Skoči na vsebino

Pri Vrhniki umrl motorist


tonep

Priporočene objave

Pri Vrhniki umrl motorist

V prometni nesreči na stari cesti Vrhnika-Logatec je umrl 32-letni voznik motornega kolesa, ki mu ni uspelo varno ustaviti na delovišču.

Nesreča se je zgodila v soboto 30.08.2008 ob 9.30 uri.

Prosim vse, ki so se ta dan peljali po tej cesti, da mi sporočijo ali so bili prometni znaki za delo na cesti postavljeni. Semafor je bil postavljen sredi nepreglednega ovinka. Umrli je moj nečak in bil je umirjen in odgovoren fant. Ne verjamem, da so bila opozorila postavljena tako kot danes. Ne bi bilo prvič, da bi po nesreči prestavili znake.Tudi sam sem to že doživel.

Vem da Simona ne morem obuditi, vendar mogoče lahko preprečim še kakšno nesrečo, ki se zgodi zaradi malomarnosti izvajalcev del na cestah.

Sporočite mi lahko tudi na 040 491 631

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne vem kako so bili ali niso bili znaki postavljeni včeraj..

danes sem jih naštel 6, s tem da je bil tisti ki označuje da semafor deluje ali ne, obrnjen stran, ker semaforja ni bilo.

prvi znak 1km pred delom na cesti ki opozarja na zastoje, nato (danes obrnjen) znak za semafor, znak 70, znak delo na cesti in znak 50 in še nek. vem da sem jih naštel 6.

nočem bit nesramen, vendar pa je kljub vsemu splošna omejitev 90km/h, v tistih treh super ovinkih pa splošna omejitev 70 km/h, tako da sedaj iskati vzroke nesreče v znakih, je po mojem mnenju iskanje igle v senu.

če bi se ponesrečeni vsaj približno držal omejitev, poleg tega je polna črta za prepovedano prehitevanje, se zadeva ne bi končala kot se je.

vsak pa pri sebi ve, kaka je zaviralna pot pri hitrosti 50 ali 70 ali 90. vsaj moral bi vedeti.

ne bom rekel "se zgodi", letos se to dogaja, kar je zelo slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je v petek pop. blo tisto delo na cesti zelo slabo označeno, ker sem se v prvi ovinek pripelal in že ko sem ga položil sem s strani zagledal zoženje. Ne rečem-ne morem trdit, da pred tem nisem spregledal kakšne table vendar mislim da ne.

In če bi takrat bil tam semafor pa še nekaj avtomobilov pred njim ustavljenih ne bi bilo luštno.

Mislim pa da so se eni od "Cestni psi" pripeljali takoj za nesrečo in verjetno bi kdo od njih lahko povedal kaj konkretnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne vem kako so bili ali niso bili znaki postavljeni včeraj..

danes sem jih naštel 6, s tem da je bil tisti ki označuje da semafor deluje ali ne, obrnjen stran, ker semaforja ni bilo.

prvi znak 1km pred delom na cesti ki opozarja na zastoje, nato (danes obrnjen) znak za semafor, znak 70, znak delo na cesti in znak 50 in še nek. vem da sem jih naštel 6.

nočem bit nesramen, vendar pa je kljub vsemu splošna omejitev 90km/h, v tistih treh super ovinkih pa splošna omejitev 70 km/h, tako da sedaj iskati vzroke nesreče v znakih, je po mojem mnenju iskanje igle v senu.

če bi se ponesrečeni vsaj približno držal omejitev, poleg tega je polna črta za prepovedano prehitevanje, se zadeva ne bi končala kot se je.

vsak pa pri sebi ve, kaka je zaviralna pot pri hitrosti 50 ali 70 ali 90. vsaj moral bi vedeti.

ne bom rekel "se zgodi", letos se to dogaja, kar je zelo slabo.

Moraliziranje o takšnih stvareh pri nesreči s smrtnim izidom je milo rečeno primitivno, sploh s strani nekoga, ki ni bil zraven in nima pojma kaj se je zgodilo, ampak lahko o tem samo domneva.

