Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Jaz enkrat z motorjem tam po tistih ovinkih okoli Frankolovega par kilometrov nisem mogu prehitet ene FZ6 z enim junakom gor. Čez ovinke ga je tako nosilo sem in tja (in skoraj ven) da v ovinku nisem upal mimo, po ravnini pa je pospeševal kot da je na MotoGP-ju pa dobesedno skoraj zapiral linije. No na koncu je sledilo MotoGP prehitevanje, gas po ravnini, kdo bo pozneje bremzal, vstop v zavoj in gasa ven.

Takega ne prehitiš na lepo, z avtom pa sploh ne če ga ne zrineš dol. 

 

O šok, ja tudi takšni se najdejo na cesti!

 

Ma delajte kar hočete, jaz sem se že dolgo nazaj nehal obremenjevat z motoristi, avtomobilisti, znamkami, ugledom,...

 

Sprijaznit se je treba da so tako med avtomobilisti kot motoristi pametni, norci, majstri, štorasti,....... neglede na znamko ali tip motorja/avta.

 

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Poznavalci se utaknejo tudi v razporeditev in velikost cilindrov... in ceno dodatne opreme.  :slap:  Dostikrat mi na črpalki to tudi povejo, s kretnjami ali besedami. Joj, foušija bo pokopala ta narod.

 

jaja, vsi s(m)o ti fouš  :yawn:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se ne sekiras kaj kdo drug misli, si ga zmagu. Furas svoje dalje kokr ti pase in to je to. Sploh ne porajtas, da te nekdo rine kam, al pa komentira motor, pa tko naprej. Boli te K, pa je. :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se ne sekiras kaj kdo drug misli, si ga zmagu. Furas svoje dalje kokr ti pase in to je to. Sploh ne porajtas, da te nekdo rine kam, al pa komentira motor, pa tko naprej. Boli te K, pa je. :grim

 

 

 

.... ja pa ne morš kar tko .... boli te K.  ....   :eek:

 

.... jest se pa čist skoz sekiram  ....  :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak 90 pomeni največ=do 90 in ne najmanj ali enako :)

Če si boš prebral zakonik ,boš videl da je za vožnjo pod omejitvijo tudi zagrožena kazen(oviranje prometa) nisem še slišal,da jo je kdo dobil,čeprav bi moral,zakon je zakon in če enega upoštevajo kot svetega naj tudi druge....!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si boš prebral zakonik ,boš videl da je za vožnjo pod omejitvijo tudi zagrožena kazen(oviranje prometa) nisem še slišal,da jo je kdo dobil,čeprav bi moral,zakon je zakon in če enega upoštevajo kot svetega naj tudi druge....!!!

ooooo, jst pa sm slišal ... in videl :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Materjim j.... Izgleda, da me hočejo ubiti?!

Danes spet 2.

Kombi: Gledava se v oči. Hitrost - skoraj nič! A ti ni hudič potegnil in mi zaprl pot!!

Če ga nebi že prej prokužil, bi me nabasal točno "med oči!"

 

Po nekaj kilometrih pa mi je majster, ki raznaša časopis na kilometer dolgi ravnini brez da bi premaknil glavo ali karkoli nakazal, polkrožno obrnil v obratno smer in... S'falil sem ga za nekaj metrov. Ejga, čisto sem popizdil. - Kuga to tuki zdej dogaja??? :?:hmm::slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si boš prebral zakonik ,boš videl da je za vožnjo pod omejitvijo tudi zagrožena kazen(oviranje prometa) nisem še slišal,da jo je kdo dobil,čeprav bi moral,zakon je zakon in če enega upoštevajo kot svetega naj tudi druge....!!!

 

Dajmo obnoviti za vse :)

 

45. člen

(hitrost vožnje)

(1) Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

(2) Voznik, ki se približuje križišču, prehodu ceste čez železniško progo, prehodu za pešce, kolesarski stezi, prehodu za kolesarje ali drugi prometni površini, mora voziti posebno previdno. Voziti sme s takšno hitrostjo, da lahko varno ustavi in pusti mimo vozila in druge udeležence cestnega prometa, ki imajo na križišču prednost, da lahko varno ustavi pred prehodom za pešce, pred prehodom ceste čez železniško progo oziroma, da lahko vozilo ustavi, če bi z vožnjo preko prehoda ogrožal pešce in kolesarje.

(3) Prepovedano je sunkovito speljevanje, zaviranje ali ustavljanje, razen v nevarnosti. Voznik dvoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po dveh kolesih. Voznik enoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po enem kolesu.

(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo. 

(5) Ob zmanjšani vidljivosti, manjši od 50 metrov, morajo vozniki motornih vozil, ki prevažajo nevarno blago, in vozniki motornih vozil, s katerimi se opravlja izredni prevoz, razen izrednih prevozov, ki se opravljajo zaradi zagotavljanja prevoznosti cest (pluženje in posipanje), zmanjšati hitrost tako, da je izključeno vsako ogrožanje in ustaviti na najbližjem parkirnem prostoru ter poskrbeti za varnost vozila in tovora. Enako velja v primeru, če je cesta spolzka zaradi snega, ledu ali drugih razlogov, ter v primeru, če je zaradi vetra ali drugih okoliščin zmanjšana stabilnost vozila.

