Skoči na vsebino

KTM 450 SMR


ketchup

Priporočene objave

Z motorji, razen z skuterji nimam nobenih izkušenj. Zelo mi je všeč KTM 450 SMR vendar o tem motorju ne vem nič. Gre za supermoto motor, možno ga je kupiti z lučmi ali brez predvsem me zanima ali je za take motorje značilno da se kvarijo?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z motorji, razen z skuterji nimam nobenih izkušenj. Zelo mi je všeč KTM 450 SMR vendar o tem motorju ne vem nič. Gre za supermoto motor, možno ga je kupiti z lučmi ali brez predvsem me zanima ali je za take motorje značilno da se kvarijo?

Hvala.

to je dirkalnik... kar pomeni da boš več šravfov kot vozu...(npr. menjava olja in oljnih filtrov na 10-15h vožnje) če nimaš izskušenj z drugim kot skuterji ti ga odsvetujem. pa še če ne boš šravfov sam ampak ga boš vozu serviserju boš zapravu denarja za še en motor v treh sezonah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No najbrs nism cist prov povedu imeu sm par let nazaj kawasaki kx85 (30HP) treba je blo menat sklopko predvsem. In js nebi reku da je to glih nek dirkalnik glede na to da ima 450ccm in 50HP, ta motor prakticno ni navit in zato me zanima ce je to sigurno res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je zelo navit. To ni za okol oštarij in tiščanja do onemoglosti.

Sploh če boš kupil rabljenega ti bo hitro umrl. Je treba imeti malo občutka za tak motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No najbrs nism cist prov povedu imeu sm par let nazaj kawasaki kx85 (30HP) treba je blo menat sklopko predvsem. In js nebi reku da je to glih nek dirkalnik glede na to da ima 450ccm in 50HP, ta motor prakticno ni navit in zato me zanima ce je to sigurno res.

To je navito. Zadeva ma en cilinder in je stiritaktna. Za primerjavo lahko pogledas yamaho xt, 660ccm, ki ma 48 konjev, ktm duka II, 625ccm, 55 konjev. Ali pa novega 690 duka, 660ccm, 65 konjev kateri naj bi bil najmocnejsi serijski enovaljnik. Ma pa ta motor precej navora, tako da je to zelo zabaven in hiter motocikel. Servisni intervali so pa kratki, se posebej menjave olja in preverjanje ventilov... Mogoce bi bilo boljs vzeti kak lc4 (625ccm) SM motocikel... Tezji, ampak precej manj servisiranja.

Janez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
No najbrs nism cist prov povedu imeu sm par let nazaj kawasaki kx85 (30HP) treba je blo menat sklopko predvsem. In js nebi reku da je to glih nek dirkalnik glede na to da ima 450ccm in 50HP, ta motor prakticno ni navit in zato me zanima ce je to sigurno res.

"In js nebi reku da je to glih nek dirkalnik glede na to da ima 450ccm in 50HP, ta motor prakticno ni navit in zato me zanima ce je to sigurno res." :whistle: :krneki: :unsure: :glare: :blink: Če tole ni navit pol pa tud ne vem no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr prec na SMR(pa še novo temo je odpru) preber si mal po forumu tem, pa se odloči za bolj spodoben motor(da gdo od lastnikov smr ne bo uzaljen :P) ....

Popravljeno . Popravil Tabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"In js nebi reku da je to glih nek dirkalnik glede na to da ima 450ccm in 50HP, ta motor prakticno ni navit in zato me zanima ce je to sigurno res." :whistle: :krneki: :unsure: :glare: :blink: Če tole ni navit pol pa tud ne vem no.

agregat je pa tako velik, da ga lahko v žep daš. Pa ko gas daš se vsaj kaj zgodi. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo meni se tudi zdi čudno, da ima ''samo'' 50KM, ker če gledaš da ima KTM SXF 450 krepko čez 60 KM pa je cross, ima ta supermoto res malo KM. A imata 450 SX in 450 SMR enako osnovo mašine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo meni se tudi zdi čudno, da ima ''samo'' 50KM, ker če gledaš da ima KTM SXF 450 krepko čez 60 KM pa je cross, ima ta supermoto res malo KM. A imata 450 SX in 450 SMR enako osnovo mašine?

Očitno je bolj civilna verzija, če ima tolk KM, cross 450 motor naj bi imel okrog 80KM za dirkat. KTM pa pošlje na trg večino modelov z njihivom motom »ready to race«!!! Tako, da se ni zasekirat z močjo motorja pri nakupu cross/enduro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste se obesli na konje.

SXF ima popolnoma drugačno zasnovo motorja kot star SMR, pri starem motorju pa je verjetno kakšen konj že tudi pobegnil, vedno pa je največji problem vse te konjiče prenesti na podlago, razen če boš sodeloval na DRAG Rajsih.

Če pa rabi kdo kak servis za podoben motor, pa kar navalite.

O referencah pa kasneje

LP

:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Honda 450R CRF ima "samo" 50KM, se mi zdijo proti KTMovim 60+KM dosti bolj "žvelti" in zabavni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko ima RMZ450? cca 55km? No... predno govorite o podhranjenosti priporočam preizkus :worship: Itak te mašine so vse zlo podobne kar se moči tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!