Skoči na vsebino

PESEK NA CESTAH !!!!!


maggio

Priporočene objave

Pesek je na cestah prisoten že vedno ampak mislim da so ga sedaj cestarji začeli pretiravati, ker se zadnje čase z motorjem skoraj nikjer več ne moreš voziti, da te ne bi presenetil kak zdrs, da se komaj ujameš.

-razumem da je treba biti na cesti pozoren na take in drugačne ovire npr: razlito olje, pesek ,kamen, ki je padel iz kamijona, povožena žival ipd.. ampak to je drugo. -da pa cestarji zanalašč "pretirano" posipujejo bankine na ovinkih, ko je vsaki budali jasno, da bo tale pesek kmalu na cesti in s tem posledično segal motoristom po življenju.

in potem se pa sprašujejo zakaj je motorist za ovinkom ležal na tleh in so ga povozili ali zakaj se je brez razloga znašel na nasprotnem pasu v nasproti vozečem avtomobilu na havbi ipd..

Nekaj Primerov ki so se mi zgodili samo v zadnjem tednu: (pa sem zelo previden voznik)

-zadnjič sem se peljal z mojo punco-sopotnico in na enem desnem ovinku sem komaj obdržal motor pokonci nasproti je pa ovinek sekal avto, in ,če mi tisti trenutek nebi uspelo obvladati motorja, bi bila huda. (hrbet me od manevriranja boli še zdaj)

-v nedeljo sem peljal nasproti motoristu (z našega foruma) ki je kar pošteno drsal po cesti, - spet zaradi peska

-Danes sem se peljal iz Vidma proti Grosupljem, kot balerina doživel sem 2 lepa zdrsa, in na vsakem drugem ovinku je peska na polno tako da sem moral že ornk pred ovinki zavirati, da sem zvozil ovinke, avtomobili pa za menoj do riti, tako da je zgledalo kot, da ne znam voziti motorja oz. speljavat ovinkov :headbang: .

Ali se ne da te bankine kako drugače urediti??

Zato predlagam:

Da bi se skupaj zbrali in skup zložili kakšno peticijo in jo posredovali kaki stranki predali ne vem kam, na tednik, preverjeno itd..

da začnejo pametnjakoviči razmišljati o kakšni reštvi tega hudega problema, saj tudi motoristi plačujemo cestnine zato da bi se vozili po varnih cestah, ne pa da samo kasirajo in vso krivdo mečejo na preveliko hitrost.

kaj mislite o tem in ali ste že v preteklosti poskusili kaj o rešitvi tega problema?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nočejo odbojnih ograj posodobit da bodo varne predvsem za motoriste, se s tem peskom sploh ne bo noben ubadal. jebat ga v taki državi živimo :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in potem se pa sprašujejo zakaj je motorist za ovinkom ležal na tleh in so ga povozili ali zakaj se je brez razloga znašel na nasprotnem pasu v nasproti vozečem avtomobilu na havbi ipd..

Neprilagojena hitrost! Enostavno je v naši državi biti policaj :headbang: . V državah, ki dajo kaj na cestno varnost ne poznajo tako puhoglavih ugotovitev in vedno raziščejo splet okoliščin in to statistično beležijo, ker če poznaš problem ga je veliko lažje rešiti.

Če nočejo odbojnih ograj posodobit da bodo varne predvsem za motoriste, se s tem peskom sploh ne bo noben ubadal. jebat ga v taki državi živimo :closedeyes:

Na probleme je potrebno opozarjati, ker ni hudič, da enkrat ne bi kaj dosegli :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem več katero pravilo varne vožnje oz. preživetja je: ne dirkaj po cestah ki jih ne poznaš, če pa jih poznaš pa vozi kot da si tam prvič!! še posebej velja za ovinke.... drugače je pesek lepo na svojem mestu dokler nekdo ne drsa po bankinah, al pa s kamionov dol pade, skratka be careful, predvidevaj.... imamo pa temo cestna sivo-črna kronika drugače....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem več katero pravilo varne vožnje oz. preživetja je: ne dirkaj po cestah ki jih ne poznaš, če pa jih poznaš pa vozi kot da si tam prvič!! še posebej velja za ovinke.... drugače je pesek lepo na svojem mestu dokler nekdo ne drsa po bankinah, al pa s kamionov dol pade, skratka be careful, predvidevaj.... imamo pa temo cestna sivo-črna kronika drugače....