(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki:

1. ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena,

2. izpušča krmilo ali vozi vozilo po enem kolesu,

3. ravna v nasprotju z določbo četrtega odstavka tega člena. 

(7) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega ali petega odstavka tega člena.

(8) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki razen v nevarnosti sunkovito speljuje, zavira ali ustavlja.

(9) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki izpušča krmilo ali vozi enosledno vozilo po enem ali dvosledno vozilo po dveh kolesih. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke.

(10) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenskih točk.

 

 

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajmo obnoviti za vse :)

 

 

:smoke:

Ne vrjamem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vrjamem :P

 

 

 

.... to pa še posebi ne drži ....   :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... to pa še posebi ne drži ....   :smoke:

Zase se brigej pa tih bod :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zase se brigej pa tih bod :P

 

 

 

.... prov, no ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... prov, no ....

nč prou no...za en dan vam zaupam Kmeta v varstvo pa že rasfukate krampek. Skregan :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč prou no...za en dan vam zaupam Kmeta v varstvo pa že rasfukate krampek. Skregan :P

 

 

.... ja če je pa Kmet, no .....   :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ja če je pa Kmet, no .....   :kva2:

Ne zgovarjej se spljoh :fredy:  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ni panike, vozite kakor vam paše ampak če vidite vzadaj hitrejši avto idite malo proti robu pa ga spustite mimo. eni nočemo tekmovat z motorji ampak hočemo samo normalno vozit brez da nas "na easy" ali nerodni motoristi ovirajo. 

 

No, jaz sem zelo na easy in je moja standardna praksa, da se hitrejšemu avtomobilistu ali motoristu umaknem na desno in še z roko nakažem, da lahko gre mimo, kar zanj pomeni tudi, da se zavedam njegove prisotnosti. Izjema je naselje kjer vozim po omejitvah in po tistem delu voznega pasu, kjer imam omogočen najboljši pregled nad morebitnimi grožnjami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fritz fajn, ampak pomoje ti ne sodiš med tiste, ki mene ovirajo ker je tvoj easy vseeno malo drugačen :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fritz fajn, ampak pomoje ti ne sodiš med tiste, ki mene ovirajo ker je tvoj easy vseeno malo drugačen :)

 

Ni frke Pervy, hotel sem le potrditi, da smo tudi takšni, ki ne doživimo egotripa, če nas kdo prehiti in takšni, ki poskušamo opazovati dogajanje na cesti. In če nekdo sam ne mara, da tisti pred njim cinca in mu moti običajen ritem vožnje, potem je tudi prav, da česa takšnega ne počne drugim drugim voznikom.

 

Podobno kot na avtocesti, kjer se maksimalno potrudim, da drugemu vozniku ne skačem pred nos na prehitevalni pas ampak raje počakam, da so vsi mimo, saj tudi sam ne maram, če se mi pri 130km/h na prehitevalni pas nariše nekdo z 90km/h, čeprav za mano na razdalji 500m, v tistem trenutku, ni nobenega avtomobila.

 

Sicer pa imam na mopedu tablico s svojim partizanskim imenom in če bom kdaj komu kilil, me lahko komot tukaj potegne za ušesa. Nizkoleteči izstrelki pa naj, prosim, upoštevajo kakšno sekundo, ki je potrebna med enim in drugim pogledom v vzvratno ogledalo :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

sam z italjani je vse vedno ok ker so stalno pod rjuhco v garaži

Aja? Me zanima koliko voznikov italjanskih motorjev dejansko poznaš... ker večina makaronarriderjev, ki jih jaz poznam, smo precej winter ridersko navdahnjeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao jakob hec veš da ne bom reku nič čez italjana :D  Drugače pa večino klape ki jo poznam vozi italjanske motorje ;) ni pa noben tak ekstremist ku ti da se bo po snegu vozu smo vsi na cesti samo ko je topel asvalt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Imel sem takšen trenutek na začetku moto kariere, cviknil, bremzal, ko bi moral založiti, zadel robnik in se fino razsul.

 

 

in posledice so vidne še danes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 

 

Fino ob vseh teh posledicah mi dokaj enostavne funkcije, kot so naprimer citiranje, gredo še vedno bolje od rok kot nekaterim brez posledic.

 

Očitno še imam nekaj rezerve :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino ob vseh teh posledicah mi dokaj enostavne funkcije, kot so naprimer citiranje, gredo še vedno bolje od rok kot nekaterim brez posledic.

 

Očitno še imam nekaj rezerve :D

ne  sekiraj se ... tud pri meni mehanika dela bolje kot softwear ..   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!