Ne rabiš rečt "se zgodi", niti kaj drugega. Razen, če misliš, da boš s tem kaj dosegel in da si Mati Tereza in bodo tvoje besede dosegle srca vseh motoristov. Vsak naj pred svojim pragom pometa. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Vrhniki umrl motorist

V prometni nesreči na stari cesti Vrhnika-Logatec je umrl 32-letni voznik motornega kolesa, ki mu ni uspelo varno ustaviti na delovišču.

Nesreča se je zgodila v soboto 30.08.2008 ob 9.30 uri.

Prosim vse, ki so se ta dan peljali po tej cesti, da mi sporočijo ali so bili prometni znaki za delo na cesti postavljeni. Semafor je bil postavljen sredi nepreglednega ovinka. Umrli je moj nečak in bil je umirjen in odgovoren fant. Ne verjamem, da so bila opozorila postavljena tako kot danes. Ne bi bilo prvič, da bi po nesreči prestavili znake.Tudi sam sem to že doživel.

Vem da Simona ne morem obuditi, vendar mogoče lahko preprečim še kakšno nesrečo, ki se zgodi zaradi malomarnosti izvajalcev del na cestah.

Sporočite mi lahko tudi na 040 491 631

Peljal sem se v ponedeljek dopoldne, danes teden, in zagotovo vem, da je bil semafor postavljen v prvi tretjini ovinka, gledano proti Logatcu, tik pred odsekom rekonstrukcije, nekako tam, kjer se na levi začne varnostna ograja. Zagledal sem ga v nagibu in iz cca 70km/h komaj ustavil. Na srečo je bila zelena in so čakajoči že speljali. Predstavljam si, kako je bilo v soboto, ko je Simon naletel na rdeč interval.

Ko mi je v soboto prijatelj G.K. sporočil o nesreči, sem se odpeljal tja prižgat svečo. Tisti semafor JE BIL POSTAVLJEN CCA 200 METROV NAZAJ PROTI VRHNIKI, OD KODER GA JE BILO MOGOČE VIDETI DOVOLJ DALEČ. Če bi stal tam ves čas rekonstrukcije ceste verjamem, da te teme danes na forumu ne bi bilo.

Dopuščam možnost, da so cestarji premaknili semafor zaradi tega, ker je bila rekonstrukcija končana in ne zato, da bi prikrili neustrezno postavitev. Trdim pa, da bi moral od vsega začetka stati še niže, da bi ga bilo moč videti po celi ravnini.

Pa še to: na tem ovinku se sedaj sveti nova zaščitna ograja ZA AVTOMOBILISTE. Valoviti železni trak bo ščitil v avtomobilih potnike, obdane s plehom in air bagi , če bi jih slučajno zaneslo iz ovinka. Če se bo to zgodilo motoristu, bo drsel med stebričke.

"Dobrodošli v Sloveniji, za vas gradimo ceste", beremo na rumenih tablah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@vale & @nemo

znak za omejitev na 50 km/h je tam od začetka "prenavljanja" tiste škarpe in (se strinjam) avto-ograje..

zato lahko rečem, da ob vsaj približnem upoštevanju označb...tri pikice..

@mashina - tisti trije ovinki, kjer se priključi cesta iz strmice..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsaki temi kjer se debatira o nezgodah si se ze metala na tla kako grozljivo ogabno se ti zdi, da se o tem razpravlja.

get over it!

vemo.

očitno ljudje to pač nucajo.

