnehal ko je skoraj odletel v ograjo ker se je preforsiral. proti takim bedakom moreš popustit ali toliko pospešit da ne morejo sledit - simpl.

 

se pa nažalost dosti vozim z avtom in ker nisem med najpočasnejšimi sem kar nekajkrat klel počasne motoriste. jebemti cela cesta njihova pa lagano kruzing ali vožnja tesno za drugi še bolj počasnim avtom pa nikakor da bi prehitel, ti z avtom pa moreš pol prehiteti motor in avto v enem kosu kar ponavadi ni lahko. pa da ne bo kdo mislil da sem nek super divjak v športnem avtu, to se mi dogaja ko po cesti vozim v family dizl enoprostorcu (včasih z ženo in otroci) xsara picasso 2.0 s 95 konji. Pol veste kako počasni ste če me znervirate in kako s takim avtom težko prehitiš motorista, ki čez ovinke cinca in gre 40, na ravnini pa glih toliko pospeši da ne moreš mimo če nočeš da gre na tesno.

 

saj ni panike, vozite kakor vam paše ampak če vidite vzadaj hitrejši avto idite malo proti robu pa ga spustite mimo. eni nočemo tekmovat z motorji ampak hočemo samo normalno vozit brez da nas "na easy" ali nerodni motoristi ovirajo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, sta pa že dovolj stara (5 in 7) da se zgražata nad "nerodnim in počasnim" motoristom pred nami in sprašujeta kak motor je to da gre tako počasi. Aja proti pričakovanju to ponavadi niso čoperji ampak različne naked in polnaked zadeve, ki jih tu na forumu tako radi priporočate začetnikom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda. problem je tistih 90, ki jih nekateri nikakor ne dosežejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK kaj je zdaj tvoj point, da je OK če motorist vozi 40 čez ovinke in na ravnini pospeši do 70-80, potem pa spet na 40 - cesta pa taka da ti z avtom lahko brez problemov konstantno voziš 70-90?

Če bi to delal avto bi vsi noreli pa na riti vozili pa blendali ker pa to delajo motoristi pa je to OK ali pa si avtomatsko bedak? Naj vsak vozi kakor mu paše, če pa je nenormalno počasen pa naj naredi plac ali pa se pripravi da mu bodo vozili na riti, da bo kdo na tesno prehiteval, kdo trobil itd.

 

Samo ne pol tu jokat kaj vse se vam dogaja, začuda poznam ogromno motoristov in motoristk, ki se jim to ne ali zelo redko, ne pa da bi ženke morale še čop skrivat in podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to je pa res, če take dela. Mene ne moti tisti, ki vozi pod omejitvijo in lepo pusti, da prehitiš, tak, ki pa ga je čez celo cesto in navije gas, ko želiš prehitevati, taki pa niso vredni besed.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!