-sploh ni treba dirkat da padeš na pesku

odgovor na: "drugače je pesek lepo na svojem mestu dokler nekdo ne drsa po bankinah" ---ravno zato pa pesek ni pravilna rešitev za zjebane bankine

-sivo-črna kronika je za takrat ko je že konec :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes tudi mene presenetil pesek ki je bil mišljen za bankino, k sreči sem prišel z nekaj rezerve, pa nasprotni pas je bil fraj :worship:

bil sem na poznani cesti kjer letos še ni bilo peska v ovinkih, so pa verjetno v bližnji preteklosti nasipali pesek na bankine :angry: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En dober mesec nazaj en kupček peska v senci drevesa na poti čez kalce. Rol bari so se izplačali, kljub temu je šlo krmilo, lukna v komolcu je pa opozorilo da je bundo v zapestju treba zapret. Tud če je vroče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bo kdo vozil po Gorenjskem skozi Spodnjo in Zgornjo Besnio naj bo zelo previden, peska na cesti, da se komaj še kaj asfalta vidi :unsure: :headbang: Sem ravno prekolesaril tisti del in navzdol je prav grozljivo se peljat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak dan se zgražam nad tem po kakšnih cestah vozim. Dejstvo je res tako, da ko se vsedeš na motor si KREPKO povečaš možnosti, da ne boš nazaj prišel cel ti, motor ali oba. Sam ne verjamem, da se bo kdo lotil tega problema in kaj krepko spremenil glede cestne varnosti. Pravzaprav tudi nima možnosti, saj je res cela Slovenija (skoraj vse ceste) v kur.u kar se tega tiče. Nekje na kilometrskem odseku, naletiš na 100 vrst asvalta oz. 1000 krat poflikano cesto, takšne jame sredi glavne ceste da bi se cel škorenj zgubil v njej, nagrbančen asvalt sredi ničesar tako kot bi bil ležeči policaj vendar neviden. Da ne govorim, o tem pesku, ki ga nekateri omenjate, da ga določene budale nalašč posuvajo po ovinkih v bližini svojih domov iz razloga, da ne bi tam kdo dirkal. Mah saj lahko bi našteval še in še nevarnosti, ki prežijo na nas, ampak me že razmišljanje o tem spravlja v slabo voljo. Mislim, da se dovolj s tem že ukvarjam med samo vožnjo, ki ti ravno zaradi takih stvari potem sploh ne more biti mv užitek ampak TRD BOJ ZA PREŽIVETJE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem kako je drugje, vendar pri nas na dolenjskem so na takih širokih bankinah, kjer so ponavadi kamioni in avtomobili zmetali pesek na asfalt postavljeni tiste visoke table (rdeča-bela-rdeča-bela... ), ponavadi postavljene na AC da ločijo smerna vozišča ko kaj delajo na cesti, tako da nobeden ne vozi po bankini :D

take table:

gradbisca.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ovinku vedno vozi po "kolesnicah" avtomobilov. Mene je to že velikokrat rešilo pred neprijetnimi situacijami.

točno tako :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je tu tudi problem usposobljenosti cestnih delavcev. Danes sem se peljal iz Lj v Trbovlje in pri agip pumpi naletel na delavce ob cesti, ki so kosili s kosilnico na nitko, travo ob cesti. Ne vem, kaj so razmišljali med delom, ker so bili obrnjeni v smeri nasproti vozečim, tako da so kosilnice metale travo s kamenjem in zemljo na cesto in v vozila. Marsikaj takega ali pa pravilno označevanje dela ob cesti, premalo opozorilnih tabel ali pa preblizu postavljene opozorilne table lahko privedejo do nesreč, ki so za nekoga lahko usodne. Nažalost je še premalo odgovornosti nekoga, ki hodi v službo, pa ne opravlja svojega dela kot bi moral. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem kako je drugje, vendar pri nas na dolenjskem so na takih širokih bankinah, kjer so ponavadi kamioni in avtomobili zmetali pesek na asfalt postavljeni tiste visoke table (rdeča-bela-rdeča-bela... ), ponavadi postavljene na AC da ločijo smerna vozišča ko kaj delajo na cesti, tako da nobeden ne vozi po bankini :D

take table:

gradbisca.jpg

Ja, tako kot si napisal, so postavljene table (sploh na cesti Metlika-NM). Cesta je čisti podn kar se tiče vzdrževanja, brez veze da se spravljam na vse pomanjklivosti...