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko rečeš in nakladaš kar češ. Meni se pa lahko vseeno zdi pametovanje, ko nekdo pade ali celo umre za kozlat :SS

potem pa samo odgovorim na prvi post..

včeraj sem videl 6 znakov, ki opozarjajo na to da se nekaj "nenavadnega" dogaja na cesti..

v vsaki smeri 6..da ne bo pomote

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nekdo odpre temo z namenom, da se bodo vsi z njim strinjali naj to napiše z velikim tiskanimi črkami. Morda bom celo upoštevala :rolleyes:

ah neeee. ti si napisala de se ti zdi tako opravljanje mrtvih neokusno. se strinjam. tudi po moje je neprimerno in nepotrebno. Človek je umrl. žalosten dogodek. Problem nastane, ker ima Biker 77 popolnoma prav!!! kaj naj rečem? Revež ni imel popravnega izpita. Če se na delovišču nebi tragično končalo, sem 100% da možak nebi nuikol več tako na ziher zapelal mim kolone.

zakj sm tako prepričan? ker sm ene pet let nazaj šibal prot obali, takrat so popravljali ovinek okrog kamnoloma v razdrtem dooolg levi. tam je bi semafor. prpelal sem solidno hitro, in videl, da modra impreza, prva v vrsti še vedno stoji na zavori. kljub zeleni na semaforju. namest da bi ustavil sm dal po gasu, ker sm bil 100% da avto nebo speljal, predno padem mimo. ja. vse je držalo. ampak! nasproti se je pelal JCB!!! SLUČAJNO mi je ratalo speljat med avtom in kopačem. slučajno. šlo je tako na tesno, da sm imprezi zložil ogledalo. ampak imel sem srečo. ostal sem na kolesih in se peljal naprej. .zato vem da ima Biker77 prav, in da govori resnico. neprijetno resnico, a ne?

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani fukjenci, ki ne delate napak in menite, da so slovenske ceste popolnoma dobre in ustrezno označene;

Vprašanje je jasno zastavljeno:

Nesreča se je zgodila v soboto 30.08.2008 ob 9.30 uri.

Prosim vse, ki so se ta dan peljali po tej cesti, da mi sporočijo ali so bili prometni znaki za delo na cesti postavljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno sem tudi sam doživel, ko sem bil vozil v avtošoli. Šli smo po cesti, kjer je kamnolom in tam so nekaj delali. Bil je klanec navzdol, pred semaforjem sta čakala dva avta, nato jst na motorju in za mano inštruktor v avtu, tako da je že bil skoraj na sredi ovinka. Dol pridrvi kamion, ki ni mogel varno ustavit, nesreči smo se izognili tako, da je ta kamionist zapeljal na nasprotni pas, ki je bil prazen in ustavil na njem še meter naprej od mene. Lahko bi pa tut počilo. Lahko si operemo roke v takih primerih in rečemo, da je bila omejitev toliko in toliko, in da če bi se jo držali, bi lahko varno ustavil. Lahko se pa tudi predvideva, kar ni neko grozno sklepanje, da se vsi ne držijo omejitev, in da je bolje, da se postavi več znakov in semafor na ustrezni razdalji, v primeru da se nabere kolona ipd. ter se tako skuša preprečiti tujo napako. In če ne zaradi iskanja krivca in vzroka za nesrečo, pa zato, da se prepreči prihodnje nesreče, ane ...

Pa tista postavitev pri začetku Postojne, kjer je viadukt od avtoceste, pa spodaj nekaj delajo, je tudi biser. Ni toliko stvar v tem, da je zaprt en pas in tam znak, kdo ima prednost pri morebitnem srečanju, ampak v tem, da se tam pripelješ z veliko hitrostjo, vsak stisne po gasu, ker želi čimprej mimo in si misli, da ne bo avta iz druge smeri... No, če tudi tisti, ki prihaja iz druge smeri razmišlja isto, pa sem siguren, da bo slej ko prej počilo. In potem se bomo spet spraševali koliko znakov je tam bilo in s kakšno hitrostjo je pripeljal v ovinek in zakaj ni blo tam semaforja. In če zdaj pomislim, se razen tistega znaka, ki pravi kdo ima prednost v primeru srečanja, sploh ne spomnim, pa sem šel že nekajkrat tam mimo. Pa sem siguren, da je tudi tam znak za kakšno omejitev hitrosti ipd. Kako se bi odvijala zgodba v takem primeru na forumu, pa mi je tudi že znano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peljal sem se v ponedeljek dopoldne, danes teden, in zagotovo vem, da je bil semafor postavljen v prvi tretjini ovinka, gledano proti Logatcu, tik pred odsekom rekonstrukcije, nekako tam, kjer se na levi začne

Hm, tudi jaz sem se peljal iz vrhnike v logatec v petek 22.8. in me je semafor malce "presenetil". Kot se spomnim so znaki za delo na cesti bili postavljeni, vendar semafor je bil res na ovinku. Ni bilo sicer nobene panike ustavit, smo bili kolona avtomobilov oldtimerjev, jaz sem bil na celu in v taksni koloni ze avtomatsko pocasneje peljes... ce bi tiscal bi bilo pa verjetno drugace...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vozim vsak dan mimo, pa me ni nikoli presenetilo...

Po mojem mnenj so znaki postavljeni dovolj pregledno in varno, to da je semafor sredi ovinka,

pa tudi ni nevemkakšno ogrozanje glede na to da je tabla ki opozarja na semafor vsaj 150-250 m pred njim.

Groza je v vsakem primeru, in kaj bi bilo če, če če... Škoda zgubljat besed.

Žal je bil prehiter, vsi smo kdaj pa kdaj.

Recimo da se bomo nekaj naučili iz tega.

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peljal čez ovinke iz nasprotne smeri v soboto, ... (sicer peljal pred tem tudi že v smeri proti Primorski)

Znaki so bili postavljeni za delo in omejitve hitrosti ...

Znak za semafor je bil, vendar je bil semafor obrnjen na obeh straneh v skale.

Ali je to, kje so bili postavljeni in oznake, po PS-u ali ne se ne bom spuščal, ker nisem poklican za to.

Moje mnenje:

Gradbišče s semaforjem, kar pomeni izmenični promet je bilo za popizdit nevarno označeno, ker sta bila oba semaforja prekleto prepozno in prekleto pregloboko v ovinku, sploh pa za moj okus preveč skupaj. Semaforja, pravila gor ali dol, bi morala biti na tako prometnem odseku pred vstopom v zavoj, pa tu ne gre samo za varnost motoristov temveč vseh udeležencev v prometu.

Pri 90 km/h potovalne, ob nižanju hitrosti (ne trdim na 50 km/h omejitve) me je prvič semafor presenetil s svojo lokacijo. V drugo ne bom komentiral, saj smo ob vračanju domov vedeli kaj se je zgodilo pol dneva prej.

Zoolo

P.S.: Še danes nisem siguren, da ima gradbišče pri Postojni pod viaduktom na obeh straneh tablo kdo ima prednost. Iz primorske strani je zagotovo, je pa res, da je tam tudi omejitev 40 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Še danes nisem siguren, da ima gradbišče pri Postojni pod viaduktom na obeh straneh tablo kdo ima prednost. Iz primorske strani je zagotovo, je pa res, da je tam tudi omejitev 40 km/h.

Vidiš, jst sem pa siguren, da je tudi na drugi strani znak. Imam v glavi sliko, da iz smeri proti Primorski je tabla, kjer imajo slednji tudi prednost. Sem pa gladko spregledal tisto tablo za omejitev hitrosti 40km/h. In če upoštevaš, da ni videti na drugo stran zaradi ovinka in pregrad, potem se lahko dva srečasta na istem pasu, kjer se nimaš kam umaknit. In potem je najlažje napisat, da je bil vzrok nesreče neprilagojena hitrost. Saj je bil res, lahko edini in glavni, lahko so se vzroki nesrečno akumulirali, ampak napake človeškega faktorja bi se dalo predvidet in do določene mere preprečit. Samo upam, da ne bo počilo še pri tem viaduktu pri Postojni, preden bodo končno obnovili in poravili karkoli že delajo toliko časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vso kompetenco TRDIM........da so bili znaki.....in ŠE so.....PRAVILNO postavljeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kot piše v elaboratu za zaporo............stojijo v takem vrstnem redu.......prvo znak za zmanjšanje hitrosti......nato znak za semafor....( ki je, če semafor ne obratuje obrnjen stran od ceste).....nato znak za delo na cesti, pa spet za zmanšanje hitrosti......in znak za oznanjanje zožanja....levo ali desno!!!!!!!!