Table pa naredijo včasih še večjo nevarnost (včeraj lepo po pameti v NM, na srečo samo poplesavanje motorja) in sicer ko se srečata kamionarja eden od njiju vseeno zapelje na bankino ne glede na tiste table in jo včasih samo malo premakne, kljub tabli pa tudi vrže za pol karjole (samokolnice če kdo ne pozna) peska na cesto in kaj dobimo, vožnja po notranji strani ceste (po notranji kolesnici ki je kao čista zarad avtomobilov) ni možna ker potem lahko z čelado preštejem koliko tabel je v ovinku. Ostane nam vožnja po zunanji kolesnici se pravi že tako ali tako v narobnem ovnku po zunanji strani in bog ne daj da se je avto peljal po sredini vozišča in še tako vrgel pesek iz sredine na zunanjo kolesnico (mariskdo tako nardi, tudi če si z avtom zadaj imaš potem zastonj peskanje havbe in odbijača in če maš srečo greš še na zavarovalnico po novo šipo). Kaj nam potem ostane... Če imamo zelo dobrega angela varuha nasproti v tistem trenutku ko poplesavamo po cestišču ni nobenega avtomobila, če pa je angel varuh na piru pa niti bog ne pomaga...

Ne rečem da je povsod tako, konkretno na tej cesti je dost vredu narejena Belokranjska stran (beri asvaltirane bankine - roka tistemu ki je to naredil), novomeška stran pa je porazna. Brez da bi se enkrat prej peljal po cesti kot penzioner se sploh ne smeš prepustit užitkom ker te takoj kaj zaj....

Vidim da je tako povsod pa tudi upam da bo nekdo kaj ukrenil in če ne drugega, posipal nekaj asvalta ki ga cestarji tako veselo zmečejo pod cesto ko kaj ostane, na bankino in vsaj malo omilil ta problem.

Sploh pa ne vem od kje jim ideja da je speskana bankina boljša???

Že če gledam iz vidika avtomobila se na tako bankino pripelje samo en kamion ali trije avtomobili in kaj dobimo, rob ob cesti za kolo uničit ali pa rob ki veselo nadobudne dirkače vrže na nasprotni pas in spet smo tam, angel varuh in pir...

Kaj čem rečt, jezijo me nesposobne in nepremišljene stvari... :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vedeti je potrebno in se tega tudi zavedati in vedno predvidevati da:

- je pesek pogosteje na cesti v levih ovinkih

- je pesek pogosteje na cestah po deževnem vremenu, še posebaj nalivih

- je pesek pogosteje na cestah takoj po vzdrževalnih delih ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse lepo in prav, ampak za moje pojme pesek ne sodi na cesto.

naj lepo asvaltirajo bankine ali jih uredijo kako drugače saj zato da bi bile ceste urejene plačujemo cestnino, nekateri pa z življenjem plačujejo njihovo malomarnost oz. šlampavos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bo kdo vozil po Gorenjskem skozi Spodnjo in Zgornjo Besnio naj bo zelo previden, peska na cesti, da se komaj še kaj asfalta vidi :unsure: :headbang: Sem ravno prekolesaril tisti del in navzdol je prav grozljivo se peljat....

uf.. to pa vem.. takoj ko greš iz zgornje besnice, preden se začne gmajna, tam je kar "potok" peska čez cesto..

Pomoje je tu tudi problem usposobljenosti cestnih delavcev. Danes sem se peljal iz Lj v Trbovlje in pri agip pumpi naletel na delavce ob cesti, ki so kosili s kosilnico na nitko, travo ob cesti. Ne vem, kaj so razmišljali med delom, ker so bili obrnjeni v smeri nasproti vozečim, tako da so kosilnice metale travo s kamenjem in zemljo na cesto in v vozila. Marsikaj takega ali pa pravilno označevanje dela ob cesti, premalo opozorilnih tabel ali pa preblizu postavljene opozorilne table lahko privedejo do nesreč, ki so za nekoga lahko usodne. Nažalost je še premalo odgovornosti nekoga, ki hodi v službo, pa ne opravlja svojega dela kot bi moral. :unsure:

take pa srečavam vsak dan.. čakam ne semaforju, oni pa ob cesti kosijo z nitko, in vse leti v naša vozila. če mu pa trobš al pa ga kličeš, te pa ne jebe 5%

Ne vem, jaz večkrat oz. večinoma vidim pesek na desnih ovinkih :hmm:

hmm, pa še res je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta preko Sorice iz bohinjske strani je malce pod vrhom pa vse do zicnic povsem zasvinjana s peskom (tudi kolesnice avtomobilov), kajti z nekega dovoza so morali nanjo voziti tovornjaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je da je pesek moteč. Je pa tudi dejstvo da če malo razmišljaš med vožnjo, pelješ po pameti, te noben pesek ne more presenetit. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!