VSI znaki so......glede na kategorijo ceste, ki je v tem primeru "R"......velikosti 90/90, ali fi 90 cm.

Spregled le teh ja, po mojem osebnem prepričanju, možen le vsled neopazovanja prometne signalizacije ali pretirane hitrosti!!!!!!

Vse ostalo je zgolj iskanje krivde za nesrečo, nekje drugje, kot pri udeležencu le te!

Pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vso kompetenco TRDIM........da so bili znaki.....in ŠE so.....PRAVILNO postavljeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kot piše v elaboratu za zaporo............stojijo v takem vrstnem redu.......prvo znak za zmanjšanje hitrosti......nato znak za semafor....( ki je, če semafor ne obratuje obrnjen stran od ceste).....nato znak za delo na cesti, pa spet za zmanšanje hitrosti......in znak za oznanjanje zožanja....levo ali desno!!!!!!!!

VSI znaki so......glede na kategorijo ceste, ki je v tem primeru "R"......velikosti 90/90, ali fi 90 cm.

Spregled le teh ja, po mojem osebnem prepričanju, možen le vsled neopazovanja prometne signalizacije ali pretirane hitrosti!!!!!!

Vse ostalo je zgolj iskanje krivde za nesrečo, nekje drugje, kot pri udeležencu le te!

Pika.

verjetno imaš prav, žalostno pa je, za veliko večino nas !

in žal še vedno nihče ni odgovoril na prvotno vprašanje, samo v glavnem jebeno moraliziranje, kaj bi bilo če, kako bi bilo če, ker lahko bi bilo če, fuck off, poln kurac imam prevzvišeno moralnih besed, ki jih marsikdo zna napisat preden sploh vklopi možgane in premisli, da vseeno tole le ni tema o prepucavanju kdo ima večjega in kateri očka je močnejši (tole ni mišljeno za tistega, ki ima podobno napisan podpis je samo prispodoba), ker takole se lahko zgodi vsakomur in pomislite kako se počutijo bližnji umrlega, kakršen koli pač je že bil in zamislite se svoje bližnje kako bi jim bilo !!!!!

malo krat tole izreče ali napiše moja ateistična duša, bognedaj, da se komu od nas, vas taka reč dogodi in zares škoda učiti se iz takih primerov in za božjo voljo naj nekdo, ki je zares bil ob tisti nesrečni uri tam odgovori na vprašanje !!!

R.I.P

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peljal čez ovinke iz nasprotne smeri v soboto, ... (sicer peljal pred tem tudi že v smeri proti Primorski)

Znaki so bili postavljeni za delo in omejitve hitrosti ...

Znak za semafor je bil, vendar je bil semafor obrnjen na obeh straneh v skale.

Ali je to, kje so bili postavljeni in oznake, po PS-u ali ne se ne bom spuščal, ker nisem poklican za to.

Moje mnenje:

Gradbišče s semaforjem, kar pomeni izmenični promet je bilo za popizdit nevarno označeno, ker sta bila oba semaforja prekleto prepozno in prekleto pregloboko v ovinku, sploh pa za moj okus preveč skupaj. Semaforja, pravila gor ali dol, bi morala biti na tako prometnem odseku pred vstopom v zavoj, pa tu ne gre samo za varnost motoristov temveč vseh udeležencev v prometu.

Pri 90 km/h potovalne, ob nižanju hitrosti (ne trdim na 50 km/h omejitve) me je prvič semafor presenetil s svojo lokacijo. V drugo ne bom komentiral, saj smo ob vračanju domov vedeli kaj se je zgodilo pol dneva prej.

Zoolo

P.S.: Še danes nisem siguren, da ima gradbišče pri Postojni pod viaduktom na obeh straneh tablo kdo ima prednost. Iz primorske strani je zagotovo, je pa res, da je tam tudi omejitev 40 km/h.

IMAŠ MOJ PODPIS!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!